سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

الگوریتم پنگوئن

Penguin_Algorithm
آنچه در این مقاله می خوانید:

شما هم حتما تاکنون نام باغ وحش گوگل را شنیده اید. این باغ وحش الگوریتمی از انواع حیوانات تشکیل شده که کامل کردن این باغ وحش یک حیوان دیگری هم نیاز داشت که خود را تکمیل کند. گوگل این باغ وحش را در سال 2012 با الگوریتمی که پنگوئن نام داشت کامل کرد.

شما هم تا حالا شنیده اید که بعضی از سایت ها از روش های مختلفی برای بهبود رتبه خود در گوگل انجام می دهند که یکی از روش های شایع آن کلاه سیاه است.گوگل برای اینکه بتواند دست این کلاهبرداران را رو کند در سال 2012 از الگوریتم خود رونمایی کرد که با این جرایم مبارزه کند.

کار الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم پنگوئن برای مبارزه به مراحل کلاه سیاه ساخته شد که سایت های اسپم را جست و جوکند و بتواند آن ها را از گردونه گوگل خارج کند.

همانطور که در بالا برای شما توضیع دادیم می توان گفت که الگوریتم پنگوئن برای مبارزه به مراحل کلاه سیاه ساخته شد که سایت های اسپم را جست و جو کند و بتواند آن ها را از گردونه گوگل خارج کند. در زبان ساده تر می توان گفت که این الگوریتم با لینک سازی غیر طبیعی و اسپم مبارزه می کند.

البته پس از اینکه این الگوریتم معرفی شد نامی برای او انتخاب نشده بود که در چند ماه بعد در تیتری که از مت کاتس منتشر شد نام این الگوریتم را پنگوئن نامیدند ولی با اینکه نام این الگوریتم به صورت رسمی از گوگل تایید شد اما هنوز به صورت فلسفه ای معلوم نیست که چرا نام آن را پنگوئن گذاشتند.

مشاهده این مطلب  تعداد کلمات مناسب مقاله برای سئو چقدر است؟

البته بعضی از منتقدان حدس هایی زده اند ولی هیچکدام از آنها فعلا قانع کننده نبود.

این الگوریتم در بازه زمانی کوتاه( مثلا هر 4 روز یکبار) به سایت ها سر میزند و اگر لینک سازی غیر طبیعی ببیند آن سایت را به سختی جریمه میکند.

قبل از اینکه این الگوریتم معرفی شود کاربرد لینک سازی در سایت ها بسیار بالا بود جوری که بهترین و معروف ترین سایت ها هم به این کار روی آوردند. به عبارت دیگر لینک سازی بهترین روش برای ارتقاع رتبه بود.

وضیفه اصلی الگوریتم پنگوئن چیست؟

گوگل بعد از منتشر هر الگوریتم خود مقاله ای در مورد این الگوریتم در صفحه رسمی خود می گذارد که کمی از این مقاله درباره الگوریتم پنگوئن را در زیر مطالعه می کنید:

ما در این فکر بودیم که چگونه در برابر کلاهبرداری هایی مانند کلاه سیاه مقاومت کنیم که در آن موقع الگوریتم پاندا را منتشر کردیم و متوجه شدیم پس از آن باز هم سایت های اسپم زیاد هستند.به همین دلیل الگوریتم پنگوئن را معرفی کردیم که یک الگوریتم کمکی است که به الگوریتم پاندا یاری رسانی می کند.

 

در واقع این الگوریتم به یک حیوانی کمک می کند که تقریبا به هم شباهت دارند. درسته الگوریتم پاندا و پنگوئن با یاری هم برای رضایت کاربران سایت های اسپم را کم می کنند.

مبارزه با کیورد استافینگ

این الگوریتم در کنار اینکه به الگوریتم پاندا کمک می کند یک وضیفه دیگر هم دارد که آن مبارزه با کیورد استافینگ است. الگوریتم پنگوئن وظیفه دارد از سلامت لینک هایی که در سایت قرار داده ایم باخبر شود. قبل ازمنتشر این الگوریتم لازم بود برای محتوای خود چندین درصد را به تحقیق کلمات کلیدی تخصص دهد.

مشاهده این مطلب  ریز تسک های یاسئومی

به روز رسانی الگوریتم پنگوئن

وقتی که الگوریتم پنگون در سال 2012 معرفی شد و شروع به کار کرد تا به حال تغییراتی را در نتایج جست و جو ایجاد کرده. بر طبق گفته گوگل این الگوریتم تا حالا توانسته در 3 درصد سایت ها جابجایی ایجاد کند.

البته این الگوریتم در همین چند سال به تعداد زیادی بروز شد مثلا بروزرسانی که در مه 2013 گوگل ایجاد کرد باعث شد2.5 درصد به این 3 درصد اضافه شود. بروز رسانی های این الگوریتم بعضی به صورت رسمی و بعضی به صورت مخفی به این الگوریتم اضافه شد

اولین نسخه الگوریتم پنگوئن نسخه 1.1

پس از اولین انتشار بنگوئن همه سایت ها اقدام به حذف لینک های خود پرداختند. این سایت ها از طرف این الکوریتم بخشیده شدند و سایت هایی که این الگوریتم را مسخره دیدند و آن را نادیده گرفتند مورد جریمه سنگین این الگوریتم واقع شدند.

به روزرسانی الگوریتم گوگل نسخه 1.2

نسخه دوم این الگوریتم در 5 اکتبر 2012 معرفی شد و نتایج جست و جو را به زبان های مختلف را تحت تاثیر قرار داد زیرا قبل از این بروزرسانی نسخه اول فقط زبان انگلیسی را پستیبانی میکرد.

تعقییر پنگوئن در سال 2013 نسخه 2.0

برخلاف تغییرات در بروزرسانی قبلی گوگل ایندفعه سعی بر این داشت که هسته الگوریتم را پیشرفته تر کند که با این تغییر باعث شد این الگوریتم نسبت به دفعه قبل 3 درصد افزایش پیدا کند.

به روز رسانه نسخه 2.1

این بروز رسانی که در 4 اکتبر 2013 معرفی شد برای حل مشکلات نسخه 2 بود .همچنین این بروز باعث شد که این الگوریتم 1 درصد پیشرفت کند

مشاهده این مطلب  سئو کلاه سفید چیست؟ کلاه شما چه رنگی است؟

به روز کردن به نسخه 3.0

در این بروز که در 17 امتبر 2014 معرفی شد تغییرات زیادی را در خود ایجاد نکرد و فقط کاربرانی که در سایت خود تغییراتی را ایجاد کردند آن ها را مورد بخشش قرار داد

اخرین بروز به نسخه 4.0

این آخرین بروزرسانی درباره این الگوریتم بود که در 23 سپتامبر 2016 ایجاد شد. آخرین بروز هم روی هسته ی این الگوریتم بود.بازگشت رتبه امکان پذیر است

اگر شما از طرف الگوریتم پنگوئن جریمه شدید مشکلی ندارد میتوانید به جایگاه قبلی خود با حذف لینک های اسپم بروید. شما شاید فکر کنید که این الگوریتم فقط یک جریمه است اما اینطور نیست و فکر اشتباهی که دیگران میکنند این است که گوگل پس از اینکه شما را جریمه کرد به شما اطلاع میدهد که این فکر کاملا اشتباه است. 

آیا فرار از جریمه پنگوئن غیر ممکن است؟

خیر این گمانه زنی ها بسیار اشتباه است و حتما میتوان با اصلاح کردن سایت خود از جریمه فرار کنیم پس ما فهمیدیم نه تنها این الگوریتم یک جریمه نیست بلکه یک نوع آموزش برای این است که ما بدانیم چگونه فایل های سایت خود را بهتر بارگذاری کنیم.

خدمات سئو سایت چیست

 

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

آنالیز سایت معماری
آنالیز وبسایت های حوزه معماری چگونه انجام می شود؟
سایت‌ها تنها ویژگی که دارند تولید محتوا نیست. می‌توانند به شما نشان دهند که چه میزان توانسته‌اید مخاطبان...
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
در دنیای امروزی داشتن یک وب‌ سایت رسمی برای هر کسب و کار ضروری است، اما مهمترین مسئله پس از ایجاد یک...
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت به دلایل متعددی انجام می‌شود. از جمله آنها می‌توان به سنجش کیفیت و کمیت بک لینک‌ها،...
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی می‌تواند به دلایل مختلف شامل حفظ حریم خصوصی، بهبود عملکرد، امنیت، افزایش فضای...
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور سایت می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف انجام شود. از جمله این ابزار می‌توان به ابزار...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...

دیدگاه ها

  • تماس
  • روبیکا
  • تلگرام
  • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070