سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

7 اکستنشن سئو

صفحات مهم

دسته

رتبهبندی کلمات کلیدی هدف کسب و کار شما، میتواند مرز بین موفقیت و شکست را تعیین کند. رتبهبندی بالا در رنکینگ گوگل، به معنای ترافیک بیشتر بوده و ترافیک بیشتر، به معنای فروش و موفقیت بیشتر است. این هدف، با بهبود سئو سایت شما امکانپذیر میشود. برای افرادی که در زمینه سئو نیز فعالیت میکنند، افزونههای بسیاری وجود دارد که با نصب آن روی مرورگر خود و استفاده از آن، میتوانند تا حد زیادی به سادگی کارشان کمک کنند. اکستنشن یا افزونهها، برنامه های کوچک نرم افزاری هستند که یک عملکرد یا ویژگی جدید را به مرورگر شما اضافه میکنند. این اکستنشنها ممکن است مانند پلاگینهای وردپرس، رایگان بوده و یا از شما هزینه دریافت کنند. 

اگرچه دهها افزونه مختلف برای سئو وجود دارد که میتوانید روی مرورگر خود نصب کنید، اما گاهی یافتن بهترین اکستنشن که به اندازه کافی برای شما کاربردی باشد، دردسرساز میشود. در ادامه این مقاله، قصد داریم تا 7 اکستنشن سئو را که جزو پرکاربردترین و مفیدترینها هستند، به شما معرفی کنیم. اگر شما سئوکار هستید و میخواهید برای راحتی در بهبود سئو سایت خود از این افزونهها کمک بگیرید، موارد زیر میتواند برای شما مفید باشد. 

معرفی 7 افزونه کاربردی سئو

پاسخ به این سوال که چرا SEO مهم است، برای بسیاری از ما کاملآً مشهود بوده و دلیل اهمیت آن را میدانیم. برای کسانی که در حوزه سئو کار میکنند، وجود ابزارهایی که بتواند مانند یک دستیار به تسهیل روند کارها کمک کرده و مکمل دانش تخصصی آنها باشد، بسیار کمک کننده است. اکستنشن یا افزونههای سئو، همان دستیاران هستند. در ادامه، 7 افزونه کاربردی و عالی سئو را به شما معرفی میکنیم. 

1. افزونه SEOquake

افزونه SEOQuake  گوگل کروم، یکی از بهترین نمونهها در بین افزونه های متنوع سئو برای نصب روی مرورگر کروم است. این ابزار، تمام مواردی را که برای آنالیز و بررسی دقیق SEO لازم است، به طور دقیق تحلیل کرده و نتیجه را اعلام میکند. مواردی که با این افزونه میتوانید بررسی کنید، شامل موارد زیر است؛

 • گزارش کامل لینکهای ورودی و خروجی
 • تراکم کلمه کلیدی
 • مقایسه URL ها
 • مروری تقریبی بر تمام معیارهای اصلی سئو
 • سازگاری با موبایل

2. اکستنشن سئو Ahrefs Toolbar

یکی دیگر از بهترین افزونهها برای بررسی و بهبود سئو سایت، اکستنشن قدرتمند Ahrefs Toolbar  است. تنها کافی است این افزونه را روی مروگر خود فعال کنید تا موارد زیر را برای شما بررسی کن.

 • رتبه بندی URL
 • رتبه بندی دامنه
 • # برای رتبه بندی کلمات کلیدی
 • #  برای بک لینکها
 • # برای دامنههای پیشنهادی
 • برآورد ترافیک جستجوی ارگانیک

این افزونه همچنین حجم جستجو، CPC، کلیک ها و سختی کلمات کلیدی را برای هر عبارت جستجویی که در گوگل قرار میدهید، نشان خواهد داد.

3. افزونه MozBar

افزونه سئو گوگل کروم MozBar، یکی از رقبای اصلی اکستنشن Ahrefs است که در بالا به  آن اشاره کردیم. وقتی از صفحهای دیدن کنید، افزونه MozBar معیارهای مشابهی با Ahrefs  را بررسی و ارائه خواهد داد. هچنین به شما این امکان را میدهد که …

 • هنگام مشاهده SERP، استاندارد و معیارهای لینکها را در صفحات مقایسه کنید،
 • لینکها را یافته و هایلایت کنید تا به شما نشان دهد که NoFollow، DoFollow، ورودی یا خروجی هستند.
 • عناصر صفحه، نشانه گذاری، وضعیت HTTP و ویژگی های کلی یک صفحه را مشاهده کنید.

4. افزونه SEO Minion

افزونه SEO Minion، یکی دیگر از توصیههای ما در لیست 7 اکستنشن پرقدرت سئو برای مرورگر کروم است. هنگامی که یک وب سایت را بررسی میکنید و میخواهید اطلاعات سئو را سریعاً در یک نگاه مشاهده کنید، میتوانید از افزونه SEO Minion برای بررسی بخشهای مختلف صفحه مانند alt text، توضیحات متا، لینکها، لینکهای شکسته و … استفاده کنید. این افزونه یکی از بهترینها برای دسترسی سریع به بررسی پارامترهای متنوع سئو است. 

5. اکستنشن سئو Redirect Path

اکستنشن سئو Redirect Path، به اندازه سایر افزونهای دیگری که معرفی کردیم، شناخته شده نیست اما اگر میخواهید برای ببهود سئو صفحات خود از یک افزونه کاربردی استفاده کنید، انتخاب خوبی است. با گذشت زمان، URL های شما تغییر میکنند. این که آیا این تغییرات به دلیل یک ساختار جدید یا حذف محتوای قدیمی یکپارچه سازی صفحات شما باشد، در صورت وجود هرگونه مشکلی افزونه Redirect Path به شما اطلاع خواهد داد. 

6. افزونه سئو Ninja Outreach

صرف نظر از بهبود سئوی داخلی سایت، تا زمانی که لینکی ایجاد نکنید، رتبه خوبی نخواهید داشت. اگرچه احتمالاً این بخش از سئو برای شما نیز ناخوشایند است، اما استفاده از افزونه Ninja Outreach یکی از بهترین راهها برای ایجاد لینک است . این افزونه  همه آدرسهای ایمیل مرتبط با یک دامنه خاص را به شما نشان میدهد. 

7. اکستنشن GrowthBar گوگل کروم برای سئو

افزونه GrowthBar، یکی دیگر از بهترین اکستنشنهای بررسی سئو در مرورگر کروم است که امکان دسترسی سریع به دادهها و پارامترهای اساسی سئو را در هر وب سایتی فراهم می کند. با این ابزار به راحتی می توانید جستجوی کلمات کلیدی  و آنالیز سئو را به سادگی انجام داده و از این طریق به بهبود رتبه بندی وب سایت خود کمک کنید. با دسترسی به مالکیت دامنه، تعداد کلمات وب سایت، سختی کلمات کلیدی، داده های بک لینک ها و …، می توانید بهترین کلمات کلیدی با عملکرد بهتر را پیدا کنید. قبل از استفاده از نسخه اصلی این افزونه، می توانید نسخه رایگان آن را برای مدت زمان 5 روز استفاده کرده و ببینید میتوانید با آن کار کنید یا نه.

جمع بندی نهایی

در لیست بالا، 7 اکستنشن کاربردی و شناختهشدهتر را در میان دهها نوع افزونه سئو برای مرورگرها بررسی کردیم. این 7 نمونه، به راحتی برای همه افراد فعال در حوزه سئو مناسب بوده و به کمک آن میتوانید رتبه بندی وب سایت خود را بهبود دهید. افزونههای سئو کروم، چه برای بهینه سازی سایت، خراب شدن و مخدوش شدن داده ها، چه برای بررسی عملکرد رقبای وب سایت مورد نظر شما ساخته شدهاند تا بهبود سئو را سادهتر کنند. اکثر این افزونه ها یا رایگان هستند و یا در صورت پولی بودن، نسخه های رایگان برای مدت محدود را در اختیار شما قرار میدهند تا آن را امتحان کرده و ببینید به اندازه کافی برای شما کاربردی هستند. همین حالا میتوانید یکی از این افزونهها را روی مرورگر خود نصب کرده و برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x