سئو، طراحی سایت، محتوا، مدیا و مدیریت پروژه با یاسئومی

یوتیوبر کیست؟

یوتیوبر
آنچه در این مقاله می خوانید:

یوتیوبر؛ کلمه‌ای است که در چند سال اخیر در ایران زیاد استفاده می‌شود. به دلیل درآمد بالای شغل‌های دلاری و اینفلوئنسری، عده زیادی به پلتفرم یوتیوب روی آورده‌اند. یوتیوبر یک کلمه فاعلی است و به کسی گفته می‌شود که در یوتیوب فعالیت می‌کند. افراد زیادی در اوقات فراغت خود، یوتیوب را باز کرده و به تماشای یکی از ویدیوهای یوتیوبرهای ایرانی یا خارجی می‌پردازند. با این که یوتیوبرهای ایرانی توانایی رقابت با همکاران خارجی خود را ندارند، اما همچنان ویدیوهای سرگرم کننده و مفیدی تولید می‌کنند. به شغل یوتیوبری، به عنوان یک شغل فریلنسری نیز می‌توان نگاه کرد. برای آشنایی با شغل یوتیوبری و نحوه کسب درآمد از یوتیوب با این مطلب از مجله سئو جواد یاسمی همراه باشید. برای آشنایی با یوتیوب میتوانید مقاله یوتیوب چیست را مطالعه کنید.

یوتیوبر کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

به افرادی که در سایت یوتیوب فعالیت می‌کنند، یوتیوبر گفته می‌شود. شغل اصلی این افراد، تولید محتوا برای کاربران یوتیوب است. این افراد با تولید محتوا و جذب کاربران به سمت ویدیوهای خود، به کسب درآمد می‌پردازند. اگر یوتیوبرهای معروف خارجی را مشاهده کرده باشید، متوجه می‌شوید که این افراد هر کاری برای جذب مخاطب می‌کنند. در دنیای یوتیوب، هر چه بازدید ویدیوهای شما بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

یوتیوبر کیست؟
فعالیت در یوتیوب و یوتیوبر شدن

یوتیوبر شدن تجهیزات و دانش خاصی نیاز ندارد. هر فردی در هر حیطه کاری و تخصصی می‌تواند به یک یوتیوبر تبدیل شود. اکثر یوتیوبرای ایرانی برای سرگرمی تولید محتوا می‌کنند. به همین دلیل اکثر ویدیوهایی که از این افراد منتشر می‌شود، ژانر خنده‌دار یا سرگرم کننده دارند. البته تعدادی یوتیوبر ایرانی نیز وجود دارند که به ساخت و تولید ویدیوهای آموزشی مشغول هستند.

مشاهده این مطلب  خدمات اینستاگرام

همان‌ طور که گفتیم، هدف اصلی یوتیوبرهای ایرانی یا خارجی، سرگرم کردن تماشگران و کاربران یوتیوب است. به همین خاطر یوتیوبرها اکثرا محتوایی را تولید می‌کنند که کاربران هدف، متقاضی آن باشند. یوتیوبرز لایف بخشی از دنیای یوتیوب را تشکیل می‌دهد. تعداد زیادی از سازندگان ایرانی و خارجی، با تهیه ویدیوهایی از بخش‌های مختلف زندگی خود، سعی دارند تا یوتیوبرز لایف خود را در دید عموم قرار دهند.

خدمات سئو و طراحی سایت (0 تا 100 حرفه ای)

نحوه تبدیل شدن به یوتیوبر

اگر در دنیای سرگرمی و اینترنت فعالیت کرده باشید، شنیده‌اید که عده زیادی به شما می‌گویند که یوتیوبر شو تا درآمد زیادی کسب کنی! در واقعیت نیز با یوتیوبر شدن می‌توانید درآمد زیادی کسب کنید. تنها چیزی که برای یوتیوبر شدن نیاز دارید، یک وسیله مانند موبایل یا کامپیوتر است. مهم نیست در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، به راحتی و با طی چند مرحله می‌توانید به یک یوتیوبر تبدیل شوید.

تنها نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، نیاز مخاطب است. اگر به دنیای بازی‌های ویدیوئی علاقه دارید، با ساخت ویدیوهای مختلف در مورد بازی‌های جدید می‌توانید یک کانال یوتیوب موفق احداث کنید. اگر کسب و کار شما به دنیای واقعی مرتبط است و به طور مثال به عنوان یک نقاش یا مهندس فعالیت می‌کنید، همچنان می‌توانید به یک یوتیوبر تبدیل شده و درآمد بیشتری کسب کنید. یوتیوب دنیایی بزرگ از ویدیوهای مختلف است و اکثر افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، از این پلتفرم استفاده می‌کنند؛ پس به طور حتم افرادی وجود دارند که به حرفه شما علاقه نشان داده و از ویدیوهای شما بازدید کنند.

مشاهده این مطلب  فضاهای مهم در صفحه

اگر می‌خواهید با چالش‌های زندگی یوتیوبرهای معروف آشنا شوید، می‌توانید از بازی یوتیوبرز لایف استفاده کنید. یوتیوبرز لایف یک بازی بر روی سیستم‌های شخصی و موبایل است که داستان یک یوتیوبر و چالش‌های زندگی اجتماعی او را به گیمرها نشان می‌دهد. با انجام این بازی متوجه می‌شوید که یوتیوبر شدن چه دردسرهایی دارد و برای کسب درآمد بیشتر باید چه کارهایی انجام دهید.

دیجیتال مارکتینگ یکی از حوزه های پردرآمد است که برای آشنایی با این تخصص مقالات سایت ما را مطالعه کنید.

کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از طریق یوتیوب

یوتیوب هرچند در ابتدای کار تنها یک پلتفرم برای انتشار ویدیو محسوب می‌شد، اما امروزه یک بازار کسب درآمد برای یوتیوبرهای ایرانی و خارجی است. برای کسب درآمد از یوتیوب تنها نیاز به بازدیدکننده و تماشاگر دارید. هر چه تعداد افرادی که ویدیوهای شما را تماشا می‌کنند بیشتر باشد، درآمد بیشتری هم کسب می‌کنید. اولین و ساده‌ترین روش کسب درآمد از یوتیوب، استفاده از سیستم گوگل ادسنس است. این سرویس برای تولید کنندگان محتوا ساخته شده و با ثبت کانال خود در این پلتفرم می‌توانید با نمایش تبلیغات، به کسب درآمد بپردازید. راه اصلی کسب درآمد یوتیوبرهای ترسناک از نمایش تبلیغات است.

یوتیوب فاکتورهای مختلفی را برای پرداخت پول به کاربران در نظر می‌گیرد. یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای کسب درآمد، تعداد ویو یا تماشاگران ویدیو است. البته برای اینکه کانال یوتیوب خود را به سیستم ادسنس متصل کنید، باید تعدادی از قوانین را رعایت کرده و به مقدار مشخصی از اعضا برسید.

راه دیگری که برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد، تبلیغ محصولات خود یا دیگران است. با استفاده از سیستم‌های همکاری در فروش می‌توانید به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. تعداد زیادی از یوتیوبرهای معروف، با تولید ویدیوهایی در زمینه مد و فشن، سعی در جلب توجه افراد علاقه‌مند به این حوزه را دارند. در قدم بعدی، این افراد محصولات مرتبط با کانال خود را تبلیغ می‌کنند و از فروش یا همکاری در فروش آنها درآمد کسب می‌کنند. شاید شما نیز به تعدادی از یوتیوبرای ایرانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، برخورده باشید.

مشاهده این مطلب  تیک آبی اسپاتیفای (Spotify)

افزایش درآمد از یوتیوب

همان‌طور که گفتیم، در اولین قدم باید نیاز و علاقه کاربران خود را بررسی کنید. باید بدانید که کاربران شما به چیزی علاقه دارند و بیشتر از چه ویدیوهایی بازدید می‌کنند. اگر به فعالیت یوتیوبرهای معروف توجه کنید، متوجه می‌شوید که این افراد از ایده‌های جدید برای کسب درآمد و بازدید استفاده می‌کنند. یوتیوبرهای ترسناک هر کاری می‌کنند تا مخاطبان خود را هیجان‌زده کرده و آنها را سرگرم نگه دارند.

دوره یوتیوب را برای یوتیوبر شدن حتما ببینید.

یوتیوبرهای ترسناک نمونه بارز از افرادی هستند که برای سرگرم کردن مخاطبین خود هرکاری انجام می‌دهند. برای یوتیوبر شدن نیاز نیست تا حتما ترسناک، بانمک یا پولدار باشید. با آموزش‌های خوب و کاربردی نیز می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. سعی کنید با الگوریتم‌های پلتفرم یوتیوب آشنا شوید و بسته به آنها، ویدیوهای خود را تولید و تهیه کنید. کاربران اغلب بر روی ویدیوهایی کلیک می‌کنند که دارای متن و تصویر جذابی باشند؛ پس سعی کنید عنوان و عکس شاخص جذاب و مرتبطی برای ویدیو خود تهیه کنید.

در قدم بعدی بهتر است کیفیت صوتی و تصویری ویدیوهای خود را در سطح خوبی نگه دارید. البته که امروزه حتی گوشی‌های هوشمند میان‌رده نیز توانایی ضبط ویدیوهای باکیفیت را دارند؛ اما هر چه کیفیت تصویر و صدای ویدیو شما بهتر باشد، کاربران بیشتری به سمت محتواهای شما خواهند آمد.

خدمات برندسازی (تیک آبی، ویکی، نالج، سایت و ...)

بین 1 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

سخن نهایی

یوتیوبر شخصی است که محتوای ویدیویی آگاهانه، طنزآمیز و سرگرم کننده را در پلتفرم یوتیوب ایجاد و منتشر می کند. بنابراین، اگر به طور منظم محتوا را در YouTube پست می کنید یا از طریق برنامه ها درآمد کسب می کنید، یک یوتیوبر هستید. جذاب‌ترین بخش یوتیوبر شدن، توانایی شما برای کسب درآمد در حین ایجاد ویدیو در مورد موضوع مورد علاقه شما است.

مشاهده این مطلب  بهترین سایت‌های شرکتی
جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی نه تنها بر جذب مشتریان و ایجاد نگرش مثبت تاثیر دارند، بلکه هویت برند و ارزش‌های...
افزایش بازدید روبیکا
راه‌های افزایش بازدید روبیکا
رسانه‌های اجتماعی این روزها توانسته‌اند همه زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. اینستاگرام نمونه خارجی...
افزایش بازدید سایت وردپرس
افزایش بازدید سایت وردپرس
در دنیای امروزی، وجود یک وب ‌سایت پویا و جذاب برای هر کسب و کار ضروری است. بازدید سایت وردپرس از اهمیت...
افزایش بازدید اینستاگرام
افزایش بازدید اینستاگرام
آیا شما هم متوجه تاثیر اینستاگرام در رونق کسب‌وکارها شده‌اید؟ حتی اگر همین الان برای این کار اقدام کنید،...
خدمات اینستاگرام
خدمات اینستاگرام
خدمات اینستاگرام شامل انجام امور فنی، مدیریت پیچ‌های اینستاگرام، استراتژی لازم برای رشد سریع پیچ، بهبود...
افزایش بازدید سایت رایگان
افزایش بازدید سایت رایگان
در دنیای امروز که رقابت بیشتر جنبه دیجیتال پیدا کرده است، یکی از مهم‌ترین عناصری که به شما برای فروش...

دیدگاه ها

سئو سایت با جواد یاسمی

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

مشاوره تلفنی >> 09376996070

دسترسی های بیشتر به مهم ترین صفحات سایت