سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

ابزارهای بهینه سازی عکس ها و تصاویر

تصاویر از مهم‌ترین بخش‌های هر سایتی بوده و لازم است کیفیت آن‌ها به اندازه کافی حفظ شود. تا جلوه‌ای زیبا به سایت داده شود. اما همه ی کسانی که میخواهند وب سایت خود را بهینه

کنند، یکی از موادی که حتما باید بهینه شود، بهینه سازی تصاویر سایتشان هست. زیرا هر چه حجم یک عکس بالاتر باشد، سایت زمان بیشتری را برای لود کامل می‌طلبد پس سرعت سایت

پایین می آید. گوگل برای تصاویر اهمیت زیادی قائل شده و برای سایت‌هایی که از تصاویر بهینه استفاده می‌کنند، نمره مثبت در نظر می‌گیرد. پس در نتایج گوگل رتبه خوبی دارند.

در این مقاله ما شما را با 5 ابزار بهینه سازی تصاویر آشنا خواهیم کرد.

 

 

صفحات مهم

دسته

تصاویر از مهم‌ترین بخش‌های هر وب‌سایت به شمار می‌روند. هر چه این تصاویر با کیفیت‌تر باشند، تاثیر بیشتری بر روی جلوه و کیفیت سایت خواهند داشت. هیچ کاربری علاقه به بازدید از سایتی ندارد که تنها در آن متن وجود داشته و فاقد هر گونه عکسی باشد. ولی نکته مهمی که در رابطه با عکس وجود دارد سایز آن است. به طور کل هر چه عکس با کیفیت‌تر باشد، سایز بیشتری دارد. ولی در وب عکس‌ها باید سایز بهینه‌ای داشته باشند. تا در سئو سایت مشکلی به وجود نیاید. در این مقاله به معرفی ابزار بهینه سازی تصویر برای سئو بهتر سایت پرداخته‌ایم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ابزار بهینه سازی تصویر
ابزار بهینه سازی تصویر

بهینه‌ سازی تصاویر چیست؟

تصاویر از مهم‌ترین بخش‌های هر سایتی بوده و لازم است کیفیت آن‌ها به اندازه کافی حفظ شود. تا جلوه‌ای زیبا به سایت داده شود. به کمک تصاویر مفهوم به خوبی به مخاطب القا می‌شود به همین دلیل نیاز به استفاده از تصاویر مناسب و با کیفیت در سایت دیده می‌شود. تصاویر باید به صورت بهینه آماده شوند. تا بر روی سرعت سایت تاثیر نگذراند.

هر چه حجم یک عکس بالاتر باشد، سایت زمان بیشتری را برای لود کامل می‌طلبد. که این مورد موجب خسته شدن مخاطبان شده. و در بسیاری از مواقع آن‌ها با مشاهده چنین سایت سنگینی منصرف از کار با سایت خواهند شد. از این رو تصاویر موجود در وب‌سایت باید به صورت بهینه تهیه شوند. تا سرعت سایت را پایین نیاورند و به طبع بر روی سئو آن تاثیر منفی نگذارند. بهینه کردن سایز تصاویر به این صورت است که به کمک ابزارهایی از سایز عکس‌ها کم شده ولی کیفیت آن‌ها در حد خوبی باقی می‌ماند.

گوگل برای تصاویر اهمیت زیادی قائل شده و برای سایت‌هایی که از تصاویر بهینه شده مناسب استفاده می‌کنند، نمره مثبت در نظر می‌گیرد. در نتیجه سایت شما در رتبه‌های خوبی از نتایج گوگل قرار گرفته. و به دنبال آن میزان کلیک و CTR پست‌های سایت افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل نیاز است که تصاویر موجود در سایت به صورت بهینه شده و مناسب برای وب‌سایت‌ها آپلود شود. برای این کار نرم‌افزارهایی چون فتوشاپ وجود دارند، که به خوبی سایز عکس را کم کرده ولی در عین حال کیفیت آن را حفظ می‌کنند. در کنار نرم‌افزارها ابزارهای رایگانی وجود دارند که ادمین‌های سایت‌ها می‌توانند برای کم کردن حجم عکس بدون کم شدن کیفیت از آن‌ها بهره ببرند. در این مقاله به معرفی ابزارهای بهینه سازی تصویر برای سئو بهتر سایت پرداخته‌ایم. که در ادامه با این ابزارها آشنا خواهید شد.

1- ابزار JPEG Optimizer

ابزار JPEG Optimizer ابزار ساده و راحتی است، که با استفاده از آن به عنوان یکی از 5 ابزار بهینه سازی تصاویر برای سئو بهتر سایت می‌توانید تصاویر را به صورت آنلاین آپلود کرده و سپس عکس‌های بهینه را دانلود کنید. در این ابزار قادر به انتخاب سایز مد نظر خود خواهید بود. که این مورد از ویژگی‌های ابزار JPEG Optimizer به شمار می‌رود.

2- ابزار Tiny PNG

یکی از معروف‌ترین ابزارهای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت، Tiny PNG است. در این ابزار تنها قادر به آپلود عکس‌هایی با فرمت JPEG و PNG هستید. و می‌توانید به صورت هم‌زمان 20 تصویر را با هم آپلود کنید. گفتنی است حجم تصاویر نباید از 5 مگابایت بیشتر باشد تا Tiny PNG بتواند کاهش حجم را انجام دهد. در صورتی که حجم عکس شما از 5 مگابایت بیشتر است، می‌توانید از بسته‌های حرفه‌ای این سایت خریداری کرده و استفاده کنید. پس از فشرده‌سازی تصاویر می‌توانی،د عکس‌ها را در سیستم خود و یا دراپ باکس ذخیره کنید.

3- ابزار Optimizilla

یکی دیگر از بهترین ابزارهای بهینه سازی تصویر برای سئو بهتر سایت معرفی می‌کنیم، ابزار Optimizilla است. در این ابزار تنها قادر به آپلود عکس‌ها JPEG و PNG است. و می‌توانید به صورت هم‌زمان 20 عکس را آپلود کنید. پس از آپلود قادر به تنظیم سطح فشرده‌سازی برای هر عکس به صورت دستی خواهید بود.

4- ابزار Kraken

ابزار Kraken از دیگر ابزارهای معروف برای بهینه‌سازی تصاویر است. در این ابزار علاوه بر آپلود عکس‌هایی با فرمت JPEG و PNG، قادر به آپلود عکس‌هایی با فرمت Gif نیز خواهید بود. در صورتی که تصاویر شما حجمی کمتر از یک مگابایت داشته باشند، می‌توانید از این ابزار به صورت رایگان بهره ببرید و اگر تصاویر حجمی بالاتر از یک ماه دارند باید سرویس ویژه این ابزار را خریداری نمایید.

5- ابزار ImageRecycle

به کمک ابزار ImageRecycle می‌توانید عکس‌هایی با فرمت‌های PNG، JPEG و GIF را آپلود کرده و اقدام به بهینه‌سازی آن کنید. این ابزار کیفیت فوق‌العاده‌ای از تصاویر را به همراه حجم پایین و مناسب برای وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌دهد. از ویژگی‌های خوب این ابزار این است که می‌توانید آدرس وب‌سایت خود را به آن داده تا تصاویر موجود بر روی وب‌سایت را بررسی کرده و در صورت بهینه نبودن آن‌ها را به شما معرفی کند. به کمک گزارش این سایت قادر به بهینه کردن سایت خود و افزایش قدرت سئو آن خواهید بود.

سخن پایانی

بهینه‌سازی تصاویر از مهم‌ترین مواردی است که در حین سئو و بهینه‌سازی سایت باید به آن توجه داشت. زیرا تصاویر برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار هستند. و در صورت بهینه نبودن پوئن منفی برای سایت مذکور در نظر می‌گیرند. به جز ابزارهای بهینه سازی تصویر برای سئو بهتر سایت، ابزارهای دیگری برای بهینه‌سازی تصاویر وجود دارد که هر کدام در نوع خود می‌توانند کار شما را راه بیندازند. گفتنی است این 5 ابزار معرفی شده از بهترین‌ها در بین هم نوعان خود بوده و شما می‌توانید با امتحان کردن هر کدام مناسب‌ترین را پیدا کنید.

و همچنین میتوانید از مشاوره آنلاین سئو هم دذ این زمینه بهره مند شوید.

منابعی که برای مقاله فوق مورد استفاده قرار گرفته است:

imagecompressor

wikipedia

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x