طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی چه مزایایی دارد؟ برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف به صورت مجازی و اینترنتی همیشه مورد استقبال شمار زیادی از افراد بوده است. همان‌طور که می‌دانید پس از شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا، نیاز به آموزش مجازی بیش از پیش احساس شد چراکه آموزش‌ها و کلاس‌های درس در اقصی نقاط جهان به صورت مجازی پیش گرفته شد. بحث یادگیری و آموزش دیدن این روزها نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته است. این روزها داوطلبان تمایل دارند که در هر ساعت و مکانی به آموزش‌های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. با این وجود اهمیت طراحی سایت آموزشی به خوبی احساس می‌شود.

اگر یک سایت آموزشی داشته باشید به واسطه آن می‌توانید به طیف وسیعی از کاربران در بستر سایت خود خدمات آموزشی را ارائه دهید. سایت‌های آموزشی کلاس‌های درس آنلاین 24 ساعته هستند که کاربران در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند به آن‌ها به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه‌ای اندک دسترسی داشته باشند. راه‌اندازی یک آموزشگاه هزینه زیادی به دنبال دارد. علاوه بر هزینه اغلب افراد ترجیح می‌دهند که یکسری آموزش‌ها مانند آموزش زبان، کامپیوتر و… را به صورت مجازی دنبال کنند. اگر یک سایت آموزشی در حوزه تخصص خود داشته باشید سایتتان روزانه بازدید بسیار بالایی خواهد داشت. طراحی سایت آموزشی هم برای شما و هم برای افرادی که به دنبال آموزش هستند مفید است.

 از طریق یک سایت آموزشی می‌توان اقدام به فروش دوره‌های آموزشی کرده و کسب درآمد کرد. از مزایای طراحی وب  سایت آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • امکان ارائه خدمات به شمار بیشتری از افراد
 • ارزش و اعتبار بخشیدن به یک آموزشگاه

اگر طراحی سایت آموزشی خود را به تیمی حرفه‌ای بسپارید قطعا اصول طراحی سایت رعایت خواهد شد. اگر از ترکیب رنگ‌های مناسبی برای طراحی سایت استفاده نشود، کاربر نمی‌تواند به خوبی با سایت ارتباط برقرار کند. استفاده از المان‌های تصویری و رابط کاربری ساده نیز از دیگر امکانات یک سایت آموزشی به شمار می‌رود. هزینه طراحی سایت آموزشی به عوامل متعددی بستگی دارد. برای اطلاع از تعرفه دقیق سایت آموزشی از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگرید.

چرا به طراحی سایت آموزش مجازی نیاز داریم؟

چرا باید اقدام به طراحی سایت آموزشی کنیم؟ این روزها کاربران حتی برای رفع ساده‌ترین نیازهای خود نیز در اینترنت جستجو می‌کنند. طراحی سایت آموزشی از دو جهت ضرورت دارد:

 1. کاربران می‌توانند در هر ساعت و مکانی از طریق وبسایت شما به آموزش‌های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.
 2. طراحی وبسایت امکانی را برایتان فراهم می‌کند که از طریق این بستر آموزش‌های خود را عرضه کرده یا دوره‎‌ها و پکیج‌های آموزیشتان را به فروش برسانید.

مهم‌ترین مزیت طراحی سایت صرفه جویی در هزینه و زمان افراد است. به عنوان مثال بسیاری از افراد برای یادگیری زبان انگلیسی ترجیح می‌دهند به جای ساعت‌ها نشستن سر کلاس‌های حضوری یک آموزشگاه، آموزش‌هایشان را از طریق یک سایت مجازی دنبال کنند. علاوه بر تمامی این موارد طراحی سایت آموزشی برای پیگیری آموزش‌ها در شرایط بحرانی مانند همه‌گیری ویروس کرونا الزامی است.

مزایای طراحی و خرید سایت آموزشی

داشتن یک وبسایت آموزشی چه مزایایی به همراه دارد؟ اگر پرس‌وجو کنید متوجه می‌شوید که تقریبا تمامی آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی اقدام به طراحی سایت کرده‌اند. هدف برخی از این آموزشگاه‌ها این است که در کنار آموزش حضوری، امکان آموزش آنلاین و مجازی را نیز برای داوطلبان فراهم کنند. برخی دیگر از سایت‌های آموزشی آموزشگاه‌ها مختص اطلاع رسانی و اخبار مربوط به کلاس‌ها، دوره‌ها، ثبت نام آنلاین در کلاس‌ها و… است. مهم‌ترین مزایای طراحی سایت آموزشی عبارتنداز:

صرفه جویی در زمان و هزینه

برای شرکت‌ در کلاس‌های حضوری نه تنها باید هزینه بیشتری پرداخت کرد، بلکه باید در یک ساعت مشخص در کلاس حضور داشت. مسیری که برای رفتن به کلاس‌های حضوری طی می‌شود به نوعی هدر دادن زمان است. از همین‌رو امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آموزش‌هایشان را تا جایی که ممکن است به صورت آنلاین دنبال کنند.

اگر سایت‌های آموزشی در دسترس باشند دیگر ضرورتی ندارد که افراد سر ساعت مشخصی سر کلاس حاضر شوند. با وجود هزاران سایت آموزشی هر لحظه که به آموزشی نیاز داشتید می‌توانید تنها از طریق یک لپ تاپ یا گوشی موبایل متصل به اینترنت آموزش‌ها مورد نظر را در دسترس داشته باشید.

ارائه خدمات به شمار بیشتری از افراد

تصور کنید یک آموزشگاه حضوری در زمینه آموزش نقاشی دارید. چه کسانی برای یادگیری به آموزش شما مراجعه می‌کنند؟ تنها افراد ساکن در محله و شهرتان می‌توانند برای آموزش دیدن به آموزشگاه شما مراجعه کنند. اما اگر با طراحی سایت آموزشی امکان آموزش آنلاین و مجازی را نیز فراهم کنید، می‌توانید هنرآموزانی از سراسر کشور داشته باشید و از این طریق درآمدتان را نیز افزایش دهید.

ارزش و اعتبار آموزشگاهتان را افزایش می‌دهید

طراحی سایت آموزشی برای یک مرکز آموزشی یا آموزشگاه به نوعی بر ارزش و اعتبار آن آموزشگاه می‌افزاید. احتمالا برای خودتان نیز پیش آمده است که برای ثبت نام به آموزشگاهی مراجعه کرده باشید اما به این دلیل که آموزشگاه مورد نظر سایتی ندارد یا در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی فعالیتی نمی‌کند نسبت به آن و مربیان حاضر در آن آموزشگاه اعتمادتان را از دست داده‌ باشید. حضور در فضای اینترنت این روزها یک ضرورت است.

 اگر می‌خواهید اعتماد و توجه افراد را به خود جلب کنید، باید جایی در فضای آنلاین داشته باشید. اگر از درآمد کم آموزشگاه خود ناراضی هستید این سوال را از خود بپرسید که آیا با جستجوی نام آموزشگاه یا نام شخص شنا در اینترنت، افراد شما را پیدا خواهند کرد؟ اگر پاسخ منفی است خیلی زود باید برای طراحی سایت آموزشی و راه‌اندازی بستری برای ارائه خدمات خود دست به کار شوید!

بستری برای ارائه خدمات و آموزش‌های خود خواهید داشت

تا به اینجای مطلب بیشتر از مزایای طراحی سایت آموزشی برای آموزشگاه‌ها گفتیم اما فراموش نکنید که برای داشتن یک سایت آموزشی حتما نباید یک آموزشگاه حضوری داشته باشید. با طراحی وبسایت آموزشی بستری برایتان فراهم می‌شود که حتی بدون داشتن یک کلاس حضوری نیز بتوانید آموزه‌های خود را در قالب پکیج‌ها یا دوره‌های آموزشی آنلاین ارائه کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

برای راه‌اندازی یک آموزشگاه حضوری به هزینه و فضای فیزیکی نیاز خواهید داشت. در حالی‌که با طراحی یک سایت آموزشی بدون پرداخت هزینه زیاد برای رهن و اجازه یک آموزشگاه، می‌توانید آموزش‌هایتان را در سایت آموزشی شخصی خود بارگزاری کرده و در دسترس مخاطبان قرار دهید. بنابراین می‌توان اینطور گفت که طراحی سایت آموزشی نه تنها یک راه برای کسب درآمد است، بلکه هزینه‌های جانبی را نیز کاهش می‌دهد.

اصول طراحی سایت آموزشی

برای طراحی سایت آموزشی اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، امکانات و ویژگی‌های یک سایت آموزشی است. به نظر شما یک سایت آموزشی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ سایت آموزشی بیش از هر چیزی باید بتواند با کاربر خود تعامل برقرار کند. اگر یک سایت آموزشی دارید فراموش نکنید که کاربران برای یادگیری یک موضوع خاص به سایت شما آمده‌اند بنابراین اگر با همان نگاه اول نتوانند با ظاهر سایت ارتباط برقرار کنند به هیچ عنوان به قسمت آموزش‌ها نخواهند رفت و سایتتان را برای همیشه ترک می‌کنند. به عنوان مهم‌ترین امکانات و نکاتی که حین طراحی سایت آموزشی باید به آن‌ها توجه داشت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

انتخاب رنگ مناسب برای سایت آموزشی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین طراحی وبسایت آموزشی باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب رنگ‌بندی مناسب برای سایت است. اگر در حال طراحی سایت برای آموزشگاه خود هستید، رنگ‌بندی سایت بهتر است که با ترکیب رنگ لوگوی آموزشگاه یا برورشوهای آن مطابقت داشته باشد؛ این کار هویت بصری سایت و آموزشگاهتان را تقویت می‌کند.

بهترین رنگ‌هایی که می‌توان در طراحی سایت آموزشی به کار برد رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، آبی یا سبز هستند. این رنگ‌ها حس جدیت و تحکم را در مخاطب بیدار کرده و به ایجاد تعامل با سایت در آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. یک تیم طراحی سایت حرفه‌ای و با تجربه می‌داند که ترکیب رنگ یک سایت آموزشی را باید به گونه‌ای انتخاب کند که حس اعتماد را در کاربران سایت بیدار کند.

استفاده از عناصر تصویری در طراحی سایت آموزشی

از دیگر امکانات سایت‌های آموزشی که در طراحی باید لحاظ شود به کار بردن عناصر و المان‌های تصویری است. ارائه محتوای متنی به تنهایی نمی‌تواند نیاز کاربران را رفع کند. یک سایت آموزشی باید از نظر محتوایی بسیار غنی باشد. ویدئو مهم‌ترین بخش سایت‌های آموزشی به شمار می‌رود. هرچه استفاده از عناصر تصویری را در طراحی سایت آموزشی بیشتر کنید، تاثیر عمیق‌تری می‌توانید بر روی کاربران خود بگذارید.

رابط کاربری ساده وب سایت آموزشی

هر سایتی باید با توجه به اهداف آن سایت طراحی شود. سایت‌های آموزشی به این خاطر طراحی می‌شوند که کاربران را یادگیری موضوعی یاری کنند؛ بنابراین این سایت نباید خود منجر به سردرگمی کاربر شود. آموزش‌ها، بخش فروش پکیج‌ها و دوره‌های آموزشی یا مقالات آموزشی را در دسترس کاربر قرار دهید. طراحی سایت آموزشی باید در عین جذابیت ساده باشد تا کاربران بتوانند از طریق این سایت به هدف خود دست یابند و به سادگی میان صفحات مختلف سایت جابه‌جا شوند.

امکانات سایت‌های آموزشی

در یک سایت آموزشی متعبر امکانات زیر در نظر گرفته می‌شود:

 • بخشی برای دسترسی به کلاس‌های آموزشی آنلاین و مجازی
 • طراحی بخشی برای معرفی دوره‌های در حال برگزاری و دوره‌هایی که قرار است در آینده برگزار شود.
 • اختصاص دادن صفحه‌ای از سایت به اخبار مربوط به آموزش‌ها یا آموزشگاه
 • معرفی کتاب‌ها، جزوات یا مقالات آموزشی در همان حوزه
 • طراحی صفحه‌‎ای برای فروش پکیج‌ها و دوره‌های آموزشی
 • در نظر گرفتن بخشی برای ثبت نام آنلاین در کلاس‌های حضوری آموزشگاه
 • گالری تصاویر و ویدئوهای آموزشی
 • طراحی بخشی برای صدور کارنامه‌ها به صورت آنلاین
 • برگزاری نظرسنجی‌های آنلاین برای ارتقای کیفیت کلاس‌های آنلاین و حضوری
 • طراحی صفحه‌ای برای درج سوالات از سوی کاربران
 • خبرنامه‌های ایمیلی و پیامکی برای کاربران سایت
 • و…

قیمت طراحی سایت آموزشی

تعرفه طراحی وبسایت آموزشی براساس امکانات و ویژگی‌های سایت متغیر است. توجه داشته باشید که سایت‌های آموزشی ممکن است با بازدید بالایی از سوی افراد مواجه شوند بنابراین یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید خریداری یک هاست قدرتمند برای سایت است که تاثیر زیادی بر روی قیمت آن می‌گذارد.

تجربه و تخصص تیم طراحی سایت نیز از دیگر عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت آموزشی به شمار می‌رود. برای اطلاع از هزینه طراحی سایت آموزشی از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید.