سئو، طراحی سایت، محتوا، مدیا و مدیریت پروژه با یاسئومی

چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم

نوشتن مقاله در ویکی پدیا
آنچه در این مقاله می خوانید:

ویکی پدیا دانشنامه‌ای منبعی عظیم برای شرکت‌ها و برندها در زمینه بازازیابی به‌شمار می‌رود. این سایت از نظر موتورهای جستجوگر معتبر است. به همین دلیل هر کسب‌وکاری که با نوشتن مطلب در ویکی پدیا شروع به بازاریابی کند، نام تجاری وی بی عیب‌و‌نقص به مخاطبان هدف معرفی می‌شود. اما چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم ؟

برندها و شرکت‌ها برای معرفی اصالت خود نیاز به فرصت‌هایی دارند که به‌واسطه آن‌ها بهتر دیده شوند. ورود و ثبت نام در ویکی پدیا یکی از فرصت‌هایی است که رسیدن به اهداف مورد نظر برای حضور در فضای مجازی را افزایش می‌دهد. با آنکه عبور آسان از پل‌های موفقیت به‌واسطه ویکی پدیا امری غیرقابل انکار است، بسیاری از کسب‌و‌کارها از چنین بازاریابی قدرتمندی غافل مانده‌اند.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که پی به مزایای این پلتفرم بریده‌اید و اکنون دغدغه ذهنی‌تان این است که چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم تا انتهای مطالب با ما همراه بمانید.

مشاوره سئو با جواد یاسمی در جهت توسعه محتوایی سایت.

چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم – ورود به سایت ویکی پدیا

چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم
چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم

برای ورود به سایت ویکی پدیا و بهرمندی از امکانات بیشتر، بهتر است از نام کاربری و گذرواژه خود استفاده کنید. البته شما بدون ایجاد حساب کاربری نیر می‌توانید به وب‌سایت پدیا وارد شوید.

همچنین بدون ورود به سایت ویکی پدیا امکان مطالعه و حتی ویرایش صفحات آن برای شما وجود دارد. اما هنگامی که با ایجاد حساب کاربری و تعیین رمز عبور به این سایت وارد می‌شود به امکانات بیشتری دسترسی خواهید داشت.

مشاهده این مطلب  خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ در مشهد

در حین ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در ویکی پدیا یک‌سری اطلاعات که شامل آدرس پست الکترونیکی، نام کاربری و کلمه عبور هستند از شما خواسته می‌شود. اگر در حین ارائه اطلاعات خواسته شده، یک نام کاربری که قبلاً در این سایت استفاده نشده است را ارائه دهید موفق به ایجاد حساب کاربری در آن خواهید شد.

پس از ایجاد حساب کاربری، شما با شرایط راحت‌تری می‌توانید به ویکی پدیا سر بزنید. در واقع با درج نام‌ کاربری و کلمه عبور، یا از طریق لینک ورودی که در بالای تمام صفحات ویکی پدیا موجود است امکان ورود به سایت ویکی پدیا را پیدا خواهید کرد.

تا زمانی که از سایت ویکی پدیا خارج نشده‌اید تمام ویرایش‌هایی که انجام می‌دهید به نام خود شما ثبت خواهد شد. هیچ محدودیتی از نظر زمان برای ماندگاری شما در سایت وجود ندارد. همچنین هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید به‌راحتی از طریق لینک خروجی که در بالای سامانه قرار می‌گیرد از آن خارج شوید.

چگونه در ویکی پدیا عکس بگذاریم

چگونه در ویکی پدیا عکس بگذاریم
چگونه در ویکی پدیا عکس بگذاریم

چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم ، آن هم مطلبی که حاوی تصویر باشد؟ اولین اقدامی که شما برای ثبت عکس در ویکی پدیا باید انجام دهید، این است که وارد صفحه ویرایش شوید. سپس قالب تصویر را انتخاب کرده و آدرس فایل آن را کپی کنید.

آدرس فایلی را که کپی کرده‌اید را باید در قسمتی که نام پرونده را از شما می‌خواهد کپی کنید. آنگاه مابقی مشخصاتی که از شما درخواست می‌شود نیز باید تکمیل شود. اکنون می‌توانید دکمه درج را نیز فشار داده و به این ترتیب آخرین گام درج تصویر در ویکی پدیا را پشت‌سر بگذارد.

مشاهده این مطلب  افزایش بازدید گوگل

به این ترتیب با فشردن دکمه درج، مراحل درج تصویر در ویکی پدیا به اتمام رسیده و شما می‌توانید حاصل فرایند فوق را در صفحه مورد نظر مشاهده کنید.

خدمات سئو و طراحی سایت (0 تا 100 حرفه ای)

چگونه اطلاعات ویکی پدیا را ویرایش کنیم

چگونه اطلاعات ویکی پدیا را ویرایش کنیم
چگونه اطلاعات ویکی پدیا را ویرایش کنیم

ویرایش اطلاعاتی که در صفحات ویکی پدیا ثبت شده‌اند کار چندان پیچیده‌ای نیست. معمولا برای شروع ویرایش اطلاعات ویکی پدیا دو روش وجود دارد.

روش اول؛ کلیک روی دکمه ویرایش که در بالای اکثر صفحات ویکی پدیا به چشم می‌خورد؛ است. در روش دیگر می‌توانید فرایند ویرایش را با کلیک روی پیوند ویرایش که در کنار عنوان بخش‌ها وجود دارد شروع کنید.

فرقی نمی‌کند فرایند ویرایش را از چه طریقی شروع می‌کنید. چون در هر حال با کیک به صفحه‌ای خواهید رفت که یک جعبه متن قابل ویرایش دارد. به عبارت دیگر متن اصلی صفحه که قصد ویرایش آن را دارید، در آن صفحه است.

اکنون باید خلاصه‌ای از ویرایش را قصد دارید انجام دهید، در قسمتی که در پایین صفحه ویرایش مشخص شده درج کنید. پس از آنکه توضیحات مد نظر خود را در قسمت مذکور نوشتید، می‌توانید قبل از تایید نهایی با فشردن کلید پیش‌نمایش حاصل ویرایش‌های صورت گرفته را چک کنید.

همچین فشردن دکمه نمایش تغییرات، به شما کمک می‌کند، تغییراتی که بین صفحه ویرایش شده و صفحه اصلی ایجاد شده است را مشاهده کنید.

اکنون اگر از اقداماتی که انجام داده‌اید، راظی هستید، می‌توانید، جهت ثبت نهایی ویرایش‌های انجام شده کلید ذخیره را فشار داده و تمام تغییرات صورت گرفته را ذخیره کنید.

مشاهده این مطلب  ایمیل مارکتینگ چیست؟ آموزش، ابزارها و اجرا کمپین

به محض کلیک دکمه ذخیره تمام ویرایش‌های اعمال شده توسط کاربران قابل دید خواهد بود‌.

اگر دوست دارید اظهار‌نظرات کاربرانی که صفحه شما را مشاهده کرده‌اند ببینید، می‌توانید، روی دکمه بحث کلید کنید. به این ترتیب صفحه مورد نظر برایتان باز خواهد شد. همچنین شما قادر هستید با کلید روی دکمه «+» یک بخش جدید به صفحه خود اضافه کنید.

به این ترتیب با ایجاد صفحه در ویکی پدیا می‌توانید مقاله‌های خود را ویرایش کنید. منتهی باید دقت کنید که ویرایش‌هایی که روی مقاله‌های معمولی انجام می‌دهید را امضا نکنید.

هزینه ساخت صفحه ویکی پدیا

هزینه ساخت صفحه ویکی پدیا
هزینه ساخت صفحه ویکی پدیا

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفتیم ثبت شرکت در ویکی پدیا مزایای زیادی برای صاحبان کسب‌وکارها دارد. همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا با سرعت در اینترنت توسط مخاطبان هدف دیده شوند.

منتهی پلتفرم ویکی پدیا جهت حفظ کیفیت خود قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد. به همین دلیل اشخاص تصور می‌کنند، برای حضور در این پلتفرم باید هزینه‌هایی پرداخت کنند. حتی شرکت‌هایی وجود دارد که دامنه فعالیت آن‌ها اخذ هزینه و ایجاد صفحه و سایر امکانات مرتبط در ویکی پدیا برای شرکت‌ها است.

اما برخلاف تصور راه‌هایی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان بدون پرداخت هیچ وجهی در پلتفرم ویکی‌ پدیا ثبت نام کرد. در واقع یکی از نکاتی که باید از اطلاعات عمومی ویکی پدیا بدانیم به این زمینه اختصاص دارد.

همانطور که متوجه شدید یکی از جالب‌ترین‌های ویکی پدیا ایجاد حساب کاربری بدون پرداخت هزینه در آن است. به عبارت دیگر همه خدمات این پلتفرم به صورت رایگان به کاربران ارائه می‌شود. بنابراین هزینه‌ای که توسط شرکت‌ها و اشخاص برای ایجاد صفحه در ویکی پدیا از شما اخذ می‌شود، در قبال صرف وقت و دانشی است که در این زمینه دارند.

مشاهده این مطلب  دوره آموزشی یوتیوب

پس باید نتیجه گرفت که تنها لازمه بهره‌مندی از مزایا و موقعیت‌های که ویکی پدیا برای شرکت‌ها و برندها به همراه دارد، افزایش دانش و سطح آگهی در رابطه با قوانین حاکم بر این پلتفرم است.

پس شما برای آنکه بتوانید بدون صرف هزینه به راحتی در ویکی پدیا اقدام به ایجاد صفحه و یا ویرایش آن کنید باید به آموزش و تمرین مبادرت ورزید.

خدمات برندسازی (تیک آبی، ویکی، نالج، سایت و ...)

بین 1 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

نتیجه‌گیری

با توجه به مطالب ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از پلتفرم ویکی پدیا یکی از بهترینتیجه‌گیر برای هر کسب و کاری است. زیرا به آن‌ها کمک می‌کند که در فضای مجازی بهتر دیده شوند. به این ترتیب شرایط برای دستیابی به اهدافی که دنبال می‌کنند راحت‌تر میسر می‌‌شود.

نوشتن مطلب در ویکی پدیا و همچنین ایجاد صفحه در ویکی پدیا و ورود به آن نیاز به هیچ هزینه‌ای ندارد. تنها لازمه دستیابی به مزیت‌های بی‌شمار ویکی پدیا کسب دانش و تخصص در این زمینه است. اگر دغدغه شما این است که چگونه در ویکی پدیا مطلب بنویسیم! تنها راهکار موجود در پیش‌پایتان افزایش اطلاعات در رابطه قوانین حاکم در بر این پلتفرم است.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی نه تنها بر جذب مشتریان و ایجاد نگرش مثبت تاثیر دارند، بلکه هویت برند و ارزش‌های...
افزایش بازدید روبیکا
راه‌های افزایش بازدید روبیکا
رسانه‌های اجتماعی این روزها توانسته‌اند همه زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. اینستاگرام نمونه خارجی...
افزایش بازدید سایت وردپرس
افزایش بازدید سایت وردپرس
در دنیای امروزی، وجود یک وب ‌سایت پویا و جذاب برای هر کسب و کار ضروری است. بازدید سایت وردپرس از اهمیت...
افزایش بازدید اینستاگرام
افزایش بازدید اینستاگرام
آیا شما هم متوجه تاثیر اینستاگرام در رونق کسب‌وکارها شده‌اید؟ حتی اگر همین الان برای این کار اقدام کنید،...
خدمات اینستاگرام
خدمات اینستاگرام
خدمات اینستاگرام شامل انجام امور فنی، مدیریت پیچ‌های اینستاگرام، استراتژی لازم برای رشد سریع پیچ، بهبود...
افزایش بازدید سایت رایگان
افزایش بازدید سایت رایگان
در دنیای امروز که رقابت بیشتر جنبه دیجیتال پیدا کرده است، یکی از مهم‌ترین عناصری که به شما برای فروش...

دیدگاه ها

سئو سایت با جواد یاسمی

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

مشاوره تلفنی >> 09376996070

دسترسی های بیشتر به مهم ترین صفحات سایت