Anchor Text چیست؟

Anchor text متن قابل کلیک در یک  بکلینک  است. بهترین روشهای جستجوگرها به شما توصیه می كنند كه متن انکر مربوط به صفحه موردنظر شما باشد ، نه متن عمومی. متن انکر آبی و زیرخط دار رایج ترین آن است زیرا استاندارد وب است، اگرچه امکان تغییر رنگ و زیر خط زدن از طریق کد html وجود دارد. کلمات کلیدی در متن انکر یکی از سیگنال های بسیاری است که موتورهای جستجو برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده می کنند.

مثال انکر بد: اینجا را کلیک کنید!

مثالهای متن خوب انکر : متن انکر ، تعریف متن انکر ، درباره انکر متن بیاموزید

متن انکر به عنوان برچسب لینک یا عنوان پیوند نیز شناخته می شود. کلمات موجود در متن انکر به تعیین رتبه بندی صفحه توسط موتورهای جستجو مانند Google یا Yahoo و Bing کمک می کند. پیوندهای بدون متن انکر گاهی معمولاً در وب اتفاق می افتد و به آنها URL های برهنه یا متن انکر URL می گویند. مرورگرهای مختلف متن انکر را متفاوت نشان می دهند و استفاده صحیح از متن لنگر می تواند به صفحه پیوند داده شده برای رتبه بندی آن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو کمک کند.

متن قلاب شده دقیق

یک متن قلاب شده مطابقت دقیق دارای همان کلمات کلیدی است که به عنوان کلمه کلیدی هدفمند یک صفحه وب برجسته شده است.

به عنوان مثال، یک متن انکر مطابقت دقیق در این صفحه کلمه کلیدی “متن انکر ” است که به www.wordstream.com/anchor-text پیوند داده می شود مانند این: متن انکر.

تنوع متن قلاب شده

وقتی وب سایت ها به طور تهاجمی پیوندهای متنی مطابقت دقیق را ایجاد می کنند ، یک فیلتر هرزنامه Google ایجاد می شود. برای صفحات وب که به وب سایت شما پیوند دارند و همه دارای متن لنگر مطابقت دقیق هستند غیر طبیعی است. کمی تغییر متن لنگر طبیعی است ، دقیقاً مانند این که بخش بزرگی از لینک های اینترنت URL های برهنه هستند.

دستکاری متن انکر

به عنوان یک سیگنال موتور جستجو برای ارتباط ، ممکن است متن انکر پیوندهای خود را بیش از حد بهینه کنید.

متن انکر هدفمند

پیوندسازان یا سئوکاران متخصص در ایجاد پیوند به یک وب سایت ، اغلب متن انکر را از پیوندهایی که از وب سایت های دیگر می سازند کنترل می کنند. این متن های لنگر هدف قرار می گیرند – کلمات کلیدی موجود در متن انکر با کلمه کلیدی هدف صفحه ای که SEO می خواهد در آن رتبه بندی کند مطابقت دارد.

Backlink Anchor Text

بک لینک پیوندی از یک وب سایت دیگر است. متن انکر backlink متن انکر است که توسط سایر وب سایت های لینک دهنده به وب سایت شما استفاده می شود. متن انکر این بک لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا مرتبط ترین کلمات کلیدی را که یک صفحه وب باید برای آنها رتبه بندی کند ، تعیین کنند.

بک لینک متن یک طرفه

اگر وب سایت A به وب سایت B با لینک پس زمینه انکر پیوند دارد و وب سایت B به وب سایت A پیوند ندارد ، پس شما یک لینک برگشتی یک طرفه متن دارید. بک لینک های یک طرفه نوشتار انکر توسط سئوکاران جستجو می شود زیرا آب PageRank یک دامنه را به دامنه دیگری منتقل می کند. اعتقاد بر این است که هرچقدر یک صفحه وب از وب سایت های دارای PageRank بالا دارای لینک لنگر یک طرفه باشد ، رتبه آنها در موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.

متن انکر بیش از حد

درست مانند پر کردن کلمات کلیدی ، شما می توانید متن انکر زیادی را در یک صفحه داده شده داشته باشید. وقتی کلمات کلیدی زیادی در یک صفحه وجود دارد که به بسیاری از صفحات دیگر وب سایت یا همه به همان صفحه پیوند دارند، اما دارای متن لنگر متفاوت هستند ، شما یک مورد انکر متن بیش از حد دارید. استفاده بیش از حد از متن لنگر در وب سایت شما می تواند منجر به مجازات های Google شود زیرا این کار یک عمل ناپسند و کاربر پسند است.

توزیع متن انکر

از آنجا که سازندگان پیوند به طور فعال با وب سایت خود با متن انکر هدفمند پیوند ایجاد می کنند ، کلمات کلیدی خاص سهم بیشتری از توزیع متن انکر یک صفحه را دارند.

Spammy Anchor Text

spammy anchor text پیوندی با یک متن انکر است که هیچ ارتباطی با صفحه موجود در آن یا صفحه ای که در آن پیوند دارد ندارد. Spammy anchor text یک روش کلیدی در جستجوگرها برای کلاه سیاه است که به طور موقت برای کلمات کلیدی رقابتی مانند “پرداخت وام روز” یا “خرید ویاگرا” رتبه بندی می شود ، اما همچنین می تواند به عنوان ابزاری برای آسیب رساندن به وب سایت یا شخص رقبا از طریق سئو منفی و بمب گذاری گوگل استفاده شود. .

متن انکر طبیعی در مقابل متن انکر غیر طبیعی

وقتی کاربران وب به وب سایت شما پیوند می دهند ، اجتناب ناپذیر است که متن لنگر بدی دریافت کنید که به شناسایی موضوع صفحه وب شما کمک نمی کند. با این حال ، دقیقاً مانند URL های برهنه ، این موارد طبیعی است و موتورهای جستجو آن را ناخوشایند نمی دانند. در طرف مقابل ، عدم وجود URL های برهنه ، استفاده بیش از حد از متن لنگر و یا تعداد زیادی از بک لینک های تک لنگر یک طرفه هدف ، همه نشانه های توزیع غیر طبیعی لنگر است. موتورهای جستجو مانند Google ممکن است وب سایتهایی را که تمرکز آنها بر دستکاری متن لنگر است ، مجاز می داند ، زیرا تجربه کاربر به خطر می افتد.

برای به دست آوردن پیوندهای متنی لنگر طبیعی به وب سایت خود ، محتوای خوبی ایجاد کنید و پیوندها و لنگر متن به طور طبیعی ارائه شوند.

 

نتیجه گیری

حالت های مختلف انکرتکست لازم است. مخصوصا برای خرید رپرتاژ آگهی باید حتما حواستان به متن قلاب شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *