سئو (رتبه 1 گوگل) و طراحی سایت با جواد یاسمی

عملگرهای جستجو در گوگل | مثال جستجو در سایت با گوگل

جستجوی پیشرفته در گوگل
لیست سرفصل های مقاله

پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

نویسنده‌ی دیدگاه : امین جباری اصل

یکی از محبوب‌ترین ابزارهایی که به من در جست‌وجوی دقیق‌تر کمک می‌کند، محدود کردن جست‌وجوها از طریق زمان انتشار یا به‌روزرسانی آن‌ها است.

برای این کار لازم است بعد از انجام جست‌وجو، از گوشه سمت راست بالا، روی دکمه «Tools» کلیک کنید و از جعبه‌ای که باز می‌شود، بر روی دکمه «Any Time» کلیک کرده و محدوده زمانی انتشار مطالب را مطابق نیاز خود انتخاب کنید. به‌عنوانِ‌مثال من برای به دست آوردن تعداد کاربران سرویس «Dropbox»، به دنبال نتایجی هستم که در یک سال اخیر منتشر شده باشد. به کمک این ابزار و انتخاب گزینه «Past Year»، گوکل آخرین نتایج منتشر شده در سال گذشته را به من نشان خواهد داد.

دو اپراتوری که به کرات از آن‌ها در جست‌وجو استفاده می‌کنم، اپراتورهای ” “(نقل قول) و – (استثنا) هستند.

اپراتور ” “: در صورتی که عبارت جست‌وجو را در بین دو علامت نقل قول یا ” قرار دهیم، گوگل عین این عبارت را جست‌وجو خواهد کرد.

مثال: “مصوبه هیئت وزیران” “12345”

درصورتی‌که به دنبال چنین مصوبه ای باشید، با استفاده از این اپراتور، تنها نتایجی نشان داده می شوند که عین این عبارت ها در آن آمده باشد.

اپراتور – (استثنا ) : با این اپراتور به گوگل می گویم که نتایج جست‌وجو، شامل عبارت  بعد از این اپراتور نباشد.

مثال:  مناظره بوش و کلینتون 1992 -ترامپ

چند ماه پیش، به دنبال فیلم مناظره انتخاباتی بیل کلینتون و بوش پدر در سال 1992 بودم. با توجه به همزمانی این جست‌وجو با انتخابات امریکا، گوگل مناظره های هیلاری کلینتون و ترامپ را پیشنهاد می داد.

برای اینکه از دست این دو نفر خلاص شوم، از دو اپراتور استثنا استفاده کردم و به نتیجه ای که می خواستم، رسیدم.

برای بررسی و آنالیز سئو سایت خودتون به مشاوره سئو اعتماد کنید.  خدمات سئو سایت را می توانید با بهترین قیمت و کیفیت داشته باشید.

منبع:

Ahrefs

Search Engine Journal

اپراتورهای جستجوی پیشرفته

جدیدترین مقالات سئو