ثبت بیوگرافی در گوگل

ثبت بیوگرافی در گوگل از جمله امکاناتی است که توسط گوگل به کاربران ارائه شده‌ است. در صورت جستجو کردن در گوگل شما می‌توانید اطلاعات مربوط به هر کاربری را که در شبکه‌های اجتماعی ثبت و منتشر شده‌ است، پیدا کنید.

به دلیل اهمیت ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل در این مقاله قصد داریم نوشتن مطلب در ویکی‌ پدیا و ایجاد صفحه در ویکی‌ پدیا را برای شما توضیح دهیم. به‌ طوری‌ که پس‌ از پایان مقاله تمامی نکات را آموخته باشید و ثبت بیوگرافی در گوگل را با موفقیت انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

جواد یاسمی مشاور سئو سایت ها شرکتی و فروشگاهی در جهت توسعه بازار شما در گوگل سرویس سئو سایت را به شما پیشنهاد میدهند.

آشنایی با ثبت‌ نام در گوگل

همان‌ طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، یکی از امکاناتی که گوگل به کاربران خود ارائه داده‌ است، دریافت و ثبت اطلاعات موردنظر می‌باشد. گوگل اطلاعاتی که از کاربران مختلف در شبکه‌های اجتماعی به‌ عنوان منابع اصلی آن ثبت‌ شده است در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به طور کلی مراحل زیر برای ثبت بیوگرافی در گوگل انجام می‌شود.

ایجاد صفحه

ثبت نام در گوگل با ایجاد صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر (که از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی است)، برای ثبت اطلاعات شخصی کاربران شروع می‌شود.

البته لینکدین، واتساپ، تلگرام و فیس‌بوک نیز در ایران کاربرد زیادی دارند و می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک صفحه شخصی استفاده کرد.

ثبت اطلاعات

برای ثبت بیوگرافی در گوگل در قدم دوم باید اطلاعات مربوط به کاربرا شامل اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی و سوابق کاری وغیره را وارد کنید. این اطلاعات باید به‌ طور دقیق و کامل ثبت شوند تا کاربران با مطالعه آن‌ها دچار اشتباه نشوند.

ایجاد محتوا

ایجاد محتوا و قرار دادن آن در صفحه مورد نظر برای فعال نگه‌ داشتن صفحه امری اجتناب‌ناپذیر است. پس‌ از آن سعی کنید مراجعه به صفحه خودتان را افزایش دهید تا موتورهای مرورگر صفحه شما را به مخاطبان مختلف معرفی کنند.

ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا

ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا کاری آسان است و هر کاربری به راحتی می‌تواند این کار را انجام دهد. البته باید به این نکته توجه کنید که اگر در این کار تجربه کافی نداشته باشید ممکن است تیرتان به سنگ بخورد. مراحل ثبت عبارتند از:

قبل‌ از آن که بیوگرافی خود را در ویکی‌پدیا قرار دهید باید یک حساب کاربری داشته باشید و قبل‌ از آن که مقاله را در این وب‌سایت ثبت کنید، باید مطمئن شوید پیش‌ از شما فرد یا افراد دیگری آن مقاله را در ویکی‌پدیا ثبت نکرده باشند.

در صورتی‌ که مقاله پیش‌ از شما ثبت‌ شده باشد، می‌توانید آن را ویرایش کنید. اما اگر مقاله شما در ویکی‌پدیا نباشد باید به‌ دنبال منابع معتبری برای مقاله خود باشید، سپس نوشتن را شروع کنید.

اما در هنگام ایجاد مقاله ممکن است سوالات زیر به ذهن شما برسد؛

  • آیا این مقاله موضوعی ارزشمندی برای دایرةالمعارف است؟
  • آیا موضوع مقاله قابل‌ توجه است؟
  • آیا کسی این مقاله را می‌خواند؟
  • آیا مقاله قابل تایید است؟

اگر جوابی برای این سوالات پیدا نمی‌کنید، بهتر است از درج مقاله خودداری کنید.

روش نوشتن بیوگرافی در ویکی‌پدیا

ثبت بیوگرافی در گوگل با جستجوی موضوع شروع می‌شود. زمانی که مقاله‌ای در خصوص آن نیافتید در صفحه نمایش عنوان anzalweb با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود که باید بر روی آن کلیک کنید.

با کلیک بر روی آن صفحه‌ای برای‌تان باز می‌شود. شما باید حساب کاربری داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن مقالاتتان را در ویکی‌پدیا ویرایش کنید. اما اگر قصد ایجاد مقاله را دارید باید حساب کاربری داشته باشید. برای این کار روی لینک Log in or create an account کلیک می‌کنید.

صفحه‌ای پیش روی شما باز می‌شود، اگر پیش‌تر در ویکی‌پدیا حساب کاربری داشته باشید با وارد کردن پسورد و زدن دکمه log in وارد آن می‌شوید، اما اگر حساب کاربری ندارید روی دکمه Join Wikipedia کلیک کنید.

این صفحه فرمی به شما ارائه می‌دهد که باید آن را پر کنید، پس‌ از پر کردن فرم و ایجاد حساب کاربری به‌ راحتی می‌توانید مقاله خود را در ویکی‌پدیا درج کنید.

البته تا زمانی‌ که مقاله شما توسط کارشناسان و ویراستاران ویکی‌پدیا تایید نشده باشد به دیگران نمایش داده نمی‌شود.

دستورالعمل‌های ایجاد صفحه بیوگرافی در ویکی‌پدیا

ثبت بیوگرافی در گوگل با دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای از سوی ویکی پدیا همراه است، چون در صورت نشر اطلاعات نادرست شهرت فردی صدمه می‌بیند. از طرفی موارد منفی در مورد زندگی هر فرد خط‌مشی‌های رازداری را نقض می‌کند و به اعتبار فرد آسیب می‌رساند. بنابراین قوانین سخت‌گیرانه ویکی‌پدیا برای چنین مواقعی وضع شده‌ است.

از طرفی این کار باید با سیاست سه‌گانه ویکی‌پدیا سازگار باشد و شما با توجه به دستورالعمل‌های ایجاد صفحه در آن می‌توانید بیوگرافی خود را منتشر کنید. این نکات و دستورالعمل‌ها عبارت هستند از:

لحن مقاله باید خنثی باشد

برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا حتما باید لحن مقالات شما خنثی و بی‌طرف باشد. چون ویکی‌پدیا تبلیغات نمی‌پذیرد و بی‌احترامی به اشخاص خاص و حتی نهادهای مختلف عامل دعوی قضایی برای نویسنده خواهد بود.

اطلاعات موجود در بیوگرافی باید قابل تایید باشند.

در ویکی‌پدیا ویراستاران باید بدون هیچ‌ گونه تعصب و غرض‌ورزی اطلاعات مربوط به افراد را ارائه دهند. علاوه‌ بر آن این اطلاعات باید قابل استناد و تایید باشد.

اطلاعات بدون منبع احتمالاً حذف می‌شوند

منابعی که برای زندگینامه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید بر اساس استانداردهای بالایی تنظیم‌ شده باشند. چون همه وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها قابل‌ اعتماد نیستند و معمولاً ویکی‌پدیا تمایلی برای درج اطلاعات از این منابع را ندارد.

ثبت بیوگرافی در گوگل به همین سادگی

افراد مختلف برای آن که بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ویکی‌پدیا یا گوگل ثبت کنند، باید معیارهای خاصی داشته باشند یا به نوعی واجدالشرایط برای ایجاد صفحه در ویکی‌پدیا باشند.

مثلاً در خصوص نامزدهای سیاست‌مداران ملی یا محلی تنها معروفیت کافی نیست، در واقع بیشتر افرادی که برای پست‌های مختلف کاندید می‌شوند، واجد شرایط نوشتن مطلب در ویکی پدیا نیستند.

در چنین شرایطی اگر فرد اقدام به ثبت بیوگرافی در ویکی‌ پدیا کند، ممکن است ویکی‌پدیا صفحه بیوگرافی ایجاد شده را حذف یا حتی قفل کند که در صورت قفل شدن در آینده نیز نمی‌توان صفحه بیوگرافی در ویکی‌پدیا ایجاد کرد. برای رفع این مشکل و برای نوشتن مطلب در ویکی پدیا یا ایجاد صفحه در ویکی‌پدیا باید قوانین را بدانید و طبق آن‌ها اقدام به ثبت بیوگرافی در گوگل یا ثبت بیوگرافی در ویکیپدیا کنید.