خدمات سئو + طراحی سایت | جوادیاسمی

افزونه رنک مث چیست؟

Rank-Math-futured
لیست سرفصل های مقاله

همه کسانی که برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کرده اند، به خوبی میدانند که اصلیترین راه برای قرار گرفتن در ابتدای لیست نتایج موتورهای جستجو، افزایش بازدیدها و در نتیجه موفقیت وب سایت آن، بهبود سئو سایت است.

سئو یا Search Engine Optimization، شامل تمام اصولی است که در صورت رعایت آن، وب سایت شما برای نمایش در رتبه های بالاتر بهینه سازی میشود.

افرادی که آنها را با عنوان سئوکار میشناسیم، به شکل حرفهای روی همین اصول و پیاده سازی آن کار میکنند. اما علاوه بر تخصص افراد سئوکار، افزونه یا اکستنشنها زیاد و متنوعی نیز برای نصب در مرورگرها در همین زمینه وجود دارد که با آنالیز وب سایت شما از نظر پارامترهای سئو، امتیاز شما را از هر نظر نشان میدهد.

یکی از این افزونه ها، رنک مث (Rank Math) است.

رنک مث، یک افزونه سئو عالی برای وردپرس است که به راحتی میتواند محتواهای مختلف را با پیشنهادات داخلی بر اساس اصول سئو، بهینه سازی کند.

با استفاده از این افزونه، میتوانید به راحتی تنظیمات مهم SEO را سفارشی کرده، صفحات مورد نظر را برای بررسی کنترل کرده و همچنین تعیین کنید میخواهید وب سایت شما با داده های ساختار یافته چگونه در لیست نتایج جستجو ظاهر شود.

در ادامه این مطلب، سعی میکنیم تا با آشنایی بیشتر با افزونه رنک مث، ببینم که چرا به عنوان مهمترین افزونه سئو در سال 2021 شناخته شده است.

معرفی افزونه سئو رنک مث

رنک مث یک افزونه وردپرس برای سئو است که به یک وب سایت کمک میکند تا رتبه SEO خوبی از نظر استانداردها کسب کند. Rank Math به شما کمک میکند تا ببینید کلمه کلیدی خاصی که در تلاش برای رتبه بندی در محتوای صفحه وب خود هستید، چه اشکالاتی دارد. در واقع رنک مث، به طور خاص روی سئو صفحات تمرکز داشته و اکثر تکنیکهای اصلی و پیشرفته SEO در صفحه را آنالیز و تصحیح کند.

مشاهده این مطلب  خدمات تدوین استراتژی سئو در مشهد

با شروع به نوشتن و درج محتوا برای صفحه وب خود یا بلاگ، گزینهای به شما پیشنهاد میشود که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در آن وارد کنید.

rank math 1 - افزونه رنک مث چیست؟

پس از درج کلمه کلیدی، محتوای شما بررسی شده و این افزونه مشخص میکند که چه معیارهایی را به درستی رعایت کرده اید و یا محتوای شما در چه بخشهایی نیاز به اصلاح دارد.

قابلیتهای اصلی Rank Math

افزونه Rank Math با قابلیتهای قدرتمندی که استفاده از آنها بسیار ساده است، مزیت رقابتی به شما میدهد. شما چه مبتدی باشید  چه در سئو مهارت کافی داشته باشید، رنک مث میتواند سئو سایت شما و صفحات آن را به سطوح بالاتر ببرد.

برخی از قابلیتهای اصلی این افزونه عبارت است از؛

 • میتوانید تغییراتی ایجاد کرده و بخشهایی مانند عنوان متا، توضیحات متا و … را ویرایش کنید.
 • میتوانید حداکثر تا 5 کلمه کلیدی هدف وارد کنید.
 • در حالی که کلمات کلیدی مورد نظر را در قسمت مربوط به آن وارد میکنید، پیشنهاداتی در مورد کلمات کلیدی دنباله دار ارائه میدهد که میتوانید از آنها استفاده کنید.
 • برای “On Page SEO” شما، محتوا را بررسی کرده و مشخص میکند که آیا کلمات کلیدی مورد نظر در عنوان صفحه، توضیحات متا، URL و محتوای کلی وجود دارد یا خیر.
 • افزونه Rank Math  سئو بررسی حجم پست وبلاگ، طول URL، طول توضیحات متا و غیره را نیز انجام میدهد. این ویژگی به شما اطمینان میدهد که استانداردهای مورد نظر برای تعیین رتبه بندی موتورهای جستجو در صفحه شما رعایت شده است. 
 • اگر لینکهای داخلی و خارجی در پست وبلاگ وجود نداشته باشد، به شما میگوید.
 • تراکم کلمه کلیدی را برای کلمه کلیدی اصلی بررسی میکند.
 • رنک مث، خوانایی عنوان (Title Readability) را بررسی کرده و در صورت نیاز به هرگونه بهبود، اصلاحات لازم را پیشنهاد میکند.
 • خوانایی محتوا را بررسی میکند.
 • مانند توصیه های گوگل، به شما پیشنهاد میکند که یک جدول یا فهرست محتوا را در پست وبلاگ خود ارائه کنید.
مشاهده این مطلب  سئو در مشهد

چرا باید از رنک مث استفاده کنیم؟

علاوه بر تمام قابلیتهای گفته شده در بالا، افزونه رنک مث دارای ویژگیهایی است که با بررسی آن میتوانیم درک کنیم که چرا باید از آن استفاده کرد. 

plugin rank math - افزونه رنک مث چیست؟
 • استفاده آسان: درست مانند وردپرس که بلاگیگنگ را ساده کرده، افزونه رنک مث نیز انجام اصول SEO را آسان کرده است. 
 • برتری نسبت به رقبا: در حالی که بقیه افزونه های SEO میتوانند فقط یک یا دو عملکرد را انجام دهند، رنک مث قابلیتهای بسیار بیشتر و کاربردیتری را ارائه میدهد. این افزونه همه موارد مربوط به سئوی داخلی از جمله؛ افزودن اطلاعات متا، ایجاد نقشه سایت، افزودن Redirection ها یا افزودن Schema را شامل میشود. 
 • عملکرد پیشرفته: اکستنشن Rank Math به شما کنترل کامل بر همه جنبه های SEO در صفحه را ارائه میدهد. 
 • پیکربندی خودکار: این افزونه به اندازهای هوشمند طراحی شده تا بعد از تشخیص نوع سایت، تنظیمات سئو متناسب با آن را تشخیص میدهد. 
 • ردیابی رتبه کلمه کلیدی در گوگل: با افزودن کلمه کلیدی در رنک مث، میتوانید جایگاه آن در فهرست نتایج گوگل را مشاهده کنید. 
 • کدکس کامل Schema
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
 • رایگان بودن

جمع بندی

افزونه های SEO زیادی برای وردپرس وجود دارد که دارای ویژگیهای متنوعی بوده و به خوبی ساخته شده اند، اما همه این افزونه ها دارای برخی ویژگیهایی هستند که ممکن است در بعضی قسمتها، چندان خوب عمل نکنند.

طراحان این افزونه ها، تصمیم گرفتند مشکل را یکبار برای همیشه حل کنند. آنها قصد داشتند یک افزونه SEO نهایی را برای وردپرس ایجاد کنند که از نظر ویژگیها، قابلیت استفاده و سرعت، بر سایر اکستنشن های سئو برتری داشته باشد. به این ترتیب، افزونه رنک مث طراحی شد. 

مشاهده این مطلب  ثبت اسم در گوگل مپ

در مطالب گفته شده در بالا، به طور کامل ویژگیهای و قابلیتهای اساسی Rank Math را بررسی کرده و دیدیم که چرا این افزونه توسط بسیاری از افراد فعال در حوزه سئو استفاده شده و توصیه میشود.

چه در زمینه سئو تازه کار هستید و یا به اندازه کافی مهارت دارید، این افزونه به شما برای بهبود سایت و صفحات آن کمک میکند. 

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاور سئو. لیسانس آمار دانشگاه تهران. ارشد MBA (مارکتینگ) دانشگاه صنعتی امیرکبیر. عاشق رشد معنادار در سئو و گوگل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

javad yasemi logo 1 - افزونه رنک مث چیست؟

برای خدمات سئو (مشاوره، استراتژی و …) تماس بگیرید.
برای خدمات تیک آبی، نالج پنل، ویکی و … فقط فرم را پر کنید.