مشاور سئو جواد یاسمی
مشاوره سئو جواد یاسمی
مشاور سئو جواد یاسمی
مشاوره سئو جواد یاسمی

تیک آبی اینستا

سئو (SEO)

دسته بندی

حتما در اینستاگرام تیک آبی رنگی را در کنار اسم افراد مشهور دیده اید. تیک آبی اینستاگرام را تنها افراد مشهور و محبوب دارند و این نشانه این است که تایید شدن در اینستاگرام کمی دشوار است. شبکه های اجتماعی دیگر هم وضعیتی این چنین دارند.

تیک آبی اینستاگرام
تیک آبی اینستاگرام چیست؟

این نمادها در شبکه های اجتماعی مختلف معانی مختلفی دارند و تنها برای نشان دادن وضعیت طراحی نشده‌اند. در واقع آن ها برای دلالت بر اصالت طراحی شده‌اند. زمانی که تیک آبی اینستاگرام در کنار اسم افراد گذاشته میشود یعنی اینستاگرام اطمینان دارد که آنها همان چیزی که میگویند، هستند.

در واقع اینستاگرام تنها کسانی را تایید می کند که مطمئن باشد به اندازه کافی مشهور هستند که سایر افراد بخواهند حساب های کاربری جعلی برای آنها بسازند. افراد عادی دلیلی ندارند که کسی بخواهد برای آنها حساب جعلی ایجاد کند. در ادامه با سایت جواد یاسمی برای چگونگی گرفتن تیک آبی اینستاگرام همراه ما باشید.

تیک آبی اینستاگرام (Verified Badge) چیست؟

تیک آبی اینستاگرام به افراد در فضای مجازی هویت میبخشد. در واقع با توجه به اینکه برای افراد مشهور اکانت های زیادی ساخته می شود، باید مشخص شود که کدامیک اکانت اصلی فرد است. البته فردی که تیک آبی اینستاگرام را دریافت می کند قابلیت های دیگری را نسبتبه سایر افراد خواهد شد.

با تیک آبی در اینستاگرام شما بصورت قانونی فعالیت خواهید کرد. اما گرفتن تیک آبی شرایطی دارد که باعث میشود هر کسی نتواند نسبت به دریافت آن اقدام نماید.

شرایط تیک آبی اینستاگرام

در واقع گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کار چندان آسانی نیست. اگر اکانت شما شرایط مورد نظر را نداشته باشد رد صلاحیت خواهید شد. اگر اینستاگرام تشخیص دهد که شما این صلاحیت را ندارید، تا یک ماه پس از آن نمیتوانید مجددا اقدام به گرفتن تیک آبی نمایید. نکات زیر را در دریافت تیک آبی در نظر بگیرید:

  • در قدم اول باید حساب کاربری شما اعتبار داشته باشد. یعنی از یک برند یا شخص معتبری باشد. اینستاگرام برای حساب هایی که جنبه تفریحی دارند یا مطالب زرد منتشر میکنند نمیتواند تیک آبی تایید کند.
  • قدم دوم منحصر بفرد بودن اکانت است. یعنی باید متعلق به کسب و کارتان باشد. افرادی که چندی اکانت فعال دارند تنها یکی از آنها تیک آبی خواهد گرفت.
  • اطلاعات اکانت شما باید کامل باشد. عکس پروفایل، بیوگرافی، نام و … باید کامل باشد. برای دریافت تیک آبی اینستاگرام شما به حداقل سه پست نیاز دارید.
  • حساب کاربری شما باید شناخته شده باشد. توسط افراد زیادی جستجو شده و فعالیت داشته باشد.

زمانی که فکر می کنید این شرایط را دارید، میتوانید نسبت به گرفتن تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید. پس از ارسال درخواست و بررسی های لازم اینستاگرام اکانت شما را تایید می کند.

نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام

برای اقدام به درخواست دریافت تیک آبی اینستاگرام ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و به قسمت Setting (تنظیمات) بروید. پس از گزینه account را انتخاب کنید و در مرحله بعدی وارد قسمت request verification شوید. در این قسمت اطلاعاتی که مورد نیاز است را پر کنید تا فرآیند بررسی آغاز شود.

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام
آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

ممکن است شما تمامی شرایط لازم را داشته باشید اما این به این معنی نیست که لزوما تیک آب اینستاگرام را دریافت خواهید کرد. همچین هیچ جدول زمانی وجود ندارد که طی چه زمانی شما تایید می شوید. در صورت رد صلاحیت پس از 30 روز میتوانید مجددا تلاش کنید.

بایدها و نبایدها در دریافت تیک آبی اینستاگرام!

همانطور که دیدید ارسال درخواست برای گرفتن تیک آبی بسیار ساده است و هرکسی میتواند نسبت به آن اقدام کند. اما نکته مهم اینجاست که آیا اینستاگرام هم به همین راحتی حساب شما را تایید می کند؟ قطعا خیر.

در ادامه با ما همراه باشید تا بایدها و نبایدهایی را در رابطه با دریافت تیک آبی اینستاگرام توضیح دهیم:

برای خود بیوگرافی عالی بنویسید: بهتر است در نوشتن بیوگرافی صادق باشید. تمامی موارد را به دقت پر کنید. بیوگرافی اگر با اطلاعات نادرست پر شود ممکن است باید پس گرفتن تیک آبی توسط اینستاگرام شود.

خبر بسازید!

بررسی برای تایید اکانت شما بصورت دستی و توسط کارکنان اینستاگرام انجام میشود. یکی از مواردی که میتواند به شما کمک کند این است که تا چه حد شما یا برندتان خبرساز بوده است. اینکه در رسانه‌ها از شما حرفی زده شده است یا خیر.

به جز اینستاگرام در سایر شبکه های اجتماعی فعالیت کنید

حتی اگر فالورهای زیادی داشته باشید و تنها فعالیت خود را به اینستاگرام محدود کنید، عملا شانس گرفتن تیک آبی اینستاگرام را از دست داده‌اید. اینستاگرام برای سنجش شما نامتان را در گوگل سرچ خواهد کرد.

بصورت منظم فعالیت کنید

تا زمانی که پیج شما از نظر تولید محتوا قوی نباشد، تیک آبی نخواهید گرفت. یک حساب غیرفعال اصلا گزینه خوبی برای گرفتن تیک آبی نمیباشد.

تنها یکبار اقدام نکنید!

اگر برای دریافت تیک آبی رد صلاحیت شدید، نگران نباشید. پس از گذشت یک ماه دوباره اقدام کنید اما در این مدت سعی کنید شرایط خود را برای گرفتن تیک آبی مهیا نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله