خدمات سئو + طراحی سایت | جوادیاسمی

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت و تاثیر آن در سئو
لیست سرفصل های مقاله

همه ما سئوکاران و حتی کسانی که کمی در رابطه با سئو می‌دانند، اطلاع دارند که سرعت سایت و تاثیر آن در سئو به چه میزان می‌تواند در موفقیت یک سایت در کسب جایگاه و ماندگاری در آن جایگاه داشته باشد. به نوعی می‌توان گفت داشتن سایتی که زیر ساخت درستی در زمینه سرعت داشته باشد یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که می‌تواند موفقیت یک کسب و کار را تضمین کند. به نوعی می‌توان گفت همواره یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که سئوکاران مبتدی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم آگاهی از سئو تکنیکال است. در این مقاله همراه من باشید تا تاثیر سئو تکنیکال و به ویژه سرعت سایت را در کسب جایگاه بررسی کنیم.

آیا شده است که به دنبال محتوایی باشید و به وب سایتی مراجعه کنید و ببینید که وب سایت مورد نظر سرعت بسیار کمی در لود شدن دارد؟ در این جور مواقع به چه شکلی برخورد می‌کنید؟ همچنان صبر می‌کنید تا محتوا لود شود یا پس از گذشت چند ثانیه دکمه بک مرورگر را می‌زنید و به وب سایت دیگری می‌روید؟ اگر کار دوم را انجام می‌دهیم باید بگویم کار درست و کاری که اکثر افراد انجام می‌دهند را انجام می‌دهید.

🎯 تاثیر سرعت در سئو 90- از 100
💎سرعت عالی زیر 1 ثانیه
👤 سرعت خوب بین 1 تا 3 ثانیه
⏱ هزینه افزایش سرعت سایت  سایت های وردپرسی 2 میلیون تومان

محتوا در صورتی پادشاه است که تختی داشته باشد

شاید شما هم به این جمله کاملا درست دنیای سئو و محتوا آشنا باشید که محتوا پادشاه است. اما نکته‌ای که باید در هنگام تعیین پادشاه به آن توجه کنید آن است که این پادشاه نیاز به تخت دارد و تخت این پادشاه وضعیت تکنیکال سایت است. با فرض این که شما بهترین محتوای موجود در دنیای وب را هم تولید کرده‌اید، اما اگر نتوانید وضعیت تکنیکال و به ویژه سرعت سایت خود را بالا ببرید این محتوای شما هیچ خواننده‌ای نخواهد داشت و دلیل آن هم کاملا واضح و مشخص است.

مشاهده این مطلب  معرفی سایت Gtmetrix جی تی متریکس

صفحه‌ای که سرعت کافی نداشته باشد به زودی زود توسط کاربران بسته خواهد شد. دیگر آن زمان گذشته است که محتوا در دنیای وب کم باشد، در حال حاضر همه در تولید محتوای مناسب و حرفه‌ای خوب عمل می‌کنند. آنچه ما را از دیگران متمایز می‌کند. تمرکز داشتن روی سئو تکنیکال و سرعت سایت است.

content is king - تاثیر سرعت سایت در سئو

سئو تکنیکال چیست

سئو تکنیکال را می‌توان ستون فقرات سئو در نظر گرفت که در صورت درست نبودن آن هر گونه تلاشی دیگر برای بهبود رتبه از سمت شما با شکست رو به رو خواهد شد. در یک توضیح کلی به عنوان ارائه دهنده خدمات سئو سایت می‌توانم بگویم در سئو تکنیکال ما به دنبال این هستیم که زیر ساخت مناسب برای رشد را فراهم آوریم. در سئو تکنیکال تمام سعی ما آن است که به خزنده‌های گوگل بفهمانیم ارتباط میان صفحات ما به چه صورتی است. سئو تکنیکال شامل موارد بسیار زیادی است که ما در این مقاله تنها بر روی یک موضوع یعنی سرعت سایت توجه خواهیم داشت و موارد دیگر را در یک مقاله جامع به صورت درست و اصولی معرفی خواهیم کرد.

چگونه از سرعت سایت خود مطلع شویم؟

روش‌های مختلفی برای فهمیدن میزان سرعت لود سایت وجود دارد که یک راه آن استفاده از ابزار گوگل پیج اسپید است. این ابزار سرعت لود سایت شما را بر اساس دو شاخص سرعت لود سایت در موبایل و سرعت لود سایت در دسکتاپ مشخص می‌کند.

ابزار دیگر استفاده از وب سایت https://gtmetrix.com/ است. پس از وارد شدن به این آدرس می‌توانید آدرس وب سایت خود را در باکس مشخص شده وارد کنید و دکمه آنالیز را بزنید. تنظیمات مختلفی در این وب سایت وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید محل تست و حتی مرورگر تست را مشخص کنید. پس از انجام تست این وب سایت به شما، حجم صفحه، مدت زمان بارگیری صفحه و همچنین تعداد درخواست‌های ارسال شده به سمت سرور را می‌دهد.

مشاهده این مطلب  گوگل سرچ کنسول (وبمستر)

در قسمت دیگری از این آنالیز شما می‌توانید با رنگ‌های مشخص شده مشکلات سرعتی وب سایت خود را ببینید و در صدد رفع آن برآیید.

خدمات سئو و طراحی سایت (0 تا 100 حرفه ای)

سرعت خواندن صفحه را برای گوگل و کاربر بالا ببرید

داشتن یک صفحه با سرعت لود بالا باعث خواهد شد خزنده‌های گوگل در زمان حضور در وب سایت شما با سرعت بیشتری لینک‌های شما را دنبال کنند و به این صورت محتوایی نمانده باشد که توسط گوگل ایندکس نشده باشد. یعنی هر چه سرعت لود صفحه شما بیشتر باشد خزنده گوگل نیاز به زمان کمتری دارد تا منابع آن صفحه را ببیند. فرض کنید خزنده در حال خواندن یک عکس از محتوای شما باشد پس از ارسال درخواست به سرور اگر این محتوا با سرعت بالا به سمت خزنده ارسال شود سرعت ایندکس صفحه به میزان قابل توجه‌ای افزایش خواهد یافت.

loading speed - تاثیر سرعت سایت در سئو

آموزش سئو مقدماتی در اینجا همراه باشید.

خدمات برندسازی (تیک آبی، ویکی، نالج، سایت و ...)

بین 1 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

آنچه در این مقاله به دنبال آن بودیم

زمانی بود که تنها داشتن یک محتوای 400 کلمه‌ای می‌توانست ما را به موفقیت‌های مختلفی در زمینه سئو برساند هر چه به جلو پیش رفتیم گوگل موارد بیشتر و بیشتری را برای سنجش یک صفحه اضافه کرد. در حال حاضر گوگل بیش از 200 پارامتر برای ارزش دادن به یک صفحه دارد که یکی از آن‌ها سرعت لود صفحه است. شاید در نگاه اول سرعت لود صفحه تاثیر مستقیمی در سئو سایت نداشته باشد اما باید بدانید که گوگل چندین سال است که در پی رصد رفتار کاربران است. کاربران هم به سرعت اهمیت بلایی می‌دهند به همین دلیل سرعت برای گوگل به صورت غیر مستقیم از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

مشاهده این مطلب  آموزش حضوری سئو در مشهد

در این مقاله از وب سایت مشاوره سئو سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با چرایی ارزش داشتن سرعت سایت به شما بدهیم. گفتیم که از جمله مواردی که باعث می‌شود کاربران صفحه شما را ترک کنند نداشتن سرعت لود بالا است. شما اگر بهترین و عالی‌ترین محتوای سطح وب را هم تولید کنید ولی وب سایت شما از سئو تکنیکال درست و همچنین سرعت بالایی برخوردار نباشد به هیچ وجه نخواهید توانست موفقیتی در دنیای سئو کسب کنید و به زودی جایگاه شما در گوگل نزول خواهد کرد.

شما تجربه‌ای در زمینه سرعت سایت و تاثیر آن در سئو داشته‌اید؟ خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاور سئو. لیسانس آمار دانشگاه تهران. ارشد MBA (مارکتینگ) دانشگاه صنعتی امیرکبیر. عاشق رشد معنادار در سئو و گوگل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

javad yasemi logo 1 - تاثیر سرعت سایت در سئو

برای خدمات سئو (مشاوره، استراتژی و …) تماس بگیرید.
برای خدمات تیک آبی، نالج پنل، ویکی و … فقط فرم را پر کنید.