سئو، طراحی سایت، محتوا، مدیا و مدیریت پروژه با یاسئومی

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس
آنچه در این مقاله می خوانید:

مهمترین و بهترین اتفاق برای یک مدیر سایت این است که سایت او در یک بازه زمانی کوتاه جهش بسیار فراوانی را شامل شود. اما کدام الگوریتم کار جهش ناگهانی سایت را انجام میدهد؟ الگوریتم رقص گوگل یا همان google Dance است که میتواند برای مدیران سایتی تجربه مثبتی را رقم برند.

کاربران در 24 ساعت روز در حال جست و جو وسوال پرسیدن در زمینه های مختلف در وب هستند و گوگل برای اینکه بتواند بهترین پاسخ را به کاربران بدهد همیشه درهای بهترین سایت را بر روی آنان باز میکند. هر روزه وبسایت های جدیدی بارگذاری میشوند که گوگل آنها را ایندکس و آنالیز میکند.

تا آن مواقع گوگل متن را آنالیز کرده ولی جایگاه این سایت فعلا معلوم نیست که الگوریتم رقص گوگل دست به کار میشود.

 

چگونه نظر این الگوریتم را به خود جلب کنیم؟

این الگوریتم کلمات کلیدی را معیار اصلی خود قرار داده است. پس ما باید کلمات کلیدی در مورد کسب و کارتان را جست و جو کنید و آن ها را در یک فایل اکسل قرار دهیم .بعد آن کلمات را به خوبی در ذهن نگه داریم و بعد شروع به تولید محتوای اختصاصی و مفید کنید.

وقتی که شما محتوا را در سایت خود قرار میدهید بعد از چند روز به سایت خود میروید و میبینید که کلمات کلیدی رتبه شما را بالا برده است. و شما اگر باز هم بعد از یک مدت طولانی باز هم به سایت خود سر بزنید میبینید که تعداد کلیک و رتبه شما بسیار بالا میرود.

مشاهده این مطلب  عملگرهای جستجو در گوگل | مثال جستجو در سایت با گوگل

اگر چند روز بعد باز هم به سایت سر بزنید میبینید که تعداد بازدید کنندگان شما به روال عادی برگشته. اما چطور ممکن است؟دلیل رشد ناگهانی سایت چه بود؟ چرا به جایگاه قبلی برگشته؟ چطور شد که بعد از یک رشد عالی به جایگاه اولی برگشتیم؟

 

این نوسانات همش کار یک چیز هست! الگوریتم رقص گوگل.

بعد از اتفاق افتان رقص گوگل معلوم نیست که رتبه شما بهتر یا همرده با سطح قبلی با حتی کمتر هم شود.

الگوریتم رقص گوگل چرا به وجود آمد؟

یکی از مهمترین فاکتور های گوگل رضایت کاربران خود است پس به نظرات کاربران خود احترام میگذارد و رتبه بندی سایت را بر آن مقیاس تنظیم میکند.

برای اینکه سایت شما نظرات بیشتری جلب کند(اگر سایت شما نظرات بیشتر و بهتری داشته باشد رتبه بهتری هم خواهد داشت) فاکتور هایی را باید در نظر گرفت. فاکتور هایی مثل سرعت سایت – نمایش صحیح سایت در انواع وسایل مثل موبایل- رعایت استاندارد نگارشی و.. قبل از آنکه به کاربران معرفی شود توسط این الگوریتم برسی میشود.

هزینه طراحی سایت مشهد چقدر است؟

GOOGLE DANCE دقیقا چیست؟

فرض کنید در مسابقه ی رقص قرار دارید. داوران برای اینکه میزان مهارت شما را بسنجند برای شما آهنگی را انتخاب میکنند که نیاز به تحریک زیادی دارد. شما باید از این چالش عبور کنید که در رتبه برتر قرار گیرید. این الگوریتم هم همین کار را انجام میدهد.

یعنی سایتی که در صفحه دوم یا سوم یا… قرار دارند برای چند ساعت به سایت های اول جست و جو می آورند تا آن سایت ها مورد برسی قرار بگیرند و اگر در این چند ساعت بتوانند که نظر خیلی ها را جلب کند قطعا رتبه بهتری نسبت به قبل پیدا میکند.

مشاهده این مطلب  شرایط یاسئومی برای همکاری در فروش کارخانه ها

یعنی در این مدت نظر کاربر بسیار مهم است. در واقع میتوان گفت که گوگل با گذاشتن سایت شما در موارد اولیه محتوای شما را محک میزنند.

چرا مدیران سئو باید به گوگل دنس اهمیت دهند؟

حالا که میدانید گوگل دنس به چه دلیل به وجود امده باید گفت که این الگوریتم چه اهمیتی هم دارد. اگر شما حجم زیادی از محتوای ارزشمندی را در سایت خود قرار دهید و شاهد افت رتبه سایت خود باشید فکر میکنید که این امر یک امر غیر طبیعی است. شما در این حالت چکار میکنید؟ شما قطعا یا محتوایات خود را ویرایش میکنید یا آنها را به طور کلی حذف میکنید.

بعضی هم به دنبال خرید بک لینک میروند. شما این کار را انجام میدهید به امید اینکه رتبه سایت شما بالا برود. اما دست نگه دارید! نوسان در جا به جای رتبه در دنیای سئو یک امر کاملا طبیعی است.
اگر رتبه شما پس از بروز رسانی سایت خود تغییر کرد آن را به پای بروز سایت نگذارید.

این بالا و پایین آمدن سایت یک امر طبیعی است. مهم ترین نکته که باید در مورد الگوریتم رقص گوگل به یاد داشته باشید این است که تغییر در رتبه بندی گوگل بستگی دارد و بستگی به خوبی یا بدی محتوای شما ندارد.

 آموزش سئو مبتدی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

سخن آخر در مورد این الگوریتم این است که:

این الگوریتم برای خیلی ها ناشناخته و اسرار آمیز است. همین امر باعث میشود کارشناسان سئو نوسانات سایت خود را به پای سیگنالهای منفی بگذارند و دست به کارهای خطرناکی مانند تکنیک های کلاه سیاه در سئو بزنند. اما بدانید که تغییر رتبه شما در گوگل فقط هدف از آن دارد که محتوای شما را به چالش بگشد و رتبه و جایگاه شما را تعیین کند. بعد از این بالا و پایین های طوفانی رقص گوگل به آرامش میرسد و بعد از مدتی سایت شمه به جایگاهی که لیاقت آن را داشته باشد دست میابید.
پس آماده باشید که اگر به سن رقص گوگل رفتید بهترین نمایش را به جا بگذارید.

مشاهده این مطلب  الگوریتم کبوتر گوگل (Google Pigeon Algorithm)
جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

آنالیز سایت معماری
آنالیز وبسایت های حوزه معماری چگونه انجام می شود؟
سایت‌ها تنها ویژگی که دارند تولید محتوا نیست. می‌توانند به شما نشان دهند که چه میزان توانسته‌اید مخاطبان...
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
در دنیای امروزی داشتن یک وب‌ سایت رسمی برای هر کسب و کار ضروری است، اما مهمترین مسئله پس از ایجاد یک...
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت به دلایل متعددی انجام می‌شود. از جمله آنها می‌توان به سنجش کیفیت و کمیت بک لینک‌ها،...
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی می‌تواند به دلایل مختلف شامل حفظ حریم خصوصی، بهبود عملکرد، امنیت، افزایش فضای...
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور سایت می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف انجام شود. از جمله این ابزار می‌توان به ابزار...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...

دیدگاه ها

سئو سایت با جواد یاسمی

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

مشاوره تلفنی >> 09376996070

دسترسی های بیشتر به مهم ترین صفحات سایت