سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

افزونه رنک مث چیست؟

صفحات مهم

دسته

همه کسانی که برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کردهاند، به خوبی میدانند که اصلیترین راه برای قرار گرفتن در ابتدای لیست نتایج موتورهای جستجو، افزایش بازدیدها و در نتیجه موفقیت وب سایت آن، بهبود سئو سایت است.

سئو یا Search Engine Optimization، شامل تمام اصولی است که در صورت رعایت آن، وب سایت شما برای نمایش در رتبههای بالاتر بهینهسازی میشود.

افرادی که آنها را با عنوان سئوکار میشناسیم، به شکل حرفهای روی همین اصول و پیادهسازی آن کار میکنند. اما علاوه بر تخصص افراد سئوکار، افزونه یا اکستنشنها زیاد و متنوعی نیز برای نصب در مرورگرها در همین زمینه وجود دارد که با آنالیز وب سایت شما از نظر پارامترهای سئو، امتیاز شما را از هر نظر نشان میدهد.

یکی از این افزونهها، رنک مث (Rank Math) است.

رنک مث، یک افزونه سئو عالی برای وردپرس است که به راحتی میتواند محتواهای مختلف را با پیشنهادات داخلی بر اساس اصول سئو، بهینه سازی کند.

با استفاده از این افزونه، میتوانید به راحتی تنظیمات مهم SEO را سفارشی کرده، صفحات مورد نظر را برای بررسی کنترل کرده و همچنین تعیین کنید میخواهید وب سایت شما با دادههای ساختار یافته چگونه در لیست نتایج جستجو ظاهر شود.

در ادامه این مطلب، سعی میکنیم تا با آشنایی بیشتر با افزونه رنک مث، ببینم که چرا به عنوان مهمترین افزونه سئو در سال 2021 شناخته شده است.

معرفی افزونه سئو رنک مث

رنک مث یک افزونه وردپرس برای سئو است که به یک وب سایت کمک میکند تا رتبه SEO خوبی از نظر استانداردها کسب کند. Rank Math به شما کمک میکند تا ببینید کلمه کلیدی خاصی که در تلاش برای رتبه بندی در محتوای صفحه وب خود هستید، چه اشکالاتی دارد. در واقع رنک مث، به طور خاص روی سئو صفحات تمرکز داشته و اکثر تکنیکهای اصلی و پیشرفته SEO در صفحه را آنالیز و تصحیح کند.

با شروع به نوشتن و درج محتوا برای صفحه وب خود یا بلاگ، گزینهای به شما پیشنهاد میشود که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در آن وارد کنید.

پس از درج کلمه کلیدی، محتوای شما بررسی شده و این افزونه مشخص میکند که چه معیارهایی را به درستی رعایت کردهاید و یا محتوای شما در چه بخشهایی نیاز به اصلاح دارد.

قابلیتهای اصلی Rank Math

افزونه Rank Math با قابلیتهای قدرتمندی که استفاده از آنها بسیار ساده است، مزیت رقابتی به شما میدهد. شما چه مبتدی باشید  چه در سئو مهارت کافی داشته باشید، رنک مث میتواند سئو سایت شما و صفحات آن را به سطوح بالاتر ببرد.

برخی از قابلیتهای اصلی این افزونه عبارت است از؛

 • میتوانید تغییراتی ایجاد کرده و بخشهایی مانند عنوان متا، توضیحات متا و … را ویرایش کنید.
 • میتوانید حداکثر تا 5 کلمه کلیدی هدف وارد کنید.
 • در حالی که کلمات کلیدی مورد نظر را در قسمت مربوط به آن وارد میکنید، پیشنهاداتی در مورد کلمات کلیدی دنبالهدار ارائه میدهد که میتوانید از آنها استفاده کنید.
 • برای “On Page SEO” شما، محتوا را بررسی کرده و مشخص میکند که آیا کلمات کلیدی مورد نظر در عنوان صفحه، توضیحات متا، URL و محتوای کلی وجود دارد یا خیر.
 • افزونه Rank Math  سئو بررسی حجم پست وبلاگ، طول URL، طول توضیحات متا و غیره را نیز انجام میدهد. این ویژگی به شما اطمینان میدهد که استانداردهای مورد نظر برای تعیین رتبهبندی موتورهای جستجو در صفحه شما رعایت شده است. 
 • اگر لینکهای داخلی و خارجی در پست وبلاگ وجود نداشته باشد، به شما میگوید.
 • تراکم کلمه کلیدی را برای کلمه کلیدی اصلی بررسی میکند.
 • رنک مث، خوانایی عنوان (Title Readability) را بررسی کرده و در صورت نیاز به هرگونه بهبود، اصلاحات لازم را پیشنهاد میکند.
 • خوانایی محتوا را بررسی میکند.
 • مانند توصیههای گوگل، به شما پیشنهاد میکند که یک جدول یا فهرست محتوا را در پست وبلاگ خود ارائه کنید.

چرا باید از رنک مث استفاده کنیم؟

علاوه بر تمام قابلیتهای گفته شده در بالا، افزونه رنک مث دارای ویژگیهایی است که با بررسی آن میتوانیم درک کنیم که چرا باید از آن استفاده کرد. 

 • استفاده آسان: درست مانند وردپرس که بلاگیگنگ را ساده کرده، افزونه رنک مث نیز انجام اصول SEO را آسان کرده است. 
 • برتری نسبت به رقبا: در حالی که بقیه افزونههای SEO میتوانند فقط یک یا دو عملکرد را انجام دهند، رنک مث قابلیتهای بسیار بیشتر و کاربردیتری را ارائه میدهد. این افزونه همه موارد مربوط به سئوی داخلی از جمله؛ افزودن اطلاعات متا، ایجاد نقشه سایت، افزودن Redirection ها یا افزودن Schema را شامل میشود. 
 • عملکرد پیشرفته: اکستنشن Rank Math به شما کنترل کامل بر همه جنبههای SEO در صفحه را ارائه میدهد. 
 • پیکربندی خودکار: این افزونه به اندازهای هوشمند طراحی شده تا بعد از تشخیص نوع سایت، تنظیمات سئو متناسب با آن را تشخیص میدهد. 
 • ردیابی رتبه کلمه کلیدی در گوگل: با افزودن کلمه کلیدی در رنک مث، میتوانید جایگاه آن در فهرست نتایج گوگل را مشاهده کنید. 
 • کدکس کامل Schema
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
 • رایگان بودن

جمع بندی

افزونه های SEO زیادی برای وردپرس وجود دارد که دارای ویژگیهای متنوعی بوده و به خوبی ساخته شدهاند، اما همه این افزونه ها دارای برخی ویژگیهایی هستند که ممکن است در بعضی قسمتها، چندان خوب عمل نکنند.

طراحان این افزونه ها، تصمیم گرفتند مشکل را یکبار برای همیشه حل کنند. آنها قصد داشتند یک افزونه SEO نهایی را برای وردپرس ایجاد کنند که از نظر ویژگیها، قابلیت استفاده و سرعت، بر سایر اکستنشن های سئو برتری داشته باشد. به این ترتیب، افزونه رنک مث طراحی شد. 

در مطالب گفته شده در بالا، به طور کامل ویژگیهای و قابلیتهای اساسی Rank Math را بررسی کرده و دیدیم که چرا این افزونه توسط بسیاری از افراد فعال در حوزه سئو استفاده شده و توصیه میشود.

چه در زمینه سئو تازهکار هستید و یا به اندازه کافی مهارت دارید، این افزونه به شما برای بهبود سایت و صفحات آن کمک میکند. 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x