چرا يه خدمات سئو نيازمنديم؟

چرا يه خدمات سئو نيازمنديم؟
خدمات سئو، به کلیه موارد و اصولی گفته می شود که توسط یک فرد متخصص در زمینه بهینه سازی وب سایت انجام شده و باعث بهبود عملکرد وب سایت می شود.
اگر از زمان ابتدای راه اندازی وب سایت، از خدمات سئو بهره بگیرید وب سایت شما در صفحه نتایج جستجو کاربر، در رتبه های برتر نمایش داده می شود.

اما سوال اصلی اینجاست که نمایش وب سایت در رتبه های برتر چه مزیتی دارد؟
در نهایت هدف اصلی از دریافت خدمات سئو چیست؟

در این مقاله قصد بررسی علل نیاز به خدمات در زمینه سئو را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین با بیان استدلال های منطقی، ثابت می کنیم که استفاده از این خدمات تا چه حد می تواند بر روی روند کار و عملکر وب سایت شما تاثیر گذار باشد؟
برای اثبات موثر بودن خدمات سئو، روند پیشرفت سایت را به صورت مرحله به مرحله مورد بررسی قرار می دهیم.

1-قرار گرفتن وب سایت در رتبه های برتر نتایج جستجو:

هنگامی که یک وب سایت از خدمات سئو بهره می گیرد، باعث بهبود وضعیت سئو سایت می شود. بهبود وضعیت سئو، به عوامل مختلفی مثل اعتبار دامنه و صفحات، درصد اسپم بودن وب سایت و … بستگی دارد.
هنگامی که سئو سایت شما از نظر قوانین و اصول درست، در یک سطح قابل قبول قرار بگیرید، وب سایت در رتبه های برتر صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شود. این صفحه هنگامی که کاربر یک عبارت را داخل موتور جستجوگر وارد می کند، نمایش داده می شود.
هنگامی که سایت شما در رتبه های برتر باشد، اصولا بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد. چرا که هر کاربری، حتی خود شما، تنها چند سایت اولی که حاصل نتایج جستجو باشد را استفاده می کنید. پس در واقع، بودن در رتبه های برتر، سبب ورود کاربران زیادی به وب سایت می شود.

2-افزایش آمار بازدید سایت با استفاده از خدمات سئو:

هنگامی که کاربران زیادی وارد سایت شما شوند، آمار بازدید سایت شما بالا می رود. اما هنر تنها هدایت کاربران به وب سایت نییست. بلکه مهم تر از مبحث هدایت، نگهداشتن کاربر در وب سایت می باشد. سئو و یا بهینه سازی، شامل بسیاری از قوانین موثر می باشد که در اصل هدف آن معرفی وب سایت های مفید به کاربران است. پس هنگامی که شما از خدمات سئو بهره میگیرد، در اصل در جهت مفید بودن و منحصر به فرد بودن وب سایت خود، قدم های اساسی بر می دارید.

این مسئله که کاربران پس از وارد شدن به وب سایت در آن بمانند و به گشت و گزار در صفحات مختلف بپردازند، میتواند برای رشد کسب و کار شما مفید باشد. برای درک بهتر این موضوع، دو مثال زیر را در نظر بگیرید:

3-اگر وب سایت فروشگاهی دارید:

هنگامی که یک کاربر، در صفحات مختلف وب سایت شما گشت و گزار داشته باشد، می تواند تمامی محصولات شما را مشاهده کند. این موضوع سبب می گردد تا نه تنها آمار بازدید سایت شما، بلکه آمار فروشتان هم افزایش چشمگیری داشته باشید.

4-اگر وب سایت خبری و محتوا محور دارید:

حال فکر کنید یک وب سایت محتوا محور دارید که مقالات بسیار مفید و ارزشمندی در آن منتشر می کنید. یکی از خدمات سئو که می تواند برای شما مفید باشد، تولید محتوای یونیک برای وب سایت است. با تولید این نوع محتواها، کاربران در می یابند که با یک وب سایت معتبر و به روز رو به رو هستند. پس وب سایت شما در بین کاربران به سرعت شناخته شده و آمار بازدید سایت بالا می رود. تولید محتوا و وب سایت های خبری نیز، می توانند در زمینه کسب درآمد فعالیت کنند.
مثلا اگر شنا در صفحات پر بازدید خود تبلیغات وب سایت های دیگر را قرار دهید، می توانید درآمد خوبی از سایت داشته باشید. همچنین می توانید مقاله های ویژه برای معرفی یک محصول یا معرفی وب سایتی دیگر تولید کنید. پس خدمات سئو، در این نوع بازاریابی که اصولا بازاریابی محتوا نام دارد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

5-تبدیل کاربران هدف به کاربران دائمی:

کاربران هدف، به افرادی گفته می شود که دقیقا به دنبال محتوای موجود در وب سایت شما می باشند. به عبارتی دیگر کاربر هدف، شخصی است که با هدفی مشخص، عبارتی را جستجو کرده و از بین نتایج نمایش داده شده، وب سایت شما را باز می کند.
این که کاربر هدف وب سایت مراجعه کرده و مطالب و محتواهای شما را بررسی کنید یک موضوع مشخص است. اما این که یک کاربر هدف، پس از بررسی سایت و اتمام کارش دوباره نیز به سایت شما سر بزند، مبحثی بسیار مهم و تخصصی است. شما با استفاده از دریافت خدمات سئو می توانید این مبحث را عملی کنید.

برای مثال، بسیاری از خدمات سئو هستند که در جهت افزایش و بهبود روند خدمت رسانی به مردم عمل می کنند.
برای مثال، اگر ارسال ایمیل به مشتریان را فعال کنید، سرعت لود وب سایت را بالا ببرید، همچین مقالات را به صورت مستمر به روز رسانی و منتشر کنید، می توانید در جهت تبدیل کاربران هدف به کاربران دائمی، بسیار موثر عمل نمایید.

6-افزایش رونق کسب و کار:

هنگامی که وب سایت شما، به طور کامل در بین مردم شناخته شده باشد و کاربران هدف خود را پیدا کرده و بتواند آن ها را به کاربران دائمی تبدیل کند، باعث رونق کسب و کارتان می گردد. در نهایت اگر کسب و کار شما رونق یابد، سود بیشتری خواهد داشت و رشد چشمگیری نیز خواهد کرد.

پس هنگامی که شما از خدمات سئو بهره بگیرید، می توانید ابتدا وب سایت خود را در نتایج برتر جستجو نمایش دهید و کاربران هدف را به سمت وب سایت فروشگاهی و یا مجله ای و خبری خود هدایت کنید. سپس کاربران هدف را ترقیب نمایید تا بیشتر در وب سایت شما مانده و از صفحات دیگر آن نیز بازدید کنند. در نهایت با تکنیک های مناسب، آن ها را به مشتریان و کاربران دائم خود تبدیل کنید. نتایج تمام موارد گفته شده، افزایش رونق، گسترش، سود دهی و رسیدن به موفقیت در کسب و کار شما خواهد بود.

پس هرگز از جادوی سئو و خدمات آن غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *