سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

روش پیدا کردن کلمات کلیدی لانگ تیل

لانگ تیل کی ورد چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟
آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا کلمات کلیدی لانگ تیل یا دم بلند مهم هستند. همه می خواهند بازدید کنندگانی مرتبط به کسب و کار و تارگت شده را در نتایج گوگل بدست آورند. یکی از بهترین راه های انجام این کار، هدف قرار دادن کلمات کلیدی با لانگ تیل است: عبارات خاصی که مخاطب شما می خواهد با سرچ آن به یک نتیجه درست برسد. در این مقاله، نگاه دقیق تری خواهیم داشت:

 1. کلمات کلیدی دم بلند چی هستند؟
 2. چرا آنها برای سایت ها مهم هستند.
 3. 5 روش انجام تحقیقات کلمات کلیدی لانگ تیل.
 4. چه چیزی یک عبارت دم بلند “خوب” را هست.
 5. نحوه هدف قرار دادن (تارگت کردن) اصطلاحات دم بلند در وب سایت.

داشتن یک لیست 100 عددی از کلمات کلیدی لانگ ترم خیلی برای فروش سایت های فروشگاهی کمک کننده هست. فکر کنین هر کلمه کلیدی در روز 10 کلیک داشته باشد و شما با بودن در رتبه یک این تعداد کلیک را بگیرید. از هر 10 عدد کلیک 1 فروش انجام شود و در 100 کلمه کلیدی شما 1000 کلیک روزانه گرفتید و روزانه 100 فروش انجام شده است و اگر در حوزه زیبایی، فروش محصولات آرایشی و … باشد با هر فروش عدد بین 200 تا 1 میلیون تومان فروخته اید. پس روزانه بین 20 تا 100 میلیون تومان فروش برای سایت شما حاصل شده است. برای داشتن یک لیست 100 عدد کیورد لانگ تیل درجه یک ساده برای سئو شدن و رتبه یک گرفتن با شماره 09376996070 تماس بگیرید.

لانگ تیل کی ورد چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

برای پیدا کردن کلمات کلیدی لانگ تیل، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

مشاهده این مطلب  سئو کردن کلمه کلیدی فالوور اینستاگرام (Instagram)

۱. استفاده از ابزارهای مختلف:

شما می‌توانید ابزارهای مختلفی مانند Google Keyword Planner، Ubersuggest، Ahrefs، SEMrush و … را برای پیدا کردن کلمات کلیدی لانگ تیل استفاده کنید. این ابزارها شما را به صورت خودکار با کلمات کلیدی مرتبط با موضوع شما آشنا می‌کنند.

۲. استفاده از Google Suggest:

از طریق تایپ کردن کلمه کلیدی اصلی خود در موتور جستجوی Google، شما می‌توانید با استفاده از Google Suggest به کلمات کلیدی لانگ تیل دسترسی پیدا کنید. این کلمات توسط سیستم جستجوی گوگل برای شما پیشنهاد می‌شوند.

۳. استفاده از بررسی رفتار کاربران:

شما می‌توانید با بررسی الگوهای استفاده کاربران از موتورهای جستجو، از کلمات کلیدی لانگ تیل مناسب خود آگاه شوید. به عنوان مثال، برای کسب اطلاعات در مورد فوتبال، به جای استفاده از “فوتبال” به عنوان کلمه کلیدی، از عباراتی مانند “فوتبال لیگ برتر ایران”، “اخبار باشگاه پرسپولیس” و … استفاده کنید.

به طور کلی، استفاده از روش‌های مختلف و همچنین تحلیل رفتار کاربران، شما را در یافتن کلمات کلیدی لانگ تیل مناسب برای موضوعات وب‌سایت خود کمک می‌کند.

کلمات کلیدی دم بلند چی هستند؟

کلمات کلیدی دم بلند عبارتهایی هستند که خاص تر (و معمولاً طولانی تر) از کلماتی هستند که به صورت استاندارد جستجو می شوند. و هدف کاربر هم دقیق تر است. کیوردهای لانگ تیل نرخ تبدیل بالاتری دارند زیرا هدف جستجو رفتن سر اصل مطلب است (به عنوان مثال یک کاربر که در جستجوی “بهترین کفش های برای دویدن برای بچه ها” است، بیشتر از کسی است که در حال جستجو کلمه “کفش” است، احتمالاً خریدار  محصول دارد).

مشاهده این مطلب  ابزار تحقیق کلمات کلیدی - 18 تا از بهترین ابزارهای کیورد ریسرچ

ویژگی های کلیدی کلمات کلیدی دم بلند:

 • از کلمات بیشتری تشکیل شده اند. (به این معنی که خاص تر هستند)
 • معمولاً حجم جستجوی کمتری دارند، اما سختی کمتری نیز دارند.
 • نرخ  تبدیل بالایی دارند.
 • حجم بیشتر ترافیک ارگانیک  سایت ها را تامین می کنند. (حدود 70٪)

دیگه چی از این بهتر که فقط لانگ تیل را تارگتی کنیم

افراد برای پیدا کردن مواردی که لازم دارند، در فضای آنلاین به صورت لانگ تیل سرچ می کنند. مانند شما که احتمالاً در جستجوی “روش پیدا کردن کلمات کلیدی لانگ تیل”، این مقاله از سایت جواد یاسمی را پیدا کرده اید. نمونه های دیگر کلمات کلیدی با دم بلند عبارتند از: “بهترین شارژر برای MacBook Pro” “چگونه یک تایر را عوض کنیم” “کفش نایک زنان برای دویدن  اندازه 12”

نمودار ارزیابی کلمات کلیدی
بهترین استراتژی تحقیق کلمات کلیدی روش پیدا کردن کلمات کلیدی بر روی نمودار لانگ تیل است

کلمه کلیدی دم بلند چند کلمه دارد؟

اگر این عبارت را شنیدید آن را  فراموش کند: یک کلمه کلیدی دم بلند به معنی یک عبارت 4 کلمه ای یا بیشتر از 4 کلمه است. این کاملاً درست نیست؛ کلمه کلیدی لانگ به چه معنی است؟ یک کلمه کلیدی با دم بلند فقط به معنای یک عبارت جستجوی خاص تر از دیگری است. مهم نیست که چند کلمه دارد. بیایید این را در متن قرار دهیم. عبارت “کلاه آبی شنا مردانه” از “کلاه شنا” ویژه تر است – این همان چیزی است که آن را به یک دم بلند تبدیل می کند. این واقعیت که طول آن طولانی تر است، یک عامل مشترک یک عبارت دم بلند است ، اما عامل تعیین کننده آن نیست. دم بلند فقط به معنای خاص بودن آن از یک اصطلاح استاندارد جستجو است.

مشاهده این مطلب  چرا تحقیق کلمات کلیدی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؟

نکته: فراموش نکنید که راهنمای نهایی ما برای تحقیق کلمات کلیدی کتگوری مربوطه است، جایی که همه چیز را درباره تحقیق در مورد کلمات کلیدی را شامل می شود.

چرا کیبوردهای دم بلند مهم هستند؟

ما قبلاً به این واقعیت توجه کرده ایم که کلمات کلیدی با دم بلند، خاص تر از اصطلاحات جستجوی استاندارد هستند. این به این معنی است که آنها توجه بیشتری را در ذات جستجو کاربران دارند. به عنوان مثال: شخصی که به جستجوی عبارت کوتاه “وبلاگ بازاریابی” می پردازد، سرچ اینتنت (search intent) بسیار کمتری نسبت به شخصی دارد که به دنبال “چگونگی راه اندازی وبلاگ به صورت رایگان” است.

اهمیت کیبورد دم بلند در سرچ کردن؟
خاصیت روش سرچ اینتنت به صورت دم بلند برای جستجویی راحت تر است

دلیل دوم، لانگ تیل ها نرخ ماندگاری و تبدیل بالاتری دارند. آنها می خواهند کاری انجام دهند – برای شروع بلاگ، خرید دامنه یا ساخت یک لیست ایمیل. کوتاه مدت احتمالاً فقط کسی است که به دنبال مشاوره بازاریابی بسیار سطح بالا است. بنابراین، چرا این مسئله برای تجارت شما مهم است؟ جواب ساده است. با هدف قرار دادن این عبارات دم بلند در سایت خود، افرادی را جذب می کنید که می خواهند کاری انجام دهند، خواه:

 1. خرید یک محصول
 2. ثبت نام در لیست ایمیل
 3. بازدید از فروشگاه

این به احتمال زیاد می تواند ROI بازاریابی محتوای شما را تقویت کند – به ویژه اگر بتوانید برای کلمات کلیدی محبوب (و مرتبط) لانگ تیل  رتبه خوبی کسب کنید. خدمات سئو سایت با جواد یاسمی

نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی دم بلند

اکنون ما در همان صفحه هستیم که اصطلاح “کلمه کلیدی دم بلند” چیست (و چرا این مهم برای تجارت شما مهم است)، وقت آن رسیده است تا کار را برای یافتن افرادی که می توانید برای وب سایت خود تارگت کنید، قرار دهید. در اینجا یک راهنمای پنج مرحله ای ساده برای تحقیق در مورد کلید واژه های دم بلند وجود دارد:

مشاهده این مطلب  انواع محتوا

اصطلاحات پایه خود را پیدا کنید.

بیایید با یک سؤال ساده شروع کنیم: چه اصطلاحی وب سایت شما را به بهترین وجه توصیف می کند؟ پاسخ شما باید به محصول یا خدمات شما، مانند “نرم افزار فروش” یا “CRM” مربوط باشد. این اصطلاح پایه شماست (یا اصطلاحات؛ بسته به  سرویس یا خدماتی که ارائه می دهید، ممکن است تعداد معدودی داشته باشید.) تمام کلمات کلیدی دم بلند شما از این اصطلاح پایه است. به عنوان مثال: از اصطلاح پایه “CRM“، می توانید تغییرات دم بلند زیر را هدف قرار دهید: “بهترین CRM برای مشاغل کوچک” “نحوه افزودن مخاطبین به لیست CRM”

مطمئن نیستید که اصطلاحات پایه شما باید چه باشد؟

در ایمیل های تأیید خرید آنها، نظرسنجی را به مشتریان موجود بسپارید. هنگامی که محصول / مارک شما را می بینید، از یک کلمه بخواهید که بهترین توصیف شما یا کلمه ای است که در مورد آنها فکر می کنند.

این معمولاً اصطلاح پایه شماست – و چگونه افرادی که هدفی بزرگی را انجام داده اند (خرید از شما) شما را توصیف می کنند.

به یاد داشته باشید: هدف شما جذب افراد بیشتری شبیه به افرادی است که در حال حاضر مشتری شما هستند. ورودی آنها را روی صفحه بکشید.

منابع این مقاله: wordstream brian dean mangools ahrefs

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

افزایش بازدید وبلاگ
آموزش راه های افزایش بازدید وبلاگ
وبلاگ‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایت محسوب می‌شوند که وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند. در واقع این...
افزایش بازدید سایت وردپرس
افزایش بازدید سایت وردپرس
در دنیای امروزی، وجود یک وب ‌سایت پویا و جذاب برای هر کسب و کار ضروری است. بازدید سایت وردپرس از اهمیت...
افزایش بازدید گوگل بالا بردن سایت
افزایش بازدید گوگل
امروزه گوگل یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در دنیا از لحاظ رتبه بندی سایت ها و کسب و کار های اینترنتی...
کیورد ریسرچ 2020
ابزار تحقیق کلمات کلیدی - 18 تا از بهترین ابزارهای کیورد ریسرچ
از آنجایی که استفاده از کلمات کلیدی مناسب، باعث می شود تا سئو سایت شما بهبود پیدا نماید و وب سایت در...
سئو-فالوور-اینستاگرام
سئو کردن کلمه کلیدی فالوور اینستاگرام (Instagram)
برای سئو کردن یک وبسایت در کلمه فالوور اینستاگرام بدون برنامه ریزی و تخمین هایی درست کار سختی در پیش...
انواع محتوا
محتوا انواع مختلفی دارد که در پلتفرم خدمات سئو یاسئومی تمامی حالت ها براساس نیازمندی تولید می شود. تیم...

دیدگاه ها

 • تماس
 • روبیکا
 • تلگرام
 • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070