طراحی سایت رزرو آنلاین چه ویژگی‌ها، کاربرد و مزایایی دارد؟ با گسترش دسترسی اغلب افراد به اینترنت، آن‌ها تمایل دارند که فعالیت‌های خود از جمله اقداماتی چون رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، رزرو بلیط مکان‌های گردشگری مانند سینماها، پارک‌های آبی، شهربازی‌ها و… را به صورت اینترنتی انجام دهند. از همین‌رو امروزه طراحی سایت رزرواسیون آنلاین برای گروهی از مشاغل مانند هتل داران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طراحی سایت رزرو آنلاین برای مشاغل خدماتی که مراجعه به آن‌ها نیاز به تهیه بلیط یا تعیین وقت قبلی دارد دو مزیت به همراه خواهد داشت:

  1. از طریق طراحی سایت رزرو آنلاین می‌توان این کسب و کارها را سازماندهی کرد و آن‌ها را توسعه بخشید.
  2. از طریق یک سایت آنلاین رزرو بلیط دسترسی کاربران به شما ساده‌‌تر شده و این منجر به محبوبیت برندتان از نگاه آن‌ها می‌شود.

اما چرا طراحی سایت رزرو(رزرواسیون) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؟ کمی پیش نیز به اهمیت بالای طراحی سایت رزرو بلیط یا هتل و… اشاره کردیم. همان‌طور که می‌دانید این روزها اغلب افراد برای انجام اکثر کارهای خود چون خرید بلیط هواپیما، رزرو یک اتاق در هتل، خرید بلیط سینما یا حتی رزرو یک وعده غذا در سلف دانشگاهشان از اینترنت استفاده می‌کنند. اگر خدماتی به افراد ارائه می‌دهید که نیازمند خرید بلیط و رزرو هستند اما از سیستم رزرواسیون آنلاین برخوردار نیستید، در حال از دست دادن طیف وسیعی از مشتریان هستید. به همین خاطر است که طراحی سایت رزرو(رزرواسیون آنلاین) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با این تفاسیر می‌توان گفت که طراحی سایت رزرو اینترنتی مزایای زیادی دارد اما به عنوان مهم‌ترین این مزایا می‌توان به عدم نیاز برای هماهنگی‌های حضوری یا تلفنی اشاره کرد. تصور کنید برای خرید بلیط هواپیما همه تصمیم بگیرند که به آژانس هواپیمایی مراجعه کنند؛ چه اتفاقی رخ می‌دهد؟! در صورتی که با دسترسی داشتن به یک سایت آنلاین رزرواسیون می‌توان به سادگی خدمات مورد نیاز را دریافت کرد. سایت‌های رزرواسیون باید از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار باشند تا مورد توجه واقع شوند. امکاناتی چون:

  1. در نظر گرفتن دسته بندی‌های مختلف در طراحی وب سایت رزرو به منظور دسترسی ساده‌تر کاربران به بخش‎های مختلف سایت
  2. ایجاد درگاه‌های امن پرداخت الکترونیکی برای رزرو خدماتی چون خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و…
  3. طراحی بخشی برای پرسش و پاسخ و پشتیبانی از کاربران سایت
  4. طراحی بخشی در سایت به منظور قرار دادن راهنمای رزرو
  5. ارسال پیامک از طریق پنل SMS به کاربران برای اطمینان از تایید رزرو

آیا می‌دانید یک سایت رزرو آنلاین باید چه بخش‌هایی داشته باشد؟ اگر طراحی سایت رزرو(رزرواسیون) را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید که در زمینه طراحی سایت‌های این‌چنینی تجربه دارند، اصول و قواعد در طراحی بخش‌های مختلف سایت رعایت خواهد شد. یک وب سایت رزرواسیون زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که بخش‌های مهم آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد. بخش‌هایی مانند: صفحه دسته بندی‌ها، صفحه ثبت نام و دریافت حق اشتراک در سایت، صفحه راهنمای رزرو آنلاین، صفحات تماس با ما و درباره ما.

عوامل متعددی وجود دارد که به صورت مستقیم بر روی تعرفه طراحی سایت رزرو اثرگذار هستند. اگر مایل به دریافت مشاوره یا اطلاع از قیمت دقیق طراحی سایت هستید می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

چرا طراحی سایت رزرواسیون اهمیت دارد؟

اگر بیزینسی داشته باشید که به صورت مستقیم با مردم سروکار داشته باشد باید در جهت جلب نظر و اعتماد این افراد اقداماتی را انجام دهید. یکی از راهکارهایی که با کمک آن می‌توان اعتبار، هویت و رونق چشمگیری را برای یک بیزینس رقم زد، طراحی سایت رزرواسیون آنلاین است. اگر برای خدماتی که ارائه می‌دهید سیستم رزرو آنلاین داشته باشید مزیت‌های زیادی را برای خود و مشتریانتان رقم خواهید زد. مزایایی چون:

با همه گیر شدن استفاده از اینترنت دیگر کسی چندان تمایلی ندارد که برای خرید بلیط هواپیما یا رزرو یک تور گردشگری به آژانس‌های هواپیمایی و گردشگری برود و برای رزرو یک بلیط ساعت‌ها در صف بماند. از همین‌رو اگر خدماتی برای ارائه دارید، برخورداری از سیستم رزرواسیون آنلاین و طراحی سایت رزرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای طراحی وب سایت رزرواسیون

یک سایت رزرواسیون باید چه امکاناتی داشته باشد؟

سایت‌های رزرواسیون تنها در شرایطی مورد استقبال کاربران واقع می‌شوند که امکانات مورد نیاز یک سایت رزرو را داشته باشند. بطور مثال طراح این دسته از سایت‌ها باید دسته ‌بندی‌های مختلفی برای سایت طراحی کند. دسته بندی‌هایی که بتوان خدماتی چون رزرو بلیط، رزرو هتل، مشاهده نرخ این خدمات و… را از طریق آن‌ها دریافت کرد.

از دیگر امکانات مهم یک سایت رزرواسیون آنلاین بخشی برای پرداخت امن است. کاربران باید ابتدا به شما اعتماد کنند تا مبلغی را به عنوان رزرو بلیط یک هواپیما یا قطار را از طریق سایت پرداخت کنند؛ بنابراین بسیار مهم است که برای پرداخت‌های اینترنتی در سایت‌های رزرواسیون از درگاه‌های امنی استفاده شود. دیگر قابلیتی که سایت باید داشته باشد، امکان استرداد بلیط و کنسل کردن رزرو‌ها است. در صورت ارائه این خدمت، اعتماد و توجه کاربران به سایت شما بیشتر خواهد شد و این موضوع در نهایت منجر به افزایش بازدید سایت از سوی کاربران خواهد شد.

اگر به دنبال ارائه قابلیت‌های ویژه‌تری در سایت ررزو هستید بهتر است بخشی را با عنوان پشتیبانی و پاسخ به سوالات کاربران نیز طراحی کنید. رزرو آنلاین یا خرید اینترنتی یک بلیط پروسه ساده‌ای است اما ممکن است کاربران سایت در هر مرحله از این فرایند با مشکلاتی روبه‌رو شوند و نیاز به پشتیبانی داشته باشند. چنانچه در طراحی سایت رزرو (رزرواسیون) بخشی را با عنوان پشتیبانی آنلاین در نظر نگرفته باشید احتمالا با کاهش بازدید سایت مواجه خواهید شد. از دیگر قابلیت‌های ویژه سایت‌های رزرواسیون آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

مهم‌ترین بخش‌های یک سایت رزرواسیون آنلاین

اگر از یک طراح سایت حرفه‌ای بخواهید که سایتی با هدف رزرو آنلاین برای شما طراحی کند، با توجه به سابقه و تجربه بالایی که در این زمینه دارد، می‌داند اصلی‌ترین صفحات یک سایت رزرو چه صفحاتی هستند. مهم‌ترین بخش‌هایی که باید در طراحی سایت رزرواسیون وجود داشته باشند عبارتنداز:

دسته بندی رزروها

تصور کنید سایتی طراحی کرده‌اید و قصد دارید خدماتی چون رزرو بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، اقامتگاه‌های گردشگری، رزرو بلیط سینما، شهربازی، تئاتر و… را ارائه دهید. اگر دسته بندی مشخصی برای هر یک از این خدمات صورت نگیرد کاربر میان خدمات مختلف سردرگم شده و ممکن است در نهایت نتواند خدمت مورد نیاز خود را در سایت جستجو کند. بنابراین یکی از موضوعاتی که در طراحی سایت رزرواسیون آنلاین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، طراحی درست دسته بندی‌های سایت است.

ثبت نام و دریافت اشتراک برای کاربران

کاربران همیشگی شما دوست ندارند که با هر بار ورود به سایت مجبور به پر کردن اطلاعات شخصی و بانکی خود باشند. بنابراین بخشی را برای ثبت نام کاربران در سایت طراحی کنید تا کاربران پس از تکمیل پروفایل خود در سایت بتوانند از خدمات سایت به راحتی استفاده کنند.

امکان ویرایش رزروهای صورت گرفته

به دلایل مختلفی ممکن است کاربران تمایل داشته باشند که رزروهای انجام شده خود را تغییر دهند. به عنوان مثال اگر 4 بلیط برای تماشای فیلمی در سینما رزرو کرده‌اند باید امکانی را در اختیار آن‌ها قرار دهید که بتوانند این تعداد رزروی‌ها را کمتر یا بیشتر کنند. البته باید قوانین مربوط به لغو رزرو یا استرداد بلیط‌ها را به صورت کامل در اختیارشان بگذارید.

امکان جستجوی پیشرفته در سایت

سایت‌های رزرواسیون آنلاین از آیتم‌ها و بخش‌های مختلفی برخوردار هستند. همین موضوع ممکن است جستجوی یک خدمت مشخص در سایت را برای کاربران سخت‌تر کند. بنابراین در طراحی سایت رزرو آنلاین باید امکان جستجوی پیشرفته را فراهم کنید.

طراحی بخش‌های تماس با ما و درباره ما

از دیگر بخش‌های مهمی که باید برای این دسته از سایت‌ها طراحی شود، تماس با ما و درباره ما است. از سوابق فعالیت خود در صفحه درباره ما بگویید تا زمینه مناسبی را برای اعتماد کاربران فراهم کنید. همچنین ضروری است که راه‌های ارتباطی خود را به صورت دقیق در صفحه تماس با ما ذکر کنید.

تعرفه طراحی سایت رزرو

تعرفه طراحی سایت به طور کلی به عوامل مختلفی وابسته است. تنوع بخش‌های مختلف یک سایت، کیفیت طراحی، تعداد نفراتی که در طراحی سایت دخیل هستند و تجربه و سابقه این تیم همگی به صورت مستقیم بر روی تعرفه طراحی سایت‌های اینترنتی رزرواسیون تاثیرگذار هستند. تعداد قابلیت‌ها و امکاناتی که می‌توان به یک سایت رزرواسیون اضافه کرد بسیار گسترده است از همین‌رو تخمین قیمت طراحی سایت رزرو بلیط به صورت تقریبی چندان امکان پذیر نیست. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه طراحی وب سایت رزرواسیون از طریق شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

طراحی سایت مشهد   طراحی سایت آموزشگاه  طراحی سایت آموزشی   طراحی سایت بیمارستان   طراحی سایت پزشکی   طراحی سایت خبری   طراحی سایت شخصی   طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت وردپرسی  طراحی سایت وکلا طراحی سایت آرایشگاه  طراحی سایت آزمایشگاه  طراحی سایت آگهی  طراحی سایت انتشارات طراحی سایت بیمه  طراحی سایت تفریحی  طراحی سایت خدماتی طراحی سایت خودرو  طراحی سایت داروخانه طراحی سایت دانلود فیلم طراحی سایت دکوراسیون  طراحی سایت رزرو  طراحی سایت سالن زیبایی طراحی سایت صرافی  طراحی سایت عکاسی  طراحی سایت فرودگاه  طراحی سایت فروش فایل  طراحی سایت کاریابی  طراحی سایت کافی شاپ  طراحی سایت گردشگری طراحی سایت گلخانه  طراحی سایت مدرسه طراحی سایت مزایده  طراحی سایت هنری طراحی سایت ورزشی  طراحی سایت وکلا  طراحی سایت رستوران  طراحی سایت املاک