طراحی سایت ورزشی

یک سایت ورزشی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ چرا همه باشگاه‌ها نیاز به طراحی سایت ورزشی دارند؟ مجموعه‌های ورزشی برای معرفی کردن خدمات خود در فضای آنلاین نیاز به داشتن یک سایت حرفه‌ای ورزشی دارند. طراحی سایت ورزشی را می‌توان اصولی و مناسب دانست که تمام قابلیت‌های مورد نیاز یک باشگاه ورزشی را در اختیار داشته باشد. اگر به تازگی به فکر داشتن یک سایت ورزشی افتاده‌اید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

یک وب سایت ورزشی باید امکانات و توانایی‌های مختلفی داشته باشد از جمله این موارد می‌توان به وجود دسته بندی‌های مختلف، وجود قابلیت ثبت نام در سایت، برخورداری از قابلیت‌ رسپانسیو، امکان ثبت نام آنلاین، وجود بخش مقالات و… از جمله مواردی است که باید حتما در یک سایت ورزشی وجود داشته باشد.

امکانات سایت ورزشی

یک سایت ورزشی در صورتی می‌تواند برای کاربران مفید باشد که از امکانات مختلفی برخوردار باشد. زیبایی ظاهری سایت در مرحله اول می‌تواند باعث چشم نوازی وب سایت شود. قابلیت‌هایی نظیر ثبت نام آنلاین، برنامه کلاسی، دسته بندی موضوعی در سایت، محلی برای درج اخبار ورزشی و… از جمله امکانات یک وب سایت ورزشی است. در ادامه به بررسی این امکانات سایت ورزشی خواهیم پرداخت.

طراحی زیبا سایت ورزشی

زیبایی و رعایت اصول طراحی یو ایکس در طراحی سایت را می‌توان اصلی‌ترین ویژگی‌ تمام سایت‌ها در نظر گرفت. وب سایتی که از لحاظ بصری چشم نوازی لازم را نداشته باشد به هیچ عنوان باعث نخواهد شد که وب سایت زیبا به نظر برسد. رعایت کردن اصول طراحی ux در وب سایت ورزشی باعث خواهد شد که کاربران به راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و در زمان کار با سایت مشکلی نداشته باشند.

  • وجود المان‌ها بزرگ
  • کم کردن پیچیدگی سایت
  • کم کردن حجم کلیک‌های کاربران
  • و…

امکان ثبت نام آنلاین

یک وب سایت ورزشی در صورتی که بخواهد امکانات کاملی را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد باید از ویژگی ثبت نام آنلاین نیز برخوردار باشد. ثبت نام آنلاین در دوره‌هایی که در باشگاه برگزار می‌شود می‌تواند اعتماد و راحتی بیشتری را برای کاربر استفاده کننده به ارمغان بیاورد.

در یک طراحی سایت ورزشی باید این امکان وجود داشته باشد که تمامی کاربران بتوانند به راحتی در سایت ثبت نام کنند، کاربران ثبت نامی در وب سایت باید به چند دسته مشترک، کاربران معمولی و کاربرانی که در یک کلاس به خصوص ثبت نام کرده‌اند تقسیم بندی شوند.

رسپانسیو بودن وب سایت ورزشی

دیگر دوران وب سایت‌های تک دیوایسی گذشته است، شما در صورتی خواهید توانست رضایت کاربران خود و حتی گوگل را به دست آورید که وب سایت شما توانایی نمایش در تمامی دیوایس‌ها از قبیل موبایل، تبلت و… را داشته باشد. شاید جالب باشد که بدانید در حال حاضر بیش از 50 درصد کاربران صفحات وب سایت‌ها را در گوشی موبایل خود می‌بینند. پس از اگر وب سایت شما رسپانسیو نیست بیش از نیمی از کاربران موجود در وب را از دست خواهید داد.

شرکت طراحی سایت ورزشی باید این قابلیت را داشته باشد که وب سایت ورزشی شما را به صورت رسپانسیو طراحی کند. تیم فنی ما با برخورداری از دانش و تجربه زیاد توانایی پیاده سازی انواع وب سایت‌های ورزشی با قابلیت رسپانسیو را دارا است.

امکان برنامه ریزی برای کلاس‌ها

یکی از قابلیت‌هایی که باید در زمان طراحی سایت ورزشی به آن توجه کرد، قابلیت برنامه ریزی است. وب سایت ورزشی اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای طراحی شود باید قابلیت برنامه ریزی برای کلاس‌های ورزشی را داشته باشد. این امکان باعث می‌شود که کاربران در استفاده از سایت با مشکلی رو به رو نشوند و بتوانند به صورت غیر حضوری تمام کارهای خود از قبیل ثبت نام در کلاس ورزشی و… را انجام دهند.

وجود دسته بندی موضوعی در سایت ورزشی

هر وب سایت ورزشی باید دارای قابلیت به نمایش گذاشتن دسته بندی موضوعی باشد. یک وب سایت باشگاه ورزشی را در نظر بگیرید که بخواهد در رابطه با فوتبال، والیبال، اسکی و… مطلب آموزشی تولید کند، این وب سایت اگر توانایی این را نداشته باشد که دسته بندی موضوعی مختلفی را برای کاربران خود به نمایش بگذارد بی‌شک با مشکلات متعددی رو به رو خواهد شد. به همین منظور حتما از طراح سایت ورزشی خود بخواهید که امکان دسته بندی موضوعی را در وب سایت شما فعال کند.

سئوپذیر بودن وب سایت ورزشی

از دیگر ویژگی‌‌های تمامی سایت‌ها که باید از آن برخوردار باشند، می‌توان به سئوپذیر بودن وب سایت اشاره کرد. شما اگر بهترین وب سایت را طراحی کنید اما قابلیت‌ها و نکات سئویی در آن به خوبی پیاده سازی نشود، به هیچ عنوان وب سایت شما کارکردی نخواهد داشت. رعایت کردن  اصول سئو در طراحی سایت ورزشی باعث خواهد شد که کسب و کار شما به مخاطبان بیشتری نمایش داده شود و به این صورت میزان درآمد بیشتری کسب کنید.

حجم کم وب سایت طراحی شده ورزشی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث می‌شود کسب و کار اینترنتی شما مخاطبان بیشتری داشته باشد، کم بودن حجم صفحات وب سایت است. وب سایتی که بیش از 3 ثانیه زمان برای لود نیاز داشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهد داد. وب سایتی که با میزان سرعت بالایی لود نشود به هیچ عنوان نخواهد توانست کارکرد مناسبی برای کار به همراه داشته باشد.

وجود بخش اخبار ورزشی در وب سایت ورزشی

به نمایش گذاشتن اخبار و حواشی دنیای ورزش برای هر وب سایت ورزشی لازم و ضروری خواهد بود. به همین دلیل حتما از طراح سایت ورزشی خود بخواهید که بخشی را به عنوان اخبار سایت در نظر بگیرند. این کار علاوه بر این که باعث می‌شود وب سایت شما جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو کسب کند همچنین باعث خواهد شد که کاربران اعتماد بیشتری به وب سایت شما کنند.

سفارش طراحی سایت ورزشی

در صورتی که نیاز به طراحی سایت ورزشی دارید و می‌خواهید وب سایت شما در بهترین و عالی‌ترین نوع خود باشد، کافی است فرم ثبت سفارش طراحی سایت ورزشی را پر نمایید. همکاران ما در واحد پشتیبانی و فنی آماده ارائه اطلاعات به شما هستند. طراحی سایت ورزشی فوری در کوتاه‌ترین زمان ممکن؛ وب سایت ورزشی مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طراحی کنید.