در دنیای امروز تقریبا همه افراد آشنایی کامل یا کمی از وب دارند و با واژه سئو تا حدودی آشنا هستند که ممکن است حداقل برای یکبار به گوششان خورده باشد. اهمیت سئو با توجه به اینکه اکثر مردم برای دستابی به اطلاعات یا محصولات مورد نیاز خود، در موتورهای جستجو مانند گوگل به دنبال آن می‌گردند، بسیار بیشتر شده است.

کسب و کارهای زیادی در حوزه‌های مختلف در اردبیل وجود دارند که برای پیشرفت و یا فروش محصولات خود نیاز دارند دیده شوند. سئو به این کسب و کارها و صاحبان آن کمک می‌کند تا با هزینه مناسب در این شهر دیده شوند و جایگاه خوبی را به دست بیاورند.

سئو مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و استانداردهایی است که با هدف رساندن سایت به الگوریتم‌های گوگل و ارتقای رتبه سایت در اردبیل انجام می‌شود. در تعریف دیگر آن می‌توان گفت سئو تولید وبسایت‌هایی است که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده است.

برای درک بهتر شما از مفهوم سئو در این مطلب به مثالی اشاره می‌کنیم. زمانی که شما در گوگل به دنبال اطلاعاتی در مورد یک موضوع مشخص هستید، در صفحه اول، دوم و سوم گوگل بسیاری از سایت‌ها برای شما به نمایش داده می‌شوند. سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل قرارگرفته‌اند از ویژگی‌های مهمی برخوردار هستند که توانسته‌اند این جایگاه را به دست بیاورند. درواقع سایت‌های موجود در صفحه اول رتبه و اعتبار بیشتری نسبت به سایت‌های دیگر دارند. این سایت‌ها به دلیل داشتن محتواهای مفید و عالی توسط گوگل پذیرفته می‌شوند و امتیاز و رتبه بالایی را به دست می‌آورند.

در سال‌های اخیر الگوریتم‌های جدیدی به گوگل اضافه شده است که سایت‌هایی که رتبه بالایی دارند و طبق الگوریتم‌ها پیش رفته‌اند و هم از لحاظ فنی، محتوایی، گرافیک، رابط کاربری، کیفیت محتوا، تعداد کاراکترهای موجود در صفحات و خیلی از موارد مهم دیگر برتری دارند را تشخیص می‌دهد.

 بنابراین باید با استفاده از ابزارهایی که برای این نوع فعالیت‌ها مناسب است روی وب سایت مورد نظر تغییراتی را انجام داد تا اعتبار بالایی را مانند این سایت‌ها به دست بیاورد. با این کار در صورت رعایت قوانین و اصول سئو گوگل رتبه بالایی را برای سایت شما در نظر خواهد گرفت.

 

سئو در اردبیل چه اهمیتی برای کسب وکار دارد؟

اگر شما در اردبیل صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید به مشتریان خود دسترسی داشته باشید سئو می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند و به تمام خواسته‌هایی که دارید نزدیک و نزدیک‌تر کند. شما در هر نوع کسب و کاری که باشید می‌توانید نسبت به نوع کارتان از خدمات سئو در اردبیل بهره‌مند شوید.

 یکی از دلایل اهمیت سئو در کسب و کارها افزایش ترافیک سایت است که قطعا یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های شما است. دلایل دیگری وجود دارند که اهمیت سئو در کسب و کارها را نشان می‌دهد.

 

افزایش اعتبار و اعتماد به برند

طبیعی است وب سایتی که رتبه بالایی را در موتورهای جستجو دارد و در جایگاه بالاتری قرار دارد برای کاربر اعتبار بیشتری داشته باشد و به آن‌ اعتماد می‌کند.

 معمولا 98درصد کسانی که در اینترنت جستجو می‌کنند در همان صفحه اول وارد سایت‌هایی می‌شوند که در اول لیست نتایج قرار دارند. زیرا افراد فکر می‌کنند نتایجی که در بالاتر نشان داده می‌شود بهتر است و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در آن سایت می‌توانند پیدا کنند.

 

دیده شدن بهتر در فضای آنلاین

هرچه تعداد کلمات کلیدی مناسب در سایت شما بیشتر باشد و رتبه بالاتری را کسب کرده باشد احتمال دیده شدن سایت شما توسط مشتریان بالقوه بیشتر می‌شود. طبق آمار به دست آمده برای اینکه برند شما در ذهن مشتری بماند باید بین 5 تا 7 بار تحت تاثیر برند شما قرار بگیرد.

 SEO تمام چیزی است که شما به آن به جهت بهتر دیده شدن در میان نتایج موتورهای جستجو و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان خود نیاز دارید.

 

برندینگ

احتمال اینکه مشتریان وقتی به دنبال کالا یا خدماتی هستند مستقیم به سراغ جستجو برند شما بروند کم است . مگر اینکه از شرکت‌های شاخص در صنعت و بازار خود باشید و برند شما شناخته شده باشد. اگر مشتریان شروع به جستجو کنند و متوجه وجود برند شما در بین تاپ لینک‌های صفحه شوند مشخص می‌شود که بیشتر راه را برای ساخت ارزش ویژه برندتان طی کرده‌اید.

 

بررسی رفتار مشتریان و کاربران

سئو معیارهای زیادی دارد که می‌توانند جزئیات بیشتر را درباره بازدیدکنندگان وب سایتتان به شما نشان دهد. شما می‌توانید علاوه بر به دست آوردن مشخصات جمعیت شناختی، علایق، موقعیت جغرافیایی، و اطلاعاتی درباره وسیله‌ای که با آن در حال کار هستید، می‌توانید با مورد بررسی قرار دادن اینکه مشتری شما چه کلید واژه‌های دیگری را در گوگل سرچ کرده است و اطلاعات با ارزشی از اینکه در چه مرحله‌ای از تصمیم‌گیری قرار دارد را به دست بیاورید.

 

ترافیک ورودی هدفمند

مزیتی که بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) نسبت به روش‌های دیگر بازاریابی دارد ایجاد کردن جریان قابل ملاحظه‌ای از ترافیک هدفمند است. اینکه سایتی بتواند برای ارائه کالا و خدمات در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد بسیار ارزشمند است.

 

هزینه کمتر سئو نسبت به دیگر روش‌ها

ترافیکی که از بهینه‌‎سازی موتورهای جستجو به وجود می‌آید رایگان است. اگر شما این توانایی را داشته باشید که به طور هدفمند برای سایتتان ترافیک جذب کنید شکی در افزایش فروش شما نخواهد بود و با توجه به اینکه این کار هزینه‌ای در بر ندارد، هزینه کسب مشتری برای شما کمتر خواهد شد و همین امر باعث سودآوری در کسب و کارتان می‌شود.

 

بهترین شرکت سئو در اردبیل

سایتی که بهینه‌سازی نشده باشد مانند یک فروشگاه بدون مشتری است. و در نهایت نتایج خوبی را در بر نخواهد د اشت. با ارزان‌تر شدن و در دسترس قرارگرفتن روزافزون تکنولوژی برای عموم مردم، هر کسب و کاری به این امتیاز نیاز دارند. طبق آماری که گوگل منتشر کرده است مردم روزانه بیش از 8 میلیارد بار در گوگل جستجو می‌کنند. و نشان دهنده این است که کاربران نیازهای خود را با استفاده از اینترنت به دست می‌آوردند. دلیل اصلی این کار ارزان‌تر و راحت‌تر بودن نسبت به روش‌‍‌های دیگر است. جواد یاسمی کارشناس سئوسایت در بزرگترین و مجهز ترین شرکت طراحی سئو در اردبیل طراحی و بهینه سازی سایت شما را به صورت کاملا تخصصی  و با ارزان‌ترین قیمت انجام می‌دهد. با ارائه خدمات با کیفیت مختلف در زمینه سئو سایت کمک می‌کند سایت شما به خوبی در نتایج جستجو موتورهای جستجو دیده شود.