سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

مانیتایز یوتیوب

مانیتایز یوتیوب
آنچه در این مقاله می خوانید:

تصور کنید به الگوریتم یوتیوب تسلط دارید، سئوی کانال شما در سطح بالایی قرار دارد و حتی تجزیه و تحلیل یوتیوب را رمزگشایی کرده‌اید. اکنون لحظه‌ای فرا رسیده که منتظرش بودید! زمان آن رسیده که با انجام کاری که دوست دارید، درآمدی به دست آورید. در این مقاله از جواد یاسمی قصد داریم از مانیتایز شدن یوتیوب و قوانین مانیتایز یوتیوب صحبت کنیم.

با مشاوره سئو همراه باشید تا مهم ترین درباره این ویژگی را به شما انتقال دهد.

فول پیج برند سازی شخصی با تخفیف ویژه (09376996070)

تمامی خدمات 1- گرفتن وریفای اکانت های مختلف، 2- منبع سازی، 3- طراحی سایت، 4- تولید محتوا، 5- فعالیت رسانه ای فارسی، انگلیسی و عربی و 6- مدیریت شبکه های اجتماعی انجام می شود.

یوتیوب پر بازدید ترین سایت جهان است و گوگل آن را در سال 2007 خرید و حالا  هر هفته به اندازه کل هزینه خرید سایت یوتیوب از آن درآمد دارد. بیشترین حجم اینترنت برای ویدیو مصرف می شود. با داشتن یک کانال یوتیوب شما می توانید بهترین و جدید ترین محتوای تولید شده خودتان را آپلود کنید و با افزایش بازدید ها بر روی یوتیوب شما می توانید به درآمد دلاری برسید یا همان مانیتایز کردن یوتیوب انجام دهید. راه های کش کردن ویو های کانال یوتیوب متفاوت است و همه آن ها را در این مقاله آموزش خواهیم داد.

مانیتایز شدن کانال یوتیوب

مانیتایز شدن کانال یوتیوب
مانیتایز شدن کانال یوتیوب و کسب در آمد از یوتیوب

مانیتایز شدن یوتیوب به معنای راه‌هایی برای کسب درآمد از یوتیوب است. یوتیوب بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو در جهان است و افرادی که ویدیوهایی را در این بستر منتشر می‌کنند، این توانایی را دارند که با توجه به ویوی پست‌های خود و تبلیغات ارائه شده و مشاهده شده توسط مخاطبان خود، درآمد کسب کنند. بسیاری از تولیدکنندگان ویدیو درآمد قابل توجهی از کانال یوتیوب خود کسب می‌کنند؛ اما به خاطر داشته باشید که همه حساب‌ها برای کسب درآمد واجد شرایط نیستند.

مشاهده این مطلب  طراحی بنر مشهد

شرایط مانیتایز یوتیوب

شرایط مانیتایز شدن یوتیوب
برای مانیتایز شدن یوتیوب باید شرایط خاصی که یوتیوب مشخص کرده است را رعایت کنید.

قبل از اینکه زمان و تلاش قابل توجهی را برای ایجاد یک کانال درآمدزایی یوتیوب اختصاص دهید، قوانین مانیتایز در یوتیوب را بخوانید. مزیت اصلی استفاده از یوتیوب، حجم بالای مخاطبی است که با پلتفرم ارائه می‌شود. در واقع تا رسیدن به حداقل شرایط و قوانین، گزینه‌ای برای کسب درآمد نخواهید داشت. یوتیوب در واقع الزاماتی برای کسب درآمد تعیین کرده که شامل حداقل تعداد مشترکین و بازدیدها می‌شود. به عبارت دیگر برای اینکه از کانال یوتیوب خود کسب درآمد کنید، باید حداقل 1000 مشترک و بیش از 4000 ساعت تماشا داشته باشید.

برای کسب درآمد از طریق یوتیوب، به یک حساب YouTube AdSense مرتبط نیاز دارید. AdSense پلتفرم کسب درآمد گوگل برای انواع محتواست. برای واجد شرایط شدن برای کسب درآمد، کانال شما باید حداقل 4000 ساعت زمان تماشای عمومی در سال گذشته و حداقل 1000 مشترک داشته باشد. از آنجایی که یوتیوب در نهایت می‌خواهد تا زمانی که ممکن است کاربران را در پلتفرم نگه دارد، زمان تماشا برای سازندگان ارزش بیشتری پیدا کرده است. زمانی که یک استراتژی موثر سئو را اجرا کردید، زمان زیادی طول نمی‌کشد که به این اعداد دست پیدا کرده و کانال خود را برای کسب درآمد آماده کنید.

قبل از زدن دکمه فعال کردن برای کسب درآمد از کانال خود، چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که کانال شما بهترین شانس ممکن برای کسب درآمد را دارد. ممکن است تا 30 روز طول بکشد تا یوتیوب کانال شما را بررسی کند و اگر درخواست شما رد شد، باید 30 روز دیگر صبر کنید تا درخواست خود را مجددا ارسال کنید. یکی از رایج‌ترین دلایلی که یوتیوب برنامه‌های کسب درآمد را تأیید نمی‌کند، تکراری بودن آن است. اگر به تعداد مشترکین و ساعات تماشای لازم رسیده‌اید، زمان آن فرا رسیده که با نحوه مانیتایز شدن یوتیوب آشنا شوید.

مشاهده این مطلب  خدمات دیتا اینتری (وارد کردن محصول در فروشگاه)

آموزش مانیتایز یوتیوب

بعد از اینکه روی اکانت خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کردید، در منوی کشویی روی YouTube Studio کلیک کنید. هنگامی که در استودیوی YouTube هستید، منوی کانال را در سمت چپ صفحه خود پیدا کرده و روی کسب درآمد کلیک کنید. در نهایت در پنجره Monetization روی گزینه Start کلیک کنید. پس از انجام این کار، شرایطYouTube Partner Program را پذیرفته‌اید. فقط باید برای AdSense ثبت نام کنید یا یک حساب موجود را متصل کنید. این چیزی است که در نهایت به کانال شما اجازه می‌دهد تا درآمد کسب کنید.

متاسفانه، کسب درآمد در یوتیوب به سادگی کلیک کردن روی یک دکمه نیست. معمولا 30 روز طول می‌کشد تا یوتیوب یک درخواست را بررسی کند. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در این دوره به پست کردن ادامه دهید؛ زیرا الگوریتم یوتیوب به کانال‌هایی که به طور مداوم پست می‌کنند، پاداش می‌دهد. همچنین مطمئن شوید که همچنان روی سئو تمرکز کرده‌اید و تلاش می‌کنید مخاطبان بیشتری جذب کنید. اگر کانالتان در این مدت غیرفعال باقی بماند، این امر به ضرر شما تمام می‌شود. کانال شما همیشه این پتانسیل را دارد که از مشترکین و زمان تماشای اضافی بهره ببرد؛ زیرا هر دو مورد می‌توانند علاوه بر کسب درآمد، جریان‌های درآمدی جدیدی را ایجاد کنند.

راه‌های مانیتایز شدن در یوتیوب

روش های مانیتایز شدن در یوتیوب
مانیتایز شدن یوتیوب از طریق تبلیغات یوتیوب

YouTube AdSense سودمند است؛ اما با توجه به اینکه نرخ تبلیغات بالا و پایین می‌رود، به سختی می‌توان هر سال به همان اندازه با تبلیغات ویدیویی درآمد کسب کرد. نرخ درآمد حاصل از تبلیغات بسته به جایگاه کانال شما، تعداد مخاطبان و غیره متفاوت است. شما می‌توانید با نمایش محصول یا خدمات در ویدیوهای خود، درآمد کسب کنید. در صورت تمایل می‌توانید با چندین برند کار کنید که منجر به کسب سود بیشتر برای کانال شما می‌شود. این دقیقا همان کاری است که بسیاری از یوتیوبرهای ایرانی(یوتیوبر کیست؟) انجام می‌دهند. برای سود بردن از این معاملات به 1000 مشترک و زمان تماشای زیاد نیاز ندارید. البته داشتن مشترکین بیشتر مفید است.

مشاهده این مطلب  گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند؟

آیا می‌دانستید می‌توانید از تبلیغات پیوندهای محصول در YouTube درآمد کسب کنید؟ به این کار بازاریابی وابسته می‌گویند و یک جریان کسب درآمد نسبتا آسان است. کافی است برای برنامه‌های مختلف وابسته با برندها و شرکت‌های مختلف قراردادی تنظیم کنید. لینک محصول سفارشی را برای اشتراک‌گذاری با مخاطبان YouTube خود دریافت کنید و وقتی بینندگان با استفاده از لینک اختصاصی شما چیزهایی را خریداری می‌کنند، کمیسیون دریافت کنید.

وقتی بینندگان دکمه پیوستن را در کانال شما فشار می‌دهند، طیفی از امتیازات اضافی دریافت می‌کنند. عضویت‌گیری روشی هوشمندانه برای کسب درآمد در یوتیوب است. همچنین می‌توانید مانند ویدیوهای معمولی که در یوتیوب می‌بینید، از یک پخش زنده با تبلیغات یوتیوب کسب درآمد کنید. علاوه بر این، Super Chats راه دیگری برای کسب درآمد از پخش‌های زنده یوتیوب است. ویدیوهای یوتیوب شما ممکن است وایرال شده باشند و کانال شما هزاران بازدیدکننده در طول روز داشته باشد؛ اما بدون کسب درآمد، به غیر از «لایک» و نظراتی که افراد در صفحات ویدیوی شما می‌گذارند، هیچ سود دیگری از کار خود نخواهید دید. با تبدیل شدن بهYouTube Partner ، پیوند دادن حساب Google AdSense و فعال کردن تبلیغات در ویدیوهای خود، محتوای وایرال شده خود را به یک گزینه پول‌ساز تبدیل کنید.

مانیتایز کانال یوتیوب چیست؟

مانیتایز شدن کانال یوتیوب
کسب درآمد از طریق مانیتایز شدن در یوتیوب

کسب درآمد از طریق مانیتایز شدن در یوتیوب، تنها یکی از راه‌هایی است که می‌توانید در یوتیوب کسب درآمد کنید. زمان تماشا تبلیغات یوتیوب بسیار پایین است؛ بنابراین به کانال شما اجازه می‌دهد تا زمانی که هنوز در مراحل ابتدایی است، از کسب درآمد بهره ببرد. رایج‌ترین راه برای کسب درآمد از ویدیوها از طریق برنامه YouTube Partner Program است. رسیدن به وضعیت شریک، یک ارتقا برای کانال شما محسوب می‌شود؛ زیرا به شما امکان می‌دهد هر بار که محتوا را آپلود می‌کنید، روی ویدیوهای خود تبلیغات قرار دهید و به طور بالقوه درآمد کسب کنید.

مشاهده این مطلب  افزایش بازدید آپارات

بیش از 10 میلیون ساعت ویدیو در این پلتفرم وجود دارد و مردم متوجه شده‌اند که چگونه می‌توانند به خوبی از آن درآمد کسب کنند. برخی از وبلاگ نویسان درآمد کمی به دست می‌آورند، در حالی که برخی دیگر آن را به یک حرفه واقعی تبدیل کرده‌اند. در دهه اخیر مانیتایز یوتیوب در ایران به یک گزینه ایده‌آل برای کسب درآمد نجومی تبدیل شده است.

سخن نهایی

کسب درآمد از یوتیوب یا مانیتایز یوتیوب ، توانایی کسب درآمد از ویدیوهای خودتان است. برای فعال کردن کسب درآمد در YouTube، باید شرایط خاصی را رعایت کنید که در بالا به آن ها اشاره کردیم. اکنون آیا برای رشد کانال YouTube خود آماده هستید؟ اگر هدف شما شروع کسب درآمد در یوتیوب است، با نام تجاری حساب YouTube خود را شروع کنید. سپس کانال خود را تبلیغ کنید و از ویدیوهای خود بازدید بیشتری دریافت کنید. به یاد داشته باشید، هرچه بازدیدها و مشترکین بیشتری داشته باشید، فرصت بیشتری برای کسب درآمد در یوتیوب خواهید داشت.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

خدمات دیتا اینتری
خدمات دیتا اینتری (وارد کردن محصول در فروشگاه)
خدمات دیتا اینتری؛ وارد کردن محصول در فروشگاه. دیتا اینتری چیست؟ چگونه هزینه دیتا اینتری را به صفر برسانیم؟...
چگونه اسم خود را در گوگل ثبت کنیم؟
ثبت بیوگرافی در گوگل | ساخت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی، اسم و عکس در گوگل از جمله امکاناتی است که توسط گوگل به کاربران ارائه شده‌ است. در صورت...
افزایش بازدید یوتیوب
افزایش بازدید یوتیوب
افزایش بازدیدها در وب‌ سایت ‌های اجتماعی مثل یوتیوب یکی از اهداف اصلی برای هر کسب و کار آنلاین است. با...
افزایش بازدید آپارات
افزایش بازدید آپارات
افزایش بازدید در وب ‌سایت ‌های ویدئویی مانند اپارات یکی از اهداف اساسی است که برای رشد و موفقیت در این...
بازدید فیک سایت
بازدید فیک سایت
بازدید فیک سایت یا بازدید جعلی، در واقع بازدید کنندگانی هستند که توسط ربات‌ها و نرم افزارهای مخصوص برای...
پاك كردن سابقه جستجو در گوگل
پاك كردن سابقه جستجو در گوگل
پاك كردن سابقه جستجو در گوگل می‌تواند برای حفظ حریم خصوصی و امنیت انجام شود. همه ما در دنیای دیجیتال...

دیدگاه ها

  • تماس
  • روبیکا
  • تلگرام
  • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070