همانطور که می‌دانید در عصر امروزه بسیاری از افراد ترجیه می‌دهند به جای رفت و آمدهای طولانی و تحمل ترافیک و شلوغی، در خانه خود و تنها با چند کلیک کالا یا خدمات مورد نظر خود را از فضای اینترنت دریافت کنند. با توجه به این موضوع بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌های بزرگ و کوچک نیز به ارائه خدمات اینترنتی روی آورده‌اند تا از رقابت میان دیگر مجموعه‌ها عقب نیفتند. از جمله مجموعه‌هایی که در سال‌های اخیر به ارائه خدمات گوناگون در فضای مجازی روی آورده‌اند آزمایشگاه‌ها هستند. با طراحی سایت آزمایشگاهی می‌توان به راحتی به بسیاری از نیازهای مراجعین به صورت غیرحضوری پاسخ داده و از ازدحام و شلوغی در آزمایشگاه پرهیز کرد. 

در وبسایت‌های آزمایشگاهی امکانات گوناگونی وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سیستم نوبت‌دهی آنلاین و بخش بیمه اشاره داشت. شما می‌توانید به هنگام ثبت سفارش برای طراحی سایت آزمایشگاهی خود تمام امکانات و ویژگی‌های مورد نظر را ذکر کنید تا در انتها وبسایتی کامل داشته باشید. یکی از نکات مهم در سفارش طراحی وبسایت آزمایشگاهی توجه به پشتیبانی سایت است. بهتر است به مجموعه‌ای مراجعه کنید که پشتیبانی مناسبی ارائه می‌دهند تا از حفظ وبسایت خود در مقابل حمله افراد سودجو اطمینان کامل داشته باشید. البته معمولاً مجموعه‌هایی با پشتیبانی قوی تعرفه بیش‌تری را نیز تعیین می‌کنند. در ادامه به بررسی بیش‌تر نکاتی خواهیم پرداخت که باید در طراحی وبسایت آزمایشگاهی به آن‌ها توجه داشته باشید. با ما همراه شوید.

هدف از طراحی سایت آزمایشگاهی چیست؟

امروزه می‌توان فعالیت انواع کسب و کارها در فضای اینترنتی را به راحتی مشاهده کرد. به دلیل توسعه سریع اینترنت و راحتی استفاده از خدمات اینترنتی، بسیاری از کاربران نیز ترجیه می‌دهند به جای رفت و آمدهای وقت‌گیر و خسته‌کننده، تنها با فشردن چند کلیک از وبسایت‌های اینترنتی بازدید کرده و خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. آزمایشگاه‌ها نیز از جمله مجموعه‌هایی هستند که در چند سال اخیر به ارائه خدمات اینترنتی روی آورده‌اند. سایت‌های آزمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. استفاده از یک وبسایت اینترنتی برای دریافت خدمات آزمایشگاهی سرعت بالاتری داشته و می‌تواند هزینه‌های مالی را نیز تا حد زیادی کاهش دهد. طراحی وب سایت آزمایشگاهی به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون حضور در مراکز درمانی از هرگونه آسیب به دور مانده و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسند.

استفاده از تکنولوژی‌های روز موجود می‌تواند به ارتباط آسان‌تر و سریع‌تر مراجعان و مسئولان آزمایشگاهی کمک زیادی کند. در واقع مهم‌ترین هدف از طراحی سایت‌های آزمایشگاهی را می‌توان ایجاد ارتباط آسان میان بیمار و پزشک دانست. با این روش پزشکان نیز می‌توانند به راحتی به مشکلات بیمار رسیدگی کرده و دقیق‌ترین نتیجه را ارائه دهند. کاربرانی که زمان کافی برای مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها را ندارند می‌توانند بخشی از امور مربوطه را به صورت اینترنتی انجام دهند.

فایده طراحی سایت آزمایشگاهی چیست؟

همانطور که گفته شد با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی‌های گوناگون و شبکه جهانی اینترنت، رقابت شدیدی میان سازمان‌ها و مجموعه‌های گوناگون برای ارائه امکانات بهتر به کاربران صورت گرفته است. برای آنکه بتوانید رضایت کاربران و مخاطبان خود را جلب کنید توصیه می‌شود که همین حالا دست به کار شده و از طراحان سایت برای ساخت یک وبسایت آزمایشگاهی کمک بگیرید تا بتوانید سریع‌تر و راحت‌تر به امور مراجعان پاسخ دهید. واضح است که مراجعه‌کنندگان استفاده از خدمات آزمایشگاهی را ترجیه می‌دهند که سریع‌تر و راحت‌تر به آن‌ها پاسخ دهد.

توجه داشته باشید که طراحی سایت کاری کاملاً تخصصی بوده و کوشش و تلاش متخصصان در این زمینه را طلب می‌کند. از جمله مزایای وبسایت‌های آزمایشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

سایت آزمایشگاهی چه امکاناتی دارد؟

یکی از نکات مهمی که باید در مسیر طراحی سایت آزمایشگاهی به آن توجه داشته باشید امکانات مورد نیاز است. سایت‌های آزمایشگاهی با توجه به حوزه کاری و تخصص مربوطه امکانات مختلفی دارند. شما نیز می‌توانید با توجه به فعالیت‌های آزمایشگاه و نیازهای مراجعه‌کنندگان خود از انواع امکانات در وبسایت بهره ببرید. برخی از امکانات مورد نیاز در وبسایت‌های آزمایشگاهی عبارت است از:

معرفی خدمات گوناگون

هر آزمایشگاه در بخش‌های گوناگونی مشغول به خدمت‌رسانی است و با توجه به این موضوع لازم است که در وبسایت خود تمام این بخش‌ها را نام برده و خدمات مربوط به هر یک را به صورت اینترنتی ارائه دهید. بدین ترتیب کاربران می‌توانند به راحتی اطلاعات و خدمات ارائه شده توسط هر بخش را مطالعه کرده و در صورت لزوم از هر یک استفاده کنند. از جمله بخش‌های هر آزمایشگاه می‌توان به بخش‌های پاتولوژی، هماتولوژی، سیتوژنتیک، ایمونولوژی، هورمون‌شناسی، خدمات ژنتیکی، و سیتولوژی اشاره داشت.

ارائه لیست آزمایش‌های تخصصی

هر آزمایشگاه لازم است اطلاعات مورد نیاز برای انجام هر یک از آزمایش‌های تخصصی را به مراجعه‌کنندگان خود ارائه دهد. در وبسایت آزمایشگاهی می‌توانید انواع تست‌های تخصصی را معرفی کرده و مواردی از جمله نحوه انجام تست، زمان انجام، نوع و حجم نمونه، و همچنین مدت زمان لازم برای آزمایش را شرح دهید. بدین ترتیب بیمار می‌تواند با آگاهی کامل به انجام آزمایش مورد نظر خود بپردازد.

معرفی پزشکان و کادر تخصصی

در هر آزمایشگاه افرادی به عنوان کادر تخصصی و پزشک مشغول به کار هستند. اگر می‌خواهید اعتبار آزمایشگاه خود را از طریق وبسایت نشان دهید باید کادر متخصص مشغول در آزمایشگاه را نام برده و وظایف هر یک را شرح دهید. بدین ترتیب علاوه بر آنکه اعتبار آزمایشگاه افزایش پیدا می‌کند، مراجعه‌کنندگان نیز می‌توانند با شناخت کافی با پزشک معالج خود تماس حاصل کنند.

ساعات پاسخگویی

به طور قطع هیچ مراجعه‌کننده‌ای نمی‌خواهد زمانی که آزمایشگاه تعطیل است به آن مراجعه کرده و وقت خود را تلف کند. از این رو توصیه می‌شود که بخشی از وبسایت آزمایشگاهی خود را به شرح ساعات کاری و زمان‌های پاسخگویی اختصاص دهید تا کاربران بتوانند در زمان مناسب به مرکز مراجعه کنند. علاوه بر این می‌توانید از امکانات دیگری نظیر پاسخگویی آنلاین نیز استفاده کنید تا مخاطبان بتوانند در صورت نیاز پرسش‌های مورد نظر خود را بدون نیاز به برقراری تماس تلفنی بپرسند.

سیستم نوبت‌دهی

سیستم نوبت‌دهی از دیگر امکاناتی است که در بسیاری از وبسایت‌های آزمایشگاهی مشاهده می‌شود. سیستم نوبت‌دهی ویژگی مهمی جهت صرفه‌جویی در وقت مراجعان و کادر درمان است؛ زیرا بیماران می‌توانند بدون حضور برای نوبت گرفتن، به صورت اینترنتی این کار را انجام داده و تنها در زمان مورد نیاز به آزمایشگاه مراجعه کنند.

اخبار و مقالات

بسیاری از وبسایت‌های آزمایشگاهی این بخش را نیز به سایت خود اضافه می‌کنند تا بتوانند مقالات و اخبار روز مرتبط با زمینه پزشکی را به سمع و نظر مخاطبان برسانند. علاوه بر این در این بخش می‌توان رویدادها و دستاوردهای مهم آزمایشگاه و برنامه‌های آینده آن را نیز شرح داد. همچنین می‌توان مقالاتی که توسط پزشکان متخصص آزمایشگاه به ثبت رسیده‌اند نیز در این قسمت قرار داد تا دانشجویان و علاقمندان بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. این کار به طور قطع اعتبار آزمایشگاه را بالا خواهد برد.

بیمه

بخش بیمه از دیگر امکاناتی است که بهتر است به هنگام طراحی سایت آزمایشگاه لحاظ شود. در این بخش می‌توانید بیمه‌های اولیه و تکمیل اجتماعی را معرفی کرده و شرکت‌های طرف قرارداد آزمایشگاه را معرفی کنید.

آیا پشتیبانی سایت آزمایشگاهی مهم است؟

یکی از مواردی که حتما باید برای طراحی سایت آزمایشگاه به آن توجه داشته باشید پشتیبانی است. بهتر است به مجموعه‌ای مراجعه کنید که پشتیبانی مناسبی ارائه داده و به طور مداوم از سایت شما محافظت کند. اگر از سایت خود مراقبت نکنید ممکن است در آینده با مشکلات جدی روبرو شوید که حل آن‌ها نیازمند صرف زمان و هزینه بیش‌تری است. یک پشتیبان باتجربه و ماهر قادر است وبسایت شما را در زمینه‌های فنی، محتوایی، و امنیتی پشتیبانی کند. علاوه بر این می‌توانید کار به روزرسانی سایت را نیز به پشتیبان خود بسپارید. پشتیبان می‌تواند وبسایت شما را از حمله هکرها و افراد سودجو به خوبی حفظ کند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که برای طراحی سایت به مجموعه‌ای مراجعه کنید که پشتیبانی مناسبی را نیز ارائه دهد.

قیمت طراحی سایت آزمایشگاهی چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال طراحی سایت آزمایشگاهی ارزان هستند. اما نکته مهمی که باید آن را به خاطر داشته باشید این است که تعرفه طراحی سایت متناسب با امکانات و ویژگی‌های مورد نظر و همچنین تخصص تیم مربوطه تعیین می‌شود. بدین ترتیب نمی‌توان از وبسایت‌های ارزان‌قیمت توقع عملکرد مناسب داشت. اگر طراحی سایت شما توسط متخصصین مربوطه انجام نشود متحمل ضربه سنگینی به کسب و کار خود خواهید شد.

متاسفانه با توجه به تغییرات سریع در قیمت‌ها نمی‌توان تعرفه دقیقی را برای طراحی وبسایت آزمایشگاهی مشخص کرد. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند بر هزینه نهایی طراحی سایت اثرگذار باشد امکانات و ویژگی‌های مورد نیاز است. واضح است که هر اندازه ویژگی‌ها و امکانات بیش‌تری را بخواهید باید هزینه بیش‌تری پرداخت کنید. مورد دیگر اعتبار و تجربه مجموعه مورد نظر است. شرکت‌های طراحی سایت بزرگی که تجربه بیش‌تری دارند به دلیل اعتبار و تخصص بالای خود تعرفه بالاتری را نیز پیشنهاد می‌دهند. البته با مراجعه به این مجموعه‌ها می‌توانید خدمات بهتری را نیز دریافت کنید. علاوه بر موارد گفته شده پشتیبانی سایت نیز عاملی مهم برای تعیین قیمت است. واضح است که برای پشتیبانی بهتر و تخصصی‌تر باید بودجه بیش‌تری داشته باشید.

طراحی سایت مشهد   طراحی سایت آموزشگاه  طراحی سایت آموزشی   طراحی سایت بیمارستان   طراحی سایت پزشکی   طراحی سایت خبری   طراحی سایت شخصی   طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت وردپرسی  طراحی سایت وکلا طراحی سایت آرایشگاه  طراحی سایت آزمایشگاه  طراحی سایت آگهی  طراحی سایت انتشارات طراحی سایت بیمه  طراحی سایت تفریحی  طراحی سایت خدماتی طراحی سایت خودرو  طراحی سایت داروخانه طراحی سایت دانلود فیلم طراحی سایت دکوراسیون  طراحی سایت رزرو  طراحی سایت سالن زیبایی طراحی سایت صرافی  طراحی سایت عکاسی  طراحی سایت فرودگاه  طراحی سایت فروش فایل  طراحی سایت کاریابی  طراحی سایت کافی شاپ  طراحی سایت گردشگری طراحی سایت گلخانه  طراحی سایت مدرسه طراحی سایت مزایده  طراحی سایت هنری طراحی سایت ورزشی  طراحی سایت وکلا  طراحی سایت رستوران  طراحی سایت املاک