متخصص سئو کيست؟ کارشناس سئو

متخصص سئو کيست؟

از آنجایی که سئو و بهینه سازی وب سایت از جمله موارد تاثیر گذار در پیشرفت سایت می باشد، مدیران وب سایت برای رونق فروشگاه و وب سایت خود، به یک متخصص سئو نیاز دارند. متخصص شخصی است که بتواند تسلط کامل بر روی تمام مسائل سئو داشته و آن ها را بر روی سایت پیدا سازی کند.

در ادامه قصد داریم تمام وضایفی که بر عهده یک متخصص سئو می باشد، معرفی کنیم. پس اگر قصد فعالیت در زمینه سئو دارید و می خواهید اطلاعات کافی در زمینه فعالیت های یک متخصص را به دست آورید، ابتدا این مقاله را مطالعه کنید.

به مفاهیم و اصطلاحات سئو سایت مسلط باشد:

یک متخصص سئو باید اطلاعات کافی در زمینه سئو سایت را داشته باشد. تمامی اصطلاحات را شناخته و بداند در چه مواقعی از آن ها استفاده می شود. این مسئله از مهم ترین داستان ها می باشد. برای مثال، زمانی که شخص قصد به روز رسانی اطلاعات خود را داشته باشد، در مواجه با این اصطلاحات، دچار سردرگمی نشده و می تواند مطالب را کامل درک کند.

همچنین استفاده از اصطلاحات تخصصی و مهم در زبان سئو، هنگامی که شما در حال ارائه توضیحات در زمینه وب سایت مشتری هستید، یک سیاست است. این کار باعث می شود تا میزان تسلط و تخصص خود را بهتر به افراد متقاضی سئو نشان دهید.

دائما به روز باشد:

به طور کلی، به روز رسانی دانش و اطلاعات در هر زمینه از دنیای وب، کلید موفقیت می باشد. قطعا سئو نیز از این قضیه مستثنا نیست. متخصص سئو باید به طور مداوم، دانش و اطلاعات خود را در زمینه آمار های جدید مرتبط با سئو، ابزارهای جدید و یا به روز شده ارتقا دهد.

به زبان انگلیسی مسلط باشد:

اصلا اگر بخواهیم در رابطه با تسلط به زبان انگلیسی در این زمینه صحبت کنیم، باید بگوییم که لازمه یادگیری و متخصص سئو شدن، زبان انگلیسی می باشد. زیرا افراد متخصص در این زمینه، اصلا به آموزش های موجود زبان فارسی اکتفا نکرده و از مقالات و آموزش های سئو زبان انگلیسی نیز بهره می برند.

قطعا این بهترین روش برای کسب موفقیت می باشد.

زیرا تمام آموزش های زبان فارسی، برگرفته از آموزش های زبان انگلیسی می باشند. هنگامی که شما تسلط کافی در در زبان انگلیسی داشته باشید، می توانید پیش از آن که اطلاعات جدید به زبان فارسی ترجمه شوند، آن ها را از منابع اصلی مشاهده کرده و کاملا به روز باشید.

الگوریتم های موتور جستگوگر را بشناسد:

متخصص سئو، باید به تمامی الگوریتم هایی که موتور جستجوگر تعریف کرده، آشنایی داشته باشد.

این کار سبب می شود که بتوانند اصول درستی را در جهت بهینه سازی سایت به کار بگیرند و به رتبه های برتر دسترسی پیدا کنند.

شناخت کامل ابزار های سئو:

هر یک از ابزار های سئو برای یک کار مشخصی ایجاد شده است. برای مثال برخی با هدف بررسی وضعیت سئو وب سایت شما ایجاد شده اند و برخی دیگر به دلیل بررسی درصد کپی بودن مقالات و … تولید گردیده اند. یک متخصص سئو، باید اطلاعات کامل در زمینه ابزارها، کاربرد آن ها و نحوه استفاده از آن ها داشته باشد. همچنین بتواند آن ها بررسی کرده و همیشه از قوی ترین و معروف ترین ابزار استفاده نماید. نمونه ای از ابزار های سئو عبارتند از:

  1. گوگل ترند
  2. گوگل سرچ کنسول (گوگل وبمستر)
  3. گوگل آنالیتیکس
  4. موز
  5. و …

توانایی بررسی رقبا:

یکی از تکنیک هایی که می تواند باعث موفقیت وب سایت شما گردد، استفاده از راهکارهایی است که رقبای شما از آن جواب مثبتی دریافت کرده اند.

برای شناسایی این کارها، متخصص سئو باید توانایی بررسی کامل رقبای شما را داشته باشند. دو مورد از مسائلی که می تواند در راه به شما کمک کند عبارتند از :

پیدا کردن وب سایت های معتبری که می توانید از آن ها بل لینک بگیرید: این کار سبب می شود تا اعتبار سایت خود را از نظر سئو افزایش دهید، همچنین می توانید کاربران بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

استفاده از کلمات کلیدی پر بازدید رقبا در محتوا های خود: این کار باعث دیده شدن بیشتر وب سایت شما می شود.

داشتن استراتژی های عالی:

اگر شما قصد ماهر بودن در زمینه سئو را دارید و می خواهید یک متخصص سئو حرفه ای باشید، باید استراتژی های خوبی در تولید محتوا، لینک سازی، سئو داخلی، سئوی خارجی و دیگر مسائل مرتبط در سئو، داشته باشید. پس بهتر است مقالات و آموزش های لازم را در این زمینه ببینید تا بتوانید راهکار های درست را یاد بگیرید.

آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا، مبانی هاستینگ و برخی از زبان های برنامه نویسی

همانطور که می دانید، تولید محتوای منحصر به فرد یکی از اصول سئو می باشد. برای تولید محتوای منحصر به فرد، باید تمامی سیستم های مدیریت محتوا را بشناسید.

همچنین برخی کدها و تگ ها هستند که باید در قالب وب سایت تزریق گردند. برای مثال، متاتگ ها را در نظر بگیرید. برای تزریق متاتگ های درست و مناسب، احتیاج به دانش در زمینه برنامه نویسی های HTML هستید. پس یک متخصص سئو، علاوه بر دانش سئو، باید مقداری نیز علم کدنویسی داشته باشد.

آشنایی با برترین رسانه ها و شبکه های اجتماعی موثر در فرایند خدمات سئو

این مورد نیز از جمله وظایف یک متخصص سئو می باشد. بنابراین باید به آن توجهات لازم را داشته باشید.

مهارت مدیریت زمان در اجرای پروژه سئو سایت

مدیریت زمان از مسائل پایه و مهم در انجام پروژه های سئو می باشد. اگر شما می خواهید یک پروژه بزرگ سئو دریافت کنید، باید توانایی لازم در جهت مدیریت زمان نیز داشته باشید.

این کار تنها با تجربه و دانش کافی در زمینه سئو اتفاق می افتد. به این صورت که شما ابتدا سایت و پروژه را بررسی کرده و سپس بر اساس میزان کاری که باید انجام دهید، زمان را برای مدیر وب سایت مشخص می کنید.

توجه کنید که سئو از جمله مواردی است که برای موفقیت در آن، زمان زیادی احتیاج دارید و نمیتوانید دقیق زمان تعیین کنید. مدت زمانی که توسط شما به مدیر اعلام میگردد، تنها برای انجام اصولی پروژه می باشد. اما این که چه مدت طول می کشد که به موفقیت برسید، اصلا قابل پیشبینی نیست و ممکن است تا 1 سال طول بکشد.

بنابراین اگر قصد دریافت مشاوره و یا خدمات لازم برای خود را دارید، حتما باید از یک متخصص سئو کمک بگیرید که شرایط بالا را داشته باشد. یا حتی اگر قصد دارید خودتان یک متخصص در این زمینه باشید، موارد گفته شده را اصلا فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *