سئو، سایت، محتوا، سوشال، مدیا و گوگل (6070-699-0937)

بهترین دستگاه یو پی‌ اس مناسب شرکت‌ های سئو سایت کدام است؟

کدام نوع از دستگاه یو پی اس مناسب شرکت های سئو وبسایت هستند؟
آنچه در این مقاله می خوانید:

شرکت‌های سئو سایت باید از چه نوع دستگاه یوپی‌اس استفاده کنند؟ بهترین دستگاه یو پی اس برای این شرکت‌ها چه نوع دستگاهی است؟ 

یو پی ‌اس‌ها وظیفه نگهداری از وسایل برقی ارزشمند شما را برعهده دارند. در واقع محافظی قوی در برابر نوسانات جریان برق هستند و به شما در نگهداری و سوخته نشدن وسایل برقی هنگام نوسانات برق کمک می‌کنند. 

قطعاً شما هم جز افرادی هستید که در نگهداری و مراقبت از وسیله‌های برقی خودتان بیشترین دقت را به خرج می‌دهید. به همین منظور استفاده از یک منبع تغذیهٔ بی‌وقفه (یوپی‌اس) برای شما ضروری است.

امروزه در بازار انواع شرکت‌های ایرانی و خارجی در حال توزیع این دستگاه هستند. همچنین این دستگاه در انواع مختلف آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو در بازار موجود است، از این رو انتخاب بهترین دستگاه کار آسانی نخواهد بود. به همین منظور ما در این مقاله سعی در شناخت هرچه بیشتر شما در مورد

یو پی ‌اس، انواع آن و همچنین معرفی بهترین و مناسب‌ترین دستگاه برای شرکت‌های سئو سایت هستیم. پس اگر می خواهید در مورد این دستگاه اطلاعات بیشتری را کسب کنید با ما در ادامه همراه باشید.

یو پی ‌اس چیست؟ 

 یو پی ‌اس که به معنی یک منبع تغذیه بدون وقفه است. از وظایف اصلی آن می‌توان به محافظت از وسیله‌های برقی ارزشمند و تأمین بدون وقفهٔ توان مورد نیاز بار مصرفی اشاره کرد. این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف‌کننده قرار می‌گیرد و کمک می‌کند که نویز و اختلالات شبکه وارد تجهیزات مصرف‌کننده نشود.

 

کدام نوع از دستگاه یو پی اس مناسب شرکت های سئو وبسایت هستند؟
یو پی اس به معنی یک منبع تغذیه بدون وفقه است که از مهمترین وظایف آن میتوان به محافظت از وسیله های برقی و ارزشمند است

افراد می‌توانند از انواع مختلفی از وسیله‌ها برای محافظت استفاده کنند، اما هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانند به‌خوبی یو پی ‌اس‌ها باشند. در گذشته افراد این وسیله را بسیار گران می‌دانستند، اما امروزه با توجه به هزینه بالای وسیله برقی که در صورت خراب شدن امکان جایگزینی آن به سختی امکان دارد افراد مثل گذشته این وسیله را گران نمی‌پندارند. و بیشتر شرکت‌ها و منازل مسکونی این دستگاه را خریداری می‌کنند.

مشاهده این مطلب  over optimization چیست؟

این دستگاه دارای دو منبع انرژیِ اولیه و ثانویه است، منبع انرژی اولیه که همان برق شهری بوده و منبع انرژی ثانویه باتری آن است. این دستگاه زمانی از باتری استفاده می‌کند که برق شهری قطع یا امکان اتصال به آن وجود نداشته باشد. 

در بعضی از انواع یو پی‌  اس‌ها یک سوئیچ وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان نوع منبع مورد استفاده را انتخاب کرد. این نوع دستگاه‌ها به طور خودکار تشخیص می‌دهند که زمانی برق شهری قطع است فوراً به برق باطری سوئیچ داده شود. سپس با وصل شدن برق شهری از حالت ثانویه خارج شده و به برق اولیه بر می‌گردد.

انواع یو پی‌ اس 

ین محصول انواع مختلفی دارد و مصرف‌کننده باتوجه‌به نیاز خود انتخاب می‌کند که کدام‌یک را مورد استفاده قرار دهد. در ادامه شما را با انواع یو پی اس و کاربرد آنها آشنا خواهیم ساخت.

یو پی ‌اس آفلاین 

آفلاین می‌تواند قطع شدن برق شهری را تشخیص دهد و فوراً به برق باطری وصل شود. این نوع UPS بیشترین کاربرد را برای حفاظت از کامپیوترها، مودم‌ها و تجهیزات volp و انواع دیگر از سخت‌افزارها دارد. از دیگر مزایای این نوع قیمت پایین و فعالیت بی‌صدا را می‌توان نام برد.

یو پی‌ اس آنلاین

آنلاین که برق ورودی را یک‌سوسازی و تبدیل به ولتاژ مستقیم می‌کند. سپس بعد از پاک‌سازی ورودی از هرگونه نویز، برای شارژ باطری استفاده می‌شود. زمان انتقال برق اولیه به باتری صفر است. در واقع این مهم‌ترین تفاوت یو پی ‌اس آنلاین و آفلاین به شمار می‌رود. قابل ذکر است که قیمت آنلاین از انواع دیگر آن بالاتر است. 

مشاهده این مطلب  آنالیز سئو سایت پولاد پرداز کاوه

یو پی ‌اس اینتراکتیو

 

اینتراکتیو یا تعاملی، ولتاژ را به‌صورت خودکار تبدیل می‌کند. در این نوع ups باتری شارژ و موقع قطع برق، آن را به جریان DC تبدیل می‌کند تا به دستگاه برسد و در زمانی که قطعی برق طولانی شد دستگاه به شکل امنی خاموش می‌شود. فعالیت این مدل بی‌صدای است. همچنین محافظت بهتری نسبت به مدل آفلاین دارد و قیمت آن بین دو مدل آفلاین و آنلاین قرار دارد. 

بخش‌های مختلف یو پی ‌اس

امروزه کمتر شرکت و منزلی وجود دارد، که از این  دستگاه استفاده نکنند. البته UPS بیشتر برای مجتمع‌های بزرگ که دارای آسانسورها و دوربین‌های مداربسته هستند، کاربرد دارد. هرچند از این وسیله می توان برای هرگونه وسایل برقی از جمله پکیج، یخچال، کامپیوتر، کرکره برقی، تجهیزات پزشکی، دوربین مداربسته و آسانسور استفاده کرد.

این وسیله ارزشمند که به شما در نگهداری و مراقبت از وسایل برقی کمک شایانی می‌کند دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. 

  • یکسوکننده شارژ یا رکتیفایر 

این وسیله که در دستگاه وظیفهٔ تأمین منبع برق اضطراری را برعهده دارد تا ACها را به DC تبدیل کند. سه حالت کلی از رکتیفایر‌ها وجود دارد. 

  • باتری

  باتری وسیله‌ای است که انرژی را در زمانی برای استفاده در زمان دیگر ذخیره می‎کند. باتری‌ها در اندازه و شکل‌های متفاوتی وجود دارند. مثل باتری یوپی‌اس چند ثانیه، چند دقیقه و یا چندساعته که به اینورتر متصل می‌شود. این باتری می‌تواند ولتاژ را از چند آمپر تا چند هزار آمپر عبور دهد. میزان کارایی و عملکرد باتری در سیستم به‌اندازه باتری بستگی دارد. 

  • مبدل DC به AC 
مشاهده این مطلب  چطوری مقدمه و نتیجه گیری بهتری بنویسیم؟

مهم‌ترین وظیفه اینورتر تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب است. این سیستم نه‌تنها در منابع برق اضطراری بلکه در مجموعه‌هایی مانند سلول‌های خورشیدی کاربرد بسیاری دارد. اینورتر با تبدیل ولتاژ DC با باتری به برق AC، ولتاژ بار را بدون وقفه در کار تأمین می‌کند. 

کاربردهای یو پی‌ اس

یو پی‌ اس‌ها کاربردهای گوناگونی دارند. بیشتر افراد در مورد اینکه به این وسیله نیاز دارند یا نه مرددند. برای رفع این ابهام یک‌لحظه فکر کنید در حال تایپ یک مطلب مهمی هستید و یکباره برق شهری دچار قطعی می‌شود. اگر شما فایل را ذخیره نکرده باشید، به طور کامل مطلب را از دست می‌دهید. اما اگر در این میان یک یوپی‌اس  قرار بگیرد به‌محض قطع شدن برق این دستگاه وارد مدار می‌شود  واز برق ذخیره شده آن می‌توانید استفاده کنید.

این مورد تنها یکی از کاربردها بود که به آن اشاره کردیم در ادامه به موارد بیشتر کاربرد آن اشاره می‌کنیم. یکی دیگر از کاربرد آن محافظت در برابر امواج ناگهانی ولتاژ و تنظیم ولتاژ است که باعث ثبات جریان می‌شود. همچنین زمان کافی را در اختیار اپراتور قرار می‌دهد که فایل‌های باز خود را ذخیره و سیستم را shut down کند. البته باعث تجمع برق ژنراتور یا سیستم پشتیبان نیز می‌شود تا در قطعی‌های بلندمدت برنامه‌‌ها متوقف نشوند.

 

معرفی بهترین دستگاه یو پی‌ اس مناسب شرکت‌های سئو سایت

اما حال سوالی که مطرح می‌شود این است که بهترین یو پی اس برای شرکت‌های سئو سایت کدام است؟ چگونه می‌توانیم انتخاب درستی را داشته باشیم؟

شرکت‌های بزرگ باید از دستگاه‌های استفاده کنند که قادر باشد در کمترین زمان کار سوئیچ را انجام دهد که این اتفاق در نوع آنلاین وجود دارد. در واقع این نوع میزان زمان انتقال برق اولیه به باتری را صفرمی‌کند.

مشاهده این مطلب  آنالیز سئو سایت تکانش

 چون شرکت‌های سئو سایت کارشان حساس است و اگر زمانی که کارکنان شرکت در حال انجام کار هستند، برق اولیه دچار قطعی شود امکان اینکه بخش اعظمی از فایل ذخیره نشده را از دست بدهند. به همین جهت به این دستگاه نیاز دارند که در کمترین زمان آن‌ها را به برق ثانویه وصل کند که در میان انواع دستگاه‌ها یو پی اس نوع آنلاین بهترین گزینه است. 

آیا یو پی ‌اس‌ها می‌توانند به طور 24 ساعته از سیستم پشتیبانی کنند؟

یو پی‌ اس‌ها به دلیل حساسیتی که در بخش اینورتر دارند نمی‌توانند به طور 24 ساعته از سیستم شما پشتیبانی کنند و اگر برای مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرند از عمر مفید دستگاه کاسته می‌شود. و زمانی کارایی بالای دارند که برای مدت‌زمان محدود و مشخصی  از آن‌ها استفاده شود. 

اگر شما به دنبال استفاده برای مصرف خانگی هستید، می‌توانید از سیستم‌های ارزان‌قیمت استفاده کنید. چون باتوجه‌به قیمتی که دارند از کارایی نسبتاً بالایی برخوردارند و قابلیت پشتیبانی نیروی برق تا 4 ساعت آینده را امکان‌پذیر می‌کنند. 

اما گر قصد استفاده برای مراکز بزرگ همچون دانشگاه‌ها را دارید باید بگویم که  نیاز به استفاده از یو پی اس‌های قوی‌تری دارید. چون در یک زمان مشخص تعداد زیادی از دانشجویان به کامپیوترهای زیادی وصل می‌شوند و اگر برای مثال دانشجو در موقعه پاسخگویی به امتحان دچار قطعی برق شود، دستگاه سریع روشن می‌شود و برق مورد نیاز را تامین می‌کند.

در هنگام تهیه یو پی‌ اس باید به چه مشخصه‌های توجه کرد؟

  • زمان سوئیچ: فاصله زمانی بین سوئیچ از برق اولیه (شهری) به برق ثانویه (باتری) و بالعکس. در واقع هرچه این زمان بیشتر باشد احتمال ریست شدن کامپیوتر در لحظه سوئیچ بیشتر است. تنها در نوع آنلاین زمان سوئیچ صفر می‌شود. 
  • زمان پشتیبانی: مدت زمانی موردنیاز برای پشتیبانی از باتری در زمان قطع برق شهر. این زمان بستگی به آمپر ساعت باتری داشته و با کم‌وزیاد شدن آمپر ساعت باتری کم‌وزیاد می‌گردد. فقط یوپی‌اس باید قابلیت شارژ را در کمترین زمان ممکن داشته باشد.
  • نویز شنیداری: در هنگام روشن بودن دستگاه صدای ناشی از فن یا ترانس دستگاه میزان نویزی را ایجاد می‌کند. برای مصرف در بیمارستان‌ها و مکان‌هایی که به کمترین صدا نیاز دارند دقت در این گزینه بسیار ضروری است.
مشاهده این مطلب  الگوریتم کبوتر (pigeon) گوگل

آیا امکان تعمیر قطعات یو پی‌ اس وجود دارد؟

یو پی ‌اس‌ها مانند هر قطعه الکترونیکی ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار مشکل شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. تمام قطعات این دستگاه امکان تعمیر و جایگزینی را دارد.شما برای اطمینان از درست کار کردن هرکدام از اجزا باید هرچند وقت یکبار بررسی‌های لازم را انجام دهید. 

سخن آخر

Uninterruptible power supply یا به طور مختصر یو پی‌ اس (ups) به معنای یک منبع تغذیه بدون وقفه است که وظیفه، تأمین توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه دار را بر عهده دارد. مهم‌ترین کار آنها زمانی آغاز می‌شود که برق شهری قطع و شما نیاز به یک منبع ثانویه دارید. استفاده از این دستگاه به شما در جهت حفاظت از وسایل برقی کمک می‌کند یا به عبارت دیگر از وسیله‌های که در برابر نوسانات حساس‌اند نگهداری می‌کند.

این دستگاه انواع مختلفی از جمله آفلاین، آنلاین و اینتراکتیو است که هر کدام از این‌ها دارای معایب و مزایای مخصوص به خود هستند. به همین دلیل مصرف‌کننده باتوجه‌به نیاز خود انتخاب می‌کند. همچنین یوپی‌اس‌ها دارای بخش‌های مختلفی هستند که وظایف مخصوص به خود را دارند. 

در این مقاله شما را به‌صورت کامل با تعریف یو پی اس، انواع و کاربرد آن آشنا ساختیم. سپس در ادامه به بررسی پاسخ این سؤال پرداختیم که بهترین دستگاه یو پی اس برای شرکت‌های سئو سایت چیست پرداختیم تا بتوانید ups مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

خرید دستگاه یو پی اس از شرکت مهندسی و با تجربه از طریق جواد یاسمی مشاوره سئو با کد تخفیف javadyasemi.ir

مشاهده این مطلب  شرایط یاسئومی برای همکاری در فروش کارخانه ها

در حال حاضر، فروشگاه‌ها و شرکت‌های مختلف ایرانی و خارجی در حوزه خرید و فروش انواع UPS فعالیت دارند از مهم ترین و معتبرترین این فروشگاه‌ها می توان به فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس اشاره کرد. اگر قصد خرید یو پی اس مناسب را دارید می‌توانید به وب‌سایت این فروشگاه مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید سوالات مورد نظر خود را با کارشناسان فروشگاه ایمن یو پی اس به اشتراک بگذارید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

آنالیز سایت معماری
آنالیز وبسایت های حوزه معماری چگونه انجام می شود؟
سایت‌ها تنها ویژگی که دارند تولید محتوا نیست. می‌توانند به شما نشان دهند که چه میزان توانسته‌اید مخاطبان...
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
آموزش صفر تا صد سئو رایگان
در دنیای امروزی داشتن یک وب‌ سایت رسمی برای هر کسب و کار ضروری است، اما مهمترین مسئله پس از ایجاد یک...
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت
بررسی بک لینک سایت به دلایل متعددی انجام می‌شود. از جمله آنها می‌توان به سنجش کیفیت و کمیت بک لینک‌ها،...
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی
پاك كردن سابقه جستجو گوشی می‌تواند به دلایل مختلف شامل حفظ حریم خصوصی، بهبود عملکرد، امنیت، افزایش فضای...
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور
بررسی سرعت سرور سایت می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف انجام شود. از جمله این ابزار می‌توان به ابزار...
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل
بررسی وضعیت سایت در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به شما کمک می‌کند تا مشکلات سایت خود را...

دیدگاه ها

  • تماس
  • روبیکا
  • تلگرام
  • واتساپ
× Send

خدمات سئو سایت و گوگل

میخوایید رتبه یک سرچ گوگل شوید؟

سفارش >> 09376996070