سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

تاثیر حجم تصاویر در سئو

تاثیر حجم تصاویر در سئو بسیار زیاد است. استفاده از تصاویر با حجم بالا می‌تواند، باعث شود که سرعت لود صفحه شما کم شود.

اگر وب سایتی دارید که رتبه یک گوگل هم است ولی سرعت لود بالایی ندارد، کاربری به وب سایت شما وارد نخواهد شد. و به راحتی سایت شما را به مقصد رقیبتان ترک خواهد کرد.

حال به جهت اهمیت این موضوع ما قصد داریم در این مقاله شما را با روش‌های کم کردن حجم تصاویر وب سایت آشنا سازیم.

صفحات مهم

دسته

تاثیر حجم تصاویر در سئو به چه میزانی است؟ یکی از پارامترهایی که در حال حاضر تاثیر زیادی روی ماندگاری کاربران در وب سایت دارد، استفاده از تصاویر است. اما استفاده کردن از عکس به صورت حساب نشده و زیاد می‌تواند باعث شود تا هیچ کاربری به وب سایت شما سر نزند. تقریبا بیش از 70 درصد حجم هر صفحه وب را تصاویر تشکیل می‌دهند. استفاده درست و مناسب از تصاویر می‌تواند تاثیر زیادی در تجربه کاربری وب سایت شما داشته باشد. بر اساس تجربه شخصی، استفاده کردن از تصاویر در سئو نقش بسیار زیادی دارد، تا اندازه‌ای که می‌توان با درج چند عکس اختصاصی در صفحه وب سایت، رتبه آن را چندین پله جا به جا کرد، البته با توجه به سختی رقابت در آن نتیجه! در ادامه به بررسی روش‌های اپتیمایز کردن تصاویر خواهیم پرداخت.

استفاده نامناسب از تصاویر و به کار بردن تصاویر با حجم بالا می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش حجم صفحه وب سایت شما باشد. اگر می‌خواهید بدانید که کدام تصویر وب سایت شما دارای حجم زیادی است و همچنین به چه میزان این تصاویر در بارگذاری وب سایت شما تاثیر می‌گذارد پیشنهاد می‌کنیم صفحات سایت خود را در وب سایت جی تی متریکس تست کنید.

تاثیر حجم تصاویر در سئو به چه میزان است؟

یکی از قدرتمند‌ترین شیوه‌های بازاریابی آنلاین در حال حاضر سئو است. استفاده کردن از تصاویر بهینه از لحاظ حجمی و همچنین کاربردی باعث می‌شود که شانس بیشتری در کسب جایگاه داشته باشیم. کم بودن حجم صفحات وب سایت که رابطه مستقیمی با حجم تصاویر مورد استفاده در صفحه دارد می‌تواند به صورت غیر مستقیم در تجربه کاربری تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن بهینه بودن تصاویر یکی از خدمات سئو داخلی وب سایت است.

در ادامه به بررسی این تاثیر خواهیم پرداخت

با استفاده از تصاویر با حجم بالا کاربران خود را فراری دهید!

گفتیم که تاثیر حجم تصاویر در سئو بسیار زیاد است. استفاده از تصاویر با حجم بالا می‌تواند، باعث شود که سرعت لود صفحه شما کم شود. گفتیم در ابتدای مقاله که کاربران در حال حاضر تنها به وب‌ سایت‌ها برای لود کامل 3 ثانیه زمان می‌دهند. پس اگر وب سایتی دارید که رتبه یک گوگل هم است ولی سرعت لود بالایی ندارد، کاربری به وب سایت شما وارد نخواهد شد. و به راحتی سایت شما را به مقصد رقیبتان ترک خواهد کرد.

بالا بودن سرعت لود سایت باعث می‌شود که کاربران خود را با دست خود فراری دهید. همچنین این عمل می‌تواند باعث شود بانس ریت وب سایت شما بالا رود و کاربران بدون سر زدن به صفحات دیگر سایت شما با وب سایت شما خداحافظی کنند.

الگوریتم‌های گوگل را نادیده می‌گیرید!

با استفاده از تصاویر با حجم بالا شما در حال نادیده گرفتن الگوریتم‌های گوگل هستید اگر قرار است در صفحه گوگل رتبه و جایگاهی داشته باشید باید موارد تجربه کاربری را در نظر بگیرد. یکی از این موارد استفاده از تصاویر با حجم کم است. برای کم کردن حجم تصاویر می‌توانید از ابزارهای نام برده شده در ادامه استفاده کنید.

روش‌های کم حجم کردن تصاویر وب سایت

هرچه صفحه وب سایت شما حجم کمتری داشته باشد، کاربران تمایلی بیشتری به وارد شدن سایت شما از خود نشان می‌دهند. این یک قانون است که اصولا کاربران بیش از 3 ثانیه برای لود شدن یک سایت زمان نمی‌گذارند به ویژه اگر آن سایت یک سایت غیر برند باشد. کاربران به راحتی سایت‌هایی که لود کندی دارند را کنار می‌گذارند و به سراغ وب سایت‌های دیگر می‌روند.

روش‌های مختلفی برای کم کردن حجم عکس وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد آن خواهیم پرداخت.

کم کردن حجم عکس با فتوشاپ

فتوشاپ یکی از ابزارهای عالی و کاربردی برای گرافیک کاران است. این نرم افزار همچنین یکی از ابزارهای محبوب مشاوران سئو سایت است. در نرم افزار فتوشاپ شما به راحتی خواهید توانست تصاویر خود را برای وب بهینه سازی کنید. برای این منظور کافی است کلید‌های ترکیبی Ctrl+Sift+Alt+S با همزمان فشار دهید و از قسمت سمت راست فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به همین راحتی توانستید تصویر خود را برای وب آماده کنید.

کم کردن حجم تصاویر به صورت آنلاین

دیگر نیازی نیست از تاثیر حجم تصاویر در سئو سایت برایتان بگویم. حالا نوبت معرفی چند ابزار فشرده‌ سازی آنلاین تصاویر رسیده است. ابزارهای آنلاین مختلفی برای کاهش حجم تصاویر در حال حاضر وجود دارد که کار کردن با هر کدام از آن‌ها دارای مزیت‌های مختلفی است. در ادامه به بررسی چند نمونه از شناخته‌ شده‌ترین وب سایت‌های کم کننده حجم تصاویر خواهیم پرداخت.

تصاویر را در وردپرس کم حجم کنید

یکی از ابزارهای مناسب و عالی برای کم کردن حجم تصاویر در وب سایت‌های وردپرسی بدون انجام هیچگونه کار دستی استفاده از وب سایت tinypng.com است. این وب سایت یک افزونه وردپرسی در اختیار شما قرار می‌دهد که پس از نصب و انجام تنظیمات این افزونه به صورت خودکار تصاویر وب سایت بهینه سازی می‌شوند.

البته ناگفته نماند که این ابزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید کمی سر کیسه را شل کنید!

استفاده از ابزار imagecompressor.com

یکی از وب سایت‌های عالی دیگر در زمینه کم حجم کردن تصاویر برای سئو این وب سایت است. در این وب سایت شما به راحتی می‌توانید در هر درخواست 20 عکس را از لحاظ حجمی بهینه سازی کنید. خوبی این ابزار نسبت به ابزار tinypng آن است که شما می‌توانید کیفیت را قبل از عمل بهینه سازی کاملا مشاهده کنید.

ابزارهای فشرده سازی تصاویر بیشتر از این موارد است که به مرور به این مقاله اضافه خواهد شد.

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم

گفتیم که تصاویر در دنیای وب در حال حاضر عضو جدایی ناپذیر است. استفاده کردن از تصاویر در صفحات وب باعث می‌شود که محتوای شما خوانایی بیشتری داشته باشد؛ البته تصویری که شاخص‌های بهینه سازی و مناسب بودن را در خود به خوبی جای داده باشد. در این مقاله چند ابزار آنلاین و آفلاین بهینه تصاویر را معرفی کرده‌ایم. حال بگویید شما از چه ابزاری برای بهینه سازی تصاویر خود استفاده می‌کنید؟

پیشنهاد مشاور سئو برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه ی زیر را حتما مطالعه کنید.

ابزارهای بهینه سازی عکس ها و تصاویر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x