طراحی سایت داروخانه

با آنلاین شدن اغلب خدمات مورد نیاز افراد جامعه، بسیاری از داروخانه‌ها نیز به پروژه طراحی سایت داروخانه فکر می‌کنند. دسترسی داشتن به یک داروخانه آنلاین برای افرادی که نیاز به دارو دارند اما نمی‌خواهند از منزل خارج شوند یک خدمت بسیار ارزشمند به شمار می‌رود. با طراحی وبسایت داروخانه و فروش آنلاین دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی می‌توان به درآمد خوبی دست یافت. هدف از طراحی وب سایت داروخانه را می‌توان در 3 مورد کلی خلاصه کرد:

 • فروش بیشتر دارو و لوازم بهداشتی و گسترش داروخانه از طریق فروش آنلاین
 • اطلاع رسانی و انتشار مطالبی ارزشمند راجع‌به انواع داروها، موارد منع مصرف، قیمت داروها و…
 • ارائه خدمات با کیفیت بالاتر

با طراحی سایت داروخانه می‌توان رونق بزرگی را برای یک داروخانه رقم زد. تصور کنید یک داروخانه دارید که تنها افراد عبوری از آن محل به داروخانه شما سر می‌زنند اما با داشتن یک وبسایت آنلاین تنها کافی‌ست نام داروخانه شما توسط کاربران جستجو شود تا بتوانند به صورت آنلاین نیز از شما خرید کنند. اگر به دنبال یک روش مناسب برای تبلیغ و بازاریابی داروخانه خود هستید ما طراحی سایت داروخانه آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم چراکه:

 • ساخت سایت داروخانه هزینه کمتری از دیگر روش‌های سنتی تبلیغات دارد.
 • افراد این روزها بیش از هر چیزی به دنبال خدمات آنلاین هستند. بنابراین اگر امکان فروش آنلاین دارو داشته باشید حتما بیش از سایر داروخانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرید.
 • خرید از یک وب سایت داروخانه در زمان و هزینه مردم صرفه جویی می‌کند و این کسب رضایت مشتری را به دنبال دارد که یک امتیاز ویژه برای برند داروخانه شما به شمار می‌رود.

علاوه بر موارد فوق فکر می‌کنید مزایای دیگر طراحی فروشگاه اینترنتی داروخانه چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید فکر کنید که عمده مخاطبان یک سایت اینترنتی داروخانه چه کسانی می‌توانند باشند؟ به طور قطع افراد بیماری که سریعا به یک دارو نیاز دارند اصلی‌ترین مخاطبان هدف سایت‌های داروخانه‌ای هستند.

 طبیعتا این افراد ترجیح می‌دهند داروهای مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند تا اینکه برای خرید دارو با حالت بیماری از منزل خارج شوند. طراحی سایت داروخانه مزایای زیاد دیگری دارد که کمی بعد به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. نکته مهم دیگری که در ساخت سایت داروخانه باید به آن توجه داشت امکانات سایت داروخانه است. امکان استعلام داروهای موجود در داروخانه و فروش آنلاین دارو را می‌توان جزو مهم‌ترین امکانات یک سایت اینترنتی فروش دارو دانست.

اگر طراحی وب سایت داروخانه خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید سایتتان با رعایت تمامی نکات لازم طراحی خواهد شد. برخی از این نکات مهم عبارتنداز:

 1. انتخاب صحیح قالب سایت داروخانه با رنگبندی مناسب
 2. پشتیبانی همه روزه سایت
 3. سرعت بالای لود صفحات سایت داروخانه
 4. امکان مشاوره آنلاین برای راهنمایی کاربران سایت

با توجه به اینکه تعرفه طراحی سایت به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی‌توان آن را به صورت تقریبی تخمین زد، برای اطلاع از قیمت طراحی سایت داروخانه از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. تیم ما با تجربه و سابقه بالا در طراحی انواع سایت‌های اینترنتی، سایت داروخانه شما را طبق نیاز و سلیقه خودتان طراحی می‌کند.

اهمیت طراحی سایت داروخانه آنلاین چیست؟

چرا بهتر است برای داروخانه خود یک سایت اینترنتی طراحی کنیم؟ تقریبا تمام بیزینس‌های خدماتی این روزها به خوبی اهمیت و ارزش سایت‌های اینترنتی و تاثیر آن‌ها در رشد و پیشرفت کسب و کارشان را درک کرده‌اند. اعتماد و توجه مردم به سایت‌های اینترنتی این روزها بسیار بیشتر از سابق شده است از همین‌رو آن‌ها تمایل دارند تا جایی که ممکن است خدمات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

هم‌اکنون داروخانه‌های زیادی اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی داروخانه کرده‌اند. با این حال اگر شما اقدامی در این زمینه انجام ندهید سودی از بازار داغ فروش آنلاین نخواهید داشت. نیاز مردم به خدمات درمانی و بهداشتی روزبه‌روز در حال افزایش است. با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا مردم ترجیح می‌دهند اقلام مورد نیاز خود مانند دارو را به صورت اینترنتی خریداری کنند. این موضوع خود به خوبی اهمیت راه اندازی سایت داروخانه را نشان می‌دهد.

مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی داروخانه

 1. امکان درج لیست کاملی از تمامی داروها در سایت

اگر سایتی نداشته باشید تا زمانی که افراد به صورت حضوری به داروخانه شما مراجعه نکنند نمی‌دانند آیا دارویی که به دنبالش هستند در داروخانه شما موجود است یا خیر. اما در صورت داشتن یک سایت اینترنتی مردم به راحتی می‌توانند نام داروی مورد نیاز خود را در سایت جستجو کنند.

 • آشنایی بیشتر با داروخانه و دکتر داروساز

از دیگر مزایای طراحی سایت داروخانه این است که امکانی را فراهم می‌کند تا افراد با دکتر داروخانه، سوابق و رزومه کاری او بیشتر آشنا شوند. این موضوع زمینه ساز اعتماد کردن مردم به یک داروخانه است.

 • خرید آنلاین دارو

به عنوان بزرگ‌ترین مزیت طراحی وب سایت آنلاین داروخانه می‌توان به فراهم شدن امکان خرید آنلاین دارو و دیگر اقلام بهداشتی اشاره کرد.

 • آشنایی با فضای داروخانه و کارکنان آن

با پروژه طراحی سایت داروخانه امکانی را به کاربران می‌دهید که با فضای داروخانه شما بیشتر آشنا شوند. قرار دادن تصاویری از محل داروخانه در سایت می‌تواند کاربران را ترغیب کرده که برای خرید دارو به داروخانه شما مراجعه کنند.

 • امکان بررسی نظرات مشتریان داروخانه

از دیگر مزایای ساخت سایت داروخانه این است که کاربران می‌توانند نظرات دیگر مشتریان را در بخش کامنت‌های سایت بخوانند و با دید بهتری برای انتخاب آن داروخانه تصمیم گیری کنند.

یک سایت داروخانه باید چه امکاناتی داشته باشد؟

سایت‌های خدماتی مختلف مانند سایت‌های پزشکی، سایت وکلا، سایت‌های مربوط به سالن‌های زیبایی و آرایشی و یا حتی سایت داروخانه با توجه به خدمتی که ارائه می‌دهند امکانات متفاوتی نیز دارند. اولین و مهم‌ترین امکانی که سایت داروخانه باید داشته باشد، امکان خرید آنلاین دارو است. اغلب افراد مراجعه کننده به داروخانه‌ها، بیمار هستند و مشخص است که این افراد ترجیح می‌دهند به جای خروج از منزل، دارو را به صورت اینترنتی سفارش دهند.

بنابراین در طراحی سایت داروخانه، طراحی فروشگاه اینترنتی داروخانه برای فروش آنلاین دارو باید در راس اهداف راه اندازی این وب سایت قرار بگیرد. از جمله دیگر امکانات ضروری که یک سایت اینترنتی فروش دارو باید داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در نظر گرفتن قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت برای پیدا کردن یک داروی مشخص در میان صدها آیتم موجود در یک داروخانه
 2. امکان مسیریابی داروخانه با گوگل
 3. ارائه اطلاعاتی جامع و کامل از داروها مانند منع مصرف آن‌ها، تداخل‌های دارویی، قیمت داروها و…
 4. در نظر گرفتن دسته بندی‌هایی برای داروهای موجود در داروخانه و داروهایی که قرار است موجود شوند.
 5. دسته بندی داروها در سایت به تفکیک کاربرد و موارد مصرف هر یک
 6. ارائه اطلاعاتی راجع‌به نحوه مصرف و یا ساخت هر دارو
 7. ارائه اطلاعاتی در زمینه ساخت داروهای سفارشی برای مشتریان
 8. امکان خرید دیگر اقلام بهداشتی در کنار دارو
 9. نمایش قیمت به روز شده داروها
 10. امکان سفارش اینترنتی دارو و پرداخت در محل

نکات مهم در طراحی وب سایت داروخانه

در طراحی سایت داروخانه نکات مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. با توجه به حساسیت بالای سایت‌هایی که در زمینه معرفی و فروش دارو فعالیت می‌کنند بسیار مهم است که طراحی این سایت را به چه کسی می‌سپارید. مهم‌ترین اصلی که باید در طراحی وبسایت‌های فروش دارو رعایت شود، توجه به جلب اعتماد کاربر است.

انتخاب قالب سایت داروخانه با رنگبندی درست

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی سایت فروش دارو باید به آن توجه داشت انتخاب قالب درست برای سایت است. همان‌طور که کمی پیش نیز عنوان کردیم سایت‌های دارویی جزو سایت‌های حساس به شمار می‌روند چراکه خود شما نیز ترجیح می‌دهید چیز مهمی مانند دارو را از یک مرجع معتبر خریداری کنید. از همین‌رو انتخاب قالب رنگبندی درست برای سایت‌های داروخانه بسیار حائز اهمیت است.

برای طراحی سایت داروخانه معمولا از رنگ‌های سفید یا سبز با ترکیب رنگ‌های آرامبخش استفاده می‌شود. رنگ سفید می‌تواند حس اعتماد را در کاربر تقویت کند. قالب سایت داروخانه نیز باید ویژگی‌هایی داشته باشد:

 • یک قالب شلوغ و پیچیده برای یک سایت داروخانه مناسب نیست. طراح سایت حرفه‌ای می‌داند که برای چنین سایتی باید از قالب‌های ساده و در عین حال زیبا استفاده کند.
 • صفحات اصلی سایت نباید با قرار دادن آیتم‌های زیاد شلوغ و گیج کننده شوند.
 • لینک‌های مفید باید در دسترس و در معرض دید کاربر قرار بگیرند.

پشتیبانی پروژه طراحی سایت داروخانه

از دیگر نکات مهمی که باید در طراحی سایت داروخانه مورد توجه قرار بگیرد، پشتیبانی پس از طراحی است. فراموش نکنید که افراد با حساسیت بالایی سایت شما را برای خرید دارو انتخاب می‌کنند. به همین دلیل اگر سایتتان پشتیبانی مناسبی نداشته باشد و کاربر در حین سفارش یک دارو با خطا و مشکلی روبه‌رو شود به احتمال زیاد سایت را ترک خواهد کرد.

سرعت بالای سایت داروخانه

از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی وبسایت داروخانه سرعت لود سایت است. معمولا افرادی که به دنبال خرید اینترنتی یک دارو هستند می‌‌خواهند هرچه زودتر داروی مورد نظر را سفارش داده و تحویل بگیرند. سرعت پایین لود صفحات سایت می‌تواند فرد را از خرید دارو از سایت شما پشیمان کند.

در نظر گرفتن مشاوره آنلاین در سایت

زمانی که فردی برای خرید یک محصول آرایشی و بهداشتی یا دارو به داروخانه مراجعه می‌کند، چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشد می‌تواند سوال خود را از دکتر یا تکنسین‎های داروخانه بپرسد. اگر قصد طراحی سایت داروخانه دارید فراموش نکنید که این امکان را باید برای سایت داروخانه خود نیز پیاده سازی کنید تا افراد بیشتری به خرید از فروشگاه اینترنتی داروخانه شما ترغیب شوند.

هزینه طراحی سایت داروخانه آنلاین

تعرفه طراحی سایت تا حدود زیادی به ماهیت کسب و کاری که قرار است سایتی برای آن طراحی شود بستگی دارد. به عنوان مثال مواردی چون تعداد صفحات سایت، امکانات ویژه‌ای که هر سایت باید داشته باشد، تیمی که قرار است سایت را طراحی کند و… همگی بر قیمت طراحی سایت داروخانه اثرگذار هستند.

چیزی که بیش از هزینه طراحی سایت اهمیت دارد، تیمی است که قرار است مسئولیت طراحی این سایت را بر عهده بگیرد. از مزایای طراحی سایت با تیم ما می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پشتیبانی 24 ساعته سایت
 • طراحی سایت طبق سلیقه و نیاز بیزینس شما
 • کسب رتبه‌های بالا در گوگل با کمک تیم سئو حرفه‌ای
 • طراحی سایت به صورت ریسپانسیو
 • ارائه مشاوره رایگان برای طراحی بهتر و کاربردی‌تر سایت