طراحی سایت فرآیند پیچیده و گاهی خسته کننده است، ساخت و طراحی سایت به ویژه اگر قرار باشد یک وب سایت دولتی را پیاده سازی کنید با چالش‌های زیادی رو به رو خواهید شد. شرکت طراحی سایت جواد یاسمی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی انواع سایت، در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های طراحی وب سایت شناخته شده در ایران در حال فعالیت است.

در زمان طراحی وب سایت دولتی باید به موارد گوناگونی توجه کرد که از جمله این موارد می‌توان به قوانین و مقررات دولتی، استفاده از عکس‌های مناسب، استفاده از ساختار مناسب، عدم استفاده از طرح‌های کپی و قدیمی، پیاده سازی وب سایت بر اساس اصول تجربه کاربری و… اشاره کرد.

سایت‌های دولتی نوعی از وب سایت‌ها هستند که نیاز به دانش زیاد برای پیاده سازی و همچنین راه اندازی این گونه از وب سایت‌ها وجود دارد. یک وب سایت دولتی در صورتی که سرعت لود بالایی نداشته باشد به دلیل وجود کاربران زیاد اصولا با مشکلات مختلفی رو به رو خواهد شد. سایت سنجش را تصور کنید که اگر در زمان ثبت نام و اعلام نتایج کنکور با مشکل سرعت رو به رو شود. رعایت کردن اصول یوایکس در زمان پیاده سازی وب سایت دولتی همچنین از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قوانین طراحی سایت دولتی

قوانین نانوشته‌ای برای ساخت و پیاده سازی وب سایت‌های دولتی وجود دارد که از جمله این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. از جمله مواردی که باید در زمان پیاده سازی یک وب سایت دولتی به آن توجه کرد می‌توان به سرعت لود وب سایت، توجه به تجربه کاربری وب سایت، برخورداری وب سایت از حجم کد پایین و… است.

عدم استفاده از طرح‌های کپی طراحی سایت

وب سایت‌های دولتی به دلیل آن که مخاطبان زیادی دارد باید به صورت قانونی و کپی برداری شده از هیچ وب سایت دیگری نباشند. عدم توجه به این موارد می‌تواند مشکلات مختلفی را برای طراح وب سایت و همچنین آن بخش دولتی به وجود آورد.

طراحی وب سایت بر اساس اصول یو ایکس

از آنجایی که وب سایت‌های دولتی برای تمام مردم پیاده سازی می‌شود و قرار است همه افراد با این نوع از وب سایت‌ها کار کنند، توجه کردن به اصول یو ایکس در زمان طراحی و پیاده سازی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر وب سایت‌های دولتی کمی را می‌شنایم که از ساختار تجربه کاربری مناسبی برخوردار باشند. به عنوان مثال یکی از اصول هم در زمان طراحی وب سایت دولتی رسیدن کاربر به هدف با 3 کلیک است. هر خدمت یا خدماتی که قرار است در وب سایت‌های دولتی پیاده سازی شود باید در نهایت با 3 کلیک کاربر به آن برسد اضافه شدن به تعداد کلیک‌ها می‌تواند کاربران را خسته و باعث ترک وب سایت توسط کاربران شود.

رسپانسیو بودن وب سایت دولتی

منظور از رسپانسیو بودن وب سایت قابلیت سازگاری ظاهر سایت با تمامی دیوایس‌ها است. شاید جالب باشد بدانید که در حال حاضر بیش از 70 درصد کاربران وب سایت‌‌ها، از موبایل استفاده می‌کنند. این بدان معنا است که اگر وب سایت دولتی طراحی شده توسط شما از ظاهر مناسبی برخوردار نباشد به زودی کاربران جایگزینی برای آن وب سایت خواهند گشت. البته به دلیل آن که وب سایت‌های دولتی تنها یک نسخه طراحی می‌شوند و هر کسی نمی‌تواند خدمات موجود در وب سایت‌های دولتی را پیاده سازی کند باید توجه کنید که حتما وب سایت در تمامی دیوایس‌های مختلف به صورت کامل پیاده سازی شود و بدون هیچ گونه مشکلی وب سایت بتواند خدمات مورد نظر دولت یا آن بخش دولتی را ارائه دهد.

توجه به سرعت لود وب سایت

سرعت بارگزاری وب سایت یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید به آن دقت کافی داشت. از جمله مواردی که می‌تواند سرعت بارگزاری وب سایت را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهد، کاهش حجم کدها، بهینه سازی عکس‌ها و مواردی از این دست است. یک وب سایت دولتی به دلیل آن که از کاربران زیادی برخوردار است باید در بهینه‌ترین حالت ممکن پیاده سازی شود، به نوعی می‌توان گفت هر چه حجم ریکویست‌های یک وب سایت کاهش پیدا کند، سرعت بارگزاری آن وب سایت به همان اندازه بالاتر می‌رود.

انتخاب دامنه مناسب دولتی

دامنه‌ها با پسوندهای گوناگونی وجود دارد، انتخاب نام دامنه با پسوند دولتی gov یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در زمان پیاده سازی دولتی به آن توجه داشته باشید.

برای انتخاب نام دامنه حتما دامنه‌ای انتخاب کنید که بیان کننده ویژگی‌های آن اداره دولتی باشد و به صورت مناسب بتواند به ذهن استفاده کنندگان سپرده شود.

انتخاب مناسب هاستینگ با سرعت بالا

یکی از مواردی که تاثیر بسیار زیادی در تجربه کاربری و استفاده مناسب از وب سایت دارد داستان سرعت سایت است. سرعت وب سایت علاوه بر آن که باید در داخل سایت بالا باشد، باید از یک هاستینگ پر سرعت برخوردار باشد. شرکت‌های مختلفی وجود دارد که هاست‌هایی با سرعت بالا ارائه می‌دهند. توجه داشته باشید که استفاده از هاست‌های داخلی برای پیاده سازی وب سایت‌های دولتی به دلیل وجود اطلاعات حساس در این گونه از وب سایت‌ها لازم و ضروری است.

نیاز به وب سایت دولتی دارید؟

تیم طراحی سایت جواد یاسمی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی انواع وب سایت‌های دولتی آماده ارائه خدمات طراحی وب ساخت وب سایت‌های دولتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طراحی وب سایت کافی است با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش آماده ارائه خدمات متنوع به شما هستند.