طراحی سایت بیمارستان

آیا طراحی سایت بیمارستان ضرورت دارد؟ اگر نگاهی به صفحات وب بیندازید متوجه خواهید شد که امروزه شیوه‌های بازاریابی و تبلیغات و حتی برقراری ارتباط با مخاطب شکل جدیدی به خود گرفته‌اند. مخاطب امروزی هر روز بیشتر در حال حرکت به سوی تکنولوژی است؛ بنابراین برای ارتباط با این مخاطب باید شیوه‌های جدیدتری را امتحان کنید. تقریبا تمامی موسسات و مراکزی که خدماتی برای ارائه دارند، اهمیت حضور در فضای اینترنت در غالب بستر یک وب سایت را درک کرده‌اند. داشتن یک سایت برای مراکز خدماتی مانند بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها کمک می‌کند که دسترسی مخاطبان به این مرکز آسان‌تر شود و به شکل بهتری بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. نیاز مردم به خدمات بهداشتی و درمانی روز به روز در حال افزایش است؛ در این شرایط طراحی سایت بیمارستان در افزایش کیفیت و کمیت خدمت رسانی به افراد نقش مهمی ایفا می‌کند.

طراحی سایت بیمارستان از این جهات ضرورت دارد که منجر به افزایش اعتبار بیمارستان می‌شود. با طراحی یک سایت برای بیمارستان می‌توان در هزینه و زمان مراجعه کنندگان صرفه جویی کرد. سایت‌های بیمارستانی ارتباط افراد با بخش‌های مختلف یک بیمارستان و کادر بیمارستانی را بسیار ساده‌تر می‌کنند. از بزرگ‌ترین مزایای سایت‌های بیمارستانی می‌توان به امکان نوبت دهی آنلاین آن‌ها اشاره کرد. امروزه اغلب افراد ترجیح می‌دهند به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه کنند که قادر باشند به صورت آنلاین قبل از مراجعه نوبت بگیرند یا سوالات خود را بپرسند.

مهم‌ترین موضوعی که در طراحی وبسایت بیمارستان باید در نظر گرفته شود، امکانات و ویژگی‌های این سایت است. اگر یک طراح سایت باتجربه طراحی این سایت‌ها را انجام دهد می‌تواند نیازهای کاربران این سایت‌ها را درک کرده و سایتی متناسب با این نیازها طراحی کند. یکی از مهم‌ترین امکاناتی که سایت‌های بیمارستاتی باید داشته باشند، ریسپانسیو بودن آن‌ها است. سایت یک بیمارستان باید بر روی هر دستگاهی قابل دسترس باشد. طراحی و رابط کاربری ساده از دیگر امکانات و ملزومات طراحی سایت بیمارستان به شمار می‌رود. برای طراحی سایت بیمارستانی از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

اهمیت طراحی سایت بیمارستان

ممکن است از خود سوال کنید چرا طراحی سایت بیمارستانی حائز اهمیت است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال به خاطر داشته باشید که امروزه افراد از خدمات آنلاین استقبال بیشتری می‌کنند و در نهایت ترجیح می‌دهند که خدمات مورد نیاز خود را از مرکز یا موسسه‌ای دریافت کنند که امکانات ویژه‌تری را برایشان در نظر گرفته باشند. طراحی سایت بیمارستان یکی از همان امکانات ویژه است. مهم‌ترین دلایلی که اهمیت طراحی سایت برای بیمارستان را نشان می‌دهد عبارت است از:

 • حجم بالای مراجعین به بیمارستان؛ تصور کنید مراجعان برای هر سوال کوچکی مجبور باشند به بیمارستان مراجعه کنند؛ آیا امکان خدمات رسانی به تمام این افراد وجود دارد؟
 • وجود بخش‌ها و خدمات گوناگون؛ پیدا کردن یک بخش مخصوص در بیمارستان‌های بزرگ کار چندان ساده‌ای نیست درحالی‌که به کمک طراحی سایت بیمارستان می‌توان به مراجعه کنندگان کمک کرد که برای دریافت هر خدماتی، به راحتی بخش مربوطه را در سایت جستجو کنند.
 • در دورانی مانند شیوع ویروس کرونا می‌توانید بدون حضور در تجمع بیمارستان، نوبت پزشک بگیرید.
 • با کمک طراحی سایت بیمارستان مراجعه کنندگان می‌توانند از ساعت و روز حضور پزشکان در بیمارستان مطلع شوند و بی دلیل به بیمارستان مراجعه نکنند.

اهمیت طراحی سایت بیمارستان به همین چند مورد ختم نمی‌شود اما این موارد جزو مهم‌ترین مزیت‌های داشتن یک سایت بیمارستانی به شمار می‌روند. اغلب بیمارستان‌های دولتی و خصوصی این روزها سایتی دارند که به ارتقای کیفیت خدمات آنان کمک بسیاری کرده است.

10 ضرورت طراحی وب سایت بیمارستان

 1. معرفی پزشکانی که در بیمارستان حضور دارند و افزایش اعتبار بیمارستان
 2. کمک به تبلیغات و شناخته شدن بیمارستان
 3. شرح خدماتی که از سوی بیمارستان قابل ارائه است
 4. کاهش هزینه
 5. صرفه جویی در زمان
 6. سهولت ارتباط میان مراجعه کنندگان و پرسنل بیمارستان
 7. در اختیار داشتن سیستم پرداخت آنلاین
 8. امکان سرویس دهی آنلاین
 9. سهولت کار پرسنل و پزشکان
 10. عدم تجمع افراد متفرقه در بیمارستان برای گرفتن نوبت و…

سیستم نوبت دهی آنلاین را می‌توان بزرگ‌ترین ضرورت طراحی سایت بیمارستان دانست. امروزه افراد دیگر برای گرفتن نوبت حضوری مراجعه نمی‌کنند. عدم پاسخگویی 24 ساعته به تلفن‌های نوبت دهی، بیمارستان‌ها را مجاب کرده است که از طریق طراحی سایت خدمات نوبت دهی آنلاین را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهند. نه تنها بیمارستان‌ها بلکه اغلب درمانگاه‌های خصوصی و دولتی نیز بنا به این ضرورت، سایت اینترنتی و سیستم نوبت دهی آنلاین در اختیار دارند.

طراحی وبسایت بیمارستان چه مزایایی دارد؟

کمی پیش به اهمیت و ضرورت طراحی سایت بیمارستان اشاره کردیم. اما یک بیمارستان در صورت داشتن یک سایت اینترنتی فعال که به صورت حرفه‌ای طراحی شده است، چه مزیت‌های ویژه‌ای نسبت به بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی دارد که Text Box: آیا می‌دانستید 80 درصد از کاربران اطلاعات مربوط به مراقبت‌های درمانی و بهداشتی خود را در صفحات وب جستجو می‌کنند؟سایت ندارند؟

این یک شانس بزرگ است که سایت اینترنتی شما در میان نتایجی که به کاربر نمایش داده می‌شود نشان داده شود. دیگر مزایای طراحی سایت بیمارستان عبارت است از:

 • همگام شدن با تکنولوژی با کمک طراحی سایت بیمارستان، خطاهای انسانی را کاهش می‌دهد.
 • افراد هر زمان که بخواهند از طریق سایت بیمارستان می‌توانند به اطلاعات معبتر پزشکی و درمانی دسترسی داشته باشند.
 • طراحی سایت بیمارستان یک شیوه ارزان برای تبلیغات است. همین که نام بیمارستان شما در صفحات وب وجود داشته باشد، ارزش و اعتبار بیشتری خواهید گرفت.
 • برای نوبت دهی، پاسخگویی به تلفن و… نیاز به نیروی انسانی است درحالی که با طراحی کردن یک سایت اینترنتی می‌توان نیروی انسانی را کاهش داد.
 • سرعت اجرای وظایف هر بخش با وجود یک وبسایت اینترنتی افزایش خواهد داشت.

در یک کلام می‌توان اینطور گفت که طراحی سایت بیمارستان نشان دهنده اعتبار، تخصص و پرستیژ بالای آن بیمارستان است. این روزها افراد برای اطمینان حاصل کردن از یک مرکز درمانی و بهداشتی، نام مرکز را در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی جستجو می‌کنند، اگر صفحه فعالی در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی داشته باشید مخاطب سریع‌تر به بیمارستان شما و کیفیت خدماتتان اعتماد خواهد کرد.

طراحی سایت بیمارستانی باید چگونه باشد؟

طراحی سایت به طور کلی استانداردهایی دارد که باید رعایت شود. به عبارتی هر صنعتی در حوزه طراحی سایت و حضور در فضای آنلاین استانداردهای خود را دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند. به عنوان مثال استانداردهای طراحی یک سایت فروشگاهی با یک سایت بیمارستانی بسیار متفاوت است. یک طراح سایت حرفه‌ای قبل از آنکه اقدام به طراحی سایت برای یک بیمارستان بکند طیف مخاطبان این سایت را می‌شناسد و نیاز آن‌ها را می‌سنجد.

به عنوان مثال طراح سایت بیمارستان باید بداند که شمار زیادی از افرادی که از سایت‌های بیمارستانی دیدن می‌کنند، به صورت اورژانسی به خدماتی نیاز دارند. بنابراین بخش‌های مختلف سایت باید در دسترس باشند تا مخاطب میان صفحات سایت سردرگم نشود. امکان نوبت دهی آنلاین در معرض دید باشد یا سرعت لود صفحات سایت بالا باشد تا کاربر مجبور نشود جواب سوال یا نیاز خود را در دیگر سایت‌های بیمارستانی جستجو کند یک طراح سایت باتجربه می‌داند که بهترین قالب و رنگ‌بندی‌ها برای یک سایت بیمارستانی، قالب و ترکیب رنگی است که بتواند اعتماد کاربر را جلب کند.

ویژگی‌های طراحی سایت‌های بیمارستانی

اگر ویژگی‌های طراحی سایت بیمارستانی را ندانید و بدون توجه به آن‌ها اقدام به طراحی سایت کنید به احتمال زیاد سایتتان بازدهی مناسبی نحواهد داشت. برای طراحی سایت بیمارستان قبل از هر چیزی باید یک طراح باسابقه پیدا کنید که در طراحی سایت‌های خدماتی تجربه و مهارت کافی داشته باشد. این طراح باسابقه می‌داند که ویژگی‌های زیر، جزو ویژگی‌های ضروری برای یک سایت بیمارستانی به شمار می‌روند:

 • تمام اطلاعات مورد نیاز کاربران باید در سایت درج شود.
 • شماره‌های تماس و راه‌های ارتباطی با بیمارستان در طراحی سایت لحاظ شوند.
 • سایت بیمارستان باید رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد تا همه قشر جامعه بتوانند به راحتی از سایت و اطلاعات آن استفاده کنند.
 • سایت بیمارستان باید در تمامی دستگاه‌ها مانند کامپیوتر، موبایل یا تبلت در دسترس باشد.

اگر برای طراحی سایت بیمارستان خود با یک تیم حرفه‌ای فعالیت کنید تمامی این نیازها سنجیده شده و در طراحی سایت پیاده سازی می‌شود.