سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

ریدایرکت 301 چیست؟

redirect.seo
آنچه در این مقاله می خوانید:

شماره شانس یک حرفه ای موتور جستجو 301 است. این کد وضعیت سرآیند سرور برای یک نوع تغییر مسیر است که بسیاری از عملکردهای مهم را برای عملکرد طبیعی جستجو انجام می دهد.

تغییر مسیر 301 چیست؟

 

تصور کنید گم شده اید. شما نمی دانید کجا هستید ، اما باید به مقصد برسید. و خوب خواهد بود اگر افراد دیگر در آینده اینگونه گم نشوند.
سپس با مهربانترین غریبه جهان ملاقات می کنید. هنگامی که احساس می کنید بیشترین گمشده را دارید ، او درست در نقطه درست ایستاده است. او به شما نشان می دهد که کجا بروید و اطمینان می دهد که دیگر کسی با این راه گم نمی شود.
آن غریبه تغییر مسیر 301 است. با انتقال به دنیای فناوری ، هدایت 301 درخواستی را که یک سرور برای صفحه ای که به یک URL جدید منتقل شده دریافت می کند ضبط می کند و بلافاصله آن درخواست را اعم از انسانی یا ربات به مکان جدید هدایت می کند.
تغییر مسیر 301 پیامی ویژه به ربات های موتور جستجو می فرستد ، که کد وضعیت 301 را به عنوان “تغییر مسیر دائمی” تفسیر می کنند. در پاسخ ، رباتها مرجع بک لینک را که آن صفحه هدایت شده در طول عمر خود جمع کرده است ، با URL جدید مرتبط می کنند ، که به صفحه جدید این قدرت را می دهد تا عملکرد رتبه بندی صفحه قدیمی را کم و بیش تصور کند.
30 هدایت 301 درخواستی را که یک سرور برای صفحه ای که به یک URL جدید منتقل شده دریافت می کند ، ضبط می کند و بلافاصله آن درخواست را – اعم از انسان یا ربات – به مکان جدید هدایت می کند.
سرانجام، تغییر مسیر 301 از موتورهای جستجو می خواهد تا URL قدیمی را از بین ببرند و فقط صفحه جدید در فهرست را برای رتبه بندی و هدایت ترافیک جستجوی طبیعی باقی می گذارد.
اما 301 تغییر مسیر هدایای دیگری بیش از سود سئو است. همچنین به جای اینکه در انتها به صفحه خطای 404 خیره شوند ، به مشتریان شما کمک می کنند،  تا به محتوای مورد نظر در سایت شما برسند. هدایت مجدد شانس بیشتری برای انجام فروش به شما می دهد.

مشاهده این مطلب  تگ Canonical چیست؟ و کاربرد آن در کجاست؟

چه زمانی از 301 Redirect استفاده کنید

شما هر بار که URL تغییر می کند ، محتوا منتقل یا حذف می شود ، به تغییر مسیر 301 نیاز دارید ، یا ساختار معماری یا ناوبری سایت خود را تغییر می دهید. همه اینها در اینکه صفحه ای در دامنه شما وجود دارد، و URL آن چه تاثیری دارد.

استفاده از ریدایرکت 301

 

301 برای جستجوگرها بسیار بیشتر از آنچه شما فکر می کنید مورد نیاز است. به همین دلیل مهم است که به خود آموزش دهید. تا فکر کند ، “آیا ما باید آنرا تغییر مسیر دهیم؟” در هر زمان صفحات سایت خود را منتقل یا حذف می کنید.
همه اینها مهم است، زیرا URL های شما نقطه جمع آوری تمام مقادیری است، که موتورهای جستجو با سایت شما مرتبط می کنند.
تصور کنید ، که هر صفحه یک فنجان است. ارزش آن صفحه از محتوا – چند پیوند به آن ، کیفیت آن پیوندها و ارتباط آن با گذشت زمان – فقط در داخل آن فنجان یافت می شود. وقتی URL از بین می رود ، فنجان ریخته می شود و ارزش آن از سایت خارج می شود. اگر URL تغییر کند. حتی اگر فقط یک کاراکتر متفاوت باشد . برای موتورهای جستجو یک URL کاملاً متفاوت است. این بدان معناست که این یک فنجان جدید و خالی است، که باید از ابتدا مقدار جدیدی را جمع آوری کند ، مگر اینکه بتوانید با هدایت محتوای فنجان URL قدیمی به فنجان جدید ، آن را پر کنید.

نحوه ایجاد 301 تغییر مسیر

به طور معمول ، تیم توسعه دهنده شما نیاز به ایجاد 301 تغییر مسیر دارد. مطمئناً کار با توسعه دهندگان می تواند دلهره آور باشد . زیرا آنها بعضی اوقات به زبانی فنی صحبت می کنند ، که بسیاری از بازاریابان نمی فهمند. خوشبختانه ، تغییر مسیر 301 یکی از ساده ترین تغییرات فنی SEO برای مستند کردن ، درخواست و اجرا است – برای همه افراد درگیر.
وظیفه شما این است  که صفحاتی را که باید هدایت شوند شناسایی کنید .هر یک را با URL جدید مرتبط کنید. سپس ، یک صفحه گسترده ساده 2 ستونی با یک ردیف برای هر URL ایجاد کنید ، مانند صفحه زیر.

مشاهده این مطلب  speed index (SI) چیست؟

URL قدیمی URL جدید

javadyasemi.ir/seo-service <<<<  javadyasemi.ir/seo-services
لازم به ذکر است ، که برخی از سرورها هنگام ایجاد تغییر مسیر جدید، به 302 تغییر مسیر هدایت می کنند که موقتی است. بنابراین مطمئن شوید که نیاز به تغییر مسیر 301 دارید که دائمی است. به نظر می رسد یک تفاوت ناچیز است .  اما 302 تغییر مسیر از مجوز پیوند عبور نمی کنند و از بین بردن فهرست از بین نمی روند. آنها فقط عامل کاربر را هدایت می کنند. اساساً ، تغییر مسیرهای 302 هیچ یک از مزایای SEO 301s را ارائه نمی دهند.
مرحله اجرا توسط تیم توسعه دهنده شما انجام می شود. این یک کار ساده است ، نه یک پروژه پیچیده . همانطور که گفته شد ، نوشتن و آزمایش 301 ها تا حدودی خسته کننده و ریز است.

چه موقع 301 Redirect را حذف کنید:

آخرین مرحله در چرخه زندگی اگر تغییر مسیر 301 اطلاع از زمان حذف آنها باشد . آنها از منابع سرور اضافی استفاده می کنند. زیرا سرور مجبور است برای هر صفحه ای که هدایت می شود دو بار پاسخ دهد . یک بار برای ارسال هدایت به صفحه جدید ، و یک بار برای بارگیری صفحه جدید. این ضربه دوتایی میکرو ثانیه طول می کشد. اما اگر تعداد کافی در دسترس باشد، می تواند زمان پاسخ را کند کرده و منابع شما را سنگین کند.

حذف ریدایرکت 301


بهینه ترین پاسخ به این سوال که چه موقع 301 تغییر مسیر را حذف کنیم ، این است: “وقتی صفحه قدیمی از فهرست خارج شد.” وقتی فقط تعداد محدودی از 301 تغییر مسیر برای آزمایش وجود دارد ، بررسی نمایه سازی یک کار ساده برای جستجوی سایت در Google است. اما اگر هزاران مشکل دارید ، بررسی نمایه سازی برای هر یک از آنها عملی نیست.
یک قانون کلی تا حدودی ایمن این است ، که به ریدایرکت ها شش ماه فرصت دهید ، تا توسط ربات های موتور جستجو خزیده شوند و بر اساس آنها عمل کنند. پس از شش ماه ، اگر صفحه ای که هدایت 301 را ارائه می دهد خزیده نشده است ، شرط مطمئنی است ، که به هر حال از نظر موتورهای جستجو چندان مهم نبوده و از نظر پیوند اختیار انتقال زیادی ندارد.
برای ایمنی مضاعف ، یک نقشه سایت XML از URL هایی که هدایت می شوند ایجاد کنید و آن را در کنسول جستجوی Google و Bing Webmaster Tools بارگذاری کنید. این امر باعث می شود ربات های موتور جستجو URL های قدیمی شما را که در آن 301 هدایت مجدد را پیدا می کنند ، جستجو کنند و روند انتقال مرجع پیوند و از بین بردن آدرس URL قدیمی را آغاز کنند.
مشاوره سئو با جواد یاسمی

مشاهده این مطلب  چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ (استراتژی ‌های ناب)

تغییر مسیر 301 چگونه کار می کند؟

ما نحوه کار هدایت 301 را با یک مثال ساده از مشتری که درخواست URL هدایت مجدد را دارد ، توضیح خواهیم داد:
مرحله 1: درخواست کنید
یک مشتری URL را از یک سرور درخواست می کند:
GET / old-url / HTTP / 2
میزبان: www.example.com
مرحله 2: پاسخ سرور
سرور URL را جستجو می کند و متوجه می شود ، که برای همیشه منتقل شده است ، که به مشتری پاسخ می دهد:
HTTP / 2 301
مکان: https://www.example.com/new-url/
مرحله 3: درخواست جدید
مشتری URL را درخواست می کند.  که محتوای آن به آن منتقل شده است:
GET / new-url / HTTP / 2
میزبان: www.example.com
مرحله 4: پاسخ سرور
سرور می گوید که همه چیز خوب است . دارایی های URL را به عنوان محموله ارسال می کند:
HTTP / 2 200
به خواندن حدود 301 تغییر مسیر ادامه دهید
کد وضعیت HTTP توضیح داده شده است

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست
افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست
وردپرس (WordPress) یکی از محبوب ‌ترین سیستم‌ های مدیریت محتوا (CMS) است که برای ایجاد وب‌ سایت‌ های داینامیک...
افزایش سرعت سایت های شلوغ
افزایش سرعت سایت های شلوغ
هر روز، اهمیت سرعت بارگذاری وب ‌سایت‌ها در جذب و نگه‌داری کاربران بیشتر می ‌شود. بازار رقابتی امروزی،...
بررسی امنیت سایت
بررسی امنیت سایت
بررسی امنیت سایت یکی از موضوعات مهمی است که در هنگام راه اندازی سایت بایستی به آن توجه کرد. یکی از اقدامات...
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی
بهترین سایت‌های شرکتی نه تنها بر جذب مشتریان و ایجاد نگرش مثبت تاثیر دارند، بلکه هویت برند و ارزش‌های...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...
افزایش سرعت سایت بدون افزونه
افزایش سرعت سایت بدون افزونه
سرعت سایت یکی از نکات بسیار مهمی است که می‌تواند به ساده‌ترین شکل ممکن، رتبه گوگل شما را افزایش دهد....

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • تماس
  • روبیکا
  • تلگرام
  • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070