سئو با جواد یاسمی | بهترین مشاور سئو سایت

سئو سایت آموزشی

حوزه آموزش یکی از حوزه های پر درآمد برای هر کسب و کار یا فردی است، امروزه افراد یا ارگان های مختلفی اقدام به تولید دوره های آموزشی در حوزه های مختلف می کنند. اما پیروز بازی آن دوره ای است که در صدر جدول سرچ ها و جستجو باشد. این بالا بودن سایت جز راهی به سمت مسیر سئو سایت آموزشی به صورت اصولی ندارد.
آنچه در این مقاله می خوانید:

در این پست از وبسایت یاسئومی به آموزش جامع سئو سایت آموزشی میپردازیم و در خصوص ترفندهایی جهت افزایش فروش و کلیک سایت آموزشی شما صحبت می کنیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

سئو سایت آموزشی چیست؟

سئو آموزشی به کلیه فعالیت هایی که شما بر روی سایتتان به جهت بهینه سازی مطالب وبسایت برای موتور های جستجو انجام می دهیم گفته می شود. که این فعالیت ها می تواند در بخش سئو داخلی، سئو خارجی و تکنیکال باشد در ادامه در ارتباط با عناصر و اهداف سئو وبسایت آموزشی باهم بیشتر آشنا میشویم.

اهمیت سئو سایت آموزشی

قطعا یکی از اهداف وبسایت های آموزشی نظیر فرادرس، مکتب خونه یا … فروش دوره ها و محصولات آموزشی خودشان به کاربرانشان و در نتیجه کسب درآمد از آن است. این شیوه و هدف جز با سئو، هیچ دلیل محکم تری ندارد. چرا که در این بازار پر رقابت این سئو اصولی و درست است که به صاحب کسب و کار کمک می کند تا محصولات خود را با قرار گرفتن در صفحه اول و رتبه های برتر به فروش برسانند. سایر اهداف در خصوص سئو کردن سایت های آموزشی به شرح زیر است.

  1. افزایش ترافیک و بازدید سایت
  2. ایجاد رتبه مناسب در جستجوی موتورهای جستجوگر
  3. کمک به دیجیتال مارکتینگ در حوزه شرکتی
  4. .جذب مشتریان فعال و وفادار
  5. افزایش درآمد

مراحل سئو وب سایت آموزشی

قطعا گام نخست از سئو آموزشی، کسب اعتبار یا به گفته ای برندینگ محصولات و سایت است که این می تواند با تبلیغات در شبکه های اجتماعی یا گوگل بدست بیاید.

مشاهده این مطلب  طراحی لندینگ پیج

در وهله دوم و استقبال از برندینگ شما و شناخت بهتر آن توسط کاربر، نوبت به افزایش اعتبار محصولات و سئو کامل آن هاست که با بررسی جوانب کامل سئو آن می توانید محصولات خود را به بهترین نحوه به فروش برسانید.

در وبسایت های آموزشی در وهله سوم این مقالات هستند که اعتبار بسیار زیادی دارند و شما باید به معرفی راه های آموزش رایگان حوزه تخصص خود، کاربر را مشتاق به خرید از محصولتان کنید.

مراحل کامل سئو وبسایت آموزشی

برای تدوین استراتژی سئو مناسب شرکت ها، نیاز به پینش و تدوین یک استراتژی معین و کامل داریم که در ادامه هر کدام را به تفکیک و به صورت جزئی بررسی می کنیم.

بررسی مخاطبان هدف و مرتبط با حوزه آموزشی

شاید شناخت مخاطب یکی از مراحل فوق مهم در سئو سایت آموزشی شما باشد، چرا که شما با شناخت مخاطبان و تحلیل نیاز ها و رفتار آن ها می توانید نیازمندی ها و خواسته های آن ها را متوجه شوید و قسمت فروش و توسعه خودتان را بیشتر رشد دهید.

تحقیق ویژه کلمات کلیدی در حوزه خدمات یا فعالیت های سایت شرکتی

در این بخش کیورد ریسرچ ماهیت کلمات، ارزش ذاتی برای سرمایه‌گذاری و نحوه  طراحی محتوای سئو شده و کلمات سرچ شده کاربران با میزان سرچ آن ها مورد ارزیابی قرار میگیرد.

تحلیل رقبای حوزه فعالیت شرکت

شاید در این حوزه تحلیل بیشتر در خصوص فعالیت های رقبا بسیار بیشتر اهمیت داشته باشد و شما با تحلیل آن ها می توانید مخاطبان آن ها را به سمت خود بکشید و به رشد بهتر محصول خودتان بسیار کمک کنید.

مشاهده این مطلب  سئو سایت املاک

از سوی دیگر با استفاده از ابزارهای رصد ترافیک سایت رقبا، وضعیت ترافیک و کلمات کلیدی ارزشمند رقبا را می توان شناسایی و رصد کرد. در این مرحله تصویری واضح از عملکرد فعلی رقبا و توان آن‌ها در رقابت شناسایی می‌شود.

تولید محتوا آموزشی

همانطور که در بخش قبل گفتیم، تولید محتوا در خصوص آموزش های رایگان و ترفند های حرفه تدریس یا آموزش شما بسیار مهم و کلیدی است و شما با ارائه آن ها به صورت جامع و کامل می توانید به موجب افزایش ورود به صفحه محصولاتتان و در نتیجه فروش آن شوید. همچنین تولید محتوا درست موجب آن می شود تا کاربر به سمت خرید یا تماس با شما سوق پیدا کند.

طراحی سایت و صفحات مهم آن

برای سئو موفق و آغاز فروش انفجاری داشتن وب‌سایت حرفه‌ای با زیرساخت‌های قوی از اهمیت زیادی برخوردار است. طراحی وب‌سایت و صفحات اصلی آن درصورتی‌ که توسط متخصصین صورت گیرد علاوه بر امنیت مناسب، از سرعت کافی و رابط کاربری خوبی برخوردار خواهد بود و این برای شرکت ها مهم است. برای اکثر ارگان ها شرکتی سیستم مدیریت محتوای وردپرس به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های طراحی وب‌سایت است و می‌تواند با هزینه مناسب به یک وب‌سایت عالی دست پیدا کنند.

سئو خارجی مداوم و باکیفیت سایت های آموزشی

انتخاب یک استراتژی سئو خارجی هدفمند برای یک سایت آموزشی بسیار مهم است و می تواند به رشد در بین رقبا بسیار کمک کند. شما می توانید با تدوین استراتژی سئو خارجی که بسیار محسوس و مناسب باشد، به رشد سایتتان کمک کنید. حال می تواند این استراتژی در قیمت وب 2، پروفایل و … باشد یا هم به صورت خرید و ایجاد کمپین های بزرگ رپورتاژ آگهی باشد.

مشاهده این مطلب  آموزش افزایش بازدید سایت وردپرس

درج سایت در Google Maps (سئو محلی آموزشگاه)

اگر شما آموزشگاه یا برندی هستید که به آموزش عناوین مختلف میپردازید، میتوانید با ثبت وبسایتتان در گوگل مپ به دیده شدن خودتان بسیار بیشتر کمک کنید و این عامل سبب می شود، مراجعه کنندگان حضوری شما هم بیشتر شود.

لیست کاملی از وبسایت های آموزشی

در ادامه به معرفی انواع وبسایت های آموزشی که می توانند برای افزایش درآمد خود از سئو استفاده کنند میپردازیم:

  • شرکت های ساختمانی و معماری
  • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
  • افراد یا برند های مطرح
  • و…

هزینه سئو کردن سایت آموزشی چقدر است؟

هزینه بهینه سازی سایت آموزشی شما، متناسب با حجم کار، مدت فعالیت قبلی در فضای دیجیتال، میزان منابع مالی، زمان رسیدن به اهداف و … متفاوت است.  با بررسی و تحلیل رقبا و شرایط جامع بیزینس می‌توان هزینه و قیمت سئو را برآورد و طی قرارداد نسب به اجرای آن اقدام کرد.  طبیعتاً میزان تجربه متخصص سئو، کیفیت زیرساخت‌های فنی و ساختار منابع انسانی در قیمت نهایی تأثیرگذار است.

برای داشتن یک جلسه مشاوره سئو می توانید از طریق شماره های شرکت یا فرم های سایت با ما ارتباط بگیرید و بعد از جلسه و بررسی حجم کار سایت، اینکه یک سایت دارید یا نیاز هست از ۰ کار سایت و ساختن آن شروع شود و مولفه های مختلفی که در طی جلسه مشاوره رایگان سئو سایت در مورد آنها صحبت می کنیم یک پروپوزال پیشنهادی متناسب با نیاز خود دریافت خواهیم کرد.

سوالات متداول درباره سئو آموزشی

چرا سئو سایت آموزشی اهمیت بالایی دارد؟

روزانه بالغ بر هزاران کاربر در حال جستجو برای کسب دانش و علم به دنبال وبسایت ها  یا برند های برای خرید یا شرکت در دوره های آموزشی هستند. این علل سبب می شود تا وبسایت های آموزشی به دنبال درصدر قرار گرفتن و به طبع فروش بیشتر شوند. از همین رو سئو کردن سایت آموزشی اهمیت زیادی دارد.

مشاهده این مطلب  بهترین شرکت های سئو چه ویژگی هایی دارند؟

مهمترین مراحل سئو آموزشی چه مراحلی هستند؟

شناخت بازار هدف و تدوین استراتژی صفر برای شروع به کار، شناخت رقبا، ساخت صفحات اصلی به صورت اصولی، تدوین استراتژی های سئو داخلی و خارجی، سئو محلی کارخانه در گوگل مپ و …

🎯 مزایا افزایش اعتبار سایت، برندینگ، فروش دوره های آموزشی
💎 هزینه سئو وب سایت با توجه به حوزه رقابتی و تعداد کلمات کلیدی مدنظر سنجش می شود
👤 نمونه کار سئو نمونه کارهای فارسی، انگلیسی، عربی و…
⏱ مراحل سئو آموزشی سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و …
جواد یاسمی
جواد یاسمی

مشاوره و مجری سئو سایت های کارخانه ها برندها با بهترین و بزرگترین تیم سئو در ایران | سئو با جواد یاسمی

آخرین مقالات

پیش نیاز یادگیری سئو (ناگفته هایی در مورد یادگیری SEO)
در دنیای امروز، بازاریابی آنلاین و بهبود رتبه ‌بندی وب سایت‌ ها در موتورهای جستجو بسیار مهم شده است....
SEO_optimization
سئوکار کیست؟
امروز قصد داریم در رابطه با یکی از مشاغل پر درآمد در دنیای وب صحبت کنیم و بفهمیم یک سئو کار کیست و چه...
Dwell time چیست
Dwell time چیست و چرا باید به آن در سئو توجه داشته باشیم؟
Dwell time چیست و چه تاثیری در کسب جایگاه در گوگل دارد؟ گوگل پارامترهای زیادی برای ارزش دادن به یک صفحه...
نرخ کلیک چیست؟ (راز موفقیت در افزایش CTR)
نرخ کلیک چیست؟ نرخ کلیک یا CTR (Click-Through Rate) به میزان کلیک بر روی یک لینک یا آگهی در مقایسه با...
معرفی گوگل از ابتدا تا اکنون
گوگل یک مجموعه بسیار بزرگ و متنوعی است که کاربران بسیار زیادی دارد. با توجه به معرفی گوگل از ابتدا تا...
اصطلاحات تخصصی سئو
یکی از ضروری ترین بخش ها که هر سئو کاری مستلزم دانستن آن هستش، مطلع بودن از اصطلاحات تخصصی سئو است. بر...
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت با جواد یاسمی

میخوایید رتبه یک گوگل شوید؟

مشاوره رایگان تلفنی >> 09376996070

 

دسترسی های بیشتر به مهم ترین صفحات سایت