سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

بهترین ابزار رایگان سئو

ابزار های رایگان سئو
آنچه در این مقاله می خوانید:

ابزار های سئو می توانند به شما در شناسایی راه هایی برای بهبود قابلیت سایت کمک کنند. اما چندین ابزار سئو رایگان وجود دارد که به اندازه همتایان پولی خود قدرتمند هستند. در اینجا بهترین ابزار های رایگان سئو را معرفی می کنیم. کسانی که تجربه ساخت ابزار های دیجیتال دارند متوجه هستند که چقدر ساختن یک ابزار دیجیتال می تواند سخت باشد در ایران ما ابزارهای دیجیتال قوی نداریم و بیشتر آنها مترسک های پوشالی هستند. ابزارهای دیجیتال مانند ahreds و  Moz ،semrush نهایت سئو و تحلیل لینکا رقبا و محتوا و حتی بررسی سئو داخلی و سلامت کلی سایت هستند.

یادگیری و آشنایی با همه ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت ها و هچنین ابزارهای آنالیز و بهبود نرخ کلیک و تبدیل کاربران در مقاله بهترین ابزارهای رایگان سئو به درک اولیه برسید.

ما این ابزارها را به چند دسته تقسیم کرده‌ایم که هر دسته برای قسمتی از بررسی های سئو به درد شما می‌خورد. کتگوری ها شامل:

 1. تحلیل و آنالیز
 2. کرالینگ و ایندکسینگ
 3. کیبورد ریسرچ
 4. لینک سازی
 5. سئو محلی
 6. سئو برای موبایل
 7. چند ابزار در یک ابزار
 8. تحقیقات به بازار
 9. سرعت سایت
 10. وردپرس

بهترین ابزار های رایگان سئو

بهترین ابزار هایی که برای بررسی عملکرد سایت، رتبه، کلمات کلیدی و بررسی رقبا هستند را بررسی می کنیم. ابزاهای سئو اگر بعد از مدتی که دیتا جمع شد به مرحله آنالیز برسند به شدت ارزشمند خواهند بود. ابزارهای رایگان به شما یک قسمت کوچک و کوتاه مدت دسترسی را می دهند و دیتایی جمع آوری نمی شود و ارزش واقعی ابزار مشخص نمی شود. هزینه ابزارهای پولی سئو برای همه شرکت های کوچک سئو سنگین است و فقط برای شرکت هایی که کسب و کارهای بزرگ اینترنیت دارند می تواند مفید باشد. برای گرفتن مشاوره کسب و کار اینترنتی با شماره 09376996070 تماس بگیرید.

معرفی ابزار های رایگان سئو
بهترین ابزار های رایگان سئو برای بررسی عملکرد سایت، رتبه، کلمات کلیدی و بررسی رقبا

1.  وبستر بینک تولز

در حالیکه گوگل یک ابزار بسیار قوی دارد ولی ابزار بینگ هم قدرت بسیاری برای بهینه‌سازی در وب سایت بینگ دارد.

Get it: Bing Webmaster
Also useful: Yandex.Webmaster

2. دیتا استودیو

اگر شما نیاز دارید تا حجم زیادی از دیتا ها را با هم مرج کنید، مانند دیتا های سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس آنها را شبیه سازی کنید آنها را به تصویر بکشید و این اطلاعات و دیتا ها را share کنید بهترین ابزار برای شما گوگل دیتا استودیو است این داشبورد قوی برای بررسی دیتا ها رایگان بوده و از طریق لینک زیر می توانید به این ابزار خوب دسترسی داشته باشید.

Get it: Data Studio

3. Enhanced Google Analytics Annotations

چگونه می دانید که افت حجم ترافیک (یا افزایش) با بروزرسانی الگوریتم Google یا شاید یک تعطیلات مهم همراه است؟ این افزونه پیشنهادی Google Chrome است که داده های اضافی را در بالای تحلیلگر شما به نمایش می گذارد، بنابراین می توانید به راحتی تصاویر را برای کارفرما ارسال کنید که دقیقاً  عوامل خارجی چه تاثیری در ترافیک دارند.

Get it: Enhanced Google Analytics Annotations

Alternatives: Panguin ToolZeo Tools

Google Analytics
Google Analytics پر کاربرد ترین ابزار رایگان سئو

4. Google Analytics

پرکاربردترین پکیج آنالیز وب در زمین kahuna بزرگ است. به خاطر رایگان بودن، Google Analytics به طرز شگفت انگیزی قوی است و با سایر محصولات Google از جمله Optimize  Search Console و Data Studio خوب مچ می شود. برخی از افراد با GA نگرانی هایی درباره حفظ حریم خصوصی دارند – گرچه Google قسم می خورد که از این داده ها برای رتبه بندی جستجو استفاده نمی کند.

Get it: Google Analytics

Alternatives: ClickyOpen Web Analytics

5. Search Console

احتمالاً مفیدترین ابزار رایگان SEO در این لیست است. تصور انجام SEO مدرن، بدون دسترسی به داده های موجود در سرچ کنسول Google، دشوار است. این ابزار قابل اطمینانی برای اطلاعاتی در مورد چگونگی گرال شدن و رتبه های شما در گوگل است. یکی از تنها ابزارهایی است که می توانید داده های کلمات کلیدی را بدست آورید.

Get it: Search Console
Helpful Add-on: Search Analytics for Sheets

6. Keyword Hero

آیا کسی گفته است؟ Keyword Hero برای حل مشکل داده های کلمه کلیدی که با ابزارهای دیگر پیدا نمی شوند با ریاضی پیشرفته و ماشین لرنینگ کار می کند. این یک ابزار عالی نیست، اما برای کسانی که تلاش می کنند کلمات کلیدی را با تبدیل و سایر معیارهای موجود در سایت مطابقت دهند، این داده ها می توانند یک گام ارزشمند در جهت درست باشند.

مشاهده این مطلب  چک لیست سئو 2021

Get it: Keyword Hero

7. MozCast

Get it: MozCast
Also useful: AlgorooRank Risk IndexAyima Pulse

Moz Cast
ابزار رایگان Moz Cast تمرکز خود را بر روی تغییرات آخرین الگوریتم های گوگل گذاشته است.

8. Beam Us Up

اگر به یک خزنده دسکتاپ رایگان نیاز دارید، نمی توانید از Beam Us Up بهتر پبدا کنید. در حالی که ویژگی های بسیاری مثل Screaming Frog ندارد، اما 100 درصد خزیدن رایگان و بدون محدودیت ارائه می دهد. فقط  برای ویندوز

Get it: Beam Us Up

9. Link Redirect Trace

یک برنامه افزودنی رایگان Chrome، بسیاری از جستجوگرها Link Redirect Trace را به عنوان “آنالیزور تغییر مسیر ” توصیه می کنند. این برنامه افزودنی اطلاعاتی را در مورد هدرهای HTTP، سنجه های پایه ای لینک ها، robots.txt و معیارهای اصلی پیوند از LinkResearchTools نشان می دهد. ویژگی “ذخیره تصویر” نیز بسیار مفید است.

Get it: Link Redirect Trace

10. Redirect Path

همانند Link Redirect Trace ، Redirect Path ابزاری مناسب از افراد خوب در Ayima است که مسیرهای تغییر مسیر و اطلاعات هدر را برای هر URL که بازدید می کنید نشان می دهد. Gotta تصدیق کنید، من سالها از این پسوند استفاده کرده ام و تقریباً همیشه در مرورگر من “روشن” است.

Get it: Redirect Path

11. Screaming Frog

گذشته از داشتن یکی از بهترین حساب های توییتر از هر سازنده ابزار جستجوگرها ، Screaming Frog محبوب ترین خزنده مبتنی بر دسکتاپ است که امروزه در دسترس است. بسیاری از مردم نمی دانند که نسخه رایگان وجود دارد که اجازه می دهد تا 500 URL در هر خزیدن. اگرچه به اندازه نسخه پرداخت شده کاملاً کاربردی نیست، اما برای پروژه های کوچک و ممیزی های سایت کوچکتر عالی است.

Screaming Frog
ابزار Screaming Frog برای تحلیل سئو تکنیکال سایت ها

Get it: Screaming Frog

12. Screaming Frog Log File Analyzer

بیشتر افراد موجود در فضای سئو با Screaming Frog آشنا هستند ، اما بسیاری متوجه نیستند که قورباغه همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل رایگان و پرداخت شده مستقل از Log File Analyzer را ارائه می دهد. نسخه رایگان بسیار قوی است، اگرچه محدود به 1000 خط است.

Get it: Screaming Frog Log File Analyser

13. SEOlyzer

SEOlyzer ابزاری برای تجزیه و تحلیل ورود به سیستم است که توسط Aleyda Solis در پادکست های سئوی بسیار عالی Crawling Monday خود توصیه می شود. SEOlyzer ابزاری فوق العاده برای تجزیه و تحلیل ورود به سیستم با برخی از ویژگی های جالب مانند تجزیه و تحلیل در زمان واقعی و طبقه بندی صفحه است.

Get it: SEOlyzer

14. Xenu

صادقانه بگو ، گرچه Xenu از طلوع آفتاب در هر لیست “ابزار جستجوگرها رایگان” حضور داشته است ، اما به هیچ وجه فکر نمی کردم این یکی را بسازد. این خزنده رومیزی مبتنی بر ویندوز در طول 10 سال گذشته تقریبا بدون تغییر بوده است. به گفته این، بسیاری از افراد هنوز هم آن را دوست دارند و از آن برای ممیزی سایت اصلی استفاده می کنند، به دنبال لینک های خراب و غیره هستند.

Get it: Xenu

15. Answer The Public

دوست داشتن پاسخ به عموم دشوار نیست. رابط کاربری تقریباً “کارتهای علیه بشریت” وجود دارد که به آن شورش می کند. صرف نظر از این، اگر می خواهید لیستی عظیم از سوالات از هر مجموعه کلید واژه ایجاد کنید، این ابزار go-to شماست.

Answer The Public
استفاده از ابزار Answer The Public جهت تولید محتوای بهتر

Get it: Answer The Public

16. Keyword Explorer

اگر با ابزار تحقیق کلمات کلیدی شگفت انگیز Moz آشنا نیستید ، باید امتحان کنید. 500 میلیون پیشنهاد کلمه کلیدی ، دقیق ترین دامنه حجم در صنعت. همچنین می توانید داده های CTR را با استفاده از کلید واژه معروف دشواری مشکل Moz دریافت کنید. حساب جامعه رایگان Moz به شما امکان دسترسی به 10 سؤال در ماه را می دهد ، با هر درخواست به معنای واقعی کلمه حداکثر 1000 پیشنهاد کلمه کلیدی به همراه تجزیه و تحلیل SERP ارائه می شود.

مشاهده این مطلب  آنالیز سئو سایت آریان وگال

Get it: Keyword Explorer

 

17. Keyword Planner

برنامه کلیدی کلیدی خود Google برای افرادی که تبلیغاتی در گوگل می خرند ساخته شده است ، اما هنوز اطلاعات مفیدی را برای برنامه ریزی کلمات کلیدی SEO ارائه می دهد. از داده های Google خود استفاده می کند و عملکردهای مفیدی مانند فیلتر کشور دارد. مراقب باشید با معیارهایی مانند رقابت (این بدان معناست که برای مکان های پرداخت شده) و حجم آن – که مشخص است گیج کننده است.

Get it: Keyword Planner

18. keywordsheeter

به آن کلید واژه keyword sheeter گفته می شود. نوشتن این موضوع برای من درد دارد. این گفته، آنچه را كه انجام می دهد و آنچه را كه می گوید، انجام می دهد. یک کلمه کلیدی را تایپ کنید و آن را امتحان کنید، کلمات کلیدی زیادی را برای شما حذف می کند.

Get it: keyword sheeter

19. Keywords Everywhere

مورد علاقه SEO! این برنامه افزودنی مرورگر را برای Firefox یا Chrome نصب کنید و همزمان با سفر به اینترنت، پیشنهادات کلمات کلیدی را با حجم مشاهده کنید. در کنسول جستجوی Google نیز کار می کند. این مورد برای الهام بخشیدن به کلید واژه ضروری است.

Keywords Everywhere
استفاده از ابزار Keywords Everywhere برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

Get it: Keywords Everywhere

20. Ubersuggest

بعضی اوقات من از نیل پاتل سرگرم می شوم زیرا او در لباس خواب خود SEO را انجام می دهد. احتمالاً حسادت دارم زیرا حتی لباس خواب ندارم. صرفنظر از این ، دیر مدتی بود که نیل مسئولیت Ubersuggest را به دست گرفت و در کل مهمترین امتیاز را به آن بخشید. اگر مدتی آن را امتحان نکرده اید، اکنون فراتر از پیشنهادات کلمات کلیدی است و بسیاری از قابلیت های پیشرفته سئو مانند معیارهای لینک اصلی و صفحات رقیب برتر را ارائه می دهد.

Get it: Ubersuggest

21. Disavow Tool

Google یافتن ابزار Disavow را سخت می کند زیرا بیشتر صاحبان سایت معمولاً نیازی به استفاده از آن ندارند. اما وقتی این کار را انجام دهید، می تواند برای از بین بردن مجازات ها مفید باشد و برخی از SEO ها برای مبارزه با سئو منفی سوگند به آن سوگند می دهند. اگر استفاده از این ابزار را انتخاب کردید، مراقب باشید و در مورد عدم وجود پیوندهای مناسب، با این راهنما همراه باشید.

Get it: Disavow Tool

22. Link Explorer

پیوند اکسپلورر مسلما بزرگترین ، با بالاترین دقت فهرست پیوند و دقیق ترین بررسی کننده DA و backlink در دنیای سئو امروز است که دارای 35 تریلیون پیوند است. دسترسی رایگان به حساب به شما هر ماه 10 پرس و جو و 50 ردیف داده در هر پرس و جو اضافه می کند، به علاوه هنگام مرور وب، معیارهای لینک اصلی را به MozBar اضافه می کنید.

Get it: Link Explorer

23. Link Miner

Link Miner یک برنامه افزودنی Chrome است که توسط Jon Cooper ، یکی از استادان ایجاد لینک ایجاد شده است. از آن استفاده کنید تا به سرعت پیوندهای شکسته را در هر صفحه پیدا کنید ، همچنین در جستجوی Google معیارهای لینک اصلی را مشاهده کنید. ساده، آسان و مفید.

Get it: Link Miner

24. Detailed

تفصیلی یک نوع منحصر به فرد از موتور تحقیق لینک رایگان است که توسط نبوغ بازاریابی گلن آلسوپ ساخته شده است (می توانید وی را در نظرات زیر بیابید). تمرکز مفصل در مورد آنچه که منجر به پیوند برخی از سلیقه های مشهور در وب می شود، بدون داشتن کرک اضافی است که می تواند موفقیت مهندسی معکوس را به یک فرایند وقت گیر تبدیل کند.

ابزار Detailed
ابزار رایگان Detailed یک موتور تحقیق لینک رایگان است.

     Get it: Detailed

25. Backlink Checker

بسیاری از مردم درک نمی کنند که Ahrefs یک چک لیست بک لینک رایگان ارائه می دهد، اما آنها این کار را انجام می دهند، و این بسیار خوب است. این تعداد محدودیت های تعدادی در مقایسه با ابزار پرداختی تمام عیار آنها دارد. به عنوان مثال، شما به 100 پیوند محدود می شوید، و نمی توانید با پیشوند یا پوشه جستجو کنید ، اما برای آن دسته از بررسی های لینک سریع مفید است ، یا اگر با بودجه محکم SEO را انجام می دهید، سودمند است.

مشاهده این مطلب  Dwell time چیست و چرا باید به آن در سئو توجه داشته باشیم؟

Get it: Backlink Checker

26. Google My Business

در اصل، این ابزار شماره 1 ضروری برای SEO محلی است – به ویژه اگر در بازاری که توسط گوگل سرو می شود زندگی می کنید. این امکان را به شما می دهد تا شغل خود را ادعا کنید، اطلاعات لیست را مدیریت کنید و به بررسی ها پاسخ دهید – از جمله موارد دیگر. ادعای نمایه کسب و کار شما پایه و اساس اکثر فعالیتهای محلی SEO را تشکیل می دهد، بنابراین این یک اقدام اساسی است.

Get it: Google My Business

27. Google Review Link Generator

ژنراتور پیوند Google Review توسط Whitespark یک مشکل ساده را حل می کند – چگونه می توانید URL خود را به مشتریان خود بدهید تا یک بررسی Google را برای تجارت شما انجام دهند؟ بررسی ها رتبه بندی را هدایت می کند، اما Google به راحتی این موضوع را ارائه نمی دهد. این ژنراتور کار را آسان می کند.

Get it: Google Review Link Generator

28. Local Search Results Checker

یکی از سخت ترین قسمت های SEO محلی ، تعیین رتبه بندی از هر مکانی است – به ویژه هنگامی که Google سرسختانه می خواهد از محلی که در آن قرار دارید نتایج ارائه دهید. BrightLocal این کار را با یک ابزار سریع رتبه بندی محلی حل می کند که می تواند شما را به هر مکانی رها کند. زمین برای بررسی رتبه های محلی واقعی.

    Get it: Local Search Results Checker

29. Moz Local Check Business Listing

اطلاعات کسب و کار شما در سراسر اکوسیستم جستجوی محلی چقدر سازگار است؟ Moz Local به شما امکان می دهد تا به سرعت بررسی کنید چگونه کسب و کار شما در بین وب در جمع کننده های بزرگ داده که Google و سایر افراد برای رتبه بندی نتایج جستجوی محلی استفاده می کنند، بررسی می شود. برای درک نقاط قوت و ضعف خود بسیار مفید است.

Get it: Moz Local Check Business Listing

30. Mobile First Index Checker

نسخه های وب سایت های موبایل اغلب با نسخه های دسک تاپ متفاوت هستند. از آنجا که Google به فهرست بندی اول موبایل تغییر یافته است، مهم است که عناصر اصلی (پیوندها ، داده های ساخت یافته و غیره) در هر دو نسخه مطابقت داشته باشند. تعدادی ابزار این کار را برای شما بررسی می کنند، اما Zeo احتمالاً کاملترین است.

Get it: Mobile First Index Checker

31. Mobile SERP Test

شگفت آور است که چگونه نتایج جستجوی تلفن همراه می تواند از نظر مکان و دستگاه متفاوت باشد. تست SERP موبایل MobileMoxie به شما امکان می دهد دستگاهها را به صورت جانبی در هر مکان، به آدرسهای خاص، مقایسه کنید.

Get it: Mobile SERP Test

32. Mobile-Friendly Test

استاندارد طلایی برای تعیین اینکه آیا صفحه شما با الزامات سازگار با تلفن همراه Google مطابقت دارد یا خیر. اگر صفحه شما آزمون را پشت سر می گذارد، سپس گوگل آن را دوستانه برای موبایل ارزیابی می کند ، که این یک عامل رتبه بندی bonafide (البته کوچک) است. اگر صفحه شما سازگار با تلفن همراه نیست، مناطق خاصی برای رسیدگی به شما ایجاد می کند.

Get it: Mobile-Friendly Test

33. Chrome DevTools

تعداد زیاد کارهای SEO که می توانید بصورت رایگان و با Chrome DevTools انجام دهید، بسیار جالب است. از ممیزی جاوا اسکریپت گرفته تا سرعت به جستجوگرها در صفحه، برخی از بهترین ویژگی ها به صورت پنهان اما کاملاً عالی هستند. به چند روش خاص برای استفاده از آن برای سئو نیاز دارید؟ این منابع را اینجا، اینجا و اینجا بررسی کنید.

Get it: Chrome DevTools

34. Marketing Miner

بازاریابی ماینر در ایالات متحده از مشخصات پایینی برخوردار است اما یکی از بهترین رازهای مخفی اروپای شرقی است. اگر نیاز دارید تعداد زیادی از داده های SERP، رتبه بندی، گزارش ابزار یا تجزیه و تحلیل رقابتی را بکشید، بازاریابی خیاب سنگین وزن را برای شما به ارمغان می آورد و همه را به گزارش های مناسب بار می آورد. برای ایده های احتمالی این لیست از معدنچیان را بررسی کنید. این یک ابزار پرداخت شده است، اما نسخه رایگان امکان انجام تعدادی کار را می دهد.

مشاهده این مطلب  ربات های گوگل به چه صورت کار می‌کنند؟

Get it: Marketing Miner

35. MozBar

یکی از نوار ابزار اصلی SEO  MozBar طی سالها شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است. با مرور یک حساب موز رایگان وارد شوید و معیارهای پیوند را در هنگام مرور وب، انجام تجزیه و تحلیل درون صفحه و تجزیه و تحلیل SERP دریافت کنید. نسخه رایگان به خودی خود بسیار مفید است، در حالی که کاربران حرفه ای از ویژگی های اضافی مانند پیشنهادات کلیدی پیشرفته برخوردار هستند.

Get it: MozBar

36. SEMrush

SEMrush مانند Moz، مجموعه کاملی از ابزارهای جستجوگرها را در اختیار شما قرار می دهد و در صورت داشتن تنها کار با یک وب سایت واحد ، یک حساب کاربری رایگان نیز دارد که به خوبی کار می کند، یا فقط به داده های سطح بالا نیاز به نگاهی سریع دارد. سطح حساب رایگان به شما امکان دسترسی به یک “پروژه” را می دهد که شامل ممیزی اساسی سایت، و همچنین کلمات کلیدی محدود و گزارش دامنه است.

Get it: SEMrush

37. SEO Minion

SEO Minion یک برنامه افزودنی بسیار محبوب Chrome است که از بیشتر نوارهای ابزار SEO فراتر می رود. برخی از عملکردهای سریع انجام شده شامل تجزیه و تحلیل SEO در صفحه، بررسی پیوندهای شکسته، بررسیهای Hreflang، یک ابزار پیش نمایش SERP و یک شبیه ساز موقعیت مکانی جستجوی گوگل است. قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد.

Get it: SEO Minion

38. SEOquake

از بین تمام نوارهای ابزار جستجوگرهای موجود در بازار ، احتمالاً SEOquake قدرتمندترین است و مجموعه ای از گزینه های پیکربندی را در اختیار شما قرار می دهد – بنابراین می توانید آن را پیکربندی کنید تا مطابق نیاز SEO خود تنظیم کند. گذشته از ارائه داده های قابل توجهی برای هر URL که بازدید می کنید، می توانید ممیزی های اساسی در صفحه را نیز انجام دهید، دامنه ها را مقایسه کرده و داده های خود را صادر کنید.

Get it: SEOquake

39. Sheets for Marketers

برگه برای بازاریابان به خودی خود ابزاری نیست ، بلکه وب سایتی است که حاوی بیش از 100+ قالب رایگان برای انجام تعداد زیادی از وظایف با استفاده از صفحات Google است. برگه های قدرتمند رایگان را برای همه موارد از جمله تجزیه و تحلیل رقابتی، ممیزی سایت، scraping، تحقیق در مورد کلید واژه ها و موارد دیگر پیدا کنید. این یک وب سایت برای نشانک های شما است.

Get it: Sheets for Marketers

40. Small SEO Tools

ابزارهای کوچک جستجوگر مورد علاقه در میان SEO های قدیمی است. این مجموعه شامل بیش از 100 ابزار اصلی SEO است. هر ابزار یک کار بسیار خاص را انجام می دهد، از این رو نام “کوچک” است. نکته جالب در مورد این مجموعه این است که علاوه بر ابزارهای سنتی سنتی مانند بک لینک و تحقیق در مورد کلمات کلیدی، می توانید ابزارهای سخت و در عین حال بسیار خاص مانند ابزارهای پروکسی، pdf و حتی ابزارهای JSON را پیدا کنید.

Get it: Small SEO Tools

41. Varvy

واروی مجموعه ای از ابزارهای حسابرسی وب سایت رایگان را از افراد موجود در بازاریابی اینترنتی نینجا ارائه می دهد. بیشتر بررسی ها از نوع صفحه در مورد خزنده و بهترین اقدامات است. واروی همچنین ابزارهای جداگانه ای برای سرعت صفحه و سئو موبایل ارائه می دهد. به طور کلی، این یک ابزار سریع خوب برای شروع ممیزی سئو و انجام کارهای اصلی لیست چک با عجله است.

Get it: Varvy

Alternatives: SEO PowerSuiteCanIRank

42. Natural Language API Demo

در حالی که بحث در مورد چگونگی عملکرد API زبان طبیعی Google برای SEO وجود دارد ، هیچ منکر یک ابزار جالب با تجزیه و تحلیل پیشرفته است. نسخه آزمایشی رایگان به شما امکان می دهد متن یک صفحه را به طور همزمان تجزیه و تحلیل کنید و به شما امکان می دهد ببینید که چگونه موتور جستجو موجودات، آنالیز احساسات، نحو و طبقه بندی را مشاهده می کند.

مشاهده این مطلب  آموزش سئو محصولات در وردپرس

Get it: Natural Language API
See also: Advanced SEO Strategies using Natural Language Processing

43. Rich Results Test

آیا شما ستاره های رتبه بندی بررسی را در JSON-LD خود پیاده کرده اید و می خواهید ببینید که آیا نتایج شما برای نتایج غنی Google معتبر است؟ دریافت نمره قبولی به این معنی نیست که صفحه شما به طور خودکار نتایج غنی را در SERP نشان می دهد، اما به عنوان هزینه پذیرش آن فکر کنید (البته هزینه رایگان).

Get it: Rich Results Test

44. Structured Data Testing Tool

ابزار تست داده های ساختاری Google نه تنها برای عیب یابی داده های ساخت یافته خود بلکه انجام تجزیه و تحلیل رقابتی بر روی داده های ساختاری رقیب شما نیز ضروری است. نکته حرفه ای: برای عیب یابی و رسیدن به کد معتبر ، می توانید کدهای موجود در ابزار را ویرایش کنید.

Get it: Structured Data Testing Tool

45. Tag Manager

از طرف دیگر ، Google Tag Manager یک هدف ساده را برای شما امکان می دهد “برچسب ها” (مانند Google Analytics) را به HTML خود تزریق کنید. فراتر از آن، کاربران پیشرفته می توانند از Tag Tag Manager برای میزبان توابع SEO استفاده کنند. اگرچه گوگل توصیه نمی کند تا از Tag Manager برای وارد کردن عناصر مهم مانند داده های ساخت یافته استفاده کند، اما برای یک تن فعالیت های مرتبط با سئو مفید است.

Get it: Tag Manager

46. View Rendered Source

این ابزار حسابرسی ساده JavaScript یک کار را انجام می دهد و این کار را بسیار خوب انجام می دهد. View Rendered Source یک افزونه رایگان Chrome است که به شما امکان می دهد DOM کاملاً رندر شده از هر URL را به راحتی مشاهده کنید و آن را با HTML اصلی مقایسه کنید. عالی برای حسابرسی و عیب یابی جاوا اسکریپت.

Get it: View Rendered Source

47. BuzzSumo

به عنوان یک ابزار تحقیق سئو ، BuzzSumo بسیار جذاب است. برنامه افزودنی Chrome آن یکی از معدود ابزارهای موجود است که تخمین تعداد قابل اعتماد سهام اجتماعی را برای هر قطعه محتوا ارائه می دهد. شما به اندازه یك حساب رایگان داده دریافت نمی كنید، اما همچنان به محتوای برتر و داده های روند دار دسترسی دارید. یکی از ابزارهای مورد علاقه ما

Get it: BuzzSumo

48. Hunter

Hunter یک ابزار جستجوی ایمیل محبوب است و قطعاً محبوب ترین یاب ایمیل رایگان است. از آن استفاده کنید تا آدرس ایمیل مرتبط با هر شرکت یا شخص دیگری را پیدا کنید و هر آدرس ایمیلی را که قبلاً در اختیار دارید بررسی کنید. 50 پرس و جو رایگان / ماه قبل از شروع طرح های پرداخت شده.

Get it: Hunter
Also popular: Viola Nobert

49. SimilarWeb

SimilarWeb مانند تجزیه و تحلیل رقبا در مورد استروئیدهاست. می توانید در مورد ترافیک رقبای خود ، صفحات برتر ، تعامل ، کانال های بازاریابی و موارد دیگر تحقیق کنید. ارائه رایگان به 5 نتیجه در هر متر محدود می شود، اما اغلب گرفتن یک نقطه داده سریع سریع کافی است.

Get it: SimilarWeb

50. Wappalyzer

ابزارهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند آنچه را که وب سایت در وب سایت اجرا می کند را تحلیل کنید ، اما Wappalyzer مورد علاقه SEO است. این 100 درصد رایگان است (مگر اینکه شما گزارش پیشرفته را بخواهید) و فوراً به شما می گوید یک سایت از چه فناوری استفاده می کند. به عنوان مثال، آنها از Yoast یا All In One SEO Pack استفاده می کنند؟

Get it: Wappalyzer

51. Wayback Machine

صادقانه بگو ، من شخصاً 2-3 بار در هفته از ماشین Wayback استفاده می کنم. این برای کشف اطلاعات تاریخی مناسب است. حتی می توانید یک گوی از پرونده های تاریخی robots.txt را بایگانی کنید. یک تن دیگر از سؤالات دیگر SEO برای دستگاه Wayback وجود دارد که ممکن است مفید باشد. 100 درصد رایگان

Get it: Wayback Machine

52. Bulk Domain Availability Checker

صادقانه بگویم، من قبلاً از این ابزار نشنیده بودم ، اما چندین سئو جستجوگر که مرتباً دامنه ها را خریداری می کنند، از آن بسیار استقبال می کنند. به نظر می رسد به ویژه با کلاه سیاه / گروه PBN محبوب است، اما این ابزار دارای حق قانونی سئو کلاه سفید نیز هست. به سادگی می توانید حداکثر 20،000 دامنه را همزمان وارد کنید، و به سرعت به شما می گوید که آیا آنها در دسترس هستند. ضرب و شتم از تایپ کردن آنها در یک بار با استفاده از Godaddy.

مشاهده این مطلب  الگوریتم پنگوئن

Get it: Bulk Domain Availability Checker

53. Cloudflare

چیزهای خوب زیادی برای گفتن در مورد Cloudflare وجود دارد ، دشوار است بدانید که در اینجا چه مواردی را شامل می شود. گذشته از یک CDN رایگان برای سرعت بخشیدن به سایت شما، امکان مدیریت آسان DNS و 100 درصد محافظت رایگان از DDoS را نیز فراهم می کند. شما می توانید برای همیشه با برنامه پرداخت بپردازید، اما اگر آمادگی به روزرسانی را دارید، ویژگی های حرفه ای فوق العاده عالی و شگفت آور مقرون به صرفه هستند.

Get it: Cloudflare

54. GTmetrix

GTmetrix یکی از بسیاری از تست های عملکرد سرعت صفحه است که SEO ها دوست دارند از آن استفاده کنند. این گزارشات آشنایی مانند PageSpeed ​​، YSlow و Waterfalls را فراهم می کند، و همچنین بطور خودکار داده های تاریخی را برای هر صفحه ای که آنالیز می کند تجسم می کند.

Get it: GTmetrix

55. Lighthouse

لایت هاوس ابزار عملکرد سرعت باز منبع منبع گوگل است. این همچنین به روز ترین ، به ویژه از نظر تجزیه و تحلیل عملکرد صفحات تلفن همراه و PWA، به روز است. گوگل نه تنها از لایت هاوس برای ارزیابی عملکرد صفحه شما توصیه می کند، بلکه گمانه زنی هایی نیز وجود دارد که از آنها در ارزیابی های بسیار مشابه در الگوریتم های رتبه بندی خود استفاده می کنند.

Get it: Lighthouse

56. Page Speed Insights

Page Speed ​​Insights یکی دیگر از ابزارهای Google است که در بالای لایت هاوس ساخته شده است و یک متریک اضافه شده با کلید دارد: Field Data. Field Data از معیارهای جمع آوری شده توسط گزارش تجربه کاربر Chrome استفاده می کند ، بنابراین می توانید نحوه عملکرد صفحه شما با کاربران واقعی در سراسر جهان را مشاهده کنید. در هر صفحه داده ای وجود ندارد، اما بسیار مفید است.

Get it: Page Speed Insights

57. SpeedMonitor.io

اگر به صورت دستی وارد یک ابزار سرعت برای بررسی عملکرد خود هر روز چیز دیگری نیستید، SpeedMonitor.io را در نظر بگیرید. از داده های Lighthouse برای سنجش عملکرد استفاده می کند، سپس آن را با گذشت زمان دنبال می کند و نتایج را ذخیره می کند – همه به صورت رایگان. شما حتی می توانید ممیزی های ردیابی و درخواستی رقیب را اضافه کنید.

Get it: SpeedMonitor.io

58. WebpageTest

تست سرعت صفحه وب یکی دیگر از ابزارهای تست سرعت مشابه GTMetrix است. تجزیه و تحلیل  پرفومنس را به نمرات آسان قابل فهم تبدیل می کند. گزارش های دقیقی را ارائه می کند و ارزش تست کردن دارد.

Get it: WebpageTest

59. Rank Math

یک ابزار جدید در دینای وردپرس برای سئو است. من هنوز تستش نکردم پس نظری ندارم راجبه این افرونه. شما کامنت بزارین نظراتونو

Get it: Rank Math

60. Yoast SEO

yoast نام یک افزونه سئو در وردپرس است. میگویند یک افزونه معتر است. ولی واقعا به هیچ دردی به جز نوشتن تایتل و دیسکریپشن نمی خورد.

Get it: Yoast SEO

Alternatives: All in One SEO PackSEOPress

سخن نهایی

گردآوری لیستی از بهترین ابزار های رایگان سئو می تواند کار سختی باشد. هدف ما از این مقاله و جمع آوری بهترین ابزار های رایگان سئو این بود که موارد ارزشمندی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از طریق وب در عرض چند دقیقه از آن ها استفاده کنید و سئو سایتتان را بهبود ببخشید. البته یک مشاوره سئو خوب می تواند شما را در آنالیز، بهینه سازی و بهبود رتبه سایتتان به صورت حرفه ای کمک کند.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

آنالیز سایت معماری
آنالیز وبسایت های حوزه معماری چگونه انجام می شود؟
سایت‌ها تنها ویژگی که دارند تولید محتوا نیست. می‌توانند به شما نشان دهند که چه میزان توانسته‌اید مخاطبان...
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
در دنیای امروزی داشتن یک وب‌ سایت رسمی برای هر کسب و کار ضروری است، اما مهمترین مسئله پس از ایجاد یک...
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت به دلایل متعددی انجام می‌شود. از جمله آنها می‌توان به سنجش کیفیت و کمیت بک لینک‌ها،...
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی می‌تواند به دلایل مختلف شامل حفظ حریم خصوصی، بهبود عملکرد، امنیت، افزایش فضای...
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور سایت می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف انجام شود. از جمله این ابزار می‌توان به ابزار...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...

دیدگاه ها

 • تماس
 • روبیکا
 • تلگرام
 • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070