سئو در زنجان

شرکت‌های مختلف سئو سایت در زنجان خدماتی را به کسانی که در این شهر زندگی می‌کنند و قصد دارند از طریق سایت مرتبط با کسب و کار خود کسب درآمد کنند ارائه می‌کنند. یکی از راه‌های مهم که می‌توان از طریق آن در کسب و کار پیشرفت کرد دیده شدن توسط کاربران است.

 در ادامه با ما همراه باشید تا با تعریف دقیقی از سئو آشنا شوید. استان زنجان در شمال غربی ایران واقع شده است و از نظر جمعیت در سال  1395 خورشیدی 430،871 نفر جمعیت داشته که از این نظر بیستمین شهر کشور ایران است.

شما می‌توانید برای سئو سایت خود به شرکت‌های مختلفی که در شهرخود در راستای بهینه سازی سایت‌ها به جهت ارتقا بخشیدن به آن‌ها‌هاها کار می‌کنند مراجعه کنید.

جواد یاسمی کارشناس سئو  نه تنها در شهرستان زنجان بلکه در اکثر شهرهای ایران خدمات سئو را  به مشتریان ارائه می‌کند. کسب و کارهای فعال در حوزه تجارت خصوصا بازار سنتی این شهر اهمیت زیادی دارند. سئو سایت ممکن است توسط افراد ساکن در شهر زنجان بسیار مورد جستجو قرار بگیرد.

 دلیل اهمیت بهینه سازی سایت در این است که در بازار امروز که بسیار رقابتی است بازاریابی سئو مهم‌تر از سایر مشاغل است. SEO به یکی از دغدغه‌های وبمسترها یا صاحبان وب سایت تبدیل شده است. وب سایت‌ها از طریق سئو برای افزایش درآمد بازدیدکنندگان خود استفاده می‌کند.

 شخصی که می‌خواهد در بهینه سازی سایت فعالیت کند باید مراحل استفاده آن‌ را به خوبی بداند. انجام سئو در زنجان موارد مختلفی دارد که کمی بعد به آن اشاره خواهیم کرد. حال که با تعریف مختصری از سئو آشنا شدید برای درک بهتر از مفهوم آن به طور دقیق و کامل خواهیم گفت که سئو چیست و چرا مهم است.

سئو (SEO) چیست؟

سئو مخفف عبارت ( (Search Engine Optimization و یک مزیت رقابتی است. معنای آن بهینه سازی موتورهای جستجو است. درواقع مجموعه‌ای تکنیک‌ها است که کمک می‌کنند رتبه سایت در موتورهای جستجو بالا برود و باعث می‌شوند درک محتوای برای گوگل راحت‌تر شود.

 سئو یکی از فعالیت‌هایی است که بر عهده سئوکار است و آن ‌را انجام می‌دهد. همه ما می‌دانیم که بزرگترین موتور جستجو در دنیا گوگل است و به همین دلیل سئو بر پایه معیارها و قوانین رتبه بندی گوگل انجام می‌شود.

 سایت‌هایی که در صفحه اول نتایج جستجو میبینید اعتبارشان از دیگر سایت‌ها بالاتر است این به این معنی است که سئو سایت آن‌ها به خوبی انجام شده است. این کار باعث می‌شود سایتی که رتبه بالاتری را در نتایج سرچ گوگل گرفته است، بیشتر توسط کاربرانی که یک عبارت خاص را در گوگل سرچ می‌کنند دیده شود. برای اینکه سایت شما هم بتواند جایگاه خوبی را در نتایج موتورهای جستجو از گوگل بگیرد باید سعی کنید که از کلمات جستجو مناسب که با متن شما ارتباط دارد بهترین استفاده را ببرید تا سایت شما در صفحه اول گوگل یا حتی در اولین ردیف نتایج موتورهای جستجو ظاهر شود.

اصول سئو

به مجموعه‌ای از قوانین در سئو که ثابت هستند اصول سئو گفته می‌شود که بر اساس آن می‌توان درک درستی از عملکرد‌های موتورهای جستجو داشت. مواردی که در ساختار موتورهای جستجو تاثیر دارد و جزو اصول سئو محسوب می‌شوند عبارتند از:

 • الگوریتم رتبه بندی که بر اساس امتیاز کلمات کلیدی مختلف به دنبال نشان دادن نتیجه بهتر به کاربر است.
 • خزنده گوگل که وظیفه پیداکردن لینک‌ها و صفحات جدید را دارد.
 • ایندسکر که وظیفه آن خارج کردن فاکتورهای موثر در الگوریتم رتبه بندی گوگل است.
 • عبارت‌های پرس و جو که کاربر با استفاده از آن جستجو می‌کند.
 • بهینه ساز جستجو کاربر که وظیفه بهبود جستجو را در بعضی از موارد جستجو معنایی برعهده دارد.

سئوکار کیست؟

به شخصی که عملیات سئو را با توجه به دانش و تجربه ای که در این زمینه کسب کرده است، بر روی وب سایت‌‌ها به جهت بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام می‌دهد سئوکار گفته می‌شود.

 کسی که کار بهینه سازی سایت را برعهده دارد باید ویژگی‌هایی هم نیز داشته باشد این ویژگی‌ها شامل: انجام توصیه‌های گوگل، آشنایی با کلمات کلیدی مناسب، داشتن فعالیت مفید و اخلاقی، تجربه کاری مناسب و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

 همچنین یک شخص سئو کار علاوه بر داشتن ویژگی‌های بالا وظایفی نیز بر عهده دارد که بسیار حائز اهمیت است. وظیفه یک متخصص سئو علاوه بر فراگیری کامل قوانین مربوط ب سئو، توانایی آنالیز وب سایت و مطالعه در این زمینه است تا با این کار باعث شود محبوبیت وب سایت‌ها در موتورهای جستجو افزایش یابد.

 استراتژی‌های مختلفی برای بکارگیری در سایت‌ها وجود دارد که یک سئوکار وظیفه دارد با در نظر گرفتن آن‌ها برای وب سایت شما و برنامه‌های مرتبط با سئو، سایت شما را در مدت زمان مشخص تعیین کند.

چرا موتورهای جستجو به سئو نیاز دارند؟

درست است که گوگل به عنوان یک موتور هوشمند شناخته می‌شود اما همچنان به کمک کاربران نیاز دارد. آن‌ها سعی دارند نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه کنند اما وجود برخی از محدودیت‌ها در این راه باعث شده است که به سئو احتیاج پیدا کنند.

اگر سئو سایت به اشتباه انجام شود ممکن است سایت شما از دید کاربران پنهان شود و تمام تلاش‌های شما بی نتیجه خواهد ماند و در نهایت باعث می‌شود سایت رقبای شما که از محتوای ضعیف تری برخوردار است محبوبیت بیشتری را به دست بیاورند. سئو از مراحلی  برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل برخوردار است که هرکدام تاثیر مثبتی در این روند دارند. برای رسیدن به موفقیت در سئو به سه اصل مهم نیاز داریم. این سه اصل عبارتند از:

سئو تکنیکال یا فنی

 مراحلی که برای بهینه سازی سایت برای ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو بکارگرفته می‌شود سئو تکنیکال است. مانند ساخت نقشه سایت، بهینه سازی کدها، رعایت اصول سئو در طراحی، بهینه سازی سرعت سایت و مواردی این چنین را سئو تکنیکال می‌گوئیم. این بخش از سئو به زیر ساخت وب سایت‌ها اهمیت می‌دهد بر همین اساس به آن تکنیکال یا فنی گفته می‌شود.

 از مهم‌ترین موارد سئو تکنیکال( چک لیست) برای بهبود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 بهینه سازی ساختار سایت، استفاده از Bread Crump، بهینه سازی صفحات 404، ایجاد نقشه سایت، بهینه سازی فایل robots.txt و افزایش سرعت

لینک سازی هدفمند

شما با رعایت کردن تمامی استانداردهای گوگل و داشتن محتوای ارزشمند می‌توانید سایت خود را به صفحه اول نتایج گوگل برسانید و برای به دست آوردن رتبه 1 نیازمند رقابت با سایت‌های قدیمی و لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید.

بازرایابی محتوا

بازاریابی محتوا روندی است که می‌توان گفت موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیر ممکن خواهد بود. فعالیت‌های بازاریابی در سئو شامل آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، یافتن کلمات کلیدی با ارزش، تولید محتوای با ارزش، لینک سازی داخلی، برچسب گذاری و دسته بندی و… می‌شوند.

قیمت سئو در زنجان چگونه محاسبه می‌شود؟

سئو مجموعه ای از فعالیت‌ها به شمار می‌رود که جزو خدمات تخصصی محسوب می‌شوند به همین دلیل نمی‌توان گفت همه سایت‌ها قیمت مشخصی دارند. البته با توجه به اینکه خدمات سئو در دسته بندی‌های مختلف که پیش ازین به آن‌ها اشاره کردیم قرار دارد می‌توان برای هرکدام یک قیمت مشخصی تعیین کرد. برای اطلاع دقیق‌تر هر یک از خدمات سئو بهتر است با مراجعه و تماس با جواد یاسمی یکی از بهترین سئو کاران ایران در شهر زنجان از قیمت خدمات آگاه شوید. همچنین می‌توانید در زنجان سایت خود را به  جهت بهینه سازی به جواد یاسمی بسپارید تا در کوتاه ‌ترین زمان ممکن سایت شما را به یک جایگاه بالا و خوب برساند.

انواع روش‌های سئو در زنجان چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت انواعی دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم و  بهتر است آن‌ها را بشناسید.

سئو کلاه سفید

در این روش تمام فعالیت‌های سئو با رعایت قوانینی که توسط موتورهای جستجو تایید شده‌اند انجام می‌شود. یک سئوکار با استفاده از این روش سعی می‌کند به شیوه‌ای جذابیت صفحات وب سایتی که کاربران در اختیارش قرار می‌دهند را بیشتر کند تا در نتایج جستجو گوگل بازدید بیشتری را بدست بیاورد. استفاده از این روش می‌تواند به کیفیت یک سایت ارتقا ببخشد و رضایت کاربران را به همراه داشته باشد. اقدامات بسیار مهمی وجود دارد که باید در روش کلاه سفید به آن توجه شود.

 • افزایش سرعت صفحات سایت
 • استفاده درست از متاتگ‌ها در صفحات
 • تجربه کاری (ux) مناسب سایت
 • استفاده بجا از تصاویر، ویدیو، نمودار و جدول‌ها
 • تعامل مناسب بین کاربر و پشتیبان سایت و غیره

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه از دیگر روش‌های بهینه سازی سایت است که مقابل تکنیک سئو کلاه سفید قرار می‌گیرد. در این روش از راه‌هایی استفاده می‌شود که بر خلاف قوانین موتورهای جستجو  است.

در واقع سئو کار با انجام فعالیت‌های فریبنده سعی دارد جایگاه بهتری را بدست بیاورد. هدف استفاده از این روش رسیدن سایت به رتبه بالاتر در زمان کمی است و توجهی به اینکه رضایت کاربر را به همراه داشته باشد یا نه نمی‌شود.

 روش‌هایی که در سئو کلاه سیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند جایگاه وب سایت‌هایی که از نظر محتوا مفید نیستند و برای کاربر کارایی ندارد را از سایت دیگر که با کیفیت هستند بالاتر می‌برد. با این روش ممکن است یک سایت در زمان کوتاهی رتبه بالایی را بدست بیاورد اما توسط گوگل شناسایی و رد می‌شود.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکسترس مرز بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. سئوکار از تکنیک‌های سئو کلاه سفید در این روش استفاده می‌کند اما برای افزایش سرعت نتیجه گیری از تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که موتورهای جستجو را فریب دهد. با این کار احتمال قرار گرفتن آن در لیست سئو کلاه سیاه بسیار بالا می‌رود. سئو کلاه خاکستری تکنیک‌هایی دارد که عبارتند از:

 • لینک سازی به صورت دستی
 • خرید دامنه‌های سپری شده و مرتبط
 • ایجاد حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی برای دریافت بک لینک