سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی
سئو با جواد یاسمی

ساختن صفحه در ویکی پدیا

صفحات مهم

دسته

داشتن یک صفحه ویکی پدیا در مورد خود یا شرکت خود نقطه عطفی است که موجب بهبود ارزش برند شما می شود. و حتی برای دیدن آن نیازی به بازدید از ویکی پدیا نیست.برای گرفتن سرویس ویکیپدیا با شماره های ما تماس بگیرید. ۰۹۳۷۶۹۹۶۰۷۰ما برای گرفتن بکلینک های با ارزش از قدرت رپورتاژ آگهی ها استفاده میکنم ولی برای بهینه کردن سایت و هزینه های سایت و مخصوصا لینک سازی خارجی به صفحه خدمات سئو بروید.Google هر برند قابل توجهی را به شما نشان می دهد، و به احتمال زیاد چیزی شبیه به این را خواهید دید:نالج گراف ویکیپدیا تسلا روی گوگلبیشتر اطلاعات نمایش داده شده از ویکی پدیا تهیه می شوند.با این حال، گرفتن یک صفحه ویکی پدیا مشکل است. ولی قرار است در این مقاله که ترجمه ای از Ahrefs است.من ساعت ها به تحقیق در مورد رهنمودهای رسمی پرداختم (نویسنده مقاله سایت ahrefs داره میگه)، سعی کردم مهندسی معکوس فرآیند را از نظر بازرسان انجام دهم و بدون هیچ گونه کار سایه ای صفحه برند ما را تأیید کنم:ویکی پدیا قبول شدن درخواستو علیرغم تلاش برای بهبود تدریجی صفحه، دو هفته بعد پرچم گذاری و حذف شد.پاک شدن تغییرا از روی ویکی پدیامشکل؟ منابع ظاهراً بد و متعب نسبت به صنعت سئو.علی رغم عدم موفقیت در ساختن  صفحه و مقاومت تیم ویکیپدیا در برابر مراحل بررسی و تایید تغییرات جدید، من چیزهای زیادی درباره ویکی پدیا و ایجاد صفحه نام تجاری یاد گرفتم.در این راهنما، می آموزید که چگونه صفحه شروع ویکی پدیا را از ابتدا تا پایان ایجاد کنید، و چگونه می توانید بهترین فرصت برای تصویب طولانی مدت آن را داشته باشید:پس بریم برای آموزش مرحله به مرحله ساختن صفحه در ویکی پدیاطراحی سایت در مشهد

1. میزان مشهور بودن خود را بررسی کنید

شایع ترین دلیل عدم موفقیت صفحات ویکی پدیا در روند بررسی، مشهور نبودن است.و اینجا واقعیت ناخوشایند است: نام تجاری شما از آنچه فکر می کنید برجسته تر است.در مشهور بودن Ahrefs شک نداشتم. ما مورد بحث محبوب ترین ابزار جستجوگرها هستیم و تقریبا همه افراد در این صنعت ما را در یک نقطه یا نقطه دیگر ذکر کرده اند:رنک فیشکین هم ابزار سئو Ahrefs را تایید کرده در حالی که خودش موسس سایت moz استعلاوه بر این، دوتا از بزرگترین “رقیب” ما از قبل دارای صفحات ویکی پدیا هستند. بنابراین تهیه آن برای ما نیز بسیار آسان است، درست است؟خوب، نتیجه اولین ارسال مقاله من است:4-submission-declinedبنابراین، حتی برای ما، تلاش زیادی صورت گرفت تا منابع خوبی را در کنار هم جمع کنیم تا در  بررسی معیارهای مشهور بودن شانس داشته باشیم.و شما از قبل نتایج ما را می دانید. برخی از ویراستاران تصور می کردند که به اندازه کافی خوب است و برخی به دلیل وابستگی به صنعت بازاریابی و سئو، اکثر منابع را معتبر نمی دانند.بنابراین، چگونه می دانید که به عنوان منبع باید از چه چیزی استفاده کنید؟مشهور بودن از دید ویکیپدیا یعنی جی؟معیارهای مشهور بودن از دید ویکیپدیا که برای شرکت ها اعمال می شود بیان می کند که:

یک سازمان معمولاً وقتی مشهور است که در منابع ثانویه معتبر و مستقل تحت پوشش قابل توجهی قرار داشته باشد. پوشش بی اهمیت یا حادثه ای یک موضوع توسط منابع ثانویه برای اثبات مشهور بودن نیست. همه مطالب باید قابل تأیید باشند. اگر هیچ منبع مستقلی و مستقل از طرف ثالث قابل اطمینان در مورد یک موضوع یافت نشد، نباید ویکی پدیا مقاله ای در مورد آن داشته باشد.

کاملاً چند اصطلاح وجود دارد که باید بیشتر توضیح داده شود. به این دلیل است که حتی برخی از منابع معتبر همیشه معیارها را رعایت نمی کنند.به عنوان مثال، من مطمئن هستم که بسیاری از برندها که دارای بخش هایی مانند تصویر زیر در صفحه اصلی خودشان هستند را مشاهده کرده اید، و نشان های وب سایت های مشهور مانند Forbes و کارآفرین را نشان می دهید:5-homepage-logosبا عرض پوزش از ناامید شدن، اما اینها به طور خودکار در ویکی پدیا با ارزش نیستند. بسیاری از صفحات در وب سایت هایی از این قبیل توسط کاربر تولید و حمایت مالی می شوند. این امر آنها را از معتبر بودن منابع ویکی پدیا رد می کند.بگذارید من روی معیارهای منبع بیشتر توضیح دهم، بنابراین روشن خواهد بود که چرا:قابل اطمینان بودن – باید توسط منبعی نوشته شود که اعتبار آن را تأسیس کرده است. این شامل اکثر منابع روزنامه نگاری و دانشگاهی، کتابهایی از انتشارات معتبر و اکثر وبلاگ ها و سیستم عامل های پیشرو در صنعت با فرآیندهای تحریریه مناسب است.مستقل بودن – منبع باید بی طرفانه باشد. من فقط اشاره خواهم کرد که مشتریان شما در ارتباط با تجارت شما محسوب می شوند. این باعث می شود که بسیاری از بررسی ها و راهنماهای چگونه چگونه این معیار استقلال را شکست دهند.ثانویه – منبع باید تفکر، ارزیابی، تحلیل، تفسیر یا ترکیب خود نویسنده را شامل شود. به عنوان مثال، تحقیقات اصلی و پرونده های SEC منابع اصلی هستند.می بینید، زیرا تقریباً هر کسی می تواند در سایت های معروف فوربس یا کارآفرین پست بگذارد، آنها معمولاً از ضریب اطمینان و استقلال برخوردار نیستند مگر اینکه تیم تحریریه آنها محتوا را ایجاد کنند.ما از منابع معتبر بکلینک داریم، اما بیشتر آنها فقط ذکرهایی از این دست را منتقل می کنند:6-passing-mention

ساخت صفحه در ویکی پدیا

برای ساخت صفحه در ویکی پدیا باید در قدم اول حساب کاربردی در این سایت ایجاد کنید. همچنین توجه داشته باشید که افراد زیادی در حال حاضر محتوا و مقالات متعددی را روی ویکی پدیا بارگزاری می‌کنند، به همین خاطر قبل از ایجاد کردن صفحه مورد نظر حتما جستجوی در این وب سایت انجام دهید تا محتوای مورد نظر شما از قبل روی ویکی پدیا موجود نباشد.

نوشتن مقاله در ویکی پدیا فارسی

در اولین قدم به صفحه main page در ویکی پدیا بروید.اگر مقاله مورد نظر شما در ویکی پیدا وجود نداشت با خود فکر کنید که آیا نوشتن این مقاله لازم است؟ این مقاله خواننده‌ای دارد؟ ایا مقاله توسط ناظران تایید می‌شود؟اگر جواب هر 3 سوال بله بود می‌توانید مقاله خود را با خیال راحت منتشر کنید.در صورتی که محتوا خود را سرچ کنید و مقاله در رابطه با آن وجود نداشته باشد، یک لینک قرمز رنگ به شما نمایش داده می‌شود که می‌خواهید این مقاله را ایجاد کنید؟ با کلیک روی این نتیجه به صفحه ایجاد مقاله هدایت می‌شوید. در صفحه باز شده بر اساس دستورات و راهنمای درون خود وب سایت ویکی پدیا خواهید توانست تنها با چند کلیک و نوشتن محتوای خود صفحه مورد نظرتان را در ویکی پدیا منتشر کنید.

ارائه خدمات ساخت صفحه در ویکی پدیا

تیم سئو و کارشناسان فنی وب سایت جواد یاسمی با ارائه خدمات ساخت صفحه دائمی در ویکی پدیا خدمتی نوین و در عین حال لازم و ضروری را ارائه می‌دهد. برای ثبت سفارش ساخت صفحه دائمی در ویکی پدیا کافی است با شماره تماس موجود در سایت ارتباط برقرار کنید تا در زمانی کوتاه صفحه مورد نظر شما طراحی و ساخته شود.

تاریخچه ویکی پدیا

ویکی اصطلاحی است که به وب سایت‌هایی که محتوا آن توسط عموم افراد و به صورت آزاد منتشر می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازندگان ویکی پدیا برای اولین بار وب سایت ویکی پدیا را در سال 2001 ایجاد کردند. دلیل معروفیت وب سایت ویکی پدیا را شاید بتوان انتشار محتوای روزنامه نیویورک تایمز در نظر گرفت. پس از انتشار مقاله ویکی پدیا چیست در روزنامه نیویورک تایمز بود که این وب سایت تولید کننده محتوا به معروفیت خود نزدیک شد. در حال حاضر به صورت میانگین بیش از 550 مطلب در وب سایت ویکی پدیا منتشر می‌شود و در هر ثانیه 2 مطلب در این وب سایت مورد ویرایش قرار می‌گیرد. ویکی پدیا در حال حاضر به عنوان یکی از 10 سایت برتر دنیا شناخته می‌شود. این وب سایت محتوا محور وب سایت‌های دیگری دارد که شاید به میزان ویکی پدیا معروف و شناخته شده نباشند.

هزینه ساخت صفحه در ویکی پیدا چقدر است؟

قوانین و مقررات انتشار محتوا در ابتدای ویکی پدیا بسیار ساده و آسان و بود و هر شخصی بدون در نظر گرفتن موارد حال حاضر می‌توانست اقدام به درج محتوا در ویکی پدیا کند. با لینک‌ سازی‌های بی‌رویه و همچنین ارائه اطلاعات غلط ویکی پدیا با یک مشکل اساسی رو به رو شد و آن هم وجود صفحات بی ارزش که تنها با هدف لینک سازی ایجاد شده‌ بودند.وجود قوانین و مقررات سخت گیرانه در ویکی پیدا و امکان پاک کردن محتوا توسط ناظران باعث شده است که شرکت‌های مختلفی اقدام به ایجاد صفحات پولی در ویکی پدیا کنند. قیمت ساخت صفحه در ویکی پدیا می‌تواند از 100.000 تومان شروع شود و تا قیمت‌های بالاتر ادامه دارد. هرچند که تضمینی هم وجود ندارد که صفحات ایجاد شده توسط این شرکت‌ها در ویکی پدیا ماندگاری داشته باشد و توسط ناظران پاک نشود.

چرا داشتن مقاله در ویکی پدیا برای سئو عالی است؟

یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی که ایجاد صفحه در ویکی پدیا برای سئوکاران دارد، قابلیت داشتن لینک به محتوا یا سایت‌شان است. اگر رتبه و امتیاز شما در ویکی پدیا بالا باشد و محتواهای زیادی منتشر کرده باشید به راحتی خواهید توانست برای هر محتوایی که ایجاد می‌کنید لینک دلخواه خود را درون صفحه یا در بخش منابع وب سایت قرار دهید.داشتن صفحه شخصی در ویکی پدیا همچنین باعث می‌شود که رسمیت و معروف بودن کسب و کار شما بیشتر از قبل شود. البته توجه داشته باشید که ایجاد صفحه با هدف مشهور کردن یا برجسته کردن بر اساس قوانین ویکی پدیا بسیار دشوار است، به همین خاطر شرکت‌ها و افراد مختلف در ازای نوشتن و انتشار چنین مواردی هزینه دریافت می‌کنند.

چرا محتوای من در ویکی پدیا حذف می‌شود؟

محتوای عالی و درست و حسابی در ویکی پدیا نوشته‌اید اما پس از چند روز سر زدن متوجه می‌شوید که محتوای شما پاک شده است و دیگر خبری از لینک‌های ایجاد شده و محتوای شما در ویکی پدیا نیست.می‌دانیم که ایجاد کردن یک صفحه در ویکی پدیا توسط هر کسی قابل انجام است و همچنین همه افراد می‌توانند صفحه ایجاد شده توسط دیگر افراد را مورد بررسی و ویرایش قرار دهند.پس اگر محتوای شما نامناسب باشد یا آن که محتوای تولید شده توسط شما با هدف‌های نظیر لینک سازی و کسب جایگاه در یک رتبه از وبسایت‌تان باشد بی‌شک صفحه شما توسط ناظران و همچنین کاربران عادی حذف خواهد شد. البته این امکان وجود دارد که صفحه شما توسط رقیبان شما نیز حذف شود.

معیارهای تایید یک صفحه در ویکی پدیا چیست؟

پیروی کردن از معیارهای ویکی پدیا است که باعث خواهد شد صفحه شما تایید و پس از آن بتوان با مقاصد لینک سازی یا ایجاد ارتباط بین صفحات سایت خود با صفحه ساخته شده در ویکی پدیا در زمینه سئو نتیجه بگیرید.معیارهای اصلی تایید یک صفحه در ویکی پدیا از قرار زیر است.
  • محتوای تولید شده منحصر به فرد باشد
  • محتوا با هدف لینک سازی ساخته نشده باشد
  • محتوا، یک محتوای بی‌طرف باشد
  • شما در ویکی پدیا دارای اعتبار باشید
  • و…

همه می‌توانند در ویکی پدیا صفحه داشته باشند؟

در نگاه اول خیر، بر اساس قوانین و مقررات وضع شده وب سایت ویکی پدیا همه افراد نمی‌توانند در این وب سایت صفحه داشته باشند، اما شرکت‌ها و سئوکاران با پرداخت هزینه این کار را برای شما انجام می‌دهند. برای داشتن یک صفحه دائمی در ویکی پدیا لازم است که به صورت کامل قوانین و مقررات عنوان شده در همان ویکی پدیا را رعایت کنید در غیر این صورت صفحه شما حذف خواهد شد.تجربه نشان داده است که برای ایجاد صفحه شخصی یا ساخت یک صفحه شرکت در ویکی پدیا لازم است که به اندازه زیاد نام شما یا نام آن شرکت در موتورهای جستجو باید وجود داشته باشد و وب سایت‌های مختلف در رابطه با شما صحبتی کرده‌ باشند.

اهمیت صفحه ویکی پدیا برای گوگل

اگر کمی با سئو آشنا باشید به احتمال زیاد می‌دانید که لینک سازی خارجی به چه میزان برای گوگل اهمیت دارد و همچنین گوگل چه اعتبار بالایی برای صفحات منتشر شده در ویکی پدیا ارائه می‌دهد. به همین خاطر اکثر سئوکاران با ایجاد صفحات هدف در ویکی پدیا و ایجاد لینک به صفحه مقصد خود سعی می‌کنند تا از این اعتبار به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. توجه داشته باشید که صفحاتی که بعد از مدتی از روی ویکی پدیا پاک می‌شوند نخواهد توانست اعتبار لازم را به صفحه شما انتقال دهند.این مقاله ترجمه شده است. لینک مقاله زبان اصلی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

سرفصل های مقاله

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x