سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

ابزار Screaming Frog اسکریمینگ فراگ

ابزار  screaming frog  به متخصصان سئو کمک می کند، تا سایت خود را از نگاه خزنده های گوگل بتوانند آنالیز کنند و مشکلات فنی سایت را بررسی کنند. به وسیله ی این ابزار مدیر سایت با کوچک‌ترین خطاها و مشکلات فنی سایت آشنا شده و با رفع آن ها می تواند قدرت سئو سایت خود را افزایش دهد.

صفحات مهم

دسته

تمامی سئوکاران نیاز به آگاهی از رشد صفحات خود در موتورهای جستجوی گوگل دارند. هر چه صفحات رشد بهتری داشته باشند، احتمال موفقیت وب‌سایت بیشتر خواهد بود. از آن جایی که برخی از موارد ممکن است. توسط فرد بی اهمیت تلقی شده و بررسی نشوند، و یا فرد سئوکار برخی از موارد را برای بررسی کردن فراموش کند، نیاز به ابزارهای سئو بیش از پیش حس می‌شود.

این ابزارها در مدت زمانی کوتاه تمامی بخش‌های سایت را مورد بررسی قرار می‌دهند. و نیز مواردی که بر روی رشد صفحات تاثیر منفی گذاشته‌اند را معرفی می‌کنند. از نظر سرعت نیز این ابزارها بهتر از خود فرد عمل می‌کنند. ابزارهای سئو بسیاری وجود دارد که به جهت آنالیز سایت و معرفی مشکلات فنی آن طراحی شده‌اند. ولی در این بین ابزار Screaming Frog در بین سئوکاران به محبوبیت بیشتری رسیده است، و در نتیجه بسیاری از افراد از این ابزار استفاده می‌کنند. در این مقاله به معرفی  ابزار Screaming Frog و کاربردها و مزیت‌هایی که برای سئو دارد پرداخته‌ایم.

ابزار Screaming Frog چیست؟

این ابزار که یک نرم‌افزار است، از دسته نرم‌افزارهای قدرتمندی است که به متخصصان سئو کمک می‌کند تا وضعیت سایت خود را از نگاه ربات‌های خزنده گوگل به سرعت و بدون  هیچ مشکلی چک کنند. این نرم‌افزار که بر روی دسکتاپ نصب می‌شود، پس از بررسی کل سایت، خطاهای موجود در سایت را به کاربر معرفی می‌کند. کارکرد این نرم‌افزار به مانند خزنده‌های گوگل است به طوری که به سایت وارد شده و با بررسی بخش‌های مختلف آن، به آنالیز سایت می‌پردازد و در آخر لیستی از مشکلات فنی سایت را به صورت ساده و قابل فهم در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

باید در نظر داشته باشیم استفاده از این ابزارها ما را بی نیاز از مشاوره حرفه ای سئو نخواهد کرد.

ابزار Screaming Frog دارای چه ویژگی‌هایی است؟

ابزار Screaming Frog دارای ویژگی‌های بسیاری است که به سبب همین ویژگی‌ها سئوکاران بسیاری از آن استفاده می‌کنند. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌های مرتبط به این نرم‌افزار قدرتمند بیشتر آشنا می‌شوید.

  • خطاهای موجود در سرور به کمک ابزار Screaming Frog نمایش داده می‌شود.
  • در صورتی که عنوان‌بندی وب‌سایت، کلمات کلیدی، آدرس‌ها، توضیحات متا و … مشکلی داشته باشند توسط این ابزار معرفی می‌شود تا با رفع آن‌ها، قدرت سئو سایت افزایش یابد. آنالیز عنوان‌ها و توضیحات متا توسط ابزار Screaming Frog یکی از بهترین آنالیزهای انجام شده توسط این ابزار معروف است.
  • توسط این ابزار می‌توان تمامی لینک‌های داخلی و خارجی موجود در وب‌سایت را مشاهده کرد.
  • در صورتی که در سایت پیوند خرابی وجود داشته باشد، این ابزار آن را معرفی می‌کند. پیوندهای خراب تاثیر منفی بسیاری بر روی سئو خواهند گذاشت.
  • در صورتی که لینک‌های تکراری در سایت وجود داشته باشد، توسط ابزار Screaming Frog اعلام می‌شود تا مدیر سایت در صدد تغییر آن‌ها بربیاید.
  • این ابزار می‌تواند نقشه‌ای از سایت را به وجود آورد.
  • توسط ابزار Screaming Frog می‌توان به گوگل آنالتیکس، سرچ گوگل و دیگر سایت‌های آمارگیل متصل شد.
  • به کمک این ابزار می‌توانید تنها برخی از صفحات مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و در نتیجه مجبور به بررسی کل صفحات نخواهید بود.
  • ارائه نتایج داده شده توسط این نرم‌افزار می‌تواند به صورت خروجی اکسل باشد.

در کنار این ویژگی‌ها، توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که نسخه رایگان نرم‌افزار Screaming Frog تنها قابلیت بررسی 500 صفحه را دارد و در صورتی که سایت شما تعداد صفحات بیشتری دارد، باید از نسخه پولی این نرم‌افزار استفاده کنید تا تمامی صفحات وب‌سایت مورد بررسی قرار بگیرد.

ابزار Screaming Frog چه کاربردی برای سئو دارد؟

ابزار Screaming Frog با بررسی سایت، مشکلات عمده سایت را به کاربر معرفی می‌کند تا کاربر با رفع آن‌ها بتواند رتبه سایت خود را بهبود ببخشد. برخی از موارد مرتبط به سئو ممکن است از نگاه مدیر سایت دور مانده باشد که بی توجهی به هر کدام از آن‌ها در بسیاری از اوقات به تنهایی می‌تواند بر روی سئو سایت تاثیر منفی بگذارد. با استفاده از چنین نرم‌افزاری مدیر سایت با کوچک‌ترین خطاها و مشکلات فنی سایت آشنا شده و با رفع آن‌ها قدرت سئو سایت خود را افزایش می‌دهد.

معرفی مهم‌ترین بخش‌های ابزار Screaming Frog

در ابزار ابزار Screaming Frog بخش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این بخش‌ها خود دارای زیرمجموعه نیز است. در ادامه به معرفی مهم‌ترین تب‌های نرم‌افزار Screaming Frog پرداخته‌ایم.

تب Internal Link اولین تب در ابزار Screaming Frog بوده و به طور کلی تمامی تحلیل‌هایی که برای یک سایت نیاز است. را شامل می‌شود. با استفاده از این تب می‌توانید یگ نگاه و تحلیل کلی نسبت به سایت خود داشته باشید.

تب Response codes

با استفاده از این تب می‌توانید تمامی خطاهای 404، 300 و 500 سایت را به دست آورید.

تب Image

با استفاده از این تب قادر خواهید بود آدرس‌هایی که دارای تگ Alt نیستند را مشاهده کنید تا مشکلات آن صفحات را در این زمینه برطرف کنید.

تب Canonical

با استفاده از تب Canonical می‌توانید از تمامی آدرس‌هایی که از این تگ استفاده کرده‌اند و یا از این تگ استفاده نکرده‌اند، یک خروجی به دست آورید.

تب Sitemap

در این تب می‌توانید از سایت مپ خود یک تصویر ویژوال داشته باشید.

آنچه در مقاله Screaming Frog خواندید

ابزار Screaming Frog از بهترین ابزارهایی است که می‌تواند صفحات سایت شما را مورد بررسی قرار دهد و مشکلات آن را در یک لیست به شما اعلام کند تا با برطرف کردن این مشکلات، سئو وبسایت خود را قوی‌تر از پیش کنید. کار با این ابزار ساده بوده و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.  

منابعی که از آنها برای نوشتن مقاله فوق استفاده شده:

screamingfrog.co

delante

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x