سئو، طراحی سایت، محتوا، مدیا و مدیریت پروژه با یاسئومی

چگونه سئو سایت وردپرسی خود را بالا ببریم؟ | بهبود سئو سایت وردپرس برای افزایش ورودی از گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل
آنچه در این مقاله می خوانید:

بالابردن رتبه سایت وردپرس در گوگل یکی از موارد بسیار مهمی است، که امروزه مورد توجه کارشناسان و وب مسترهای بسیاری بوده و هر روز به این افراد اضافه می شود. معمولا به اقداماتی که منجر به بالابردن رتبه سایت در گوگل و یا سایر موتورهای جستجو می شود، سئو سایت گفته می شود.

سئو هر سایت تابع موارد بسیار متفاوتی است و هر فردی که مدیریت یک سایت را برای بالا بردن رتبه آن در گوگل را بر عهده می گیرد، برای این امر، علاوه بر دانش تخصصی در این زمینه باید دارای تجربه و سابقه کافی نیز باشد. در ادامه مطلب به بررسی موارد مهم و تاثیر گذار برای بالابردن رتبه سایت وردپرس در گوگل می پردازیم.

در ابتدا باید فکر کنید می خواهید در یک کلمه کلیدی رتبه بگیرید یا اینکه می خواهید در کل کلمات کلیدی حوزه خودتان در گوگل در رتبه های اول باشید. برای اینکه یک استراتژی سئو کامل داشته باشید ابتدا باید کیورد ریسرچ کنید و بدانید با منابعی که دارید روی چند کلمه کلیدی با چه سختی کار کنید. انتخاب کلمات کلیدی به این معنا هست که شما می توانید خدمت یا محصول مدنظر را به صورت کاملا رقابتی ارائه دهید.

چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟

  1. افزودن پلاگین سئو به سایت یکی از بهترین روش ها برای بهبود سئوی سایت وردپرسی، افزودن یک پلاگین سئو به سایت است. دو پلاگین معروف در این زمینه Yoast SEO و All in One SEO Pack هستند، که هر دو ساده و قابل استفاده هستند و می توانند بهبودی بسیاری در سئو سایت شما ایجاد کنند.
  2. بهبود عنوان صفحات عنوان هر صفحه باید واضح و کاملاً مرتبط با محتوای آن باشد. از کلمات کلیدی مناسب در عنوان استفاده کنید تا به بهترین شکل ممکن به گوگل نشان دهید که صفحه شما چه محتوایی دارد.
  3. بهبود متای توضیحات متای توضیحات باید زیبا، دقیق و شامل کلمات کلیدی مناسب باشد. حداکثر طول متای توضیحات به 160 حرف است.
  4. بهبود سرعت بارگیری صفحات گوگل به سرعت بارگیری صفحات بسیار اهمیت می دهد. برای بهبود سرعت بارگیری، از فایل های کش و فشرده سازی تصاویر استفاده کنید.
  5. ساختار لینک سازی ساختار لینک سازی کاملاً منسجم و ساده باشد. از لینک های کوتاه و دقیق با استفاده از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  6. محتوای کاربر پسند و با کیفیت تمامی محتوای سایت شما باید برای کاربران پسند باشد و از کیفیت بالا برخوردار باشد. بهترین راه برای جلب توجه کاربران، ایجاد محتوایی برای بازدیدکنندگان سایت شما است.
  7. استفاده از کلمات کلیدی استفاده از کلمات کلیدی مناسب نحوه کار با گوگل را تعیین می کند. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در تمامی قسمت های سایت شما (عنوان، متاتگ و محتوا)، می تواند به طور قابل توجهی بهبود دهنده سئو سایت شما باشد.
مشاهده این مطلب  خرید بک لینک PBN (پی بی ان)

با اجرای این روش های بهینه سازی، سئو سایت وردپرسی خود را بالا ببرید.

سئو چیست؟

قبل از هر چیز لازم است که به این موضوع بپردازیم که تمامی مسائل در اینترنت و هر کاری که بر روی سایت انجام می شود برای فروش بیشتر و یا افزایش بازدید سایت است.

برای این کار راههای بسیاری وجود دارد که در زیر به صورت کاملا جزئی به آنها می پردازیم.

در بالا تعریفی ساده از سئو را ارائه دادیم و در ادامه مطلب به این امر می پردازیم که اگر یک نفر بخواهد سایت خود را در گوگل بالا بیاورد باید حتما مواردی را که مورد توجه ربات های گوگل است را رعایت نماید.

این موارد شامل نوشته محتوای سئو شده، بهینه سازی سایت، نصب گواهی های امنیتی و….. بوده، که در ادامه به ترتیب اهمیت توضیح داده خواهند شد.

موارد مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل

1- نصب گواهی ssl

به صورت کلی با آپدیت های گوگل امروزه امنیت سایت و همچنین حفظ حریم خصوص کاربران برای گوگل بسیار مهم بوده و از حدود چند سال پیش گوگل به صورت بسیار جدی اعلام نموده است که سایت هایی که فاقد گواهی اس اس ال هستند به صورت کامل پشتیبانی نمی کند و یکی از اولین قدمها در وردپرس برای بالا بردن رتبه سایت نصب گواهی های امنیتی است.

اگر بخواهیم به صورت جدی تری به این مبحث بپردازیم باید بگوییم که افراد به گوگل اعتماد داشته و به همین دلیل نیز گوگل سایت های ناامن را به افراد معرفی نمی کند.

2- سئو داخلی

اگر بخواهیم تعریفی کلی از سئو داخلی ارائه دهیم باید بگوییم که منظور از سئو داخلی هر اقدامی است که در داخل سایت انجام می شود و باعث می شود که سایت مورد توجه رباتهای جستجوی گوگل قرار بگیرد.

مشاهده این مطلب  فاصله و نیم فاصله در محتوا

این موارد به شرح زیر هستند :

سئوی محتوا

به صورت کلی منظور از سئوی محتوا این است که گوگل متوجه بشود که ما در سایت خود در خصوص چه موضوعی فعالیت می نماییم. پس اگر به صورت خلاصه به این امر بپردازیم باید بگوییم که هدف کلی سئو محتوایی این است که ما  به رباتهای گوگل بفهمانیم که در چه زمینه ای درحال فعالیت می باشیم.

اگر در این رابطه موفق نشویم، هر گونه تلاش ما در این باره بدون نتیجه خواهد ماند. به صورت کلی سئو محتوایی شامل موارد بسیار زیادی است و برای این منظور گوگل هر ساله مواردی را در در این باره برای کاربران تعریف می کند که با استفاده از آنها بتوانند رتبه خود را در گوگل بهبود ببخشند.

از سال 2022 گوگل به محتوا و سئو محتوایی اهمیت ویژه ای قائل شده و به طور کلی اعلام کرد که هر چه کیفیت یک محتوا بهتر باشد، سایت در گوگل رتبه بهتری کسب خواهد کرد.

بهینه سازی سایت

بعد از سئو محتوایی و ایندکس آنها در گوگل نوبت به بهینه سازی سایت می شود. به صورت کلی بهینه سازی سایت بدین منظور است که سایت دارای جذابیت و سرعت مناسب لود بوده و اگر فردی بخواهد وارد سایت شود مدت زیادی را منتظر باز شدن آن نباشد.

به علاوه بهینه سازی سایت باعث می شود که سایت از نظر مخاطب جذاب تر بوده و مدت زیاد تری را در آن حضور داشته و در انتها همین امر مخاطبان دیگری را نیز به خود جذب می نامید. جذابیت سایت به صورت کلی همان ux بوده و باعث می شود که گوگل با توجه به زمان ماندن کاربران در سایت به آن توجه بیشتری را نشان بدهد.

مشاهده این مطلب  مسیر تولید متن برای صفحات سایت (وب پیچ)

ساختار url یا لینکها

ساختار لینک ها باید حاوی کلمه کلیدی بوده و بهترین راه این است که انگلیسی باشد. برخی اقدام به نوشتن فینگلیشی آن می کنند که این امر کاملا اشتباه می باشد و نه تنها کاربران که رباتهای گوگل نیز متوجه آن نمی شوند.

لینک دهی

منظور از لینک دهی ایجاد یک ساختار بسیار حرفه ای لینک میان صفحات سایت است یعنی شما ممکن است صفحاتی را داشته باشید که دارای بازدید بالاتری باشند و با وارد کردن لینک سایر صفحات در این صفحه ارزش آنها را نیز بالا ببرید .

3- سئو خارجی یا off page

مورد دیگر در خصوص سئو سایت و سایر اقدامات در جهت بالا بردن رتبه سایت در گوگل این است که شما سئو خارجی خود را نیز بهبود ببخشید. منظور از سئو خارجی این است که فرد اقداماتی را در خارج از سایت برای معرفی آن انجام بدهد.

به صورت کلی آف پیج شامل موارد زیر می شود:

لینک سازی خارجی

برای این امر یک وب سایت بسیار معتبر باید طی یک لینک در سایت خود به مطلبی در سایت شما ارجاع نماید. این امر بدان معناست و این پیام را به گوگل می دهد که سایت مورد نظر قابل اعتماد بوده در مبحث مورد نظر حرفی برای گفتن دارد.

علاوه بر این موارد یکی از بهترین راه هایی است که رتبه سایت شما را در گوگل بالا می برد. اما دو نکته بسیار مهم در این رابطه وجود دارد :

  1. لینک داده شده به سایت لزوما نباید فقط فالو باشند باید ترکیبی از فالو و نوفالو بودن باشند.
  2. لینک سازی باید به صورت طبیعی باشد و حتما به سایت هایی داده شود که برای این هدف به وجود نیامده باشند.
  3. سایت باید دارای بازدید و یا فروش بالایی بوده و هر روز هزاران نفر به آن سر بزنند.
مشاهده این مطلب  مزرعه محتوا یا Content Farm چیست؟

برند سازی

منظور از برند سازی به همه اقداماتی گفته می شود که یک محصول خاص یا یک امر خدماتی به نام شما شناخته می شود .

گوگل از حدود چند سال پیش به این موضوع توجه ویژه ای نشان داده است و برای اینکه بدانید که آیا نام شما یک برند شده است باید بررسی کنید که میزان سرچ نام شما به چه میزان افزایش یافته است .

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نیز یکی از مواردی است که در سئوی خارجی و افزایش بازدید از یک سایت تاثیر بسزایی دارند و به صورت کلی اگر شما همراه با همه اقدامات فوق برای سایت وردپرسی خود در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت گسترده داشته باشید به راحتی می توانید در این باره آمار و همچنین میزان سایت خود را بالا ببرید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به صورت کلی به تبلیغاتی گفته می شود که در سایت های بزرگ برای یک وبسایت انجام می شود. اگر شما با یک مقاله سئو شده بخواهید اقدام به رپورتاژ آگهی کنید در این باره نتیجه بسیار جالبی را نخواهید گرفت .

توصیه ما در این باره به شما این است که بهترین نوع رپورتاژ آگهی لینک دادن به مقالات علمی و با موضوع سایتتان باشد، که این امر قدرت و تاثیر رپورتاژ را بی شک برای شما چندین برابر می کند.

سخن آخر

اگر دارای یک وب سایت هستید و می خواهید آن را در نتایج گوگل ببینید بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید و خودتان اگر دانشی ندارید دست به بهینه سایت خود نکنید چرا که موتورهای جست و جو دارای چندین الگوریتم هستند و اگر برخلاف یکی از آن ها پیش بروید سایتتان از نتایج حذف می شود.

مشاهده این مطلب  خدمات ترجمر در حوزه ترجمه در مشهد

یک مشاوره سئو می داند که چه کارهایی را برای سایت انجام دهد تا اثر بخش باشد و با بررسی رقبا و جمع آوری دیتا به انچه که انجام می دهد مطمئن تر خواهد بود.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست
افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست
وردپرس (WordPress) یکی از محبوب ‌ترین سیستم‌ های مدیریت محتوا (CMS) است که برای ایجاد وب‌ سایت‌ های داینامیک...
افزایش سرعت سایت های شلوغ
افزایش سرعت سایت های شلوغ
هر روز، اهمیت سرعت بارگذاری وب ‌سایت‌ها در جذب و نگه‌داری کاربران بیشتر می ‌شود. بازار رقابتی امروزی،...
بررسی امنیت سایت
بررسی امنیت سایت
بررسی امنیت سایت یکی از موضوعات مهمی است که در هنگام راه اندازی سایت بایستی به آن توجه کرد. یکی از اقدامات...
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی نه تنها بر جذب مشتریان و ایجاد نگرش مثبت تاثیر دارند، بلکه هویت برند و ارزش‌های...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...
افزایش بازدید وبلاگ
آموزش راه های افزایش بازدید وبلاگ
وبلاگ‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایت محسوب می‌شوند که وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند. در واقع این...

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت با جواد یاسمی

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

مشاوره تلفنی >> 09376996070

دسترسی های بیشتر به مهم ترین صفحات سایت