اگر قصد طراحی سایت رستوران دارید باید خودتان را در جایگاه مشتری قرار دهید و به این سوال پاسخ دهید که یک سایت رستورانی باید چه امکانات و قابلیت‌هایی داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد؟ طراحی سایت یک رستوران زمانی بازدهی مناسب را برای شما به دنبال خواهد داشت که بدانید طراحی این دسته از سایت‌ها از چه قداعد و اصولی پیروی می‌کند. اگر یک سایت استاندارد برای رستوران خود داشته باشید، به مشتریانتان این فرصت را می‌دهید که از نزدیک با فضای رستوران، منوی غذا، سبک رستوران و کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهید آشنا شوند و سپس برای مراجعه به رستوران شما تصمیم‌گیری کنند.

جذب مشتری‌های بیشتر از طریق اینترنت و ترغیب آن‌ها به سفارش‌های آنلاین موضوع جدیدی نیست و سال‌های زیادی است که کسب و کارهای مختلف سعی بر این دارند که بخش فروش و بازاریابی آنلاین خود را راه‌اندازی کنند. با توجه به استفاده بیشتر مردم از اینترنت روزبه‌روز تعداد بیزینس‌هایی که به سمت آنلاین شدن حرکت می‌کنند در حال افزایش است. رستوران‌ها، فست فودها یا کافی شاپ‌ها یکی از این دسته بیزینس‌هایی هستند که داشتن یک سایت اینترنتی برای آن‌ها در حال تبدیل شدن به یک ضرورت است.

طراحی سایت رستوران و کافی شاپ فرصت ایده‌آلی است که از طریق آن بتوانید با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید و آن‌ها را متقاعد کنید که از خدمات شما استفاده کنند. ساخت سایت رستوران می‌تواند با 2 هدف کلی صورت بگیرد:

  1. طراحی سایت صرفاً برای معرفی و برندینگ رستوران
  2. طراحی سایت سفارش آنلاین غذا

اغلب سایت‌های رستورانی با امکان سفارش غذا طراحی می‌شوند. این سایت‌ها باید دارای امکانات و قابلیت‌های ویژه‌تری نسبت به سایرین سایت‌ها باشند. از مهم‌ترین ویژگی‌های سایت‌ های رستورانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی سایت رستوران با وردپرس را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های طراحی سایت برای این بیزینس دانست. وردپرس تمامی امکانات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما می‌توانید به سادگی از تمام ویژگی‌ها و پنل آن استفاده کنید. برای اطلاع دقیق از هزینه طراحی سایت رستوران با وردپرس از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت رستورانی برای معرفی و برندینگ رستوران

همان‌طور که کمی پیش نیز خواندید یکی از اهداف اصلی ساخت سایت رستوران‌ها، برندینگ رستوران و تبلیغ آن از طریق فضای وب سایت است. این دسته از سایت‌ها امکان سفارش آنلاین غذا را ندارند. با کمک این سایت‌ها می‌توانید منوی رستوران خود را در سایت قرار دهید؛ زمانبندی فعالیت رستوران را در سایت منتشر کنید؛ صفحه‌ای برای معرفی انواع غذاها و نوشیدنی‌هایی که سرو می‌کنید داشته باشید؛ صفحه‌ای برای معرفی دیگر شعب یا اطلاعات تماس طراحی کنید.

Text Box: بزرگ‌ترین مزیت طراحی سایت رستوران با هدف بازاریابی آنلاین، کاهش هزینه‌های تبلیغاتی و افزایش اعتبار و ارزش رستوران است.

اگر رستورانی سایتی داشته باشد که قبل از حضور در آن رستوران از طریق سایت بتوانید فضا و سبک رستوران، کیفیت خدمات، پرسنل و… را چک کنید قطعا در مقایسه با رستوران‌هایی که هیچ فعالیتی در فضای اینترنت ندارند، راحت‌تر می‌توانید به آن‌ رستوران اعتماد کنید.

امکانات طراحی سایت رستوران ها برای معرفی رستوران

اگر نمی‌خواهید از طریق سایت رستورانی خود سفارش آنلاین داشته باشید و تنها با هدف معرفی رستوران به تعداد بیشتری از افراد قصد طراحی سایت دارید، سایتتان باید امکانات حداقلی زیر را داشته باشد:

طراحی وب سایت رستوران برای سفارش آنلاین غذا

دسته دوم سایت‌های رستورانی با هدف سفارش آنلاین غذا طراحی می‌شوند. برخی از صاحبان رستوران‌ها و فست فودها قصد دارند در کنار مشتریان حضوری که دارند، از طریق سفارش آنلاین نیز کسب درآمد کنند. این دسته از افراد می‌توانند اقدام به طراحی سایت سفارش غذا کنند. این دسته از سایت‌ها به امکانات و قابلیت‌های ویژه‌تری نیاز دارند که همین موضوع می‌تواند هزینه طراحی سایت رستوران را افزایش دهد.

امکانات طراحی سایت سفارش آنلاین غذا

چنانچه قصد داشته باشید سایتی طراحی کنید که از طریق آن بتوانید سفارش آنلاین داشته باشید باید ماژول‌های بیشتری به سایت اضافه شود. برخی از این قابلیت‌ها عبارتنداز:

چرا طراحی سایت رستوران ها اهمیت دارد؟

چرا مهم است که بیزینسی مانند یک رستوران به فضای اینترنت ورود کند؟ آیا هدف از طراحی سایت برای رستوران تنها برندسازی یا امکان سفارش آنلاین غذا است؟ در ادامه به صورت خلاصه به دلایل اهمیت ساخت سایت رستورانی اشاره خواهیم کرد.

  1. برندسازی برای رستوران

یکی از مهم‌ترین اهداف ساخت سایت رستوان برندسازی است. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که برای انتخاب یک رستوان خوب در اینترنت جستجو کرده باشید. اگر رستوران شما در فضای اینترنت صفحه‌ای فعال با نام خود داشته باشد، شمار بیشتری از افراد با رستوران شما آشنا شده و ممکن است شما را برای صرف یک وعده شام یا ناهار انتخاب کنند.

از دیگر دلایل اهمیت طراحی سایت رستوران می‌توان به افزایش سود و درآمد اشاره کرد. اگر سیستم سفارش آنلاین غذا را در سایت خود راه اندازی کنید به صورت مستقیم درآمد رستوران را افزایش داده‌اید. چنانچه تنها با هدف برندسازی دست به ساخت سایت زده باشید باز هم به صورت غیر مستقیم اقدام به کسب درآمد بیشتر کرده‌اید.

مشتری امروزی خدمات مورد نیاز خود را از جایی دریافت می‌کند که امتیازهای ویژه‌تری از دیگران را در اختیارش بگذارند. به عنوان مثال زمانی که سایتی دارید و منوی رستوران را در سایت قرار می‌دهید این امکان را به مشتری می‌دهید که قبل از مراجعه به رستوران، از طریق سایت از منوی رستوران و قیمت غذاهای شما مطلع شوند.

حضور فعال یک برند در شبکه‌های اجتماعی یا اینترنت به منزله اعتبار و ارزش برای آن برند است. نفوذ و اعتماد افراد به اینترنت تا حدی افزایش پیدا کرده است که اگر نام برندی را در اینترنت جستجو کنند و سابقه‌ای از آن یافت نشود، اعتمادشان را به آن برند از دست می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال افزایش اعتماد مشتریان خود هستید، از طراحی سایت رستوران غافل نشوید.

ویژگی‌هایی که ما در راه اندازی سایت رستوران در نظر می‌گیریم

به نظر شما یک سایت رستورانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند نظر و توجه کاربران را به سوی خود جلب کند؟

اولین پل برقراری ارتباط سایت با کاربران، گرافیک آن است. ظاهر سایت اولین چیزی است که کاربر می‌بیند پس باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد. استفاده از اسلایدشوهای جذاب، تصاویر باکیفیت، المان‌‌های گرافیکی و… کاربر را ترغیب می‌کند که تایم بیشتری را در سایت شما سپری کند.

سایت‌های رستورانی باید به صورت واکنشگرا طراحی شوند تا بر روی هر دستگاهی قابل نمایش باشند. مشخص نیست چند درصد از کاربران سایت شما با موبایل، چند درصد با لپتاپ یا حتی چند درصد با تبلت سایت راچک می‌کنند. پس سایت باید ریسپانسیو بوده و بر روی هر نمایشگری بدون بهم خوردن المان‌های صفحه قابل نمایش باشد.

اگر قصد طراحی سایت سفارش آنلاین غذا دارید باید از امنیت بالای سایت اطمینان حاصل کنید چراکه کاربران اطلاعات شخصی و بانکی خود را در سایت وارد خواهند کرد. توصیه ما به شما این است که به منظور جلب اعتماد مشتری برای سایت ای‌نماد بگیرید.

با کمک وردپرس به راحتی می‌توان یک سایت رستورانی با تمام امکانات مورد نیاز طراحی کرد. مزیت استفاده از وردپرس برای طراحی سایت رستوران امکان استفاده از هزاران قالب بهینه است که وردپرس به صورت رایگان یا پولی در اختیارتان می‌گذارد. برای اطلاع از هزینه طراحی سایت رستوران با وردپرس از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت مشهد   طراحی سایت آموزشگاه  طراحی سایت آموزشی   طراحی سایت بیمارستان   طراحی سایت پزشکی   طراحی سایت خبری   طراحی سایت شخصی   طراحی سایت فروشگاهی  طراحی سایت وردپرسی  طراحی سایت وکلا طراحی سایت آرایشگاه  طراحی سایت آزمایشگاه  طراحی سایت آگهی  طراحی سایت انتشارات طراحی سایت بیمه  طراحی سایت تفریحی  طراحی سایت خدماتی طراحی سایت خودرو  طراحی سایت داروخانه طراحی سایت دانلود فیلم طراحی سایت دکوراسیون  طراحی سایت رزرو  طراحی سایت سالن زیبایی طراحی سایت صرافی  طراحی سایت عکاسی  طراحی سایت فرودگاه  طراحی سایت فروش فایل  طراحی سایت کاریابی  طراحی سایت کافی شاپ  طراحی سایت گردشگری طراحی سایت گلخانه  طراحی سایت مدرسه طراحی سایت مزایده  طراحی سایت هنری طراحی سایت ورزشی  طراحی سایت وکلا  طراحی سایت رستوران  طراحی سایت املاک