خدمات سئو + طراحی سایت | جوادیاسمی

جالب ترین های ویکی پدیا

پر بازدید ترین های ویکی پدیا
لیست سرفصل های مقاله

ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای عمومی و آزاد و مملو از اطلاعات متفاوت است. در واقع برای هر کلیدواژهای محتوایی در این سایت پیدا می‌شود. اما برخی از محتواها را می‌توان به عنوان جالب ترین های ویکی پدیا معرفی کرد.

در ادامه در مورد مقالاتی صحبت می‌کنیم که بیشترین جستجو در ویکی پدیا را به خود اختصاص داده‌اند. برای پیدا کردن پربازدیدترین مقاله های ویکی پدیای فارسی با ما باشید.

با مشاوره سئو همراه باشید تا روش های ساخت صفحه ویکی پدیا را بیاموزید و اطلاعات کافی در مورد ویکی کسب کنید.

جالب ترین های ویکی پدیا

2 5 - جالب ترین های ویکی پدیا
تمام شگفتی های دنیا که بیشتر از طریق کاربران سرچ میشوند در اینجاست

جالب ترین های ویکی پدیا همان مقالاتی هستند که بیشتر از سوی مخاطبان جستجو می‌شوند. این مقالات با اطلاعات متفاوت و جالب‌توجهی که ارائه می‌دهند، از دیگر مقالات ویکی متفاوت شده‌اند. در ادامه شما را با مطالبی آشنا می‌کنیم که بیشترین جستجو را در ویکی پدیا داشته‌اند.

مقاله سیگنال واو! (Wow! signal)

این سیگنال توسط دکتر «جری آر. اِهمَن» در ۱۵ اوت ۱۹۷۷ کشف شد. این سیگنال دارای موج کوتاه است. دکتر جری زمانی که در حال کار بر روی پروژه‌ای به نام جستجوی هوش فرازمینی بود، این سیگنال را مشاهده کرد. مدت زمان کامل دریافت این سیگنال ۷۲ ثانیه بود و دیگر هیچگاه تکرار نشد. با مشاهده این سیگنال، امید دانشمندان برای یافتن هوش فضایی زیاد شد.

خدمات سئو و طراحی سایت (0 تا 100 حرفه ای)

جالب ترین های ویکی پدیا و عموحاجی

طبق اطلاعات بدست آمده، عمو حاجی از ۶۰ سال پیش تاکنون به حمام نرفته‌ است. همچنین او از گوشت حیوانات مرده به عنوان غذا استفاده می‌کند. او در یک گودالی شبیه به قبر و در سرپناهی که مردم با بلوک برای او درست کرده‌اند، زندگی می‌کند. پژوهشگران انگل‌شناس، آزمایش‌های مختلفی روی بدن او انجام دادند. آنها گفته‌اند که عموحاجی به هیچ نوع بیماری انگلی و واگیرداری مبتلا نیست.

مشاهده این مطلب  سفارش ساخت گوگل نالج پنل (گراف دانش)

نظریه‌های توطئه فرود بر ماه

مقالات ویکی پدیا 4 - جالب ترین های ویکی پدیا
نظریه توطئه قرود برماه چه بود؟

در دوران جنگ سرد، برنامه‌های تبلیغاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که همه یا برخی از مأموریت‌هایی که با عنوان پروژه آپولو در بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ انجام شدند، ساختگی هستند. ناسا بخاطر این صحبت‌ها و شواهد موجود، متهم شده‌است که فیلم‌های فرود بر روی ماه و سنگ‌هایی که منسوب به کره ماه است، ساختگی هستند. یکسری از افراد در مورد صحت وجود ایستگاه فضایی نیز تردید داشتند.

پایگاه فضایی بین کهکشانی گریتر گرین ریور

این پایگاه فضایی در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این پایگاه، یک فرودگاه همگانی بهره‌برداری هوایی است. یک باند فرود خاک دارد و طول باند آن ۱۷۶۸ متر است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۱۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد.

بارش جانوران

جالب ترین های ویکی پدیا تا زمانی که از آسمان حیوان می‌بارد، تنها به فضا و فیزیک کوانتوم ختم نمی‌شود. این پدیده نادر در نتیجه تغییرات آب وهوایی رخ می‌دهد. البته این عمل به‌طور علمی مورد آزمایش قرار نگرفته‌است. یکسری از دانشمندان علت این اتفاق را جابجایی و انتقال ماهی و قورباغه توسط گردباد در مسافت طولانی و رهاسازی آن درهوا می‌دانند. در ژاپن در سال ۲۰۰۹ به مدت یک ماه بارش ماهی رخ داده است.

پادشاهی دنیای دیگر

این منطقه‌ خودمختار بوده و به رسمیت شناخته نشده است و در سال ۱۹۹۶ اعلام استقلال کرد. این ریزکشور در جمهوری چک بوده و زنان در آن حکومت می‌کنند. همچنین برای روابط زن سروری بین افراد ساخته شده است. این منطقه دارای قوانین مخصوص خود است. همچنین مخصوص افرادی است که بیماری سادیسم و مازوخیسم دارند. در این منطقه همجنسگرایان به دلیل ارتباط دگرجنس‌ها اجازه ورود ندارند. در ابتدا این منطقه سه هکتار بود که به علت استقبال به هفت هکتار و سپس به چهارده هکتار گسترش یافت. 

مشاهده این مطلب  بازاریابی اینترنتی در مشهد

باران خون

جالب ترین های ویکی پدیا غالبا مرموزترین مقالات ویکیپدیا نیز هستند. باران خون یا باران قرمز پدیده‌ای است که در آن باران به رنگ قرمز یا به گفته دیگران خون از آسمان می‌بارد. موارد بسیاری از باران خون در قرن ۸ قبل از میلاد ثبت شده‌اند. اشخاص قبل از قرن ۱۷ میلادی قطرات این باران را خون واقعی می‌دانستند. همچنین آن را اتفاق بدیمنی و برای هشدار در مورد وقایع بد آینده می‌دانستند. اما دانشمندان معتقدند که این اتفاق به خاطر ذرات سوسپانسیون نوعی جلبک ریز به نام Trentepohlia annulata در باران اتفاق می‌افتد.

پربازدیدترین مقاله های ویکی پدیا فارسی

در ادامه پربازدیدترین مقاله های ویکی پدیا فارسی در سال 2021 را براساس موضوعات مختلف بیان می‌کنیم.

61671182 - جالب ترین های ویکی پدیا
با پر بازدید ترین مقالات در ویکی پدیا اشنا شوید؟

چهره‌ های ورزشی، فرهنگی و هنری

همواره کاربران ایرانی علاقه‌مند به دنبال کردن خبرهای جدید و کسب اطلاعات درباره چهره‌های معروف هستند. صفحه مرحوم «علی انصاریان» یکی از پربازدیدترین مقاله های ویکی پدیا فارسی در سال گذشته است. صفحه او در ویکی‌پدیا بیش از یک میلیون و 486 هزار بازدید داشته است. این شخص بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال بود. او در طی سال‌های اخیر در عرصه هنر و بازیگری فعالیت کرد. مرحوم علی انصاریان در بهمن ماه سال 99 براثر بیماری کرونا درگذشت.

مقاله بعدی مربوط به مرحومه «آزاده نامداری» است. او که از بازیگران و مجریان سرشناس تلوزیون بود در فروردین ماه سال 1400 درگذشت. صفحه شخصی او نیز طی سال گذشته نزدیک به یک میلیون و 479هزار بازدید داشته است.

«کریستیانو رونالدو»، «ایلان ماسک»، «فرشته حسینی»، «امیر تتلو» خواننده، مرحوم «مهرداد میناوند»، «حسن یزدانی» و «نوید محمدزاده» از جمله چهره‌هایی هستند که صفحه آنها از پربازدیدترین مقاله های ویکی پدیا فارسی بوده است.

مشاهده این مطلب  تولید محتوا صوتی (پادکست) در مشهد

خدمات برندسازی (تیک آبی، ویکی، نالج، سایت و ...)

بین 1 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

موضوعات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی

پنجمین مقاله‌‌ای که بیشترین جستجو در ویکی پدیا را داشته است مربوط به «ایران» بوده است. از این صفحه حدود 2 میلیون بازدید از این مقاله صورت گرفته است. در این صفحه اطلاعات بسیار زیادی درباره کشور ایران وجود دارد که 164 ویرایشگر نزدیک به 500 بار این صفحه را ویرایش کرده‌اند. در این صفحه در مورد مساحت، جمعیت، تاریخ، اقتصاد و فرهنگ ایران صحبت شده است.

«آسترازنکا»، «جنگ ایران و عراق»، «بیت کوین» از دیگر مقالات پربازدید ویکی‌پدیای فارسی در سال میلادی گذشته بودند.

خدمات سئو در مشهد با جواد یاسمی

جالب ترین های ویکی پدیا با چهره‌های سیاسی

1616875 - جالب ترین های ویکی پدیا
بیشترین سرچ ها در چندسال اخیر راجب چهره های سیاسی بود است

بیشترین جستجو در ویکی پدیا که قابل انتشار در یک سال گذشته در ویکی‌پدیای بوده‌اند، انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 1400 است. این مقاله نزدیک به 2 میلیون و 600 هزار بازدید داشته است. همچنین 254 نفر آن را حدود 1600 بار ویرایش کرده‌اند.

«ابراهیم رئیسی»، «قاسم سلیمانی»، «سید علی خامنه‌ای»، از جمله چهره‌های سیاسی بودند که در بین 10 مقاله پربازدید ویکی‌پدیای فارسی قرار گرفته است.

هر ساله و با پایان یافتن سال، ویکی‌پدیا، فهرستی از بیشترین جستجو در ویکی پدیا و جالب ترین های ویکی پدیا را منتشر می‌کند. اکنون شما نیز عجیب‌ترین مقالات ویکی را می‌شناسید اکنون زمان مطالعه فرارسیده است.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاور سئو. لیسانس آمار دانشگاه تهران. ارشد MBA (مارکتینگ) دانشگاه صنعتی امیرکبیر. عاشق رشد معنادار در سئو و گوگل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

javad yasemi logo 1 - جالب ترین های ویکی پدیا

برای خدمات سئو (مشاوره، استراتژی و …) تماس بگیرید.
برای خدمات تیک آبی، نالج پنل، ویکی و … فقط فرم را پر کنید.