منظور از طراحی سایت گرافیکی چیست؟ چه نیازی به طراحی سایت گرافیکی داریم؟ طراحی وب سایت به دلیل گسترش روز افزون در حال حاضر به یکی از اصلی‌ترین نیازهای کسب و کارها تبدیل شده است. توجه داشته باشید که دیگر زمان آن گذشته است که تنها با داشتن یک وب سایت بتوانید کسب و کار خود را مدیریت کنید و از رقیبان خود پیشی بگیرید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان طراحی وب سایت به آن توجه داشته باشید، طراحی وب سایت گرافیکی است. منظور از وب سایت گرافیکی وب سایتی است که عناصر گرافیکی در آن به خوبی نمایان شده باشند. در ادامه این مقاله به بررسی مواردی در رابطه با گرافیک سایت خواهیم پرداخت که باعث بالا رفتن کیفیت سایت و همچنین فروش وب سایت شما خواهد شد.

در طراحی سایت گرافیکی باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

یک وب سایت گرافیکی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده از اصلی‌ترین قسمت‌های یک وب سایت گرافیکی می‌توان به هدر، فوتر و بخش اصلی وب سایت اشاره کرد. این بخش‌ها مواردی است که در تمامی صفحات وب سایت تکرار می‌شوند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در زمان ساخت وب سایت حتما از تیم طراحی بخواهید که گرافیک مناسبی را برای این بخش‌ها در نظر بگیرند.

تفاوت وب سایت‌های گرافیکی قدیمی با حال

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان طراحی وب سایت گرافیکی به آن توجه داشته باشید، تفاوت وب سایت‌های گرافیکی قدیمی با وب سایت‌های حال حاضر چیست، در گذشته برای ایجاد یک وب سایت گرافیکی از فلش پلیر استفاده می‌کردند. اما با روی کار آمدن اچ تی ام ال 5 و سی اس اس 3 و امکانات بی نظیر آن‌ها باعث شد که طراحی وب سایت‌های گرافیکی کیفیت بیشتری بگیرد.

یکی از مشکلاتی که طراحی وب سایت‌های گرافیکی با فلش پلیر داشت، سنگینی وب سایت و همچنین عدم لود وب سایت در برخی از مرورگرها بود. در طراحی وب سایت با نسخه‌های جدید اچ تی ام ال و سی اس اس دیگر نیازی نیست که برای لود شدن وب سایت منتظر بمانیم یا آن که نیاز به نسخه‌ای خاص از مرورگر نیست و حتی نیازی نیست که اکستنشن خاصی را روی مرورگر خود نصب کنید.

هزینه طراحی وب سایت گرافیکی

قیمت طراحی وب سایت گرافیکی به پارامترهای گوناگونی وابسته است، از جمله این پارامترها می‌توان به میزان گرافیک مورد نیاز در وب سایت، مدت زمانی که نیاز است تا وب سایت طراحی شود و مواردی از این دست اشاره کرد. در حالت کلی نرخ طراحی وب سایت گرافیکی نسبت به دیگر وب‌ سایت‌ها بیشتر است. برای اطلاع دقیق از قیمت طراحی وب سایت گرافیکی کافی است با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.

سایت‌های گرافیکی مناسب چه کسب و کارهایی است؟

به دلیل آن که وب سایت‌های گرافیکی نسبت به دیگر انواع وب سایت‌ها نیاز به پردازش بیشتری دارند و تعداد درخواست‌های این وب سایت‌ها از سرور برای لود شدن کامل زیاد است، استفاده کردن از این گونه وب سایت‌ها در مواقعی که لزومی برای داشتن گرافیک حرفه‌ای وجود نداشته باشد پیشنهاد نمی‌شود.

می‌دانیم که هر چه عناصر گرافیکی و بصری زیادی در وب سایت وجود داشته باشد، سرعت لود وب سایت به همان اندازه کاهش پیدا می‌کند.

شرکت طراحی وب سایت گرافیکی جواد یاسمی

شرکت‌های مختلفی وجود دارد که روند طراحی وب سایت شما را انجام می‌دهند، اما کدام شرکت را می‌توان به عنوان بهترین شرکت طراحی وب سایت در نظر گرفت؟ اولین موردی که باید در هنگام ثبت سفارش یک وب سایت به آن توجه کرد، سابقه کاری تیم طراحی وب سایت است. گروه طراحی وب سایتی که تعداد زیادی نمونه کار طراحی گرافیکی ندارند به همین دلیل نیاز است نمونه کارهای تیم طراحی سایت را حتما مشاهده کنید.

دومین موردی که در زمان ساخت یک وب سایت گرافیکی باید به آن توجه داشت، پشتیبانی و داشتن تیم فنی است. شرکتی که خدمات پشتیبانی از وب سایت پس از اتمام فرآیند طراحی نداشته باشد به خوبی نخواهد توانست یک شرکت مناسب برای شما باشد.

آنچه در مقاله طراحی وب سایت گرافیکی بیان شد

وب سایت‌های گرافیکی نوعی از وب سایت‌‌ها هستند که مهم‌ترین عنصر در آن گرافیک است. در طراحی وب سایت‌های گرافیکی آن چه که بیش از همه باعث جلب نظر مخاطب می‌شود، عناصر بصری است. در گذشته از برنامه‌هایی نظیر فلش پلیر برای نشان دادن المان‌های بصری استفاده می‌شود اما در حال حاضر با روی کار آمدن html5, css3 به راحتی و بدون آن که سرعت وب سایت شما افت کند می‌توان عناصر گرافیکی مورد نظرتان را در وب سایت خود پیاده سازی کنید.