سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

انکر تسکت (Anchor Text) چیست؟

anchor-text چیست؟ متن قلاب شده چیست؟
آنچه در این مقاله می خوانید:

Anchor text متن قابل کلیک در یک لینک یا بک لینک است. بهترین روش که توسط جستجوگر‌‌هایی مانند گوگل و بینگ تایید شده است به شما توصیه می كنند كه متن انکر، مربوط به صفحه موردنظر شما باشد، نه متن عمومی.

متن انکر آبی و زیرخط دار رایج ترین آن است. زیرا استاندارد وب است. اگرچه امکان تغییر رنگ و زیر خط زدن از طریق کد html وجود دارد. کلمات کلیدی در متن انکر یکی از سیگنال های ضروری است. که موتورهای جستجو برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده می کنند.

بیایید در رابطه با خوب یا بد بودن متن انکر بیشتر صحبت کنیم.

همان طور که گفتیم متن انکر می‌تواند خوب یا بد باشد. به همین دلیل در ادامه دو مثال در رابطه با خوب یا بد بودن متن انکر آورده‌ایم که آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم.  می‌خوایم در رابطه با کلمه مشاور سئو متن انکر بنویسیم.

مثال انکر بد: اینجا را کلیک کنید!

 متن خوب انکر : دریافت مشاوره سئو رایگان ، مشاور سئو ، از مشاوره سئو و کارکردهای آن چه می‌دانید؟

متن انکر به عنوان برچسب لینک یا عنوان پیوند نیز شناخته می شود. کلمات موجود در متن انکر به تعیین رتبه بندی صفحه توسط موتورهای جستجو مانند Google یا Yahoo و Bing کمک می کند. پیوندهای بدون متن انکر گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. و به آنها URL های برهنه یا نیکدلینک می گویند. مرورگرهای مختلف متن انکر را متفاوت نشان می دهند. و استفاده صحیح از متن لنکر می تواند به صفحه پیوند داده شده برای رتبه بندی آن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو کمک کند.

مشاهده این مطلب  تاثیر لینک نوفالو در سئو وب سایت چیست؟

در حالت کلی 5 نوع متن انکر داریم. که تک به تک آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انکر تکست بک لینک

 Exact Match یا تطبیق کلی

یک متن انکر شده مطابقت دقیق دارای همان کلمات کلیدی است. که به عنوان کلمه کلیدی هدفمند یک صفحه وب برجسته شده است.

به عنوان مثال، یک متن انکر مطابقت دقیق داده شده. برای همین مقاله‌‌ای که در حال خواندن آن هستید  “متن انکر ” است. که به www.wordstream.com/anchor-text پیوند داده می شود مانند این: متن انکر.

تنوع متن انکر در لینک سازی برای فرار از اسپم شدن

وقتی وب سایت ها به طور زائد پیوندهای متنی مطابقت دقیق را ایجاد می کنند، سیگنالی به سمت گوگل ارسال می‌کنند. که به گوگل اطلاع می‌دهند که این وب سایت در حال ساخت لینک‌های اسپم است. برای صفحات وب که به وب سایت شما پیوند دارند و همه دارای متن لنگر مطابقت دقیق هستند، غیر طبیعی است. و گوگل از این طریق رتبه وب سایت شما را کاهش می‌دهد.  کمی تغییر متن لنگر طبیعی است. دقیقاً مانند این که بخش بزرگی از لینک های اینترنت URL های برهنه هستند.

متن انکر لخت یا برهنه

این نوع متن انکر همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد تنها شامل آدرس سئو مقصد است. و بدون هیچگونه تلاش خاصی برای لینک در صفحه مبدا گذاشته می‌شود. این نوع لینک سازی کمک می‌کند تا فرآیند لینک سازی شما به صورت طبیعی جلوه کند. و گوگل به لینک سازی شما مشکوک نشود.

متن انکر هدفمند

سازندگان لینک یا افرادی که بک لینک می‌فروشند، یا سئوکاران متخصص در ایجاد بک لینک به یک وب سایت، اغلب متن انکر را از پیوندهایی که در وب سایت های دیگر می سازند، دائما کنترل و رصد می‌کنند. به عنوان مثال ما قصد داریم در رابطه با خدمات سئو لینک سازی کنیم. پس بهتر است حداقل 25 درصد از تعداد لینک‌های خود را به همین کلمه لینک سازی اختصاص دهیم.

مشاهده این مطلب  خرید بک لینک PBN (پی بی ان)

این متن بک لینک به شما کمک می‌کند تا وب سایت شما با آن کلمه کلیدی نزد موتورهای جستجو گر نظیر گوگل جایگاه و رتبه کسب کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود قبل از شروع هر موردی بهتر است، ساختاری مشخصی برای متن انکر بک لینک‌های خود در نظر بگیرید.

سئو فنی

بک لینک سازی به صورت یک طرفه

اگر وب سایت A به وب سایت B با لینک پس زمینه انکر لیک بدهد و وب سایت B به وب سایت A لیک نده، پس شما بک لینک  یک طرفه متنی دارید. بک لینک های یک طرفه متنی بیشتر از هر نوع بک لینکی مورد توجه سئوکاران است. چرا که این دست از سئوکاران تلاش می‌کنند تا با استفاده از این نوع بک لینک‌ها جایگاه خود را نزد گوگل بیشتر کنند. همچنین گفته می‌شود بک لینک‌های یک طرفه متنی به دلیل انتقال اعتبار زیاد به سایت مقصد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سئوکاران است.

متن انکر بیش از حد در لینک سازی

درست مانند پر کردن کلمات کلیدی در مقاله که به کیوورد استافینگ معروف است. شما می توانید متن انکر زیادی را در یک صفحه داده شده داشته باشید. وقتی کلمات کلیدی زیادی در یک صفحه وجود دارد که به بسیاری از صفحات دیگر وب سایت یا همه به همان صفحه پیوند دارند، اما دارای متن لنگر متفاوت هستند، شما یک مورد انکر متن بیش از حد دارید. استفاده بیش از حد از متن انکر در وب سایت شما می تواند منجر به مجازات های Google شود. زیرا این کار یک عمل ناپسند چه از لحاظ گوگل و چه از لحاظ کاربر است. پس تا می‌توانید از کلمات متفاوت برای لینک دادن به یک سایت خودداری کنید. و یا اگر قرار است صفحه انکر متفاوتی داشته باشد. بهتر است که از انکرهای هم خانواده استفاده شود.

مشاهده این مطلب  قوانین لینک سازی

توزیع متن انکر در بک لینک سازی

از آنجا که سازندگان بک لینک به طور فعال با وب سایت خود با متن انکر هدفمند پیوند ایجاد می کنند، کلمات کلیدی خاص سهم بیشتری از توزیع متن انکر یک صفحه را دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتما قبل از شروع برنامه و استراتژی برای لینک سازی حتما توزیع مناسب کلمات کلیدی هدف را مد نظر قرار دهید.

7 نوع انکر تکست برای بک لینک

Spammy Anchor Text

spammy anchor text پیوندی با یک متن انکر است. که هیچ ارتباطی با صفحه موجود در آن یا صفحه ای به آن پیوند داده شده ندارد. Spammy anchor text یک روش کلیدی برای جستجوگرها برای تشخیص استفاده سئوکار از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است.  که به طور موقت برای کلمات کلیدی رقابتی مانند “پرداخت وام روز” رتبه بندی می شود. اما همچنین می تواند به عنوان ابزاری برای آسیب رساندن به وب سایت یا رقبا از طریق سئو منفی و بمب گذاری گوگل استفاده شود.

متن انکر طبیعی در مقابل متن انکر غیر طبیعی

وقتی کاربران وب به وب سایت شما لینک می دهند، اجتناب ناپذیر است که متن لنگر بدی دریافت کنید که به شناسایی موضوع صفحه وب شما کمک نکند، به عنوان مثال احتمال دارد کاربری شما را با اسم و فامیلتان لینک دهند، مثلا وب سایت من را با نام جواد یاسمی لینک دهد. با این حال ، دقیقاً مانند URL های برهنه، این موارد طبیعی است و موتورهای جستجو آن را ناخوشایند نمی دانند. در طرف مقابل، عدم وجود URL های برهنه، استفاده بیش از حد از متن لنگر و یا تعداد زیادی از بک لینک های تک لنگر یک طرفه هدف، همه نشانه های توزیع غیر طبیعی لنگر است. موتورهای جستجو مانند Google ممکن است وب سایت‌هایی را که تمرکز آنها بر دستکاری متن لنگر است، مجاز می داند ، زیرا تجربه کاربر به خطر می افتد.

مشاهده این مطلب  انواع بک لینک

برای به دست آوردن لینک‌های با ارزش و مناسب، می‌توانید محتوای خوبی ایجاد کنید. و تا کاربران وب بدون هیچ هزینه‌ای و به صورت رایگان فرآیند لینک سازی را برایتان انجام دهند.

آنچه در این مقاله از وب سایت مشاور سئو گفتیم

ما در این مقاله از وب سایت مشاور سئو سعی کردیم، اطلاعات لازم در رابطه با لینک سازی و به خصوص متن انکرتکست را برایتان تشریح کنیم. گفتیم که فرآیند لینک سازی فرآیندی زمان بر است. و نباید انتظار داشته باشد یک روزه این برنامه اجرا شود. همچنین 5 روش انتخاب متن انکر را بیان کردیم. که به شما کمک خواهد کرد. که بدون دغدغه لینک سازی درستی داشته باشید. به دور از آن که گوگل شما را اسپم بشناسد.

حالت های مختلف انکرتکست لازم است. مخصوصا برای خرید رپورتاژ آگهی باید حتما حواستان به متن قلاب شده یا همان انکر تکست باشد. از این که در این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

افزایش بازدید وبلاگ
آموزش راه های افزایش بازدید وبلاگ
وبلاگ‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایت محسوب می‌شوند که وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند. در واقع این...
افزایش بازدید گوگل بالا بردن سایت
افزایش بازدید گوگل
امروزه گوگل یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در دنیا از لحاظ رتبه بندی سایت ها و کسب و کار های اینترنتی...
خرید رپورتاژ آگهی دانشگاهی Edu
خرید رپورتاژ آگهی دانشگاهی Edu را چگونه انجام دهیم!
خرید رپورتاژ آگهی دانشگاهی Edu یکی از مراحل اجرای سئو خارجی است که نه تنها برای هر کسی امکان‌پذیر نیست؛...
افزایش رتبه سایت در گوگل
چگونه سئو سایت وردپرسی خود را بالا ببریم؟ | بهبود سئو سایت وردپرس برای افزایش ورودی از گوگل
بالابردن رتبه سایت وردپرس در گوگل یکی از موارد بسیار مهمی است، که امروزه مورد توجه کارشناسان و وب مسترهای...
چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ (استراتژی ‌های ناب)
چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ هر روزه میلیاردها نفر در سراسر جهان از طریق موتورهای جستجو به دنبال...
تاثیر رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت
امروزه تبلیغات بویژه در بستر اینترنت و دیجیتال، رکن اصلی دیده شدن و فروش در هر کسب و کاری است که این...

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • تماس
  • روبیکا
  • تلگرام
  • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070