با  همه‌گیری شبکه جهانی اینترنت و افزایش مشغله و دغدغه‌های افراد، تمایل به استفاده از خدمات سریع اینترنتی نیز بیش‌تر شده است. امروزه بسیاری از افراد ترجیه می‌دهند به جای رفت و آمد در شلوغی، تنها با فشردن چند دکمه در خانه خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. کسب و کارهای گوناگون نیز با مشاهده چنین شرایطی بیش‌‌تر به حضور در فضای اینترنت تمایل پیدا کرده‌اند. روش‌های زیادی برای کسب درآمد از فضای مجازی و اینترنت وجود دارد. هر روزه می‌توانید شاهد افزایش انواع وبسایت‌های اینترنتی در زمینه‌های گوناگون باشید که هر یک با ارائه خدماتی مخصوص، درآمد خود را افزایش می‌دهند. از جمله انواع این وبسایت‌ها می‌توان به سایت‌های درج آگهی اشاره داشت. کاربران می‌توانند با استفاده از این سایت‌ها انواع آگهی‌ مربوط به خدمات و یا فروش کالاهای نو یا کارکرده خود را منتشر کنند.

طراحی سایت آگهی می‌تواند فرصتی طلایی برای کسب درآمد از طریق فضای مجازی باشد. از جمله امکانات مهم این نوع وبسایت می‌توان به امکان بارگذاری آگهی‌، ایجاد دسته‌بندی‌های گوناگون برای کالاها و خدمات مختلف، و همچنین امکان اتصال به درگاه‌های بانکی اشاره داشت. توجه داشته باشید که افزایش امکانات سایت می‌تواند بر هزینه نهایی آن نیز تاثیرگذار باشد. طراحی سایت‌های نیازمندی و آگهی مزایای زیادی به دنبال دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت، دسترسی همیشگی، و همچنین حذف واسطه‌ها اشاره داشت. در ادامه قصد داریم به بررسی نکات مربوط به طراحی سایت آگهی پرداخته و به امکانات مورد نیاز آن نیز اشاره‌ای داشته باشیم. با ما همراه شوید.

وبسایت‌های آگهی چه کاربردی دارند؟

انسان‌ها از گذشته‌های دور برای انجام مبادلات و تجارت در زمینه‌های گوناگون از مدل‌های اقتصادی مختلفی استفاده می‌کردند. پس از انقلاب صنعتی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ نیز در کنار دولت به ارائه خدمات گوناگون به مردم پرداختند. یکی از تجارت‌های جالب که از گذشته نیز به عنوان روشی جالب و تاثیرگذار شناخته می‌شد شغل سمساری است. البته امروزه کم‌تر می‌توان شغلی با این عنوان و استفاده از روش‌های قدیمی یافت. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه وب در کشورهای بزرگ، از شیوه‌های نوین مانند طراحی یک وبسایت اینترنتی برای این کسب و کار استفاده می‌شود. در دنیای وب فارسی نیز انواع گوناگونی از وبسایت‌ها وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به وبسایت‌های نیازمندی یا همان آگهی و تبلیغات اشاره داشت. در حال حاضر می‌توان بیش از 2 هزار وبسایت تبلیغاتی را در وب فارسی مشاهده کرد.

بسیاری از این وبسایت‌ها به دلیل ظاهر مشابه و عملکردهای نه چندان مفید آنچنان که باید مورد استقبال کاربران قرار نگرفته‌اند؛ اما سایت‌هایی هستند که با استفاده از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه و ابزارهای جدید ظاهری شکیل و جذاب برای وبسایت خود ایجاد کرده و امکانات بهتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. این سایت‌ها در دنیای تبلیغات و آگهی تحولی بزرگ به وجود آورده‌اند. سایت آگهی مکانی است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن کالای خود را با دیگر کاربران تعویض کرده و یا محصولات کارکرده و دست دوم خود را با اهداف مالی به افراد دیگر ارائه دهند. این کار در واقع واسط‌ها را از چرخه مبادلات حذف کرده است. شما نیز می‌توانید با داشتن یک وبسایت آگهی به عنوان مرجعی کامل برای خرید و فروش محصولات مختلف بدون واسطه فعالیت کنید تا دیگر کاربران بتوانند به راحتی و با سرعت به خرید و فروش کالاهای مختلف اقدام کنند.

مزایای طراحی سایت آگهی و نیازمندی چیست؟

امروزه می‌توانید وبسایت‌های زیادی را در زمینه ارائه تبلیغات و آگهی مشاهده کنید. در این وبسایت‌ها می‌توان انواع کالاهای نو و دست دوم ارائه شده توسط کاربران را با شرایط و قیمت‌های گوناگون یافت کرد. در وبسایت‌های تبلیغاتی نه تنها انواع کالا، بلکه انواع خدمات نیز ارائه می‌شود. مزایای بی‌شمار استفاده از اینگونه خدمات موجب محبوبیت آن‌ها میان کاربران شده است. برخی از مزایای مهم طراحی سایت آگهی و تبلیغات عبارت است از:

حذف واسطه‌ها

در گذشته برای رد و بدل کردن کالاهای دست دوم نیاز به واسطه بود. وجود واسطه‌ها نه تنها روند خرید و فروش را کندتر می‌کند، بلکه می‌تواند موجب افزایش هزینه هم بشود. اما با ورود اینترنت و توسعه آن، سایت‌های تبلیغاتی واسطه‌ها را از میان برداشته و به کاربران اجازه دادند که به صورت مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند. این کار موجب کاهش هزینه‌ها شده و روند خرید و فروش را راحت‌تر می‌کند.

سرعت بیش‌تر

از دیگر مزایای استفاده از وبسایت‌های تبلیغات سرعت بیش‌تر است. با استفاده از این سایت‌ها می‌توانید کالای مورد نیاز خود را در هر زمانی که می‌خواهید در معرض دید دیگر کاربران قرار دهید. دیگر کاربران نیز می‌توانند به محض مشاهده کالا با شما تماس حاصل کنند. این در حالی است که چنین روندی در گذشته و بدون وجود اینترنت می‌توانست تا روزها و حتی هفته‌ها به طول انجامد. با توجه به دسترسی همگان به شبکه جهانی اینترنت، استفاده از وبسایت‌ها و پلتفرم‌ها انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

دسترسی همیشگی و آسان

مهم‌ترین مزیت و امتیاز داشتن یک وبسایت درج آگهی، دسترسی همیشگی و شبانه روزی آن است. امروزه تمام افراد به راحتی به اینترنت دسترسی داشته و می‌توانند نیازهای خود را در هر زمانی برآورده کنند. پلتفرم‌های تبلیغاتی نیز با حضور در این شبکه جهانی می‌توانند همیشه در دسترس مخاطبان بوده و نیازهای آنان را برطرف کنند. با وجود چنین امکاناتی هر روزه افراد کم‌تری نسبت به استفاده از خدمات حضوری تمایل نشان می‌دهند.

امکانات و ویژگی‌های سایت‌های آگهی و تبلیغات چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم متاسفانه بسیاری از وبسایت‌ها ظاهر و ویژگی‌های بسیار مشابه با یکدیگر دارند و به همین دلیل هم کاربران تمایلی به استفاده از آن‌ها نشان نمی‌دهند. برای آنکه بتوانید یک وبسایت عالی در زمینه تبلیغات و اگهی داشته باشید باید بتوانید تمام ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز را در آن گنجانده و به تمام نیازهای کاربران به بهترین شیوه پاسخ دهید. برای طراحی سایت آگهی امکانات پایه‌ای وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. می‌توانید با کمی خلاقیت و البته صرف مقداری هزینه بیش‌تر سایت خود را ارتقاء داده و نتایج بهتری را دریافت کنید. برخی از امکانات و ویژگی‌های پایه سایت‌های تبلیغاتی عبارت است از:

چگونه یک وبسایت آگهی موفق داشته باشیم؟

نکته بسیار مهمی که می‌تواند وبسایت تبلیغاتی شما را موفق کند داشتن کاربران و بازدیدکنندگان زیاد است. اگر وبسایت شما بازدیدکنندگان بیش‌تری داشته باشد به طور قطع آگهی‌های بیش‌تری هم در سایت بارگذاری خواهند شد. زیرا افرادی که قصد ثبت آگهی دارند به دنبال سایت‌هایی هستند که بازدیدکنندگان بیش‌تری داشته باشند تا امکان دیده شدن آگهی خود را افزایش دهند. این چرخه در انتها می‌تواند موجب موفقیت بیش‌تر سایت و کسب درآمد بیش‌تر شما شود. این موضوع را می‌توانیم به وضوح در دیگر سایت‌های تبلیغاتی محبوب مشاهده کنیم. آگهی‌دهندگان در این سایت‌ها حتی حاضر به پرداخت مبلغی اضافه می‌شوند تا بتوانند آگهی خود را بالاتر از دیگر آگهی‌ها نشان دهند؛ زیرا می‌دانند با بازدید بیش‌تر شانس بیش‌تری برای فروش کالای خود خواهند داشت.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما باید بینندگانی را در سایت خود داشته باشید که به صورت هدفمند وارد آن شده‌اند. به طور مثال اگر کاربری نام کالای مورد نیاز خود را جستجو می‌کند باید بتواند وبسایت شما را در میان نتایج مشاهده کند تا از آن بازدید کند. به همین دلیل هم جایگاه سایت در نتایج جستجوی گوگل اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این نکات دیگری هم وجود دارند که می‌توانند به موفقیت بیش‌تر شما پس از طراحی سایت آگهی کمک کنند. در زیر به بررسی مهم‌ترین نکات می‌پردازیم:

ظاهر جذاب و کارا

ظاهر سایت اولین چیزی است که کاربران به هنگام ورود به آن توجه می‌کنند. اگر وبسایتی با ظاهری خسته‌کننده و تکراری داشته باشید نمی‌توانید نظر مخاطبان را به خود جلب کنید. در طراحی ظاهر وبسایت باید هم به رابط کاربری (UI) و هم به تجربه کاربری (UX) توجه داشته باشید تا بتوانید نتیجه‌ای مطلوب دریافت کنید. منظور از رابط کاربری، طراحی جلوه ظاهری سایت و زیبایی آن است. در حالی که تجربه کاربری بیش‌تر بر روی عملکرد سایت و تجربه کاربر در استفاده از آن تمرکز دارد. تجربه و رابط کاربری در کنار یکدیگر می‌توانند عملکرد و ظاهر وبسایت تبلیغاتی شما را به طور کامل متحول کنند.

طراحی رسپانسیو

طراحی رسپانسو (Responsive) از دیگر نکات مهمی است که می‌تواند بر تعداد بازدیدکنندگان شما تاثیرگذار باشد. امروزه بسیاری از افراد برای جستجو در وبسایت‌های اینترنتی برای راحتی بیش‌تر از گوشی همراه هوشمند یا تبلت خود استفاده می‌کنند. طراحی وبسایت شما باید به گونه‌ای باشد که در هر صفحه نمایشی با هر اندازه‌ای به درستی نمایش داده شود. به این شیوه طراحی، طراحی واکنش‌گرا یا رسپانسیو گفته می‌شود. اگر طراحی سایت شما واکنش‌گرا نباشد بسیاری از مخاطبان و بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که برای طراحی سایت آگهی و تبلیغات به مجموعه‌های کاربلد مراجعه کنید تا از رعایت تمام این نکات اطمینان کامل داشته باشید.

سرعت سایت

هر وبسایتی برای آنکه بتواند موفقیت خود را تضمین کند باید از زیرساخت‌ها و منابع مناسبی استفاده کند تا قادر باشد بدون مشکل به نیاز تمام کاربران در هر زمانی پاسخ دهد. سرعت سایت یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند تعیین‌کننده کیفیت وبسایت شما و اعتبار کسب و کارتان باشد. هیچ کاربری علاقه‌ای به انتظار برای پاسخ به درخواست‌های خود را ندارد. به همین دلیل هم بهتر است سرعت وبسایت را یکی از اولویت‌های مهم خود برای سفارش طراحی سایت آگهی قرار دهید.

سئو

از دیگر نکات مهمی که می‌تواند موفقیت وبسایت شما را تضمین کند توجه به اصول سئو (SEO) است. سئو به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. با رعایت اصول و قواعد سئو می‌توانید جایگاه وبسایت‌ خود را در موتورهای جستجو به ویژه گوگل بهینه‌تر کنید. این کار می‌تواند تعداد بازدیدکنندگان شما را تا میزان زیادی افزایش داده و تضمینی برای افزایش درآمد و موفقیت شما باشد. وبسایتی که از اصول سئو بهره نبرد هیچگاه نمی‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند. البته در نظر داشته باشید که سئو، حرفه‌ای کاملاً مجزا است که برای آن به کمک متخصصان فعال در این زمینه احتیاج خواهید داشت.

هزینه طراحی سایت درج آگهی چقدر است؟

یکی از مسائل مهمی که باید پیش از سفارش طراحی سایت آگهی به آن توجه داشت، هزینه و تعرفه مربوط به این کار است. به طور قطع با توجه به نوسان قیمت‌ها نمی‌توان عددی دقیق را به عنوان هزینه مربوط به طراحی سایت نیازمندی ارائه داد. تعیین تعرفه طراحی سایت تبلیغاتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. امکانات و ویژگی‌های مورد نظر در وبسایت از جمله مهم‌ترین این عوامل هستند. علاوه بر این ظاهر سایت و طراحی آن نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر هزینه نهایی داشته باشد.

توجه داشته باشید که مجموعه‌های بزرگ و معتبر به واسطه تخصص و تجربه بالایی که دارند معمولاً هزینه بالاتری برای سفارش‌های طراحی سایت دریافت می‌کنند. با وجود تعرفه بیش‌تر این مجموعه‌ها، با مراجعه به آن‌ها می‌توانید خیال خود را از بابت تحویل یک وبسایت شکیل و کاربردی راحت کنید. به خاطر داشته باشید که هر اندازه برای سایت خود هزینه کنید، با مدیریت مناسب و توجه به آن می‌توانید در عرض مدت زمانی کوتاه تمام هزینه‌های صرف شده را برگردانید.

طراحی سایت آگهی و تبلیغات چقدر زمان می‌برد؟

زمان مورد نیاز برای طراحی سایت کاملاً به ویژگی‌های مورد نظر شما بستگی دارد. طراحی سایت نیازمندی با امکانات کامل می‌تواند از یک هفته تا چند ماه زمان ببرد.

چگونه می‌توانیم از وبسایت آگهی درآمد کسب کنیم؟

روش‌های گوناگونی برای کسب درآمد از سایت‌های آگهی وجود دارند. می‌توانید تعرفه‌ای برای درج تبلیغات یا دسترسی به امکانات ویژه تعیین کنید؛ و یا می‌توانید با قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در سایت به درآمد مطلوب برسید.

آیا امنیت سایت آگهی اهمیت دارد؟

امنیت برای حفظ هر کسب و کار اینترنتی لازم و ضروری است. با توجه به افزایش حمله متجاوزان اینترنتی به انواع کسب و کارهای آنلاین، شما نیز بهتر است امنیت را یکی از اولویت‌های خود برای سفارش طراحی سایت آگهی قرار دهید.

طراحی سایت مشهد   طراحی سایت آموزشگاه  طراحی سایت آموزشی   طراحی سایت بیمارستان   طراحی سایت پزشکی   طراحی سایت خبری   طراحی سایت شخصی   طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت وردپرسی  طراحی سایت وکلا طراحی سایت آرایشگاه  طراحی سایت آزمایشگاه  طراحی سایت آگهی  طراحی سایت انتشارات طراحی سایت بیمه  طراحی سایت تفریحی  طراحی سایت خدماتی طراحی سایت خودرو  طراحی سایت داروخانه طراحی سایت دانلود فیلم طراحی سایت دکوراسیون  طراحی سایت رزرو  طراحی سایت سالن زیبایی طراحی سایت صرافی  طراحی سایت عکاسی  طراحی سایت فرودگاه  طراحی سایت فروش فایل  طراحی سایت کاریابی  طراحی سایت کافی شاپ  طراحی سایت گردشگری طراحی سایت گلخانه  طراحی سایت مدرسه طراحی سایت مزایده  طراحی سایت هنری طراحی سایت ورزشی  طراحی سایت وکلا  طراحی سایت رستوران  طراحی سایت املاک