خدمات سئو + طراحی سایت | جوادیاسمی

الگوریتم رنک برین گوگل

Google's_ranking_algorithm
لیست سرفصل های مقاله

الگوریتم‌های گوگل همه یک فاکتور را در نظر دارند که آن فاکتور هم آن است که الگوریتم‌ها بیشتر به عمق متن جست‌وجو شده بروند و بتوانند که بهترین پاسخ را به سؤال شما بدهند. الگوریتم رنک برین یا «RankBrain» بر پایه هوش مصنوعی است که سایت‌ها را براساس نظرات کاربران رتبه‌بندی می‌کند. کل الگوریتم‌های گوگل سعی بر این دارند که با استانداردهای سئو رتبه‌بندی سایت‌ها را تنظیم کنند تا بهترین و نزدیک‌ترین محتوای مربوط به متن جست‌وجو را در اختیار شما قرار دهند.

seo - الگوریتم رنک برین گوگل

در سال‌های اخیر الگوریتم‌های زیادی به گوگل اضافه شد که هرکدام بایدی قسمتی از سایت را برسی و به آن رتبه می‌دادند و میانگین این رتبه‌ها می‌شود رتبه اصلی سایت. بعدازاینکه در سال 2013 الگوریتم مرغ مگس‌خوار معرفی شد در نسخه ابتدایی از الگوریتم‌های گوگل توجه ویژه‌ای به کلمات – نحو نگارش آنها در سایت‌ها شد.

این الگوریتم هم مانند بقبه الگوریتم ها مثل پانداپنگوئن و … سعی دارند که متن جست و جو شده را درک کنند و با دقت بیشتیر سایت ها را به کاربران بدهد. یعنی اینکه گوگل برای اینکه بتواند جایگاه خود را افزایش دهد سعی در این داشت که بتواند رضایت کاربران را به دست بیاورد و هیچ چیز برای گوگل از به دست آوردن رضایت کاربر مهم تر نبود.

الگوریتم رنک برین چیست؟

در ساده ترین تعریف در مورد این الگوریتم میتوان گفت که: این الگوریتم برای این ساخته شد که گوگل بتواند داده ها را پردازش و نتایج بهترین در رتبه بندی را به دست کاربر برساند. الگوریتم رنک برین در اکتبر سال 2015 به طور رسمی از سوی گوگل معرفی شد که میتوان گفت یک الگوریتم برای کمک به الگوریتم مرغ مگس خوار است.

مشاهده این مطلب  عملگرهای جستجو در گوگل | مثال جستجو در سایت با گوگل

این الگوریتم  با فناوری جدیدی که از (AI) استفاده میکند که میتوان گفت این الگوریتم به صورت ماشینی به کار افتاده و تنظیمات دقیق تری را در خود جای داده.

یادگیری ماشینی چیست و جگونه کار خود را انجام میدهد؟

یادگیری ماشینی یعنی: الگوریتم ها به جای آموزش از انسان با کامپیوتر آموزش میبینند.

الگوریتم هایی که به صورت ماشینی آموزش میبینند اول به تحلیل داده ها میپردازند و با به کار بردن هوش خود سعی در این دارند که آموزش خود را کامل و در طول آموزش خود را محک بزنند.

algoritm - الگوریتم رنک برین گوگل

به زبان ساده تر میتوان گفت: چیز های جدید و هوشمندانه = موتر های جست و جو + کامپیوتر + هوش مصنوعی الگوریتم

سئو فنی را در اینجا دنبال کنید.

خدمات سئو و طراحی سایت (0 تا 100 حرفه ای)

بررسی الگوریتم رنک برین

قبل از اینکه این الگوریتم معرفی شود تیم مهندسی گوگل سعی کرد یک فرمول ریاضی جایگاه نتایج جست و جو را به ترتیب نشان دهند که تا حدودی موفق بودند و به دلیل اینکه این فرمول تغییری نمیکرد و بروز نمیشد همیشه روند ثابت و همیشگی داشت در صورتی که الگوریتم رنک برن هر روزه در حال هوشمند تر شدن هست.

همین باعث شد که تیم مهندسی به الگوریتم رنک برین پناه ببرند و توانستند با الگوریتم رنک برین نتیجه بهتری به دست کاربر برسد که شباهت بیشتری به متن جست و جو شده داشت. یکی از خوبی های این الگوریتم این است که همیشه سعی در یادگیری داشت و توانست بعد از مدتی از مرغ مگس خوار پیشی کند و رتبه خود را بالاتر ببرد.

مشاهده این مطلب  بهترین دستگاه یو پی‌ اس مناسب شرکت‌ های سئو سایت کدام است؟

بر اثر ادعایی که گوگل کرده این الگوریتم به دلیل اینکه کاملترین الگوریتم در بین الگوریتم ها است ما به او سپرده ایم که 15 درصد کل جست و جو ها را بر عهده بگیرد که تا حالا هیچ مشکلی در آن ایجاد نشده و همچنین بهترین الگوریتم برای رتبه بندی سایت ها است.

در حال حاضر الگوریتم رنک برین یکی از سه عوامل اینکه بهترین نتایج را به کاربر برسانیم است.

1- شناسایی دقیق مفهوم دقیق بر اساس متن جست و جو شده

ابن الگوریتم با استفاده از هوش بالایی که دارد توانسته حجم بالایی از داده را به بردار های قابل درک برای رایانه تبدیل کند و زمانی که کلماتی را در وب جست و جو میبیند و درباره آن آشنایی ندارد سعی میکند که در مورد آن کلمه حدس بزند و با یافتن جواب آن کلمه را در محدوده هوش خود میگذارد.

googel - الگوریتم رنک برین گوگل

این الگوریتم  کلمات موجود در وب میپردازد و سعی دارد آن کلمات را برای خود تفسیر کند و بعد از آن سعی دارد بفهمد که آن کلمه در جه منطقه ای بیشتر جست و جو میشود و با استفاده از عوانل مختلف (به گفته گوگل 200 عوامل) به رتبه بندی کلمات و بر اساس آنها به رتبه بندی سایت ها میپردازد.

خدمات برندسازی (تیک آبی، ویکی، نالج، سایت و ...)

بین 1 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

2- برسی رفتار کاربران

این الگوریتم فقط نتایج را به کاربر نشان نمیدهد بلکه پس از نمایش  فعالیت کاربر را دنبال میکند تا بفهمد از هر سایت چه رضایتی دارد و با در نظر گرفتن این فاکتور هم  سایت ها را رتبه بندی میکند.

مشاهده این مطلب  آموزش وردپرس حرفه ای به سبک جدید

رنک برین چه اطلاعاتی را ذخیره میکند.

این الگوریتم سعی در این دارد که با موضوع مرتبط ما ارتباط برقرار کند و بهترین نتایج را به ما نشان داده باشد.

این الگوریتم یک نقطه قوت دارد که بقیه الگوریتم های گوگل آن را ندارند و آن هم این است که  این الگوریتم تمام فعالیت شما را در نظر میگیرد و سعی میکند به شما بهترین خدمات را در جست و جوی بعدی بدهد.

خلاصه میتوان گفت که الگوریتم رنک برین تمام تلاش خود را بر این نکته گذاشته بشترین تمرکز را به رفتار کاربران در هنگام جست و جو بدهد. این الگوریتم نرخ بازگشت سما از سایت یا حضور شما در سایت را مصاحبه میکند. در نظر داشته باشید با اینکه این الگوریتم 5 ساله رونمایی شده الا خم در حال پیشرفت است.

طراحی سایت مشهد می‌تواند کسب و کار شما را از نقطه شکست به موفقیت برساند.

منبع:

moz

neilpatel

backlinko

searchenginejournal

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاور سئو. لیسانس آمار دانشگاه تهران. ارشد MBA (مارکتینگ) دانشگاه صنعتی امیرکبیر. عاشق رشد معنادار در سئو و گوگل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

javad yasemi logo 1 - الگوریتم رنک برین گوگل

برای خدمات سئو (مشاوره، استراتژی و …) تماس بگیرید.
برای خدمات تیک آبی، نالج پنل، ویکی و … فقط فرم را پر کنید.