طراحی سایت پزشکی

آیا ضرورتی برای ساخت وب سایت پزشکی وجود دارد؟ اگر پزشک هستید و به دنبال یک راه ارتباطی بسیار موثر با دیگران هستید، طراحی سایت پزشکی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شاید چندین سال پیش داشتن طراحی یک سایت پزشکی تنها نوعی امتیاز ویژه و ارزش محسوب می‌شد اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، داشتن یک سایت اینترنتی یک ضرورت است. با گسترش رسانه‌های جمعی، اگر می‌خواهید برند خودتان را به دیگران معرفی کنید می‌توانید از یک وبسایت اختصاصی استفاده کنید.

سایت‌های اینترنتی زمینه ایده آلی هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها با کاربران خود در ارتباط باشید. در جهان امروز راه‌های متعددی برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد؛ اما یکی از کارآمدترین شیوه‌های بازاریابی، طراحی سایت است. از همین‌رو طراحی سایت پزشکی یکی از پرمتقاضی‌ترین سایت‌ها به شمار می‌رود. اما اهمیت طراحی سایت های پزشکی چیست؟ با ساخت یک وب سایت پزشکی:

 • می‌توانید وجه بهتری از خود به نمایش بگذارید.
 • دسترسی افراد و بیماران به شما ساده‌تر می‌شود.
 • به عنوان یک پزشک قادر خواهید بود که ارتباط سازنده‌تری با بیماران خود داشته باشید.
 • می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را از طریق سایتتان با دیگران به اشتراک بگذارید و از این طریق اعتبار خود را افزایش دهید.

تمامی موارد فوق اهمیت و ضرورت طراحی سایت پزشکی را به خوبی نشان می‌دهند. طراحی سایت پزشک نه تنها مزیت‌هایی برای آن پزشک دارد، بلکه ارزش‌های زیادی را نیز برای بیماران ایجاد می‌کند. به عنوان مثال این روزها افراد تمایل دارند نزد پزشکانی مراجعه کنند که امکان مشاوره رایگان آنلاین یا دریافت نوبت اینترنتی را برایشان فراهم کرده باشند. طراحی سایت پزشکی یک بستر ایده آل برای ارائه خدمات این‌چنینی و جلب اعتماد افراد به شمار می‌رود.

موضوعی که باید نهایت دقت را به آن داشته باشید این است که طراحی سایت مطب دکتر باید حتما از سوی یک طراح سایت باتجربه در این زمینه صورت بگیرد. چراکه یک سایت پزشکی اگر می‌خواهد حضور موثری در فضای آنلاین داشته باشد، بخش‌های مختلف آن باید به خوبی طراحی شده باشند. بخش‌هایی مانند طراحی منوی سایت و درج تمامی خدمات قابل ارائه، طراحی مجله پزشکی، طراحی بخشی برای درج دیدگاه‌ها، طراحی صفحات تماس با ما و درباره ما و… همگی جزو ارزش‌های یک سایت پزشکی به شمار می‌روند.

بنابراین اگر قصد دارید یک سایت پزشکی داشته باشید بهتر است طراحی آن را به شخصی بسپارید که در روزمه کاری خود سابقه طراحی سایت های پزشکی را دارا باشد. هزینه طراحی سایت پزشکی به قابلیت‌های سایت، تعداد صفحات آن و تجربه تیم طراحی سایت بستگی دارد. یک تیم باتجربه در زمینه طراحی سایت پزشکان، تیمی است که نیازهای کاربران این سایت را به خوبی درک می‌کند و طراحی سایت را به گونه‌ای پیاده سازی می‌کند که تمامی کاربران سایت بتوانند ارتباط موثرتری با سایت و بخش‌های مختلف آن برقرار کنند.

اهمیت ساخت وب سایت پزشکی

پزشکی از مشاغل بسیار پراهمیتی است و با افزایش روزافزون نیاز جامعه به خدمات درمانی و بهداشتی، اهمیت آن نیز افزایش می‌یابد. اغلب افراد این روزها علت بسیاری از امراض و بیماری‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند. علاوه بر آن در صورتی که به یک پزشک متخصص در شهر خود نیاز داشته باشند، از طریق اینترنت و صفحات وب به دنبال آن‌ها می‌گردنند. طراحی سایت پزشکی اگر مفید باشد، می‌تواند به عنوان یک مرجع معتبر مورد توجه بیماران و افراد علاقه‌مند به بحث‌های پزشکی و درمانی قرار بگیرد.

یکی دیگر از کاربردهای اساسی طراحی سایت پزشکی که اهمیت آن را نشان می‌دهد، این است که از طریق این سایت پزشکان می‌توانند ارتباط موثرتری با بیماران خود داشته باشند. افراد بیش از همه به پزشکانی اعتماد می‌کنند که بتوانند با آن‌ها ارتباط سازنده‌ای داشته باشند. سختی این شغل به پزشکان این اجازه را نمی‌دهد که از طریق درگاه‌های ارتباطی مختلف دائما با بیماران خود در ارتباط باشند اما با داشتن یک وبسایت می‌توانند از نظرات دیگران مطلع شده و با آن‌ها در ارتباط باشند.

مزایای طراحی سایت پزشکی

 • یک شیوه موثر و ارزان قیمت برای تبلیغات و شناخته شدن میان افراد است.
 • با توجه به اینکه اغلب افراد این روزها به اینترنت دسترسی دارند و حضور در فضای اینترنت اهمیت بالایی دارد، با طراحی سایت مطب دکتر می‌‎توان در فضای آنلاین حضور داشت.
 • دسترسی افراد به پزشکان دلخواهشان ساده‌تر می‌شود.
 • در بستر یک وبسایت پزشکی می‌توان اطلاعات ارزشمند و مهمی را در اختیار کاربران گذاشت.
 • طراحی سایت پزشکی در نگاه کاربران، برای آن پزشک به منزله اعتبار و ارزش است.
 • یک سایت پزشکی امکانات متعددی می‌تواند داشته باشد که در اختیار گذاشتن این امکانات مانند مشاوره رایگان، توجه و اعتماد افراد را نسبت به آن پزشک جلب می‌کند.
 • با اطلاعات مفیدی که در سایت خود قرار می‌دهید می‌توانید شمار مراجعه کنندگان به مطبتان را افزایش دهید.
 • با طراحی سایت پزشکی یک بستر اختصاصی برای فعالیت خواهید داشت.

وب سایت پزشکان چه قابلیت‌هایی دارند؟

ارزش و اعتبار کلی یک سایت اینترنتی را، قابلیت‌ها و امکانات آن سایت تعیین می‌کند. هر سایتی با توجه به هدفی که پشت طراحی آن شکل گرفته است، قابلیت‌های متفاوتی دارد. به عنوان مثال طراحی یک سایت فروشگاهی کاملا متفاوت از طراحی سایت پزشکی است. مهم نیست برای طراحی وب سایت پزشکی خود چه میزان هزینه می‌کنید چراکه اگر این سایت نتواند نیاز کاربران شما را رفع کند، این سایت هیچ سودی برایتان نخواهد داشت. مهم‌ترین قابلیت‌های یک وب سایت پزشکی عبارتنداز:

1.    قابلیت دریافت مشاوره از پزشک

یکی از دلایلی که کاربران به سایت‌های پزشکی مراجعه می‌کنند، دریافت مشاوره از پزشک است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند قبل از مراجعه به یک مطب یا بیمارستان، از پزشک مشاوره بگیرند و سپس برای مراجعه یا عدم مراجعه به این پزشک تصمیم‌گیری کنند. بنابراین اگر در فکر طراحی سایت پزشکی هستید، این نکته را فراموش نکنید که امکان مشاوره به صورت تلفنی یا آنلاین را در وبسایت خود فراهم کنید.

2.    قابلیت رزرو نوبت اینترنتی

از دیگر امکانات ویژه یک سایت اینترنتی امکان دریافت نوبت و رزرو وقت برای مراجعه حضوری است. قبل از اینکه سایت‌های اینترنتی رایج شوند، نوبت‌دهی اغلب پزشکان به صورت حضوری یا تلفنی بود که هر دوی آن‌ها چالش‌های خود را دارا بودند. اما امروز با طراحی سایت پزشکی می‌توان بدون خروج از منزل، تحمل ترافیک و… نوبت خود را رزرو کنید.

3.    پاسخگویی به سوالات کاربران

از دیگر قابلیت‌های مهم یک سایت پزشکی این است که باید به درستی به سوالات کاربران خود پاسخ دهد. از همین‌رو حین طراحی سایت پزشکی طراحی اصولی یک مجله یا وبلاگ از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فردی با مراجعه به سایت مطب دکتر پاسخ سوالات یا ابهامات ذهنی خود را نگیرد، به احتمال زیاد از مراجعه نزد آن پزشک صرف نظر می‌کند.

4.    عنوان کردن تمامی خدمات قابل ارائه از سوی پزشک مورد نیاز

از دیگر امکانات و قابلیت‌هایی که طراحی سایت پزشکان باید داشته باشد، عنوان کردن تمامی خدماتی است که از سوی پزشک ارائه می‌شود. سایت پزشکی را به‌گونه‌ای طراحی کنید که پس از بازدید سایت توسط کاربر، هیچگونه سوالی در ذهنش باقی نماند. اگر فرد بتواند در سایت پزشکی شما جواب تمام سوالات خود را پیدا کند، نسبت به انتخاب شما به عنوان پزشک معالج مصمم‌تر می‌شود.

بخش‌های مختلف وب سایت پزشکان

سوال دیگری که حتما در ذهنتان نقش بسته و می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم این است که در طراحی سایت پزشکی باید چه بخش‌هایی لحاظ شوند؟

 • طراحی منوی سایت مطب دکتر

 مهم‌ترین بخش یک سایت پزشکی که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، بخش منوی خدمات پزشک است. کاربر باید به محض ورود به سایت متوجه شود که با چه پزشکی روبه‌رو است و این پزشک چه خدماتی را ارائه می‌دهد. بنابراین طراحی منوی سایت باید به نحواحسن صورت بگیرد.

 • دانشنامه یا مجله پزشکی

بخش مهم‌ دیگری که باید در سایت‌های پزشکی طراحی شود، بخش مربوط به مجله پزشکی، وبلاگ یا اخبار روزانه سایت است. همان‌طور که کمی پیش نیز خواندید حجم زیادی از بازدیدکنندگان سایت‌های پزشکی، افرادی هستند که به دنبال دلایل بروز یک بیماری، علت آن یا بهترین شیوه‌های درمانی آن هستند. اینکه چند درصد از این بازدیدکنندگان به مراجعه کنندگان حضوری مطب پزشک تبدیل می‌شوند به کیفیت و میزان اعتبار محتوای منتشر شده از سوی سایت بستگی دارد.

 • طراحی بخش مربوط به رزرو اینترنتی نوبت یا تعیین وقت مشاوره

از دیگر دلایل مراجعه کاربران به یک وبسایت اینترنتی پزشکی، دریافت نوبت برای مراجعه حضوری یا وقت مشاوره است. در طراحی سایت پزشکی باید صفحه‌ای از سایت به این اقدام اختصاص داده شود. اگر امکان مشاوره رایگان دارید، فرمی برای ثبت اطلاعات کاربر طراحی کنید تا پزشک در اسرع وقت با این افراد تماس بگیرد.

 • طراحی بخش مخصوص به درج دیدگاه‌ها

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک پزشک از نظر شما چیست؟ نظر دیگر افراد راجع‌به تخصص و مهارت یک پزشک و کیفیت خدماتی که ارائه می‌کند، جزو مهم‌ترین فاکتورهای تعیین کننده برای انتخاب یک پزشک به شمار می‌رود. برای جلب اعتماد دیگر کاربران، باید بخشی برای درج دیدگاه‌های افراد در وبسایت پزشکی طراحی شود.

 • درج اطلاعاتی مربوط به تقویم کاری پزشک

در طراحی وبسایت پزشکی بهتر است صفحه‌ای با عنوان تقویم کاری پزشک و روزهای حضور پزشک در مطب یا کلینیک طراحی شود. اگر تقویمی وجود داشته باشد که روزهای خالی پزشک را نشان دهد، بیماران ساده‌تر می‌توانند روزی را برای مراجعه رزرو کنند. همچنین اطلاع داشتن از روزها و ساعت‌های حضور پزشک در مطب، از شلوغی و حضور برای پاسخ به چنین سوالاتی در کلینیک جلوگیری می‌کند.

 • طراحی صفحه درباره ما

از دیگر بخش‌های مهم سایت مطب دکتر، طراحی مناسب صفحه درباره ما است. همه ما قبل از مراجعه به یک پزشک دوست داریم بدانیم که پزشک مورد نظر چه تخصص و سابقه‌ای دارد. برای آشنایی بیشتر کاربران با سوابق پزشک، صفحه درباره ما باید با اصول طراحی شود.

 • طراحی صفحه تماس با ما

فرض کنید تمامی اصول و قواعد طراحی سایت پزشکی به درستی رعایت شده است اما هیچ راه ارتباطی عنوان نشده است. کاربر چگونه می‌تواند به شماره تماس یا آدرس مطب پزشک دسترسی پیدا کند؟ در ساخت وب سایت پزشکی باید در صفحه تماس با ما تمام‌ راه‌های ارتباطی با پزشک مانند آدرس کلینیک، شماره تماس، آدرس شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل قید شود.

طراحی سایت پزشکی با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده است که طراحان سایت از آن برای طراحی انواع سایت‌های خبری، فروشگاهی، شخصی و پزشکی استفاده می‌کنند. قابلیت‌های ویژه‌ای که وردپرس در اختیار کاربران خود قرار داده است افراد را به طراحی سایت با کمک این سیستم ترغیب کرده است. یکی از این امتیازهای ویژه، هزاران قالب رایگان و پولی وردپرس است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شکل ظاهری و قالب سایت پزشکی از مهم‌ترین عواملی است که حین طراحی باید به آن توجه شود.

اگر کاربری پس از ورود به یک سایت پزشکی نتواند با قالب، چیدمان مطالب در سایت یا ترکیب رنگ‌بندی آن ارتباط برقرار کند، به احتمال زیاد سایت را ترک خواهد کرد. وردپرس همه امکاناتی که طراحی سایت با CMS اختصاصی دارد را در اختیارتان قرار می‌دهد. از دیگر مزایای طراحی سایت پزشکی، رابط کاربری ساده آن است. مدیریت سایت‌های وردپرسی، انتشار و بروزرسانی محتوا در آن و ارتباط با کاربران سایت بسیار ساده است به همین خاطر اغلب پزشکان به طراحی سایت پزشکی با وردپرس روی آورده‌اند.

هزینه طراحی سایت های پزشکی

تعرفه سایت پزشکی به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتوری که بر روی قیمت طراحی سایت اثر می‌گذارد، طراحی با CMSهای آماده مانند وردپرس یا طراحی سایت به صورت اختصاصی و از طریق کدنویسی است. علی رغم اینکه سایت‌های وردپرسی تمام امکانات سایت‌های اختصاصی را دارند، قیمتشان از سایت‌هایی که به صورت اختصاصی طراحی می‌شوند پایین‌تر است.

فاکتورهای دیگری چون تعداد صفحات سایت، امکانات مورد نیاز، تجربه و تخصص تیم طراحی سایت پزشکی همه بر تعرفه طراحی سایت های پزشکی اثرگذار هستند. اگر قصد ساخت وب سایت پزشکی دارید و نیاز به مشاوره دارید، از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.